Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Novak ima 2017. da se vidi dje je, ako ne uzme Slem penzija, niposto ne smije dozvoliti da bude kao Nadal i Federer, pada na listi, gubi od svakakvih polutenisera i sto je najvaznije, ne uzima Slem godinama.
    Ne smije si dozvoliti da u 35. dolazi do GS finala? Da ga samo No.1 pobjeđuje?
    Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

    Comment


    • Od 31. do 35. bez Slema, naravno da se to ne smije dozvoliti. Cetiri i po godine bez Slema, ima i Serena 35 pa osvaja sve zivo. Tim ljudima je sve sem velika titula neuspjeh.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Ti ili se pravis da ne razumes ili stvarno ne razumes sto je jos opasnije. Ove se radi o mentalnom sklopu, psiholoskom profilu Novaka. Marej, Federer, Nadal... su produkti zapadne civilizacije i kapitalizma, Novak je produkt socijalistickog samoupravljanja i slovenska dusa. Marej posle osvojene titule u Sangaju leti za Bec. Dete nije ni video sem mozda u prolazu jer mu je tenis i prvo mesto prioritet. Novaku ne pada na pamet da ide da igra Bazel iako mu je prvo mesto ugrozeno. Preci mu je drugi rodjendan deteta. Da li je meni kao Srbinu, slovenu blizi Marejev ili Novakov pristup? Pa naravno Novakov, i ja bih isto tako postupio na njegovom mestu.
        Sto se tice poredjenja sa Anom pogledaj njegove izjave u poslednje vreme i one koje je Ana davala kad je nju pocela da trese igracka kriza. Ana "Bila sam previse uzbudjena", Novak "Nisam bio smiren na terenu". Ana "Ovaj poraz me je samo ojacao i ukazao na moje greske", Novak "Izvukao sam pouke iz ovog poraza". Copy-paste.
        Otislo je ovo mnogo daleko, predaleko cini mi se.
        Zašto je opasno ako se pravim da ne razumem i još opasnije ako stvarno ne razumem? Za koga je opasno?

        U postu na koji sam ti replicirao si napisao da hoće da se posveti porodici, da hoće da ide sa porodicom na letovanje kao da on to već ne radi.

        A sa ovim postom si potpuno promašio temu, Novak da ima balkanski mentalitet ne bi dosegnuo ove visine, jer kako objasniti da iz jedne zemlje koja nema nikakvu tenisku tradiciju i kulturu praćenja tenisa, nikakvu infrastrukturu (u praznom bezenu je trenirao), koja mu nikakve uslove nije obezbedila niti uložila u njegov razvoj, postane jedan od najvećih tenisera u istoriji.

        Kako to objašnjavaš? Tako što ćeš reći da je preko noći postao lelemud? Pročitaj post od Niki i nauči nešto umesto što pričaš šuplju priču.

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Od 31. do 35. bez Slema, naravno da se to ne smije dozvoliti. Cetiri i po godine bez Slema, ima i Serena 35 pa osvaja sve zivo. Tim ljudima je sve sem velika titula neuspjeh.
          U suštini jedino je Nole bio bolji i on je jedini krivac što nema GS u tom period. Slažem se s tim drugim dijelom, ali ako Nole uspije imati taj nivo tenisa u tim godinama bit' će ekstra. Nole će igrati sve dok može dolaziti do završnica GS turnira, i ne vidim zašto bi se opraštao ako je u TOP 5 igrača i dolazi do završnica.
          Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

          Comment


          • Originally posted by goku View Post
            Zašto je opasno ako se pravim da ne razumem i još opasnije ako stvarno ne razumem? Za koga je opasno?

            U postu na koji sam ti replicirao si napisao da hoće da se posveti porodici, da hoće da ide sa porodicom na letovanje kao da on to već ne radi.

            A sa ovim postom si potpuno promašio temu, Novak da ima balkanski mentalitet ne bi dosegnuo ove visine, jer kako objasniti da iz jedne zemlje koja nema nikakvu tenisku tradiciju i kulturu praćenja tenisa, nikakvu infrastrukturu (u praznom bezenu je trenirao), koja mu nikakve uslove nije obezbedila niti uložila u njegov razvoj, postane jedan od najvećih tenisera u istoriji.

            Kako to objašnjavaš? Tako što ćeš reći da je preko noći postao lelemud? Pročitaj post od Niki i nauči nešto umesto što pričaš šuplju priču.
            Evo kako covek koji je razumeo poentu moga posta reaguje. Ako ti to tako ne vidis sta ti ja mogu.
            Originally posted by zxcv View Post
            Federera upravo krasi ta anglosaksonska i germanska neutoljiva glad za uspehom i radna etika. On u 35. godini govori kako mu je zelja da osvaja slemove i da se vrati na prvo mesto. Nema tu ocu kakim/necu kakim.
            Sto se tice posta od Niki i njega nisi shvatio kako treba jer upravo ona govori o tome koliko je Novaku vazna porodica i koliko je spreman na ustupke cak i na svoju stetu radi mira u porodici.

