Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel ima koja salata uz to predjelo Olja

    Comment


    • U teoriji je moguce da osvoji WTF i bude drugi, ali to je nebitno, da su se bodovale OI to bi bilo itekako realno, sto je nevjerovatan nonsens. Zamislite da neko osvoji dva Slema, WTF i cetiri Mastersa i bude drugi. Katastrofa.

      Najvaznije je da protiv Raonica ne igra prvi mec, posle je vrlo vjerovatno da ce predati, posebno ako budu igrali u trecem kolu.

      Nevjerovatnu priliku je dobio za 600 bodova.
      sigpic

      Comment


      • Novak Djokovic
        Just now ·

        Congratulations Andy Murray! Very well deserved and hard fought milestone! Your dedication and passion has paid off, and I am really happy to be in the same era with you! As to all my #NoleFam, thank you for being there for me. I am working hard and will see you all in London! I am always game when it comes to good challenges and final 8 is exactly that. See you in a few days!
        Čestitam Endiju na uspešno dostignutom velikom cilju! Svaka čast! A vama moj #NoleFam želim da se zahvalim na podršci i fantastičnim porukama koje mi šaljete! Pripremam se za London i uskoro se vidimo Uvek sam voleo dobre izazove i final 8 je baš to! Idemoooo

        Comment


        • Da li je konačno utuvio sebi u glavu da kada on igra niko mu ništa ne može..

          Ovo mu je trebalo, nadam se da ovo samo nije lažna poruka fanovima, ajde bre!

          Comment




          • 14947558_1717253305269186_3524667198691494819_n.jpg

            Comment


            • Originally posted by pedja5000 View Post
              ...a Novak prvi u svojoj grupi sa jednom pobedom sto je gotovo nemoguce.
              Nemoguce! (Bez gotovo). Pobjednik grupe ne moze imati jednu pobjedu. Mora imati barem dvije pobjede.

              U svakoj grupi ce biti 6 pobjeda koje ce biti raspodijeljenje na 4 igraca. Ako das svakome po jednu pobjedu, jos imas 2 pobjede da raspodijelis. One mogu ici istom igracu, tada cemo imati 3,1,1,1. Mogu biti raspodijeljene na dva igraca. U tom slucaju bi imali 2,2,1,1.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Nemoguce! (Bez gotovo). Pobjednik grupe ne moze imati jednu pobjedu. Mora imati barem dvije pobjede.

                U svakoj grupi ce biti 6 pobjeda koje ce biti raspodijeljenje na 4 igraca. Ako das svakome po jednu pobjedu, jos imas 2 pobjede da raspodijelis. One mogu ici istom igracu, tada cemo imati 3,1,1,1. Mogu biti raspodijeljene na dva igraca. U tom slucaju bi imali 2,2,1,1.
                Skoro Nemoguce! Zasto ? Ipak postoji mogucnost da se desi(ali su sanse manje od 1% svakako) Evo i nacina kako je to moguce.

                Novak dobija Tima u prvoj rundi. Raonic dobija Monfisa. Na kraju prve runde Raonic odustaje od daljeg takmicenja zbog povrede.
                U drugoj rundi Beridh igra kao prva zamena umesto Raonica i dobija Novaka. Monfis dobija Tima. Monfis odustaje na kraju druge runde od daljeg takmicenja zbog povrede. Menja ga Gofan.
                U trecoj rundi Gofan dobija Novaka, a Tim Berdiha.

                Konacna tabela je sledeca:

                Novak 1 pobeda 2 poraza
                Tim 1 pobeda 2 poraza
                Berdih 1 pobeda 1 poraz
                Monfis 1 pobeda 1 poraz
                Raonic 1 pobeda 0 poraza
                Gofan 1 pobeda 0 poraza.

                Posto svi imaju isti broj pobeda gleda se ko nije odustao, pa ko je igrao najvise meceva, pa medjusobni duel. Tu je Novak najbolji i prvi u grupi Naravno sve ovo je u domenu teorije, ali nije nemoguce!

