Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pecaros,

    Da prokomentarisem tvoj odlican, iako malo pesimistican, post.

    Originally posted by pecaros View Post
    Zelje ima, samopouzdanja nema.
    Slazem se, motiv nije problem. A koliko jucer smo mislili da jeste, to je vec razlog za optimizam.

    To bi bila neka kratka definicija stanja u kome se nalazi Novak.
    Da je samopouzdanje na potrebnom nivou ni onaj fizicki pad sredinom treceg seta ne bi dosao do izrazaja jer bi nosen njime zatvorio mec.
    Apsolutno. S tim sto ja mislim da je to medjusobno povezano. Osjecaj da gubi snagu mu je podrivalo samopuzdanje u 3. setu. Zbog manjka samopouzdanja je vise prosipao, duze igrao, vise se trosio.

    Sa samopouzdanjem je poput gradnje kuce. Mukotrpan je to i dug proces sa puno ulozenog truda i energije ciji rezultat moze biti srusen za tili cas. Da bi je (ga) po sistemu Jovo nanovo podigao potrebno je jos vise vremena, truda i energije.
    Sa samopouzdanjem je poput gradjenja kuce po losem vremenu ali ne i gradjenje Skadra. Vila ne porusi sve sto se po danu izgradilo. Lose vrijem pak ucini da se ponesto mora nanovo. Poraz je na kraju, donekle, samo donekle, ponistio onaj sjajan period igre protiv Gofana.

    Kao rezultat nedostatka samopouzdanja javljaju se oscilacije pocev od onih mentalnih pa do igrackih.
    Raspolozenje tokom meca varira od letargije do euforije i nazad. Servis kasljuca pa ga ima pa ga opet nema da bi se odnekud stvorio i ponovo nestao. Bekendom prvo izbaci sve redom potom ga pronadje, ispogadja sta pozeli nakon cega isti nestane u vidu lastinog repa. Forhend cas kilav i neprecizan cas brz i tacan.
    Sve oscilira. Ali ne oscilira sve jednako. FH je tu. Servis daleko bolji nego prije mjesec dana. Return je fino popravio. BH je jedini koji stvarno zaostaje.

    Od tolike kolicine oscilacija navijacu samo preostaje cvrsto se za nesto uhvatiti jer je mantanje u glavi zagarantovano.
    Moram pomenuti i jedan detalj koji mi se nikako nije dopao iako sam pobornik ideje `njegova porodica, njegova stvar`.
    Naime supruga i roditelji u razlicitim boksovima svakako nije nesto sto ce mu pomoci u ovom trenutku karijere.
    To je jedino gdje se ne slazem. To je podrska i poruka - svim srcem smo iza tebe. To Novaku danas treba.

    Uprkos svemu verujem u povratak za sta nemam vremenski okvir.
    Da li ce to biti RG, W, USO ili tek naredne sezone ne bih znao ali strpljenja imam.
    Sve ukazuje da ce se vratiti. Ja sam spreman dati i vremenski okvir. Dajem 40% da ce to biti do RG-a. Daljih 20% da ce biti do Uimbldona. Jos 20% do kraja godine, moguce sa DC pobjedom. (Dolazak djeteta ce malo poremetiti stvari oko USO)
    Sve u svemu, i pored navijacke frustracije, optimista sam.

    Comment


    • Pa cacanine koliko vidim tebi je svaka kritika preterivanje. Ako sam preterivala, ne znam sta pametno da ti kazem, osim da se naviknes ili ignorises. Borim se protiv raznih gluposti ovde, ali ne treba ici u drugu krajnost.

      tapatalk
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        pecaros,

        Da prokomentarisem tvoj odlican, iako malo pesimistican, post.



        Sve u svemu, i pored navijacke frustracije, optimista sam.
        Tvom ostrom oku nije promakla moja blaga doza pesimizma Radi se o pesimizmu kratkog daha koji kako dodje tako i nestane.
        Imam vere ali ocigledno moje strpljenje padne na testu koji donese poraz sto je svakako deo moje prirode.
        Kako god, izvesnost povratka partibrejkera je sve veca a onda zna se, letece perje.
        sigpic

        Comment


        • Da, vjerovatno bi dobio Nadala i Ramosa. Rafael vise ne moze ni sa Rodzerom da izadje na kraj. Novaku je trebao taj duel jer bi ga podigao za nastavak sezone na sljaci.. cim je prosao Tima pretpostavljao sam da ce mu Gofan biti najtezi ispit na turniru, iz vise razloga.

