Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajde da malo prokomentiram ovo sa Djokovicem. . . Ne sledim doduse previse u zadnje vreme toliko posveceno, nemam vremena, ali. . . mislim da je ovo prava prekretnica u njegovu karijeru, mora se odluciti sta dalje. Zaokruzio je ove godine sve sto se moze osvojiti, usao u legende, jedan od najboljih ikad, kompletirao GS, dominirao brutalno i apsolutno dve godine, zajedno sa neponovljivu 2011 i vise. Ali, imao je realnu sansu da osvoji i sva cetiri GS u jednu godinu, da poveze 6 gs u nizu, da nastavi ko zna dokle. . . ali nije izdrzao. Mislim i deluje mi da ga je privatni zivot kompletno poklopio, njegove prioritete i njegov stav prema tenisu. Teniseru mora tenis biti prioritet, a teniseru kalibra Djokovica, mora da mu tenis biti apsolutni prioritet. To je jednostavno tako, sa svim privilegijama i patnjama koja uz to idu. Jer biti najbolji je borba o kojoj se ne govori, nego koja se vodi na terenu. Niko ne treba znati kako se dolazi do te tacke. To je zapravo ono sampinsko o kome govorimo. Nas zanima tenis, a ne igrac kao licnost. E tu se on pogubio.
    Na zalost meni deluje da njegovo okruzenje ne moze pratiti njega, jer zapravo on je os oko koje se sve vrti. I za njega i za njegove najblize. Igracki je ok, ali mentalno deluje strasno lose. I nije toliko do rezultatskog pada, koji je mozda i normalna stvar, nego do njegove izjave i njegovo ponasanje. Tu se vidi slabost koju on pretstavlja kao smirenost i teznja za njom. Deluje drugacije, bolje ili gore, pokazace sledeca sezona. Rekao je neko ovde, mislim notorious AO bice reper, jel on jos ima zelju za velike titule ili ne. Propustio je jednu veliku sansu, jel ce propustiti i sledece videcemo.

    Comment


    • Pricam bas malopre sa kolegom i on mi kaze da je verovatno uzrok "pada" to sto se Novak bacio u stetu. Ja ga naravno odgovaram od toga i pricam kako mi uopste ne deluje kao takav, a na sve to ce on:
      - Mislis da je Nole jednorupic??? -
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Kopirala sam neke postove od 01.10. (o tome sutra zbog čega), a onda kada vidim ovakve umotvorine, pokajem se m
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Jesi na mene mislila?
          Ako jesi, sta je lose biti jednorupic? Znaci: veran, privrzen, zaljubljen, postojan, ne-podvodljiv.... itd itd
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Sandu,

            Pretjerao si. Olja je u pravu.

            Niki,

            Ti si jos jedan od "protivnickih" navijaca koja je napisala fer komentar.

            Svejedno, nemojte se varati, niko od nas ne zna sto je u Novakovoj glavi i sto on planira. Mjeseci pred nama ce to pokazati.


            Inace, od kada ja pratim tenis, rezultaski pad je potrajao medju velikm sampionima samo ako je bio vezan sa igrackim padom.

            I Mekinro iza 1984. i Vilander iza 1988. i Nadal iza 2014, cak i Borg iza 1980. su prestali biti najbolji. Protvnici su bili jaci na terenu od njih. Ja za sada ne vidim igracki pad kod Novaka.

            Comment


            • Kada mi dragi moj NI kaze da sam preterao, onda uzimam to za ozbiljno.
              Izvinjavam se svim osobama zenskog pola i svima koji se kao zene osecaju... Nije mi bila namera da vredjam.
              I hvala ti NI, sto si me upozorio. Cenim to.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Luka,

                Ima puno istine u tome so si napisao, ali si malo preuranio.

                Unofficialpage,

                Zato ga je i Agut dobio. (Vjerovao je da moze.)

                Mnogo igraca, s pravom, sada vjeruju da mogu da ga pobijede. Ali samo zato sto je Novak izgubio samouvjerenje. I jos jedna stvar. Od RG je Novak izgubio 4 puta, ali je nadigran samo jednom.
                Svakim porazom sve više igrača vjeruje da ga mogu dobiti. Kod Novaka je došlo do psihičkog pražnjenja, treba to ponovo povratiti, naravno, pitanje je da li to uopšte i može više. Jer i godine dolaze. Već se vide da mijenja malo stil igre, postaje agresivniji a znamo da to nije Novakova komforna zona. Ja mislim da više neće biti ove dominacije kao do sad ali da će bitii još velikih mečeva, hoće sigurno.
                Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                Comment


                • Originally posted by Unofficialpage View Post
                  Svakim porazom sve više igrača vjeruje da ga mogu dobiti. Kod Novaka je došlo do psihičkog pražnjenja, treba to ponovo povratiti, naravno, pitanje je da li to uopšte i može više. Jer i godine dolaze. Već se vide da mijenja malo stil igre, postaje agresivniji a znamo da to nije Novakova komforna zona. Ja mislim da više neće biti ove dominacije kao do sad ali da će bitii još velikih mečeva, hoće sigurno.
                  Duh je poceo da izlazi iz boce. Potreban je napor da bi ga se vratilo nazad. Novak je do sada uglavnom uspijeva da ga ugura nazad. Uzmi primjer Nishikorija. Naravno, Vavrinka je primjer gdje ga Novak nije vratio nazad. Agut nije klasa Vavrinke. Lopez, Veseli i Kueri jos i manje. Za Delpa ne znam. Mari i Novak se pak previse dobro poznaju. Za mlade cemo tek da vidimo.

