Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Logicno je da preskoci Sinsinati,i mislim da je to najpametnije u slucaju da osvoji zlato na OI.

      E sad u slucaju da ispadne u polufinalu kao 2012 ili nesto slicno,onda ce mu mozda dobro doci taj Sinsinati,da ode pravo tamo i pokusa da zaboravi na razocarenje sa OI.

      Zavisi od vise faktora,ali svakako da do kraja godine su najbitniji Wimbldon,OI i Us Open,i tu treba da pruzi maksimum.

      Comment


      • Wimbli, OI, Kanada, US open, Peking, Sangaj, London .
        Sve sem Kanade je sigurno , samo nam budi ziv i zdrav.

        Comment


        • Zamislite... zelena trava na Wimbldonu... ponedjeljak 27.06.2016.... izlazi na teren branilac titule... prvo muk..nevjerica da je taj momak uspio..ono što nisu miljenici ... a onda ..ovacije za šampiona...tek tad ćemo shvatiti šta je Novak uradio.

          Za DR.Mr, tad ćeš vidjeti zašto je W to što jest.

          I ja dijelim mišljenja mnogih tu na forumu, da se nismo pošteno znali radovati uostalom kao ni Novak, nije znao šta bi sa sobom od sreće.

          P.S. Olja molim te kad već daješ tekstove, po mogućnosti prevedeno, to jedino čssr uradi,svaka mu čast
          Last edited by coyote; 08-06-16, 00:10. Reason: pravopis

          Comment


          • Kad se samo setim da ima 5 finala u Sinsiju i da je odavno mogo da ima Golden Masters

            Comment


            • Originally posted by Chiwwi View Post
              A dali je neko razmisljao o kombinaciji OI i US Open. I koliko je moguce i dali je pametno izbeci i Toronto i Cinci zbog sponzora i ostalih stvari. Ako me secanje sluzi negde sam procitao da je Novak ispunio pravo da ne igra na dva mastersa ove godine. Kada je odlucio da igra Madrid bilo je (ne tako retko) komentara da planira da tankujje i Cicni i Toronto? Eto mozda glupo zvuci ali jedna od varijanti koja je moguca.
              Što se mene tiče , još na anketi je bilo jasno šta očekuem ove godine.
              A pisala sam pre neki dan o tome.

              Mislim da su Novaku u ovom trenutku karijere najbitniji GS, koji postadoše prioriteti od Bekerovog dolaska.

              Za podlogu u Riju sam potpuno zaboravila da je Maxxa postavljala već, ali Novaku ( ovakvom) podloga nije problem.

              Što se tiče kalendara u narednim mesecima ( do USO), mislim da će propustiti DK i Sinsinati ( a ružna , bre ona vaza mnogoooo ).
              Ipak je previše zgusnuto.
              OI uzima to je jasno kao dan, ali i USO.


              Vimbldon?
              Reći ću više kada vidim žreb, ali ne očekujem ( ma koliko to želela) da osvoji.
              Nekako od početka sezone sam razmišljajući o RG( koji je bio prioritet) kontala o dva scenarija.

              1. Šta bi bilo da ga ne osvoji ni ove godine?
              Došla sam do zaključka da bi onda bio "gladniji" da se dokaže na Vimbldonu i uzme ga kao prošle godine.

              2.Šta bi bilo ako osvoji RG?
              Emotivno pražnjenje.
              Štednja mentalna i fizička pred OI ( koje su sledeće na listi prioriteta posle RG) jer svi znamo koliko mu igranje za Srbiju znači.
              Pri tom, posle ovakvog uspeha jako je teško motivisati se i nastaviti sa pobedama, a ne biti malo arogantan i ući sa stavom "Mogu i hoću".
              Pisanja stranih medija gde se iznose pohvale ( novi momenti...) a Novak je naučio da ga u najmanju ruku kritikuju, da ne kažem "pljuju" i da želi da pobedi i iz inata.
              Za njega je to nepoznato tlo.
              Ključna uloga na ovom Vimbldonu biće Bekerova.
              Da ga održi sa obe noge na zemlji.
              Ključ će takođe biti u Novakovoj glavi...
              Možda ( daj Bože ) da grešim, ali gledajući Novaka još od januara 2005e mislim da ga dobro čitam.
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Dejvis Kup na njega sam totalno zaboravila.. pa neće valjda
                Sledeci je Uimbldon. Jednom kad prodje, Novakove fokus ce biti totalno na Olimpijadu. Ne vidim kako se tu moze ukomponovati DC.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Sledeci je Uimbldon. Jednom kad prodje, Novakove fokus ce biti totalno na Olimpijadu. Ne vidim kako se tu moze ukomponovati DC.
                  Nadam se NI, iskreno se nadam da si u pravu.