                Greska je sto mislis da 4 pobede moraju biti rasporededjene na 4 igraca, odnosno sto si zaboravio da su odustajanja moguca.
                Last edited by 147; 08-11-16, 11:15.

                Comment


                • Originally posted by pedja5000 View Post
                  Skoro Nemoguce! Zasto ? Ipak postoji mogucnost da se desi(ali su sanse manje od 1% svakako) Evo i nacina kako je to moguce.

                  Novak dobija Tima u prvoj rundi. Raonic dobija Monfisa. Na kraju prve runde Raonic odustaje od daljeg takmicenja zbog povrede.
                  U drugoj rundi Beridh igra kao prva zamena umesto Raonica i dobija Novaka. Monfis dobija Tima. Monfis odustaje na kraju druge runde od daljeg takmicenja zbog povrede. Menja ga Gofan.
                  U trecoj rundi Gofan dobija Novaka, a Tim Berdiha.

                  Konacna tabela je sledeca:

                  Novak 1 pobeda 2 poraza
                  Tim 1 pobeda 2 poraza
                  Berdih 1 pobeda 1 poraz
                  Monfis 1 pobeda 1 poraz
                  Raonic 1 pobeda 0 poraza
                  Gofan 1 pobeda 0 poraza.

                  Posto svi imaju isti broj pobeda gleda se ko nije odustao, pa ko je igrao najvise meceva, pa medjusobni duel. Tu je Novak najbolji i prvi u grupi Naravno sve ovo je u domenu teorije, ali nije nemoguce!

                  Greska je sto mislis da 4 pobede moraju biti rasporededjene na 4 igraca, odnosno sto si zaboravio da su odustajanja moguca.
                  Nasao si nacin sa dvije zamjene. Originalno!

                  Ali opet ne vjerujem da moze ici. Jer osim 6 pobjeda, dijelis i sest poraza. Cini mi se da se omjer se na kraju broji. Novak, koji startuje od pocetka mora da ima 1 pobjedu i 2 poraza. Igraci koji bi uskocili kasnije bi imali 1 pobjedu i manje od dva poraza.

                  PS
                  Moze. Bravo!

                  Nisu konzistentni. Prvo se proji broj pobjeda pa broj meceva. Teka kad se dodje do setova i gemova broji se omjer.
                  Last edited by NI; 08-11-16, 11:31.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Nasao si nacin sa dvije zamjene. Originalno!

                    Ali opet ne vjerujem da moze ici. Jer osim 6 pobjeda, dijelis i sest poraza. Cini mi se da se omjer se na kraju broji. Novak, koji startuje od pocetka mora da ima 1 pobjedu i 2 poraza. Igraci koji bi uskocili kasnije bi imali 1 pobjedu i manje od dva poraza.
                    Da je ovo tacno Novak ne bi mogao da bude prvi sa jednom pobedom. Medjutim ovo nije tacno pravilo. Odnos pobeda 1:0 je bolji od odnosa pobeda 1:2. Pogledaj ovaj pdf http://www.atpworldtour.com/~/media/...ook_8jan16.pdf. Tu pre svega mislim na 42. stranu pod 3) pa pod b) ( podledaj bolje sve na 42. strani pod 3) ).

                    Da li ima logike da bude takvo pravilo da je 1 pobeda i 2 poraza bolja od 1 pobede bez poraza je drugo pitanje. Po meni i to ima logike. Poslacu ti i privatnu poruku zasto mislim da je tako bolje, da ne bi previse ovde vodili diskusiju o tome