          Danas nam se Rafa primice na -1 kad su mestersi u pitanju, ni kriv ni duzan rekao bih.

          Marej manje-vise ocekivano posrce i Novak mora da koristi ovakve situacije ako misli nazad na tron. Stvarno mi se ne gleda neka druga njuska na Ye#1 opet.. bolji je svih, to znaju svi

          a ovi Gofani i Ramosi ce se brzo zaboraviti ako opet uzme RG

          koga danas briga za poraz od Veselya npr

          Comment


          • Originally posted by cssr View Post
            Da, vjerovatno bi dobio Nadala i Ramosa. Rafael vise ne moze ni sa Rodzerom da izadje na kraj. Novaku je trebao taj duel jer bi ga podigao za nastavak sezone na sljaci.. cim je prosao Tima pretpostavljao sam da ce mu Gofan biti najtezi ispit na turniru, iz vise razloga.
            Danas nam se Rafa primice na -1 kad su mestersi u pitanju, ni kriv ni duzan rekao bih.
            Marej manje-vise ocekivano posrce i Novak mora da koristi ovakve situacije ako misli nazad na tron. Stvarno mi se ne gleda neka druga njuska na Ye#1 opet.. bolji je svih, to znaju svi
            a ovi Gofani i Ramosi ce se brzo zaboraviti ako opet uzme RG
            koga danas briga za poraz od Veselya npr
            Rafa danas ako uzme i zaokruži 10 MC, to je to što se tiče njegovih Mastersa...
            Novak ima priliku za još.
            Gofan ,sigurna sam više neće biti iskušenje, ni na šljaci ni na bilo kojoj drugoj podlozi.
            Pravo iskušenje ( mučenje bolje reći ) za Novaka ( trenutno ) je Kirjos - i na travi i na betonu. Najviše zbog servisa.
            A svi znamo da Novaku i kada radi ritern ima probleme sa serverima, naročito ovako nepredvidivim.
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Ja ne znam dal se vi zajebavate ili samo ne zelite da gledate stvari objektivnim ocima. Ili sam ja lud I sve mi se ovo cini.

              1. Novak je izgubio prvo mesto.
              2. Novak je poceo da gubi od igraca koji nisi I nikada nece biti deo svetskog vrha.
              3. Novak je uzeo dve I po titule u poslednjih godinu dana.
              4. Novak je ove sezone katastrofalan, covek je uzeo 655 poena od pocetka godine.
              5. Mentalna stabilnost je spala na nivo ispod Tomasa Berdiha, sta je sve lik u stanju da prospe tokom jednog meca cak mu I Bellucci ponekad zavidi.

              6. Servis nije na nivou, nekih 70% u vrh glave. Nikada on nije bio server ali nikada nije ni bio manje mastovit, bez varijacija I ucinka.

              7. Forhend, bez konstantnosti. Jedan dobar pa jedan tri metra u aut. Plus nema tu probojnost, salje ga plice bar oko metra, samom Tim nije ni cudo sto gubi kontrolu nad poenom.

              8. Backhand, veoma los. Nikako nisam zadovoljan s obzirom da znam sa kakvim udarcem raspolaze. Pre ga je mucio slice na BH stranu sada je taj problem jos veci.

              9. Fizicka sprema, rekao bih nikakva. Gotovo po automatizmu ima krizu na polovini drugo seta. Bas onako strasan pad koji je zatim propracen I patnjom sa mentalnog aspekta pa stvar samim tim bude jos gora.

              10. Ritern nije ni blizu nivoa iz prosle godine, ko da mu je neko ukrao reakciju I refleks. I sve sto uspe da vrati mahom bude plitko ili suvise mlako, slabo.

              11. Trenutno je 20 na race listi, toliko je trenutno njegov tennis I kvalitetan, bez zavaravanja.

              12. Misterija za misterijom. Dal je povredjen, dal ima dijareju, dal ga boli ruka, lakat, ledja, rame??? To niko vise ne zna.

