Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by p4p1 View Post
    Ma kakav rizik, pa mislim da se većina ovde slaže s tobom. A i da to nije slučaj, šta ima veze

    Da, voleo bih da nađem kad je zadnji put imao protivnika ovakvog renomea u prvom kolu.. a ovako raspoloženog verovatno nikada. Nije se dalo. Đokoviću barem nije stran utisak da je univerzum protiv njega, što je i danas sigurno osećao, videlo se po nekoliko njegovih reakcija
    Pa to, ono, ja prvo i osnovno navijam za Novaka Djokovica tenisera pa da nastupa i za Trinidad i Tobago.
    Usud je mozda rec .
    Ali nekako meni su cudne njegove reakcije na pocetku meca, govor tela a bogami i gestovi su bili lako cu ja ovo, ovo su samo trenutne greske (mozda samouveren kao Olja per meca). On koji je relativno lako citao ranije Delpotrov servis i vracao mu bombe pod noge, nocas nista od toga.
    Moj osecaj je nazalost bio deja vu, znam to i po svom pisanju na temi, jer ja inace retko komentarisem njegove meceve u toku ,gotovo uvek samo gledam igru.
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Naravno da je čudo što je dogurao do TB kad je izigravao glinenog goluba.

      Koliko puta mu se desilo u karijeri da u cijelom meču ne dođe bar do đusa na protivnički servis?

      Comment


      • noto,

        Odmori malo. Sto je trebao? U prvom mecu da jurisa u gadja linije? Zvuci sjajno ali nije realno.

        Comment


        • Originally posted by Maxx-a View Post
          Pa to, ono, ja prvo i osnovno navijam za Novaka Djokovica tenisera pa da nastupa i za Trinidad i Tobago.
          Usud je mozda rec .
          Ali nekako meni su cudne njegove reakcije na pocetku meca, govor tela a bogami i gestovi su bili lako cu ja ovo, ovo su samo trenutne greske (mozda samouveren kao Olja per meca). On koji je relativno lako citao ranije Delpotrov servis i vracao mu bombe pod noge, nocas nista od toga.
          Moj osecaj je nazalost bio deja vu, znam to i po svom pisanju na temi, jer ja inace retko komentarisem njegove meceve u toku ,gotovo uvek samo gledam igru.
          Slažem se za reakcije, netipično za njega u meču ovakve važnosti, bilo je tu nekih osmeha koji su više podsećali na Novaka s neke egzibicije, ili manje važnog meča, protiv nekog slabijeg protivnika i sl. Možda je na taj način pokušavao da skine pritisak sa sebe, da razmišlja kako je ovo samo meč kao i svaki drugi. Ne verujem da je imao baš toliko samopouzdanje protiv Delpa, ali svejedno ne mislim da je to imalo bitan uticaj na tok meča. Na mentalnom planu je bio odličan danas, da nije, nema šanse da ne bi pretrpeo bar jedan brejk

          EDIT: Ovo što noto misli sada, ja sam mislio posle finala RG protiv Wawe. Sad se slažem s onim što su izneli NI i Vladan na tu temu.
          Last edited by p4p1; 08-08-16, 04:40.

          Comment


          • Maxx-a i p4p1,

            Poslije bitke su svi generali pametni. Novak je na pocetku bio samouvjeren jer nije bilo realno ocekivati da Delpo moze odigrati ovakav mec. Ako Huan-Martin moze ponoviti ovaj nivo tokom citavog turnira, sigurno osvaja zlato.

            Duduse, tesko da ovako moze odigrati jos jedan mec a kamo li turnir.

