Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    goku,

    Tabele su slijepe na naciju, drzavu, sponsora, sarm itd.
    Ali i pored toga i tebi se otrgne izjava tipa "ovi brojevi zvuče realnije" što znači da u te brojke voliš malo da dodaš svoje pretpostavke

    Ako ne znaš o čemu pričam, možda češ se setiti dva ELO rankinga o koji su kružili na forumu, a tebi se učinio realniji onaj gde je Federerov peak iz 2006 bliži prošlogodišnjem Novaku.

    Sve to pričam jer sam baš danas naleteo na ELO statistiku o vrhuncu igrača koja je tebi izgledala manje verovatna, na sajtu iza kojeg očigledno stoji Federerov fan. Lik je napravio nešto što se zove GOAT points(kakav naziv), pa je u to učitavao vrednosti po svojoj želji, u kojoj bi mogao da izdominira neko ko je 15ak godina konstatan u završnicama turnira, a pritom tanak s titulama... Navijačka ostrašćenost za primer, ali ELO statistika koja lovi peak je tu i debelo je na strani Novaka... ono što je meni zanimljivo, Novakovi hejteri su se smejali ELO rejtingu kad je prvi put izračunat, ali on OPSTAJE jer BROJEVI SU NEUMOLJIVI ma koliko bili neprijatni...
    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

    sigpic

    Comment


    • Jeleni je danas rođendan. Nek je srećan i dugovečan!


      Dodeljena mu je Nacionalna nagrada Udruženja saksofonista za najboljeg srpskog saksofonistu tenisera svih vremena....

      (play >>>>>>>>>>>>>>)







      A ranije, pre proslave...

      Spoiler


      Last edited by miloolja; 12-06-16, 23:03.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • jelena ima 30 god ?

        Comment


        • ...31
          I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

          sigpic

          Comment


          • Da 30 danas napunila.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Traje video dugo, dugo ... ali dobar je.
              Najjace je kada na kraju kaze: "Sada mozemo da jedemo."
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Novak GO! View Post
                Ali i pored toga i tebi se otrgne izjava tipa "ovi brojevi zvuče realnije" što znači da u te brojke voliš malo da dodaš svoje pretpostavke

                Ako ne znaš o čemu pričam, možda češ se setiti dva ELO rankinga o koji su kružili na forumu, a tebi se učinio realniji onaj gde je Federerov peak iz 2006 bliži prošlogodišnjem Novaku.
                Ne vidim da je problem u toj izjavi.

                Oficijelni ranking se radi mehanicki i The Tennis Base radi svoj ranking mehanicki. Svejedno, meni se vise svidja TB ranking. Razlog je jednostavan, daju vecu tezinu mecevima protiv velikih rivala. Za oficijelni rankig je ppobjeda Novaka u Dohi 250 poena. Za TB je too i pobjeda nad Nadalom.

                Originally posted by cssr View Post
                1.40
                To je prenapumpano. Kao sto je i Golden slem. Daju 4 a realno je 6.5.

                Koja je realna kvota da predje Federera? Sigurnoblize 2 nego 1.5. Moguce i preko 2.
                Last edited by NI; 12-06-16, 23:07.

                Comment


                • da se izjednaci recimo 1.85. a da predje 2.15

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Spoiler
                    Jeleni je danas rođendan. Nek je srećan i dugovečan!


                    Dodeljena mu je Nacionalna nagrada Udruženja saksofonista za najboljeg srpskog saksofonistu tenisera svih vremena....

                    (play >>>>>>>>>>>>>>)







                    A ranije, pre proslave...

                    Spoiler


                    Olja ima li link do videa, nema sanse da ga odgledam, nece na lap, mob, TT...
                    Last edited by miloolja; 12-06-16, 23:33.

                    Comment


                    • Nemojte molim vas kopirati ovolike postove da bi napisali jednu rečenicu.... Zatrpava se tema.

                      https://www.facebook.com/djokovic.of...2227637163419/
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Moja greska , preko TT sam...
                        Hvala.
                        Dragi fanovi danas sam bio na Kopaoniku, 3 sata sedeo sa gospodjom koja je najbolja prijateljica bila sa Jelenom Gencic... sta sam cuo od nje, o Novaku, tad malom decaku, o Jeleni pa to je neverovatno.
                        Par nekih dogadjaja, kada i kako je odlucila da ga posalje iz zemlje....
                        Srce mi nije kucalo, upijao sam sta zena prica, jos sam pod utiskom...
                        Kad se docepam tastature i kompa podelicu par stvari.

                        Comment


                        • Rodjendan joj je 17.6., samo su sa proslavom pozurili.
                          Puni 30 a k'o devojcica izgleda.



                          Last edited by icetea; 13-06-16, 00:08.
                          -To define is to limit.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Ne vidim da je problem u toj izjavi.
                            Pa problem je što se dilema između brojeva ne preseca osećajem šta je više istina nego tako što se komplet pretresu brojevi da se vidi da l su na mestu. Ali ne zameram ti, pomenuo sam to malo šale radi, tvoje statističke analize su svakako nešto najkvalitetnije i najzanimljivije na ovom forumu, možda i ukupno na srpskim tenis forumima.

                            Tim u vezi kladionice zvanično cene da su šanse Novaku 33% da uzme dva slema. Možda to piše u pomenutim 1.85 ili 2.15, no meni te brojke ništa ne znače
                            I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Novak GO! View Post
                              Pa problem je što se dilema između brojeva ne preseca osećajem šta je više istina nego tako što se komplet pretresu brojevi da se vidi da l su na mestu. Ali ne zameram ti, pomenuo sam to malo šale radi, tvoje statističke analize su svakako nešto najkvalitetnije i najzanimljivije na ovom forumu, možda i ukupno na srpskim tenis forumima.

                              Tim u vezi kladionice zvanično cene da su šanse Novaku 33% da uzme dva slema. Možda to piše u pomenutim 1.85 ili 2.15, no meni te brojke ništa ne znače
                              Presijace se osjecajem koji je algoritam bolji. ELO je dobar algoritam ali npr. TB je bolji.

                              Sto se tice Novakovih sansi, za takve stvari, u nelikvidnom marketu, kvota se ne moze kornistiti kao osnova za vjerovatnost. U ovom trenutku kladionice procjenjuju oko 55% Novakove sanse sa svaki od tri znacajna preostala turnira Uimbldon, Olimpijada i USO. Sanse da uzem Uimbldon i Olimpjadu su oko 30% a da uzme Golden Slam oko 16%.

                              Dr Mr je u pravu. Sanse da Novak pretekne Federera niko ne zna. Kada niko ne zna onda se kaze 50%. A kladionice da se osiguraju daju 71%.
                              Last edited by NI; 13-06-16, 10:49.

                              Comment


                              • Peva Nole kao zmaj
                                Dobra ova pesma, cini mi se da peva Topalko, moram proveriti. Menjamo melodiju zvona na telefonu odma!
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X