              13. Da li se zavaravate sa njegovim trenutnim psiho/fizicko/igrackim stanje, apsolutno.
              Ne bi on dobio Rafu ni Rogera u ovom trenutku sile nema. Jaci su I stabilniji od njega bez obzira na Rogerove godine I na to sto Nasal nikada vise nece biti isti igrac. Jaci su trenutno. Ne znam odakle vam ideja da bi on posprdao I jednog I drugog?
              Za Rogera nema dovoljno dobru odbranu.
              Za Nadala nema dovoljno dobar napad.

              Da li ce biti bolje?
              Nadam se, je gore od ovoga tesko da moze. A vi nastavite da mislite kako je sjajno dobiti Bustu u tri tesna seta I kako je on na veoma dobrom putu povratka u top formu.

              Kako bih voleo da gresim, I da me demantuje na najbolji moguci nacin, osvajanjem nekog mastersa ili RG-a ( wet dreams, unfortunately)
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by Marija81 View Post
                Rafa danas ako uzme i zaokruži 10 MC, to je to što se tiče njegovih Mastersa...
                Novak ima priliku za još.
                Gofan ,sigurna sam više neće biti iskušenje, ni na šljaci ni na bilo kojoj drugoj podlozi.
                Pravo iskušenje ( mučenje bolje reći ) za Novaka ( trenutno ) je Kirjos - i na travi i na betonu. Najviše zbog servisa.
                A svi znamo da Novaku i kada radi ritern ima probleme sa serverima, naročito ovako nepredvidivim.
                Ma docice i taj Kirijos na meni

                Comment


                • Indigo,

                  Ima li ista da u Novakovoj igr danas stima?

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Indigo,

                    Ima li ista da u Novakovoj igr danas stima?
                    Objektivno. Ne. To nije isti igrac.
                    Sve je za dve ili tri klase ispod nego sto je bilo.


                    A ti ces dragi moj NI, kako je krenulo, uskoro nositi Mirzu Basica na avataru.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      A ti ces dragi moj NI, kako je krenulo, uskoro nositi Mirzu Basica na avataru.


                      Sto bi falilo? Mirza je najbolji covjek u prvih 159, a mozda i sire.

                      Comment


                      • Novakovo ponasanje i etika u zadnjih 9 meseci je za svaku osudu, pocevsi od neutralnih navijaca pa do hardkor fanova. Zasluzio je pljuvacinu i to kakvu..a ne ove neke psudo kritike Obradovica e ostalih kvazi strucnjaka. Upravo zbog toga sto je bio toliko visoko i pao toliko nisko. Da je bio u rangu sa Congom ili Berdikom da je pao pa ajde, ali toliko dominantan covek ovako nisko da padne, iskljucivo svojom zaslugom, e pa to je ono dno dna.
                        Kao sto nekoga ne poznajes u dubini duse sve dok ne provedes izvestan broj godina na njim/njom, tako je i u sportu, dok ne vidis nekog sportistu na delu do kraja ne mozes imati potpunu sliku. Da li jos postujem Novaka kao 2015? Definitivno ne. Koliko je pao u mojim ocima? Recimo 20-30%, sto i nije mnogo, ali pad se nastavlja. Ko sam ja da mu sudim? Niko, lik iz mase.
                        Opet cekamo naredne sezone, cekamo da ga vidimo u 36oj godini zivota da li ce gristi kao sto Federer grize. Covek ima dar, ima telo kao stvoreno za tenis(i sport generalno), pazi o sebi, ima srecan zivot, zdravog sina, novac, slavu. Nema prosto opravdanja za ovako nesto.
                        Da jedan raspali Nadal koji 3 godine mu nije uzeo set, bude drugi u rejsu, da grize, kidise, lije tone znoja, ne imajuci ni servis, ni ritern, ni fizikalije, ni fh ni bh, nista ama bas nista sto bi ga izdvojilo, vezuje finala na betonu i osvaja olako titule na sljaci, to je jednostavno ogavno. Za sve sto se desilo od septembra do danas je kriv Novak i njegov ekstremni neprofesionalizam. Ej da ti izjavis da ti nisu bitne titule ni br1 i to sprovedes u delo, da mesec dana kasinje tvoj trener izjavi da ne treniras dovoljno, pa gde to ima??
                        Kao sto rekoh i najbolji svetski advokati da se udruze ne bi mogli da sastave dostojanstvenu odbranu.
                        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                        https://ibb.co/cD1Xnq

                        Comment


                        • Auu Fićo šta ti napriča

                          Niko od nas ne zna šta je iza zavese. Ne sedimo za istim stolom sa njim da ne kažem nešto grublje i ne možemo znati da li ima , i ako ima, kakvih problema ima i zašto ih ima.
                          Radna etika kažeš ? Pa šta ga je dovelo do svih rezultata?

