Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tesan bio prvi set 2015 sa Fernandom u R3 , i tada smo brinuli znajuci njegovu istoriju na AO..
    Ovo znaci i da mora jako od pocetka ,pa onda verovatno sledi manje obaranje intenziteta do R4, a Novak preferira sporiji ulazak u ritam i lagano podizanje intenziteta..
    Valjda ce mec makar biti u nocnom terminu zbog atraktivnosti rivala..
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Neugodan zrijeb.

      Neizbjezno idu komparacije sa Olimpijadom. Osim toga, Veradsko je jednom izbacio Nadala a jednom Marija u prvom kolu AO. U cetvrtom kolu je DImitrov bio najmanje pozeljan. Zato su cetvrt-finale i polufinale povoljni.

      Bilo bi povoljnije da je Nadal u Marijevoj polovini. On moze da izbaci svakog.
      Ne moze da se vuce poredjenje sa Olimpijadom jer je Verdasko jedno 30 puta manji sampion od Delpa.
      A izbacio je Mareja 2009 kada je ovaj bio manje vise nestabilan igrac. Umeo da bljesne ili totalno da podbaci. Bas mu je konstantnost bila smesna. Nadala prosle godine, a znamo svi kakav je Rafa bio prosle sezone.
      Ne bi trebalo da se plasimo Mijamiga ni malo. Ako izgubi od njega u svojoj kuci u prvom kolu - penzija.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Kako sam se nadao ishod zreba nije ispao lose, naprotiv.
        Nando kao protivnik na otvaranju turnira moze da iznenadi ali se uzdam da je efekat iznenadjenja potrosen u Dohi sto je jos jedna od blagodeti ucesca na tom pripremnom turniru.
        Za dalje vazi stari dobri a provereni sistem korak po korak jer se projekcije kako nas vec proslost uci pocesto ne ostvaruju.
        sigpic

        Comment


        • La-ga-ni-ni Novak do titule.
          Već sam napisala na temi AO, da Nando ne može da izdrži 5 setova u kontinuitetu a da ga ne " uhvate bubice i opadne koncnentracija".
          Novak sa druge strane kao inteligentan čovek izvukao je pouke iz meča u Dohi sigurno.
          I skoro najbitnije uvideo je da nema kalkulisanja - da se do titule stiže u 6-oj brzini od početka turnira
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Neugodan zrijeb.

            Neizbjezno idu komparacije sa Olimpijadom. Osim toga, Veradsko je jednom izbacio Nadala a jednom Marija u prvom kolu AO. U cetvrtom kolu je DImitrov bio najmanje pozeljan. Zato su cetvrt-finale i polufinale povoljni.

            Bilo bi povoljnije da je Nadal u Marijevoj polovini. On moze da izbaci svakog.
            Verdasko je izbacio Mareja 2009-te u osmini ali nije bitno.

            Comment


            • Vrlo sam zadovoljan ovim rasporedom. Gledano u celini lak zreb za Novaka. Ne slazem se sa onima koji tvrde da su Dimitrov i Verdasko neke opasne mine na koje treba voditi racuna. Pre svega "napaljeni" protivnici retko kada se pojave na srednjem brzom betonu ili pak sljaci, jer previse stvari treba da se poklope i podju za rukom izazivacu, kako bi uspeo da nadvlada favorita. To se ne moze ocekivati ni od Verdaska (koji nije u stanju da "bije" 4-5 seta bez predaha) a svakako ne od svilenog Dimitrova (pero kategorija). Novak je uvek i stanju da mec odvede na prostu odmeru fizikalija(ako mu je los dan) a tu ni jedan ni drugi ne mogu da mu pariraju (mozda eventualno na travi ili brzom betonu). Vredi obratiti paznju na Raonica koji nije vise bas toliko naivan teniser. Ali pitanje je da li ce on proci Gaela, Nadala/Zvereva. Pozitivna cinjenicaje ta da je Novak sa svim ovim potencijalnim izazivacima na njegovoj strani igrao nedavno (Verdasko-Doha, Edmund-Uso, Goffin-Wtf, Tim-Rg, Raona-wtf, Gael-Uso, Nadal...itd) znaci vec ima na ploci snimljenu kompletnu sliku, svez film mu se mota u podsvesti. To je sto se Novaka tice..Posle cu pregledati i ostatak zreba i napisati par reci na drugoj temi.
              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

              https://ibb.co/cD1Xnq

              Comment


              • Novak najavljuje da može još bolje. Najavljuje nešto veliko. Nadam se da je zdrav i da će moći da se skoncenrtiše samo na osvajanje GS titula.

                Novak: Mogu da budem još bolji http://sportklub.rs/Tenis/Grand-Slam...jos-bolji.html

                Comment


                • Pa dobro nije bas da Verdasko ne moze da igra u 5 setova, proslogodisnji mec u istoj fazi je trajao preko 4 i pol sata.2009 jeste bila davno ali kakav je to mec bio u SF ... da ne duzim...
                  Djokovicu ne lezi bas taj levoruki servis, ni FH .. Doha ne moze biti svezija obojici. Bice Novak oprezan verujem kako god Fernando igrao .. Mozda samo da odigrao jedan mec pre ovog..
                  Ne znam da li si pratio Dimitrova u Brisbane-u, fino je naredjao 3 igraca iz top10 za titulu ,dobro se krece, servira, pa i sasvim solidno brani ,agresivan maksimalno cim se ukaze prilika..Prvi put nakon duzeg vremena deluje stabilno i odlucno na terenu..