                  Originally posted by coyote View Post

                  P.S. Olja molim te kad već daješ tekstove, po mogućnosti prevedeno, to jedino čssr uradi,svaka mu čast
                  Nikada se niko za sve ove godine nije žalio na to što su tekstovi, koji su ipak retki, na engleskom (iako sam sve druge jezike postavljala sa prevodom), a nisam ni znala da neko ima sa tim problema... ali to zaista ne mogu da radim pored svega ostalog.
                  Bukvalno vam sve "sažvaćem"... postavljam pored tviter objava i linkove ka njima (svaki put) da ovi koji čitaju sa tapatalka mogu da ih vide (u suprotnom ne mogu), postavljam linkove uvek ka svim izvorima i sve ostale informacije, a to je sve dodatni posao, nekoliko klikova ekstra... Ako vam je potreban prevod imate najjednostavniju varijantu, da nešto ipak uradite i sami, da označite tekst desnim klikom, pa copy/paste , pa u google prevodiocu postavite i"prevedite" koji je očajan da se razumemo, ali lakši način da to uradite ne postoji... možda desni klik na tekst... pa translate..ali to je malčice kompikovanije da se podesi, tj da ja sada to objasnim, a prevod je podjednako loš.
                  Uostalom to što kažeš radi cssr, koji ima sjajne postove i statistike, prevodi tekstove, on se izuzetno retko oglašava, pa verovatno ima vremena , iako su meni ti njegovi prevodi promakli, moram da priznam.

                  Hvala na razumevanju.
                  Last edited by miloolja; 08-06-16, 09:19.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by jagodica View Post
                    Dan posle finala se budim i onako bunovna pomislim "bože, šta li je Novak uradio, ne smem da pogledam vesti".. inače, naravno da sam gledala meč..
                    Toliko olakšanje osećam, samo da se završio turnir i da nas sve zajedno i njega najviše, ne opterećuje taj must have..
                    Slicno osecanje, moramo da shvatimo da nista vise nece biti kako je bilo
                    Od sada Novak igra za svoje zadovoljstvo i iz srca/nema vise sta sebi da dokazuje/, a nama nema vise sekiracije- samo uzivanje
                    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      Što se mene tiče , još na anketi je bilo jasno šta očekuem ove godine.
                      A pisala sam pre neki dan o tome.

                      Mislim da su Novaku u ovom trenutku karijere najbitniji GS, koji postadoše prioriteti od Bekerovog dolaska.

                      Za podlogu u Riju sam potpuno zaboravila da je Maxxa postavljala već, ali Novaku ( ovakvom) podloga nije problem.

                      Što se tiče kalendara u narednim mesecima ( do USO), mislim da će propustiti DK i Sinsinati ( a ružna , bre ona vaza mnogoooo ).
                      Ipak je previše zgusnuto.
                      OI uzima to je jasno kao dan, ali i USO.


                      Vimbldon?
                      Reći ću više kada vidim žreb, ali ne očekujem ( ma koliko to želela) da osvoji.
                      Nekako od početka sezone sam razmišljajući o RG( koji je bio prioritet) kontala o dva scenarija.

                      1. Šta bi bilo da ga ne osvoji ni ove godine?
                      Došla sam do zaključka da bi onda bio "gladniji" da se dokaže na Vimbldonu i uzme ga kao prošle godine.