                          Ok , fali mu motivacije. Ali kako bi ti recimo /da si mu trener / motivisao čoveka koji je osvojio sve ? I koji u datom trenutku drži sva 4 GS.
                          Ne slažem se za ovo da je pad od USO.
                          Pad je krenuo od RG-a , a sve zbog nedostatka motivacije.
                          Možda je malo i tim ili trener zakazao, ali opet se postavlja pitanje kako bilo ko da motiviše čoveka koji drži sva 4 GS-a.
                          Topla preporuka za knjigu "Forhendom preko mreže života " od Monike Seleš.
                          Biće ti sve mnogo jasnije, kako funkcioniše jedan vrhunski teniser...iskušenja, i odluke, motivacija , ishrna i sl.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post

                            Ali kako bi ti recimo /da si mu trener / motivisao čoveka koji je osvojio sve ? I koji u datom trenutku drži sva 4 GS.
                            Ja bih mu rekao: "Igraj kako treba ili odlazim". Tako mu je nešto verovatno rekao Boris ili kada je video da neće više da zapinje pokupio se i otišao..

                            Comment


                            • Originally posted by Lord Aleksa View Post
                              Ja bih mu rekao: "Igraj kako treba ili odlazim". Tako mu je nešto verovatno rekao Boris ili kada je video da neće više da zapinje pokupio se i otišao..
                              Pa kako bi se ti osecao na Noletovom mestu da si uradio nesto ni Federer,a ni Nadal nisu uradili

                              Comment


                              • Marija, nema ispod nista "ozbiljno" (tipa bolest, smrtni slucaj, razvod, prevara), jer diskretna i mudra osoba kao sto je Boris u tom slucaju ne bi se nikada usudila da kaze javno nesto tipa "moj pulen ne trenira dovoljno" nego bi cutao i rec ne bih rekao(bar javno). A da ga je povreda sprecavala opet ne bi mogao nesto tako da kaze. Znaci ako postoji uopste 'razlog' to je nesto 'sitno'
                                9 meseci znaci od Wimblija.
                                Ja uvek bacim pogled u proslost.. Nadalu posle kompletiranja CGS nije falila apsolutno motivacija, naprotiv, vezao je 3 finala GS i osvoji bi pet (ponavljam 5) slema za redom da nije bilo Svetog Novaka. Federer osvaja W 2009 AO 2010. Samo Novak dozivljava nevidjen pad (da sad se ne hvatamo za Borga ili Wilandera, jer je to bilo neko drugo vreme). Dakle ovakva situacija je nesto novo, nevidjeno. Ako je pad motivacije posle osvajanja zacrtanog glavni razlog, onda sebe nije smeo da dovede do toga. Konzilijum psihijatra i psihoterapeuta sa sobom u Pariz pa cepaj bato.
                                Ne radi se ovde o razmazenosti niti o frustraciji nego jednostavno covek ne moze da se trgne skoro godinu dana. Ajde da uzme turnir dva pa da ga nema mesec-dva pa opet, ali on ni jedan turnir ne moze da ubode (Doha se ne racuna).
                                Ako neko hoce nesto da promeni ne voda sa sobom jednog Vemica na IW niti preskace Miami zbog povrede a nedelju dana posle igra DC.
                                Ako je poceo da trenira ozbiljno onda je to poceo da radi sada ili pre par nedelja i videcemo kakvi ce biti rezultati.
                                Procitacu, ali opet druga su to bila vremena..
                                @ Aleksa
                                Ne verujem da bi Boris tako nesto rekao. On je vrlo diskretna i profesionalna osoba koja je bila u stanju da ostane i da trpi i ovakve rezultate do kraja, bio je on odan vojnik na duznosti, takvi su nemci. Zahvaljujuci Novaku on je opet rok zvezda, to on nece nikada zaboraviti.
                                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                                https://ibb.co/cD1Xnq

                                Comment

                                Working...
                                X