                  Tek treba da vidimo u kom stepenu je podloga ubrzana kao sto se nezvanicno prica, kakav ce biti odskok loptice ...

                  Dobro je sto Novak deluje prilicno samouvereno u izjavama u stilu "dosao sam po pehar" koliko je realno , videcemo..
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Samo da ga povrede ne ometaju i ja sam siguran da će odbraniti titulu. Prošle godine je ovde imao problema sa rukom pa ga je ta povreda kasnije koštala US Open-a i OI kao i lošije završnice sezone.
                    Još jednom da ponovim . Da ga povrede zaobiđu i ništa se ne brinem.

                    Comment


                    • Dobro je Verdasko fizicki pripremljen, nema on taj problem sa fizickim umorom nikad, problem je sa psihickim i sto pati od tog poremecaja nedostatka fokusa.
                      sigpic

                      Comment


                      • Naduvaio ga je Nole u Dohi, nesme Verdasko ni da pomisli na drugo kilo. Nole to ladno u 3 seta. Dimitrov je već nešto drugo


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Dobro je Verdasko fizicki pripremljen, nema on taj problem sa fizickim umorom nikad, problem je sa psihickim i sto pati od tog poremecaja nedostatka fokusa.
                          Upravo sam o tome pisala.
                          Sve u svemu biće ovo košarkaškim žargonom rečeno ,( ali malko kontra ) Novakov " dabl tripl " iliti drugi put, treća za redom titula u Australiji
                          Last edited by Marija81; 13-01-17, 18:34.
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Verdasko je jedan od najbolje pripremljenigh Spanaca. On nikada nije lezao Novaku. Kad igra najbolje sto moze opasan je za svakog osim top Federera. Mec u Dohi ide na ruku Novaku. Svejedno, to je jako tezak zrijeb za prvo kolo. U trecem kolu Australije 2015, to nije bio nimalo ugodan mec.

                            Dimitrov je i Brisbejnu igrao jedna od najboljih turnira u zivotu. Dzonsona i Maua lako a potom tri igraca iz prvih 10 za redom Tima, Raonica i Nishikorija. Slazem se da on nikada nije pokazivao karakteristike sampiona.

                            Kladionice nisu promijenile svoje prognoze poslije zrijeba. Novaku daju 36.2% sansi a Mariju 35.3%. Potom Vavrinka sa 5.8%. I samo 37.5% sansi da ce biti finale Novak-Mari.

                            Comment


                            • Verdasko jeste fizicki spreman i moze biti pretnja svim top teniserima, na svim podlogama (setimo se W '13 protiv Mareja), ali Nadal na Ao nije nikakav reper, narocito ova pomalo iduvana verzija. Nadal lezi svim dobrim udaracimana na srednjem betonu posto nema nikakvu vrstu oruzija za te uslove, osim da trci trci i trci do besvesti. A plus, kako kazu, osveta se servira hladna i verovatno je Nando jedva docekao da ga onako prebije posle one propustene prilike od pre 7 godina. Ovde protiv Djokovica on nema nikakav vredan motiv za tako nesto. Novak je Maestro za ovu podlogu i zna sve cake, kao Nadal na sjaci i Federer na travi. Motiv je kljuc svega, on tera tenisera kao sto je Verdasko da pruzi 110%. Ono u Dohi je bio brzi beton, uslovi su bili drugaciji, format isto, Novaku nije bilo stalo.
                              Dimitrov ako nije mogao nista protiv amor & paz Novaka u Parizu ovde mu nece uzeti ni 10 gejma.
                              Ja sam optimista, sta da vam kazem, izgleda da sam ustao na pravu nogu. Jos da mi Tuta posalje malo duvana pa mogu i ja da proknjizim vec sutra.
                              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                              https://ibb.co/cD1Xnq

                              Comment


                              • Sve optimisti, trose unapred , jos nezaradjeno. Kada se Velika ocekivanja ne ispune -frustracije epskih razmera, nezasluzeni sampioni i njihovo stvaranje... Penzija se spominje kao sve izglednija opcija

                                Salu na stranu , top forma nepohodna da se uzme slam je vise od ovog sto smo videli u 5 takmicarskih dana Dohe , a i tu je bilo problema.Sto se mene tice, morace kroz turnir da me uveri da je u ovom trenutku fizicki i mentalno sposoban da je dostigne.I ne zavisi sve samo od njega, barem ne u ovom trenutku i u meri u kojoj nas je navikao prethodnih nekoliko godina. Treca faza karijere uveliko tece..
                                Prethodni turnir je pokazao neke od slabosti koje smo vec videli (iako je finalni mec odigrao na visokom nivou),ali i opste poboljsanje igre, i nagovestaj ali samo nagovestaj promene stava od jeseni.
                                I da, zvuci kao klise ali svi oni znaju da igraju tenis, igra je malih margina..
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X