Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne sviđa mi se to druženje sa Vićom, izmalerisaće ga baksuz.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Novak ipak ostaje u Olimpijskom selu i deli sobu sa Vićom?

      Da, da podelio sam to sa vama pre par dana kad sam saznao... iz dva razloga je odlucio da bude u Olimpijskim "selu" prvi i glavni je bezbednost, tipa organizatori su savetovali da bude zajedno sa svima...

      Comment


      • UPOZORENJE!

        Zabranjeno je pisati o Olimpijadi na teniskom pdfu. Zato price o olimpijskom selu i Novakovom cimeru valja prebaciti na Olimpijski pdf.

        Comment


        • NI, preterujes.
          I da, jeste proslo vreme, ali da iskoristim situaciju pa da ti samo kazem da kada si onda, pre nekoliko dana, odgovorio mi kako Kobeu ne smem da oduzimam neka prava, mislim da me nisi uopste razumeo tada. I nikome ih nikada nisam oduzimala, osim onih koji se zaigraju sa "druge strane granice".

          A goku, nece Vica biti baksuz, nije ni onda bio kada ga je Novak svuda vodao sa sobom dok je ovaj bio pod banom neigranja.
          Last edited by miloolja; 02-08-16, 10:22.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            30.
            do koje cifre moze gurati?

            sta bi vi bilo radje, zlato ili njujork?

            a za ovih 30 komada slijedi omaz kad se dokopam racunara

            Comment


            • https://twitter.com/mrwhatman/status/760508889884418048

              Comment


              • https://twitter.com/NoleSwedenFans/s...859586/photo/1

                Comment


                • Nisam razumela kakve ovo veze ima sa Novakom?
                  Inače imate već neke teme u OI pdf-u i slobodno tamo postavljajte.
                  Last edited by miloolja; 02-08-16, 18:20.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    I sve čekam raport Milutinovog tate i neke lepe fotke.... mada može i iz finala
                    Zbog privatnih obaveza jos ranije sam znao da ne mogu za vikend da idem na tenis, mada sam u nedelju ujutru bacio pogled na sajt i bilo je jos karata pa sam se lomio, ali nisam i prelomio . Ali nadam se da ce biti jos prilika da se uzivo gleda kako podize neki trofej.

                    Meni je najvaznije bilo da vidim da nema nikakvih fizickih problema. Drzao se za donji deo ledja par puta u oba meca koja sam gledao (cini mi se za levu stranu), ali to mu nije fizicki pravilo smetnje pri kretanju. Sama tehnika izvodljenja udarca i servisa je naravno druga stvar pa kao i svi vi pretpostavljam da se tu nesto gubi kod izvedbe, servis mu je bar po brzinama koje sam pratio na monitoru na terenu sporiji nego inace, ali po statistici u finalu vidim to nije izgledalo tako lose. Na zagrevanju je bio bas opusten, radio istezanja normalno, salio se sa ljudima okolo, nije se hvatao za ledja ili pravio grimase tokom razmena, ali posto je to bilo uoci meca sigurno nije bio jak intezitet. Protiv Berdiha je bas mnogo dobacivao svom timu u pauzama, moguce i zbog nervoze jer je bas lose igrao prvi set, u drugom kada je sve izgledalo bolje prestalo je i to.

                    Inace dobro "cuje" sta se desava okolo, par puta je odgovarao na neka prozivanja (sve u saljivom tonu), protiv Stepaneka je odmah spazio pticicu koja je sletela na mrezu, tokom tog meca su pukle case u nekoj od loza, pa je i on okrenuo glavu na tu stranu
                    Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                    Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                    30 consecutive match wins - Stands alone
                    3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                    Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                    Comment


                    • Posto je ona druga tema zakljucana.....

                      Vas sam dok traju OI

                      Cak sam i avatar promenio
                      Last edited by Mr. Wolf; 02-08-16, 22:28.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Nisam razumela kakve ovo veze ima sa Novakom?
                        Inače imate već neke teme u OI pdf-u i slobodno tamo postavljajte.
                        Jel otključano,zaključano,aj dogovorite se ili da se pravimo da je sve ok.Hteo sam u taj pdf ali je bio zaključan.I preko tapatalka je nemoguće uploadovati sliku.Umesto što se iz sujete svađate rešite te probleme.

                        Comment


                        • Samo bez nervoze i agresivnog rečnika. Neće ti tema nigde pobeći, a normalnim i pristojnim tonom pre će ti neko izaći u susret.
                          Nema ovde nikakve sujete, granice postoje ...za sve.
                          Last edited by miloolja; 03-08-16, 00:00.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Samo bez nervoze i agresivnog rečnika. Neće ti tema nigde pobeći, a normalnim i pristojnim tonom pre će ti neko izaći u susret.
                            Nema ovde nikakve sujete, granice postoje ...za sve.
                            Nadam se

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment





                              • TRANSCRIPT: NOVAK DJOKOVIC SPEAKS TO SERBIAN MEDIA AFTER ARRIVING IN RIO

                                Novak Djokovic arrived in Rio on Monday prior to the start of next week’s Olympic games. Djokovic arrived with his friend Viktor Troicki in Rio and they immediately spoke to the media at their arrival. Here’s the transcript from Djokovic’s interview:

                                Good afternoon, everyone – said Novak at his arrival in Rio.

                                Q. No sign of fatigue. You have only played Kei Nishikori in the finals of Toronto?

                                ND: It was great in Toronto. My goal was to play as many matches and eventually I ended up as winner. I am glad that all the time with me was Viktor, who arrived with me and Zimonjic, who will arrive a day later. Its great we spent time together, created the atmosphere of unity, so that when we are already feeling the Olympic spirit. We sincerely look forward to the Olympics.

                                Q. (On where he will stay at Rio).

                                ND: In the Olympic Village. Here, I’ll be rooming with Viktor. In China, I lived in the village. In London, as Viktor told, we stayed in an apartment near Wimbledon. This is a unique experience. I’m going to get to train in the gym with athletes from other disciplines, we will exchange experiences, eat together. I like that aspect of social gatherings.

                                (See pictures: Novak Djokovic arrives in Rio)

                                Q. (On winning gold medal).

                                ND: Easy, easy. For now, I’ll just hang accreditation around the neck.

                                Q. Many of the competitors have withdrawn from the Games in Rio. Federer due to injury, some because they point out that the Olympics are not important in tennis, and the highest number because of fear of Zika virus.

                                ND: What Zika? Fear of our Ziki (Nenad Zimonjic)? (Smiling).

                                Q. Were there any concerns in your mind before participating in Rio?

                                ND: To be honest, the fuss and the buzz about that virus has been created with some kind of other intent. It’s not as dangerous. I decided to take a well-informed and decide what is best for my health. Consciously I came here. For me there is no fear or doubt. I look forward to arrival in Brazil and having fun with all athletes, especially our own.

                                Q. In London, Serbia won four medals. Do you expect a far greater number of medals this time?

                                ND: I hope so. I think we have a lot more candidates who can engage in the fight for medals.

                                Q. Serbia will be represented in Rio in 14 sports. Do you have a special desire to watch some sports.

                                ND: Basketball course. I’d like to see athletics. Athletics is the most important sport in the Games. I’m interested in every sport and frankly I will try to watch as many sports, especially those in which we have representatives.
                                Last edited by miloolja; 03-08-16, 11:49.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X