Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tea View Post
    Mnogo mi se svidja Novakova izjava posle meca. I primetila sam da je danas bio dosta smireniji u nastavku meca sa Agutom. Bekerov posao?

    Vi sto pricate da ce u finalu biti Mari, zezate li se to? Pa po cemu on moze biti favorit protiv Stana? Ako mu otkine jedan set, moze to smatrati uspehom (mada pre ce ga uzet zahvaljujuci nekom glupiranju Stana nego svom umecu). Ne zelim da potcenjujem Endija ali po svemu sudeci on u petak nema sta da trazi.

    Zile, cuvaj zivce za polufinale (a i to verovatno precenjujem i Tima i Gofana) i finale, kakav bre Berdih.
    Ma nemam sta da cuvam zivce,on decko nema srece na ovom turniru jednostavno i nije mu sudjen,ali samo da Marej ne kompletira sve slemova,a Novak ostane kratak za Rg,to je jednostavno previse za mene...

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Stan je mnogo bolja opcija za Novaka mada sumnjam da moze preko Clyaraya ali pre toga treba savladati Berdiha i vrlo verovatno Gofana da bi se uopste razmisljalo o finalu. Step by step.
      Apsolutno sam uvek za meč po meč, ma koliko u slučaju Novaka Đokovića čovek prosto ne može da ne razmišlja o finalu, ali ovde sam samo mislila na PF između ove dvojice. Ne mislim da je Endijeva igra dovoljno dobra, videlo se to i danas, a Sten iako nije imao neki pravi i pošten test, mnogo izgleda moćnije i podigao je formu baš kada je trebalo.
      Po meni Sten je gora opcija od Škota, trenutnog pogotovu.

      No, sada mi je u glavi samo Čeh, koji je po jučerašnjo-današnjim uslovima odigrao skoro perfektan meč, strašno serivra, udara jako, snažno, služe ga svi udarci.. Videćemo, nije ni David neki protivnik već dugo, pa ni merilo, ali Novak u svakom slučaju mora od sutra maksimalno ozbiljno, daleko bolje nego do sada, fokusirano i sa što manje nervoze, ukoliko je sposoban (ako može da je prevaziđe, jer je opet u IV setu bio enormno nervozan, ljutio se na klince, hteo što pre da servira...), da se smiri i uspori malo. Ostalo sve ume.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Apsolutno sam uvek za meč po meč, ma koliko u slučaju Novaka Đokovića čovek prosto ne može da ne razmišlja o finalu, ali ovde sam samo mislila na PF između ove dvojice. Ne mislim da je Endijeva igra dovoljno dobra, videlo se to i danas, a Sten iako nije imao neki pravi i pošten test, mnogo izgleda moćnije i podigao je formu baš kada je trebalo.
        Po meni Sten je gora opcija od Škota, trenutnog pogotovu.
        Moras da gledas malo siru sliku. RG jeste bitan ali i ako ga Novak ne osvoji nije smak sveta. Tu je WB, OI, US Open... Za Novaka bi najgora opcija bila da izgubi od Clayraya u finalu, mada kao sto rekoh treba doci do finala prvo. Zasto? Kao prvo to bi bio strahovit udarac za njegovo samopouzdanje i veliki podstrek za Mareja za nastavak sezone. Ne zaboravi da su oni igrali finale AUS Opena, i dva finala MS Madrid i Rim... ako stvari budu i dalje isle takvim tokom imacemo mozda i najvece rivalstvo u jednoj ATP sezoni ikada. Clayray ako osvoji RG i eventualno WB gde je jedan od glavnih favorita ladno moze da napadne i mesto br.1 posto ce razliku za Novakom drasticno smanjiti. Za Novaka bi naravno najbolje bilo da osvoji RG, on je i dalje prvi favorit za titulu, ali ako se to ne desi bolje da to uradi Stan. Manje ce boleti ako nista drugo.
        Last edited by skeptik; 01-06-16, 22:03.