                  Novak postaje sve agresivniji i agresivniji jos od 2011. To je dio plana.

                  Da li ce biti dominacije kao 2015? Vjerovatno nece. Ali, da li mu trebaju 6 mastersa plus 2 finala u jednoj godini? Mislim da ne. Hoce li pak vratiti formu tako da u svaki turnir ulazi kao veliki favorit? Vrlo moguce. Ima po mom sudu jso dvije godine. Iza toga ce vrijeme uciniti svoje.

                  Comment


                  • Originally posted by Niki View Post
                    Ajde da malo prokomentiram ovo sa Djokovicem. . . Ne sledim doduse previse u zadnje vreme toliko posveceno, nemam vremena, ali. . . mislim da je ovo prava prekretnica u njegovu karijeru, mora se odluciti sta dalje. Zaokruzio je ove godine sve sto se moze osvojiti, usao u legende, jedan od najboljih ikad, kompletirao GS, dominirao brutalno i apsolutno dve godine, zajedno sa neponovljivu 2011 i vise. Ali, imao je realnu sansu da osvoji i sva cetiri GS u jednu godinu, da poveze 6 gs u nizu, da nastavi ko zna dokle. . . ali nije izdrzao. Mislim i deluje mi da ga je privatni zivot kompletno poklopio, njegove prioritete i njegov stav prema tenisu. Teniseru mora tenis biti prioritet, a teniseru kalibra Djokovica, mora da mu tenis biti apsolutni prioritet. To je jednostavno tako, sa svim privilegijama i patnjama koja uz to idu. Jer biti najbolji je borba o kojoj se ne govori, nego koja se vodi na terenu. Niko ne treba znati kako se dolazi do te tacke. To je zapravo ono sampinsko o kome govorimo. Nas zanima tenis, a ne igrac kao licnost. E tu se on pogubio.
                    Na zalost meni deluje da njegovo okruzenje ne moze pratiti njega, jer zapravo on je os oko koje se sve vrti. I za njega i za njegove najblize. Igracki je ok, ali mentalno deluje strasno lose. I nije toliko do rezultatskog pada, koji je mozda i normalna stvar, nego do njegove izjave i njegovo ponasanje. Tu se vidi slabost koju on pretstavlja kao smirenost i teznja za njom. Deluje drugacije, bolje ili gore, pokazace sledeca sezona. Rekao je neko ovde, mislim notorious AO bice reper, jel on jos ima zelju za velike titule ili ne. Propustio je jednu veliku sansu, jel ce propustiti i sledece videcemo.
                    Mislim da si pogodila suštinu onoga kako doživljavam ovo Novakovo ponšanje na terenu i izjave. Ogroman teret nosi na svojim plećima, i to počinje da mu se odražava i na igru. Neki navijači i mediji forsiraju i vole agresivnu igru i Nole se njoj prilagodio, dala mu je rezultate iako mu niju početku bila prirodna i svojstvena. U poslednjih par važnih mečeva takva igra i šampionska tvrdoglavost ga je dovela da ne odigra baš taktički najbolje tj defanzivno kada se mora, pre svega mislim na meč sa Vavrinkom.
                    Takodje mislim da o Noletovom kraju nema ni govora. Šampione pre njega su smenjivali igrači koji su ih nadigravali u nekoliko navrata na više turnira. Setite se mečeva Novaka i Federera, Novaka i Nadala to su bile prave poslastice, nažalost konkurencija je takva kakva jeste i takvih mečeve već odavno nema. Na trenutnoj ATP sceni se još ne nazire igrač koji bi svojom igrom i pre svega konstantnošću mogao da ugrozi Noleta. Znači ovo je samo trenutna kriza koja je prolazna.Ne verujem da će Novak tek tako prepustiti šampionsku tutulu bez borbe, nisu ni njegovi prethodnici.
                    Last edited by Dekson; 18-10-16, 10:05.
                    Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                    Comment


                    • Čitam kako naš delija tako reći ponovi onu izjavu o nedostatku ambicija te želji ka hedonističkom pristupu tenisu u budućnosti. Zato mi nema druge do ovako javno reći mu neku onako brk u brk.