                    Comment


                    • Originally posted by pedja5000 View Post
                      Da li ima logike da bude takvo pravilo da je 1 pobeda i 2 poraza bolja od 1 pobede bez poraza je drugo pitanje. Po meni i to ima logike. Poslacu ti i privatnu poruku zasto mislim da je tako bolje, da ne bi previse ovde vodili diskusiju o tome
                      Vec sam pogledao. Njihova logika favorizuje ukupni ucinak tokom godine na ustrb ravnopravnosti svih takmicara. Rezervi se ne daju ravnopravne sanse. Em imaju manje sanse da dodju do pobjeda jer igraju manje meceva, em im ne daju nikave sanse da dodju do potrebnog broja poraza.
                      Last edited by NI; 08-11-16, 11:45.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Vec sam pogledao. Njihova logika favorizuje ukupni ucinak tokom godine na ustrb ravnopravnosti svih takmicara. Rezervi se ne daju ravnopravne sanse. Em imaju manje sanse da dodju do pobjeda jer igraju manje meceva, em im ne daju nikave sanse da dodju do potrebnog broja poraza.
                        Da napisem i ovde, mozda ipak treba da stoji Mislim da si ipak u pravu kada kazes da nisu konzistentni.

                        Ako lepo razmislim shvatam da im ipak im nije fer pravilo. Bolje bi bilo da ako postoji vise takmicara koji dele mesto da se prvo gledada da li su svi igrali medjusobno pa ako nisu da se gleda [ko je igrao vise meceva a ako jesu da se gleda krug izmedju tih igraca. Ipak im nije skorz fer pravilo.
                        Last edited by 147; 08-11-16, 11:57.

                        Comment


                        • A evo šta rekoh onomad, a i dalje to mislim o Novakovoj filozofiji " ljubav i mir" . Pri tom počeo je da preteruje sa tim, a sve što je preterano NIJE DOBRO.

                          Originally posted by Marija81 View Post
                          Što se tiče one priče o Novaku bliža sam Vladanovom poimanju situacije nego Oljinom ali ne zbog toga u šta će verovati da mu pomaže ili koja će biti njegova životna filozofija.
                          Samo mislim da mu sada te stvari odvlače previše pažnje sa tenisa iako bi trebale da mu pomognu da bude bolji teniser.
                          Mi obični smrtnici nemamo puno uticaja na "masu" dok Novak i ostale javne ličnosti ( sportisti i ostali ) imaju.
                          I sada zamislimo klince u osnovnoj koji krenu da primenjuju stavove i ponašanje svog idola...
                          Pa budu u fazonu " aha , kec iz matiša... ma nema veze neću da se nerviram".
                          Možda nije najsrećniji primer, ali mi trenutno padaju na pamet i drugi mnogo ekstremniji kojima ipak nije mesto ovde.
                          Originally posted by Marija81 View Post
                          O, ima itekako.
                          Novak je tip kod koga sve mora da bude pod konac- fizikalije, uslovi za igru, da nema pomeranja i odlaganja meča ( zbog načina ishrane) i sl.
                          Kada se fizički ne oseća dobro na terenu, trpi i samopouzdanje, srlja u greške i brlja.
                          Ovaj deo se odnosi upravo na ono koliko je mentalno popustio...Gubi ključne poene... Mora da poradi na tome...
                          I ako mu je već trebao neko da mentalno ojača zašto je prekinuta saradnja sa Četojevićem a uključen Pepe?!
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Pepe je tu zbog brata Marka njega je izvukao iz depresije.

                            Comment


                            • Kako se stvari brzo menjaju , sada se kao veći favorit za osvajanje završnog turnira vidi igrač koji nikada nije došao do finala turnira naspram petostrukog šampiona.
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                Kako se stvari brzo menjaju , sada se kao veći favorit za osvajanje završnog turnira vidi igrač koji nikada nije došao do finala turnira naspram petostrukog šampiona.
                                Slicna situacija kao sa Novaka i Nadala na RG-u, s tim sto Novak nije ni priblizno u padu u kakvom je bio Rafael ove i prosle sezone. Nakon izvlacenja grupe morao bi Novak biti prvi favorit za osvajanje, bez obzira na forme.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X