                      2.Šta bi bilo ako osvoji RG?
                      Emotivno pražnjenje.
                      Štednja mentalna i fizička pred OI ( koje su sledeće na listi prioriteta posle RG) jer svi znamo koliko mu igranje za Srbiju znači.
                      Pri tom, posle ovakvog uspeha jako je teško motivisati se i nastaviti sa pobedama, a ne biti malo arogantan i ući sa stavom "Mogu i hoću".
                      Pisanja stranih medija gde se iznose pohvale ( novi momenti...) a Novak je naučio da ga u najmanju ruku kritikuju, da ne kažem "pljuju" i da želi da pobedi i iz inata.
                      Za njega je to nepoznato tlo.
                      Ključna uloga na ovom Vimbldonu biće Bekerova.
                      Da ga održi sa obe noge na zemlji.
                      Ključ će takođe biti u Novakovoj glavi...
                      Možda ( daj Bože ) da grešim, ali gledajući Novaka još od januara 2005e mislim da ga dobro čitam.
                      Ja mislim da ti pojma nemas ;) Wimbldon pjeske

                      btw neko me pitao za full mec u hd.
                      Evo imate ovde

                      Code:
                      http://forum.rojadirecta.es/showthread.php?281891-TENNIS-French-Open-Final-Novak-Djokovic-vs-Andy-Murray-05-06-2016
                      Last edited by Bokimajsta; 08-06-16, 11:36.

                      Comment


                      • Olja svaka čast na poslu, hvala što si odgovorila.
                        Nisam se žalio, mislio sam da postoji mogućnost.
                        To za Gugl prevodioc , toliko i ja znam engleski , ali mi fali smisao, ako me razumiješ.

                        Moje je mišljenje da će igrati DC, razlog.. da dođe u BG zbog pehara, možda padne neki doček.
                        Last edited by coyote; 08-06-16, 12:33. Reason: pravopis

                        Comment


                        • Nadam se da sa ovim svaka čast.. nisi ironičan, inače nema šta da mi bude svaka čast, ali ja stvarno ne znam da li zaista očekuješ da prevedem tekst?

                          Najbrži način je, mada je i to OPET google prevodilac, da kada klikneš na link teksta (apsolutno ga uvek postavljam i svi bi to morali da rade, zbog verodostojnosti pre svega), on ti se otvori u novom prozoru...vidiš šta piše u linku (neke osnovne podatke, možda ko je pisao tekst, a sve imaš u originalu), pa u novom tabu ukucaš.. recimo ovaj poslednji primer... daily mail novak dokovic i on bi trebalo po pravilu da ti izbaci u vrhu poslednji tekst o Novaku koji je tamo izašao...(naravno moraš znati i dati što približnije smernice, da ne bi mnogo lutao).. a to izgleda ovako...

                          Spoiler


                          Klikneš na ovo žuto podebljano..prevedi stranicu.. i izađe ti tekst sa svim fotkama ovako

                          https://translate.google.rs/translat...ml&prev=search

                          Ali ponavljam to je opet googl prevodilac. Više od ovoga ne mogu.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Ma kakva ironija, stvarno se trudiš, i što se tiče objektivnosti takođe.
                            Evo i meni pomažeš, iako nema veze sa tenisom, već sa mojim neznanjem.
                            Hvala na tom.
                            Ja sam mislio da znaš engleski tako dobro, da ti je lako prevesti, samo to, ništa više.
                            ako nisi pretjerala...

                            Comment


                            • Pazi sad kakav mamac...ccccc....
                              Naravno da znam engleski, pa ne bih postavljala ove birane tekstove, da ne znam šta piše unutra... ali problem mi je da toliko kucam, pa pogledaj koliki su... zapravo ne pada mi na pamet.. A ti ako nešto baš ne razumeš i nešto ti pravi problem, javi se na pp... pa možda i dobiješ neki sažetak, mada mislim da smisao teksta i te kako možeš da shvatiš preko googla.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Torima za Tatu:

                                Neka su i duži postovi, samo neka su iskreni....

                                Comment

                                Working...
                                X