Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok hvala ti. Ja ne vidim da je ovo dobro serviranje za finale GS za servera kakav je Djokovic generalno , a brizine ne vidim na prvi pogled u ovim stats.

    Interesantan podatak je ditance covered. Bilo je uocljivo da se covek neverovatno branio
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by Maxx-a View Post
      imas li ili neko drugi statisticke podatke da je odlcino i nikada brze servirao na ovom USO.

      Servis je udarac od kojeg sve krece, jedini udarac koji iskljucivo zavisi od igraca, ako oci varaju onda mozemo reci da je dobro servirao
      Jeste Novak servirao brže, ali zbog situacije sa levim ramenom izbačaj je bio loš pa je bilo puno promašaja, što je pokušavao da koriguje spuštajući se u kolenima više nego inače.To je u nekim momentima davalo rezultat ali ne konstantno.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Ok hvala ti. Ja ne vidim da je ovo dobro serviranje za finale GS za servera kakav je Djokovic generalno , a brizine ne vidim na prvi pogled u ovim stats.

        Interesantan podatak je ditance covered. Bilo je uocljivo da se covek neverovatno branio
        Procitaj sada apdejtovao sam post. Smejurija je sta on radi protiv Stana.
        A imas brzine pod stats pa se vide brzine servisa.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • havala Sandu pogledacu malo kasnije sada nisam u mogucnosti
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Evo prosecna brzina na djus stranu je novaku bila 187km na sat, a na prednost stranu 185km na sat. To samo da se ne maltretirate i ne trazite.
            Pogledajte obavezno keys ... postavio sam ih i sam ovde u ranijem postu
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Najjace mi je kada pocne sada da se prica o povredi kao izgovoru.
              Novak Djokovic, se kretao odlicno, servirao - nikada brze na ovom turniru (druga je stvar sto pola prvih servisa nije mogao da ubaci), bio fizicki najspreminiji u odnosu na sve meceve do sada. Jedino sto je imao taj peh sa zuljevima koji je zaista jeben, ali se to desilo tek sredinom cetvrtog seta. Ne znam, neka poseti Adidas malo, da vidi sta mu to daju da nosi.
              Tako da ta prica o nespremnom Novaku ne pije vodu, kod bilo koga ko hoce realno da pogleda stanje stvari.
              Nemoj biti toliko ozlojedjen.

              Kretao se odlicno, returnirao je odlicno. BH paralela je nedostajala osim na momente.

              Na servisu je bio neprceizan iako je servirao jace. Dakle bio je los. (pripisujem to da nije dovoljno trenirao servis) Evo ti malo statistike:

              Prvi unutar:

              Code:
              	Novak 	Stan
              US 2012	66%	40%
              AO 2013	66%	62%
              US 2013	67%	50%
              AO 2014	73%	58%
              AO 2015	64%	59%
              RG 2015	65%	67%
              US 2016	51%	56%
              prosjek	65%	56%
              Novak 14% ispod svog prosjeka. Stan prosjecan.


              % dobijenih na prvi:

              Code:
              	Novak 	Stan
              US 2012	67%	65%
              AO 2013	71%	55%
              US 2013	69%	71%
              AO 2014	71%	72%
              AO 2015	58%	52%
              RG 2015	63%	76%
              US 2016	78%	71%
              prosjek	68%	66%
              Stan iznad prosjecan a Novak daleko bolji od prosjeka.

              % dobijenh na drugi:

              Code:
              	Novak 	Stan
              US 2012	57%	35%
              AO 2013	68%	52%
              US 2013	56%	50%
              AO 2014	59%	50%
              AO 2015	38%	59%
              RG 2015	53%	50%
              US 2016	53%	51%
              prosjek	55%	50%
              Oba oko prosjeka.

              Indeks dominacije (postotak osvojenih poena na protivnicki servis podijeljen sa postotkom izgibljenih poena na svoj servis:

              Code:
              US 2012		1.40
              AO 2013		1.10
              US 2013		1.11
              AO 2014		1.16
              AO 2015		1.21
              RG 2015		0.80
              US 2016		1.11
              prosjek		1.13
              Novak je prosjecno dominantan.

              -------------

              Osim toga bilo je ocigledno da Novaku nedostaje meceva. To je jedan od razloga zasto je igrao lose kljucne poene.

              Broj realizovanih BL, postotakk realizacije i razlika.