            Za Novaka je najbolje da Nishikori osvoji zlato.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              noto,

              Odmori malo. Sto je trebao? U prvom mecu da jurisa u gadja linije? Zvuci sjajno ali nije realno.
              Nije to radio i opet je imao 15+ grešaka po setu, briljirao je
              Čvrsto i duboko u BH i otvarao bi lagano FH stranu
              Onda bi Del izigravao golgetera, no nebitno je sad, odradio je sve kako je ovome odgovaralo.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Maxx-a i p4p1,

                Poslije bitke su svi generali pametni. Novak je na pocetku bio samouvjeren jer nije bilo realno ocekivati da Delpo moze odigrati ovakav mec. Ako Huan-Martin moze ponoviti ovaj nivo tokom citavog turnira, sigurno osvaja zlato.
                Na šta misliš NI? Pa nismo pričali o tome da je trebao ovako, a ne onako i sl.

                Comment


                • Originally posted by notorious View Post
                  Nije to radio i opet je imao 15+ grešaka po setu, briljirao je
                  Čvrsto i duboko u BH i otvarao bi lagano FH stranu
                  Onda bi Del izigravao golgetera, no nebitno je sad, odradio je sve kako je ovome odgovaralo.
                  Slazem se da je Novaka samo BH mogao izvuci i da je BH slajz bila pogresna taktika.

                  Mnogo tih gresaka su bile iznudjenje.

                  Konacno, Novak je jako dobro igrao kad bi bio satjeran uza zid. Zato je i spasio 8 BL-ti. Nije usao u mec kao da igra protiv servera. To znaci da je svjestan da ce imati malo prilika i da te prilike treba dobro koristiti.

                  ----------

                  p4p1,

                  Pa pricali ste da je usao kao na egzibicju.

                  Istina, previse je trosio energije na zabavljanje publike ali nije bilo realno da Delpo ovako odigra.
                  Last edited by NI; 08-08-16, 04:55.

                  Comment


                  • Originally posted by p4p1 View Post

                    EDIT: Ovo što noto misli sada, ja sam mislio posle finala RG protiv Wawe. Sad se slažem s onim što su izneli NI i Vladan na tu temu.
                    Protiv Wawrinke je pokušavao sve što je mogao ali je čovjek lupao nestvarno sa obje strane i opet bi dobio meč da je izvukao onaj 4 set. Ovo večeras prosječna igra ako i toliko, bez rizika 30+UE za 2 seta i tona glupih odluka, Ana da pozavidi.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      p4p1,

                      Pa pricali ste da je usao kao na egzibicju.

                      Istina, previse je trosio energije na zabavljanje publike ali nije bilo realno da Delpo ovako odigra.
                      Pa samo smo analizirali reakcije, čak i rekoh da mislim da to nije imalo uticaj na tok meča. Nismo pričali da je trebao drugačije, pa da bi bili generali posle bitke

                      Meni je čudno bilo, jer je obično dosta mrzovoljniji. Verovatno ima veze s tim što je dobar deo publike ovog puta bio na njegovoj strani. Izgleda da neprijateljska atmosfera ipak izvlači više iz njega, nego li podrška. Dosta sportista funkcioniše na taj način

                      Originally posted by notorious View Post
                      Protiv Wawrinke je pokušavao sve što je mogao ali je čovjek lupao nestvarno sa obje strane i opet bi dobio meč da je izvukao onaj 4 set. Ovo večeras prosječna igra ako i toliko, bez rizika 30+UE za 2 seta i tona glupih odluka, Ana da pozavidi.
                      Jeste on lupao, ali je bilo mnogo lopti koje je mogao Đoković da vrati, a nije. Situacije koje je mnogo puta on čupao iz defanzive. Bilo je tu svakako i neodbranjivih udaraca, ali se ne slažem da je bio bespomoćan. Protiv ovih forhenda danas bi svako bio bespomoćan. Zato sam i rekao ranije igrački nije mogao ništa, taktički, a to je ono o čemu ti pričaš, svakako nije briljirao. Nije mu prvi put. Ako bi napravili podelu na igrački, taktički i mentalni deo, rekao bih da je za većinu teških poraza u karijeri uglavnom odgovaran taktički.