                      Počinješ rode da me nerviraš i to opasno. Neke čudne bubice su te savatale toliko da mi više ne ličiš na sebe. Veruj mi na roditeljsku reč da te neko gadno laže ako ti kaže da izgledaš dobro. Nije dobro rode jer si postao senka onog negdašnjeg junaka kako po izgledu tako i po delima.
                      Kažeš rode da si brži a meni izgleda da ti se to samo čini. Sporiji si rode, kasniš na neke udarce, ne istrčavaš k'o pre a i udarci ti sve nekako mlaki, bez snage.
                      To šta jedeš rode tvoja je stvar, jedi šta te volja, ja ti u lonac gledati neću.
                      I to rode šta oko vrata nosiš te ideš li u crkvu jednako je samo tvoja stvar.
                      Ono što nije rode samo tvoja stvar nego je i nas navijača jeste kakav si na terenu i kakve igre pružaš. Zbog nas rode koji noći probdismo i zdravlje potrošismo nemaš prava igrati bez ambicija. Ja prvi rode podneti ne mogu gledati te kako gubiš od koje kakve boranije.
                      Zato ti rode velim na tebi je odluka ili batali ili igraj sa voljom i srcem.
                      Zdravo da si mi rode moj!
                      Tvoj
                      sigpic

                      Comment


                      • Ovo mora da se sacuva ... pa da se prebaci na novi forum. Da se vidi da i pecaros ume da kritikuje Novaka.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Kao da se prikljucio nekom kultu, jebes mi sve. Uzasno pogubljen lik kao I celo njegovo okruzenje. Ako ti se ne igra idi brate zivi sa Amisima.
                          Nervira me to propagiranje misticizma, otvaranje cakri, reiki, joga, na granici okultnog. Ne deluje uopste dobro, kao da nije prisutan. Ne znam u kakvu je pricu uleteo ali ako ostane ovakav, nema od tenisa nista.
                          Ponekad pomislim da bi najbolje bill da nije ni osvojio RG, sve bi bila drugacije, jos uvek bi grizao.

                          Svakome dodju trenuci kada se zapitas "i sta sad", ali on ima zivot kakvi drugi mogu samo da sanjaju, sve mu je na mestu sada, odigraj jos dve godine I onda ruku pod ruku sa Dalaj Lamom I cuvaj divokoze na tibetu.

                          Dosta je bilo poklona, uzeti AO, WB, jos par mastersa i cao, dovidenja.

                          Citam sad njegovu ishranu, pazi ovo:
                          Grasak sa kukuruzom I persunom, sargarepa sa djumbirom I limunom, orasi I majonez od orascica.
                          Bez mesa, samo sirovo, uz savete Maje Volk
                          Last edited by Indigo; 18-10-16, 20:48.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Ne znam ljudi, do pre par dana rekao bih da ste u pravu, al onda pomislim, on je tu gde je sada stigao bez naših saveta.

                            Sve to tako izgleda kao što pričate, onako gledajući sa strane, al setite se da je on već pet godina prvi na svetu u najvećem globalnom individualnom sportu, da je jedini čovek koji je ikada zaradio 100 miliona dolara samo od nagrada. To mora nešto da znači, takav čovek jednostavno mora da zna šta radi, ne gubi konce tek tako.

                            Možda malo eksperimentiše, možda mu je bio potreban neki ventil, neka promena pred još jedan pohod, treći u karijeri koji bi mu bio dovoljan da svoje ime ukleše kao najveće ikada. Ne zaboravite da on još nema 30, a Rodžer je sa 33-34 mogao uzeti tri slema da Novak nije bio prejak. Vremena ima dovoljno, konkurencija se još ni ne nazire. Vavrinka sa 31 i Marej koji je njegovih godina su jedina pretnja.

                            Mislim da su OI posledica svega ovoga, on je sebe već video kako uzima zlato za Srbiju, potrebno je vreme da svariš da verovatno nikada nećeš ostvarirti taj cilj, ne postoji zamena za to, ne može rodžerov rekord odjednom to da zameni. Vremenom verovatno hoće.

                            NI kaže da će AO pokazati da li još ima motiva, ja mislim da trebamo čekati do Wimbledona. Tamo je ostvario dve najveće pobede u karijeri, 2011. kada je dosanjao dečaki san postao broj 1 i 2014. kada je pobedio samog sebe i kao već otpisan uspeo da ne izgubi još jedno veliko finale, najveće, posle niza izgubljenih, posle koga je krenuo taj drugi pohod u kome je kompletirao slemove.

                            Očekujmo i treći, možda tek od Wimbledona 2017.

                            Comment


                            • Takvog te volim goku Suzdržao si se onda od loših komentara, prošlo je neko vreme, sagledao si možda celu situaciju i iz drugog ugla i eto... a ovo je nešto slično što bih i ja napisala ili što mislim.... ili bar želim da mislim, svejedno.

                              Velko'M bek Peco!
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by goku View Post
                                Ne znam ljudi, do pre par dana rekao bih da ste u pravu, al onda pomislim, on je tu gde je sada stigao bez naših saveta.

                                Sve to tako izgleda kao što pričate, onako gledajući sa strane, al setite se da je on već pet godina prvi na svetu u najvećem globalnom individualnom sportu, da je jedini čovek koji je ikada zaradio 100 miliona dolara samo od nagrada. To mora nešto da znači, takav čovek jednostavno mora da zna šta radi, ne gubi konce tek tako.
                                Konačno nešto pametno da se pročita na Djokovićevoj fan strani...
                                Hvala!
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X