Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vala bas,pa pustite coveka da jede na miru

    Comment


    • Stvarno su budale novinari, ima posle svakog meca da ga pitaju za to

      Covek treba 1000000 puta da ponovi da je tajna!

      Comment


      • Глутен? први пут чујем за глутен....могао би неко и да исприча причу о чаробном глутену... / бубе, гљиве, протеини, витамини, шта је то?/
        sigpic

        Comment


        • Gluten je protein iz pšenice i jos nekih zitarica koji daje lepljivost testu (po tome je i dobio naziv,gluten na latinskom doslovno znaci lepak).Neki ljudi preosetljivi su(alergični) na gluten i to je ozbiljna bolest zvana celijačna bolest.
          Nisam lekar,ali čini mi se da je celijačna bolest jako ozbiljna i prosto mi se čini nemogućim da je kod Noleta otkrivena tek sada,jer se ona otkriva kod dece u vreme kad im se uvodi nemlečna ishrana.
          Postoji u slobodnoj prodaji dosta proizvoda sa oznakom "gluten free",moguće je nabaviti i bezglutensko brašno,tako da svako moze da napravi picu bez glutena ako ima to brasno..
          Originally posted by gokara
          Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

          Comment


          • Originally posted by jagodica View Post
            Gluten je protein iz pšenice i jos nekih zitarica koji daje lepljivost testu (po tome je i dobio naziv,gluten na latinskom doslovno znaci lepak).Neki ljudi preosetljivi su(alergični) na gluten i to je ozbiljna bolest zvana celijačna bolest.
            Nisam lekar,ali čini mi se da je celijačna bolest jako ozbiljna i prosto mi se čini nemogućim da je kod Noleta otkrivena tek sada,jer se ona otkriva kod dece u vreme kad im se uvodi nemlečna ishrana.
            Postoji u slobodnoj prodaji dosta proizvoda sa oznakom "gluten free",moguće je nabaviti i bezglutensko brašno,tako da svako moze da napravi picu bez glutena ako ima to brasno..
            Ne mora da znaci moj drug je tek nedavno otkrio da ima celijakiju....a ima vec 20 godina....i tek nedavno je pocelo da mu smeta......
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Mislim da prava alergija na gluten (celijakija) ne moze da se manifestuje na disajnim putevima, vjerovatno Novak ima neki blazi oblik ili mu smeta. Moja cimerka je imala "pravu" celijakiju, dobila je negdje pred kraj srednje skole... Ona ima apsolutno poseban rezim ishrane jer skoro svi proizvodi koje kupujes u prodavnicama imaju gluten (npr. sunka, vegeta, sva instant hrana, o slatkisima da ne govorim) tako da je ona sve posebno pravila...
              Tacno je da postoje svi proizvodi bez glutena (iako se ne mogu lako pronaci u prodavnicama i dosta su skupi), tako da nije problem da se kod kuce pravi sve - pa i pica, problem je sta jesti npr. kad si vani, kad ides u restoran ili negdje gdje ne spremas sam sebi hranu... Sve i da ti neko kaze da je spremio sve bez glutena... pitanje je koliko si spreman da mu vjerujes...

              Comment


              • Gluten se glutenom izbija.

                Comment


                • хвала
                  sigpic

                  Comment


                  • To sam nedavno ucio ... xD ... Kada ste alergicni na gluten ne mozete da jedete hleb,zitarice,pice,pite i sve sto ima veze sa testom ... To je vise alergija na testo...
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Da, s tim sto danas brasno i razne koncentrate stavljaju u sve zivo...

                      Comment


                      • Znaci sve sto je vezano za zito i brasno Nole ne moze jesti : One kiflice,hleb,kifle, recimo moze jesti hleb ali one posebne neke sa jako smanjenim glukonom ... Kukuruz ...
                        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                        Comment


                        • Originally posted by MikoSurvivor View Post
                          Znaci sve sto je vezano za zito i brasno Nole ne moze jesti : One kiflice,hleb,kifle, recimo moze jesti hleb ali one posebne neke sa jako smanjenim glukonom ... Kukuruz ...
                          Generalno, Nole ne moze jesti nista industrijsko sto kupi u super marketu. Svjeze meso, voce i povrce je jedina hrana koju on moze sa sigurnoscu jesti. Sva intustrijska hrana (ukljucujuci sunke, virsle, tjestenine, svu instant hranu, sve slatkise) uglavnom sadrzi ili brasno ili neke hemikalije, tj. koncentrat koji sadrzi i gluten. Ali to ne znaci da on nista od toga ne jede, jer postoji brasno bez glutena, kao i svi ostali proizvodi, samo sto se ne mogu kupiti na svakom cosku i on ne moze otici u restoran da jede normalne tjestenine ili sendvic vec mora imati poseban hljeb i sve te proizvode (sunku, slatkise) na kojoj pise gluten free...
                          Ali pitanje je opet da li on jede samo bezglutensku hranu ili mozda ne jede jos nesto...

                          Comment


                          • Prodavnice zdrave hrane i bolji restorani, o exkluzivnim da ne govorim, u inostranstvu imaju fantastične, provererene i sigurne izbore počevši od namirnica, pa do obroka...
                            Kod nas, pa i u okruženju, pojam zdrave ishrane je tek u povoju...
                            Mada, recimo u BGD, već godinama postoje specijalozovane radnje i restorani namenjeni ljudima sa različitim zdravstvenim problemima. Cene, naravno, nisu pristupačne, kao i sve ovde... ali preko je to već druga priča...
                            Inače, do skoro je vladalo mišljenje da se ljudi, konkretno sa celikalijom rađaju, ali poslednjih godina sve je više onih koji imaju stečen problem, odnosno dobijaju je nakon određenog broja godina, usled konstantnog konzumiranja nezdrave i industrijski obrađene hrane.
                            Last edited by miloolja; 23-05-11, 19:39.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Nema kod nas zdrave hrane, jer vlada mišljenje da je zdravo sve ono što nije zdravo Kod nas se iz generacije u generaciju pogrešno učilo i tu nema pomoći, zato sam u zadnjih par godina doktorirao na hrani Nekad su ljudi od bijelog brašna pravili ljepilo, a danas se pravi hljeb. Hjeb nije zdrav za jest osim u malim količinama, i to od brašna tip 1100, nije to klasični crni hljeb što ima u svim prodavnicama, jer ni taj nije zdrav. Kako znate da je od 1100, pritisnete hljeb odozgo ako je tvrd znaci da je zdrav, ako se zgužva ko današnji znači bježi od toga Kada vidim preporučene dijete od jaja, i ostalih katastrofalnih namirnica za organizam valjam se od smijeha. Jaje je zdravo, ako se žuto smeće baca a to nigdje ne piše i svi žderu kompletno. Ima i ona priča ne valja kasno večerat, to nije tačno, ne valja štetnu hranu unositi, a jesti se može uvijek pa i pred spavanje
                              Last edited by notorious; 23-05-11, 19:44.

                              Comment


                              • U sto ga nahvalio Mats danas

                                Comment

                                Working...
                                X