        Comment


        • Ja sam pre za raspolozenog Mareja nego raspolozenog Stena,al prvo Berdih da se dobije al ne bi smelo tu da bude problemosa, ipak nije finale
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Moras da gledas malo siru sliku. RG jeste bitan ali i ako ga Novak ne osvoji nije smak sveta. Tu je WB, OI, US Open... Za Novaka bi najgora opcija bila da izgubi od Clayraya u finalu, mada kao sto rekoh treba doci do finala prvo. Zasto? Kao prvo to bi bio strahovit udarac za njegovo samopouzdanje i veliki podstrek za Mareja za nastavak sezone. Ne zaboravi da su oni igrali finale AUS Opena, i dva finala MS Madrid i Rim... ako stvari budu i dalje isle takvim tokom imacemo mozda i najvece rivalstvo u jednoj ATP sezoni ikada. Clayray ako osvoji RG i eventualno WB gde je jedan od glavnih favorita ladno moze da napadne i mesto br.1 posto ce razliku za Novakom drasticno smanjiti. Za Novaka bi naravno najbolje bilo da osvoji RG, on je i dalje prvi favorit za titulu, ali ako se to ne desi bolje da to uradi Stan. Manje ce boleti ako nista drugo.
            Kao prvo, očigledno ne čitaš baš šta pišem, jer da si pročitao video bi da sam više puta rekla poslednjih dana da... ako ne osvoji ni ovaj RG nije smak sveta, ni prvi ni poslednji... a drugo, ne razumem te dve bold rečenice nikako, jer niti sam govorila o "uskoj slici", niti sam rekla da je smak sveta, niti je moj post napisan u tom duhu.
            Najviše mrzim kada gubi od Endija, već dugo to najviše mrzim, jer njega smatram trenutno za Novakavog najvećeg konkurenta, koji može da mu naškodi uvek, koji je osvajao trofeje preko Novaka, ali sada govorim samo o trenutnom stanju forme ove prve dvojice polufinalista i o onome šta su prikazali na ovom RG.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Kao prvo, očigledno ne čitaš baš šta pišem, jer da si pročitao video bi da sam više puta rekla poslednjih dana da... ako ne osvoji ni ovaj RG nije smak sveta, ni prvi ni poslednji... a drugo, ne razumem te dve bold rečenice nikako, jer niti sam govorila o "uskoj slici", niti sam rekla da je smak sveta, niti je moj post napisan u tom duhu.
              Najviše mrzim kada gubi od Endija, već dugo to najviše mrzim, jer njega smatram trenutno za Novakavog najvećeg konkurenta, koji može da mu naškodi uvek, koji je osvajao trofeje preko Novaka, ali sada govorim samo o trenutnom stanju forme ove prve dvojice polufinalista i o onome šta su prikazali na ovom RG.
              Nisam ja nista boldirao u svom postu. Odakle ti to? Ovo boldovano si ti izvukla a ne ja, i potpuno si pogresila poentu mog posta koji se sastoji iz drugog dela teksta. Ova diskusija da tako kazem pocela je od toga zasto je po meni Clayray gora opcija po Novaka jer se uvek rukovodim onim nacelom "Nadaj se najboljem, ocekuje najgore". Mislim da bi eventulani poraz od Clayray imao teze posledice za Novaka i sto se tice samopouzadnja i mesta br.1 nego pobeda Stana. To je poenta mog posta.
              Last edited by skeptik; 01-06-16, 22:24.

              Comment


              • Godinama se nisam kladio i razmišljam da se kladim za finale ako Novak bude bio u njemu, čisto da zakrpim eventualne duševne boli, je l ima još neko da će se kladiti protiv Novaka?
                I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                sigpic

                Comment


                • Ja mislim da je Novak posebno "naoštren" da ukoliko mu Marej dođe u finalu naplati sve one Sinsinatije svih prethodnih godina.
                  Ukoliko dođe Vavrinka, naravno tu je naplata za prethodnu godinu i što ga je onemogućio da još prošle sezone veže sva 4 GS.
                  E, sada da se vratim na početak pošto sam počela od kraja.
                  Berdih - redovna mušterija, jeste odigrao dobar meč danas protiv Ferera, i jesu Novakovi mečevi sa njim na šljaci uvek bili tesni. Ali, dajem veliku prednost Novaku i očekujem pobedu u 3 seta ( ma koliko tesni bili).
                  Pominjali ste Berdihov servis, ali zaboravljamo Novakov ritern i koliko je Novak psihički stabilniji od Berdiha.
                  Gofan ili Tim u eventualnom SF?
                  Očekujem Gofana, a to je onda laka prepreka.
                  Ima jedan zanimljiv detalj sa konferencije kada je pomenuto eventualno finale u ponedeljak.
                  Mislim da je to izvesno, samo još ne objavljuju iz razloga znanih organizatorima.
                  Znači, samo polako i strpljivo
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • @skeptik

                    Nije prvi put da se sa tobom ne razumem.

                    Naravno da sam ja boldovala, ko je rekao da si ti ...a boldovala sam te dve rečenice jer nemaju veze sa onim što sam prethodno napisala, a kako si ti mene citirao i odgovorio na post koji nema veze sa ovim, noramalno da sam te pitala otkud ti to.