                      Comment


                      • Originally posted by p4p1 View Post
                        Pa samo smo analizirali reakcije, čak i rekoh da mislim da to nije imalo uticaj na tok meča. Nismo pričali da je trebao drugačije, pa da bi bili generali posle bitke

                        Meni je čudno bilo, jer je obično dosta mrzovoljniji. Verovatno ima veze s tim što je dobar deo publike ovog puta bio na njegovoj strani. Izgleda da neprijateljska atmosfera ipak izvlači više iz njega, nego li podrška. Dosta sportista funkcioniše na taj način
                        Vidis, ja mislim da bi bilo drukcije da je bio mrzovoljan. Bio bi koncetrisan na posao koji treba da obavi a ne na zabavljanje publike.

                        Comment


                        • Kakvi generali NI ?
                          Ja sam opisala kako sam videla njegove reakcije na pocetku , p4p1 video slicno.Gde vidis pametovanje u vezi toga sta je trebao da radI?
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Maxx-a,

                            Napisala si:

                            Originally posted by Maxx-a View Post
                            Ali nekako meni su cudne njegove reakcije na pocetku meca, govor tela a bogami i gestovi su bili lako cu ja ovo, ovo su samo trenutne greske (mozda samouveren kao Olja per meca). On koji je relativno lako citao ranije Delpotrov servis i vracao mu bombe pod noge, nocas nista od toga.
                            Posebno obrati paznju na ono masnim slovima.

                            Slazem se da je pretjerano samouvjereno usao u mec i da je time znatno smanjio sanse da zaustavi Delpa. S druge strane, bio svaki razlog da udje samouvjereno u mec.

                            *bio je u formi
                            *bio je odlican u Torontu
                            *Delpo je imao dugu pauzu
                            *Delpo ga nije nikada prije nadigrao

                            ----------

                            Da li neko ima Novakovu izjavu?

                            Comment


                            • Pa ? U cemu je problem sa tim recima ?
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                Pa ? U cemu je problem sa tim recima ?
                                Nije problem. Zasto mislis da je takav problem? Je li to uvreda reci nekome da je general poslije bitke? Novak je usao olako u mec. To ste ti p4p1 ispravno konstatovali.

                                Ja sam dodao da je postao svaki razlog da udje olako u mec. Puno nas je reklo da Novak ima lak zrijeb. OK slagali smo se da je DP tezak protivnik za prvo kolo. Ali sam ocekivao da ce Novak od starta biti dobar. I bio je. On je dobro igrao jutros. Dobro nije bilo dovoljno. Trebao je da igra izvanredno. Vrlo rijetko trebas da igras izvanredno u prvom kolu da bi ga prosao. To se zove izuzetan peh.

                                Nasao sam samo ovo:

                                http://www.b92.net/sport/rio2016/ten...nav_id=1163487

                                "Ovo je jedan od najtežih poraza u mom životu i karijeri. Rane su još uvek sveže. Veoma sam tužan i razočaran, ali mi je drago što me pobedio dobar prijatelj koji se dugo mučio sa povredama", rekao je Đoković.

                                Del Potro je drugi put u nizu savladao Đokovića na OI, pre četiri godine u Londonu ga je pobedio u meču za bronzanu medalju.

                                "Delpo je bio bolji igrač i zasluženo je pobedio. U ključnim trenucima igrao je izuzetan tenis i moram da mu čestitam. To je sport", zaključio je Đoković koji je u suzama napustio teniski teren.

                                "Neću da zvučim kao da kukam. Ceo život, sve što sam postigao u karijeri su mi podarili bog i život i ja sam izuzetno zahvalan na tome. To je nešto neverovatno što sam doživeo do sada u karijeri. Ove Igre su bile tako željno iščekivane, nisam mogao da pružim svoj maksimum i prikažem svoj tenis. Ne tražim izgovor, ali eto. Tužno je na ovaj način završiti", zaključio je srpski teniser.

                                Đoković i dalje ima šansu da osvoji medalju u Riju, sa Nenadom Zimonjićem će igrati u drugom kolu u konkurenciji parova.


                                Zasto nije mogao da pruzi maksimum?
                                Last edited by NI; 08-08-16, 08:09.

                                Comment

                                Working...
                                X