              Code:
              	Novak 		Stan		razlika
              US 2012	6/7	86%	2/6	33%	52%
              AO 2013	7/15	47%	7/18	39%	8%
              US 2013	4/19	21%	5/9	56%	-35%
              AO 2014	4/7	57%	5/10	50%	7%
              AO 2015	7/17	41%	5/8	63%	-21%
              RG 2015	2/10	20%	4/15	27%	-7%
              US 2016	3/17	18%	6/10	60%	-42%
              prosjek		41%		47%	-5%
              Novak je -42%. Nikad gori. Da je ova zadnja statistika bila malo bolja, Novak bi dobio mec!

              ---------------

              Keys su toliko uvjerljiv da ne treba nista vise reci.
              Last edited by NI; 12-09-16, 07:37.

              Comment


              • NI ja hocu da kazem da je evidentno da mu nista nije smetalo prilikom servisa. Da jeste - brzina bi patila i ostelio bi se. A druga je stvar kao sto sam i sam napisao to sto nije bio sposoban da ubaci prvi.

                I najvecem laiku je jasno da su bitni poeni odlucili ovaj mec. Kao sto je takodje jasno da je Djokovic po svim statistikama trebalo da dobije ovaj mec. E to je najveci Novakov poraz od sinoc.

                A zasto se to desilo? Zato sto se zenta od Stana, kao sto se Fed zenta od Rafe, kao sto se Rafa zenta od Novaka ...
                Last edited by Sandugp; 12-09-16, 07:43.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Sandu,

                  Ne mozemo biti sigurni da mu nista nije smetalo kod servisa. Nije sve u brzini. Sto ako je igrao pod injekcijama.

                  No i sve da je bilo fizicki perfektno, nedostatak treninga i nedostatak meceva su igrali svoju ulogu. Meni je pomalo djelovao kao igrac koji ne vjeruje da moze da pobijedi. Nije vjerovao svojoj formi.

                  Mec fit igrac igra najbolje kljucne poene.
                  Last edited by NI; 12-09-16, 07:48.

                  Comment


                  • Po meni je presudilo ono sto i na RG-u prosle godine - Novakova pasivnost. Dozvolio je Stanu da bude agresivan i nametne svoj ritam. Jos kad ovoga krene i pocne crtati po terenu tesko da bi ga iko dobio

                    Comment


                    • Originally posted by Sanimir View Post
                      Po meni je presudilo ono sto i na RG-u prosle godine - Novakova pasivnost. Dozvolio je Stanu da bude agresivan i nametne svoj ritam. Jos kad ovoga krene i pocne crtati po terenu tesko da bi ga iko dobio
                      Svi brojevi pokazuju suprotno. I pored relativne pasivnosti, Novak je to morao da dobije.

                      Comment


                      • Meni je i dalje ovo serviranje loše i golim okom se moglo videti ali dobro, šta ću kada sam laik
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Originally posted by Maxx-a View Post
                          Meni je i dalje ovo serviranje loše i golim okom se moglo videti ali dobro, šta ću kada sam laik
                          Jedna je stvar dobro ili lose serviranje. Ako na mecu imas 51% ubacenog prvog, nikako se ne moze reci da si dobro servirao. A druga je stvar kada si zbog odredjenih problema prinudjen da serviras slabije nego sto inace mozes. A Novak to sinoc nije bio.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Ne znam samo koliko je onako nizak i nepravilan izbačaj karakterističan za Djokovićev servis (možda je bio sličan 09/10, ko zna možda opet radi na promeni tehnike pri serviranju)
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Nisam sada u mogućnosti da gledam statistiku, ali laički primetila sam sledeće:

                              - ceo USO servira oko 190 km/h ..naravno +/-
                              - sinoć posle dobirh servis gemova u I setu, gubi svoj u odlučujućem trenutku kada na 5:3 servira za set
                              - posle gubitka svojih servis gemova 2-3x, sledeći servira sa 0 ili osvaja bez problema
                              - u II setu koji je i najlošije odigrao, ako ne račnamo IV kada je očekivano totalno pao... svoj drugi servis gem gubi posle 40:15 iz dve bh greške i jedne duple
                              - 2x u II i III (ovde doduše iz drugog puta) u svojim kritičnim servis gemovima, kada servira da ostane u setu... on ih gubi

                              Meni ovo ne govori da je imao fizičkih problema pri servisu.

                              Koliko je GS finala izgubio... devet? Previše.
                              Last edited by miloolja; 12-09-16, 09:12.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Baš previše

                                Comment

                                Working...
                                X