                    Apsolitno sam razumela tvoju poentu, ali ja o tome nisam pričala, pošto mi govoriš da gledam širu sliku... već da je Vavrinka u trenutno boljoj formi od Endija, što ok.. opet ne mora da znači ništa u ovakvim mečevima... i da će opet trenutno biti gori portivnik Novaku nego što bi bio Škot. To je naravno samo moje mišljenje.

                    A neće biti ni smak sveta ako Endi osvoji još koji trofej preko Novaka... pa sad da ne pričam mnogo ..a sigurno da ne bih volela to da se desi nikada više, ali otom-potom.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by Novak GO! View Post
                      Godinama se nisam kladio i razmišljam da se kladim za finale ako Novak bude bio u njemu, čisto da zakrpim eventualne duševne boli, je l ima još neko da će se kladiti protiv Novaka?
                      Taj sam ,tako cesto i sa reprezentacijom kad je u finalu,mislim da ima jos neko ovde ko isto radi..Inace vec sam uplatio na Mareya pre pocetka RG tako da idealno finale bii bilo izmedju njega i Novaka za mene,logicno....Al ako izgubi Novak mala je to uteha ipak
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        @skeptik

                        Nije prvi put da se sa tobom ne razumem.

                        Naravno da sam ja boldovala, ko je rekao da si ti ...a boldovala sam te dve rečenice jer nemaju veze sa onim što sam prethodno napisala, a kako si ti mene citirao i odgovorio na post koji nema veze sa ovim, noramalno da sam te pitala otkud ti to.

                        Apsolitno sam razumela tvoju poentu, ali ja o tome nisam pričala, pošto mi govoriš da gledam širu sliku... već da je Vavrinka u trenutno boljoj formi od Endija, što ok.. opet ne mora da znači ništa u ovakvim mečevima... i da će opet trenutno biti gori portivnik Novaku nego što bi bio Škot. To je naravno samo moje mišljenje.

                        A neće biti ni smak sveta ako Endi osvoji još koji trofej preko Novaka... pa sad da ne pričam mnogo ..a sigurno da ne bih volela to da se desi nikada više, ali otom-potom.
                        Objasnio sam ti u dva zadnja posta zasto je na duze staze poraz od Clayraya u finalu najgora opcija za Novaka ali se ocigledno ne razumemo. Necemo dalje. Neka ostane na ovom i neka Novak pobedi, to je ipak najbolja opcija.

                        Comment


                        • Da mi nisi objasnio ne bih znala verovatno

                          Problem je što ti stavljaš Novaka u potencijalno finale sa Endijem i još govoriš o nekom porazu i posledicama istog a ja suptorno, priželjkujem Endija kao lakšeg protivnika u tom istom eventualnom i potencijalnom finalu, a da ne pričam da mislim i pišem to sve vreme da sigurno Švajcarac dobija prvo PF... nažalost. I onda mi kažeš da se ne razumemo...

                          Neću više, časna reč.

                          Novače bolje gledaj šta ti je činiti!
                          Last edited by miloolja; 01-06-16, 23:26.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Razumem da bi Mareju osvajanje RG dalo krila i da je on u budućnosti najozbiljniji Novakov protivnik, ako računamo na Stanovo odsustvo kontinuiteta. Ali mi nije jasno zašto mislite da bi ga poraz od Endija više mentalno unazadio od poraza od Stana.
                            Svidelo mi se juče kakav je stav imao Novak, i čini mi se da je u glavi prelomio. Idemo dalje, nije tragedija da se ne osvoji ove godine, nije tragedija ako se ne osvoji uopšte. Jer pritisak koji se stvara samo otežava situaciju.
                            Realno sagledavajući situaciju, sa svim poteškoćama koje kiša izaziva i sa mogućnošću da se SF i F igraju dan za danom, bio bi zaista podvig osvojiti ove godine.
                            Ja sam svoja očekivanja svela na razumnu meru, usuđujem se da kažem da sam psihički spremna za eventualni poraz.
                            I nadam se da ovde neću čitati pljuvanje po Novaku..

                            Mi smo uz tebe Novače..
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • Stan u potencijalnom finalu sa Novakom bi bio bolja opcija od svake preostale ;)
                              Jednostavno, dva finala RG zaredom pobjediti Novaka... Šta ima "Kralju nad kraljem šljake"... Ja ga nisam prepoznao.

                              Ne sjećam se kada je Novak 2x u nizu izgubio od nekog u GS finalu, ali to protiv Stana sigurno neće biti slučaj.

                              Comment


                              • Apsolutno naravno nista ne bi bio manje bolan eventualni poraz u eventualnom finalu protiv Svajcarca, niti bi bio sa manje posledica.

                                Ali sada je najbitnije naglasiti da smo uvek uz Novaka, pa kako god na kraju, a za pocetak da uspesno zavrsi(mo) danasnji dan.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X