            Comment


            • Nisam ja nikog pobedio, samo diskutujemo na forumu. Neke stvari vidimo drugacije i to je sve.

              Comment


              • http://www.24sata.rs/licni-stav-zast...-izgubio/38136

                Nije da se ne slažem, znamo da budemo ogavni
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Dakle silazi sa trona nakon 122 vezane nedelje, sto uopste nije naivna cifra.
                  Kada ocekivati povratak? iskreno se nadam sto je prije moguce,jer valja otresti s vrata Meka i Lendla po YEn1. Ko zna,mozda je bas ovo ono sto mu je bilo potrebno,vidjecemo. u suprotnom bojim se da bi ovaj imao dobre izglede da stoluje sve tamo do Vimbldona sto bas i ne bi bio najsjajniji prizor. Sacekajmo London

                  Comment


                  • Nadam se da za Novaka nije gotova sezona. Velika borba tek sledi, samo ako Novak zeli da je vodi. Uz dobar trening od nedelju dana, i malo Endijevo opustanje, sa podjednakim sansama bi usli na zavrsni turnir.

                    Ne treba se lako odricati ove godine, sledeci turnir mu je verovatno najbitniji turnir koji nije slem u zivotu(posle OI mozda). Bar je logicno da tako bude.

                    Idemo Nole, valdja ce ovo da te motivise!
                    Last edited by 147; 05-11-16, 16:09.

                    Comment


                    • Tu su stvari dosta jednostavne. Postoje samo dvije mogucnosti.

                      Prva, tenis mu vise nije bitan. U tom slucaju treba da zavrsi karijeru. Bila je izuzetno uspjesna iako je mogla biti i malo uspjesnija.

                      Druga, prezasicen je i uzeo je pauzu na malo ekscentrican nacin. U tom slucaju ce ponovo da se svojski posveti tenisu.

                      Koja opcija je tacna znacemo najkasnije do RG-a.

                      Comment


                      • Nije bitan London uopste, njemu tek nije bitno. Uzece jednu pobedu, dva poraza I zavrsiti.

                        Sta ocekivati sledece godine to je vec velika nepoznanica. Ako mu se bude igralo bice prvi ako mu se ne bude igralo bice opet u top 5. Nesto slicno 2009 godini.

                        Ajde bre Jogas, mora biti bolje.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Ne moramo cekati RG dovoljno je do AO. Sve me to potseca na Nadala, svaki sledeci turnir nada da ide nabolje. S tom razlikom sto sada mislim da priroda problema je daleko slozenija. Rekla sam vec da se pojasnim, nije u pitanju briga prema porodici, nego nemogucnost porodice da prihvati da je on iznad sve, alfa i omega, centar sveta za njih. On ocekuje priznanjenje od svih, a vrlo moguce da ga ne dobija iz najblize okoline u razmeru koji odgovara realnom stanju. Sve su ovo naravno ciste pretpostavke, ali meni je sve ovo nezdravo oko njega, cista patologija. Nazalost, jer za razliku od Nadala on nije imao razloga u vidu povrede recimo za vakav strmoglav pad. Jos kad pocne najavljeni reality show, strava, snimati svoj zivot.

                          Comment


                          • Niki,

                            AO ce biti test ali ne konacni. Prerano je da seovo uporedjuje sa Nadalom. Vjerovatno si samo dijelom u prvu sto se tice porodice.

                            PS
                            Predlazem anketu:

                            Da li Novak namjerva da produzi saradnju sa Bekerom?

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Niki,

                              AO ce biti test ali ne konacni. Prerano je da seovo uporedjuje sa Nadalom. Vjerovatno si samo dijelom u prvu sto se tice porodice.

                              PS
                              Predlazem anketu:

                              Da li Novak namjerva da produzi saradnju sa Bekerom?
                              Mozda bi trebalo obratno.

                              Comment


                              • Originally posted by Niki View Post
                                Ne moramo cekati RG dovoljno je do AO. Sve me to potseca na Nadala, svaki sledeci turnir nada da ide nabolje. S tom razlikom sto sada mislim da priroda problema je daleko slozenija. Rekla sam vec da se pojasnim, nije u pitanju briga prema porodici, nego nemogucnost porodice da prihvati da je on iznad sve, alfa i omega, centar sveta za njih. On ocekuje priznanjenje od svih, a vrlo moguce da ga ne dobija iz najblize okoline u razmeru koji odgovara realnom stanju. Sve su ovo naravno ciste pretpostavke, ali meni je sve ovo nezdravo oko njega, cista patologija. Nazalost, jer za razliku od Nadala on nije imao razloga u vidu povrede recimo za vakav strmoglav pad. Jos kad pocne najavljeni reality show, strava, snimati svoj zivot.
                                Stvarno ce reality show da snima?

                                Meni se cini da je njega sada pubertet uhvatio. Klasican primjer osoba koje rano odrastu i preskoce tu fazu u zivotu. Holivud je pun takvih.

                                Comment

                                Working...
                                X