Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cacanin i koliko para ces puci za celo to putovanje ?

    Comment


    • Originally posted by DrMr View Post
      Cacanin i koliko para ces puci za celo to putovanje ?
      Pa to se ne pita sad, posle će o tome
      Last edited by Larisa; 14-05-16, 09:17.
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Originally posted by DrMr View Post
        Cacanin i koliko para ces puci za celo to putovanje ?
        Oni njemu plaćaju da bude tamo. Kad su Novak i on u blizini, obični smrtnici su u dilemi od koga da traže autogram

        Nije bilo dobro juče, skoro pola meča između očaja i jada, vremenom su se dizali do nekih solidnih visina.

        Comment


        • Trend u mecevima Novak-Rafa u Rimu

          Djokovic i Nadal su igrali 6 meceva u Rimu. Samo su na RG-u igrali vise tj. 7. Rezultat u Rimu je 3:3. Statistika koja se moze naci za meceve prije 2011. je bazicna. Za ostale meceve, osim jucerasnjeg, je odlicana. Za jucersnji je nepotpuna.

          1.
          Postotak razmjena preko 10 udaraca:

          Code:
          2011	30.8%
          2012	21.7%
          2014	17.0%
          2016	22.8%
          Po ocekivanju, razmjene su daleko najduze 2011. Bilo bi to jos izarazenije da Novak nije zbog umora skracivao poene u 2. setu. Naredne godine znatno nizi postotak dugih razmjena. Skracenje dolazi u prvom redu na Rafin servis. Rafa je taj koji postaje agresivniji.

          Novak odgovara pojacanom agresivnoscu i poeni su jos kraci 2014. Da bi ove godine trend bio promijenjen. Mislim da je to zbog manje Rafine agresivnosti u prvom set. Na zalost, nemam brojeve za prvi set. Zamo za cijeli mec.

          2.
          Efikasnost.

          To je broj vinera i iznudjenih gresaka protivnika podijeljen sa zbirom vinera, sopstvenih neiznudjenih gresaka i iznudjenih gresaka protivnika. U principu pokazuje koji postotak poena si rijesio u svoju korist od ukupnog broja poena koje si presudio.

          Rafa:

          Code:
          2011	68.1%
          2012	67.3%
          2014	69.7%
          2016	64.8%
          Zacudjujuca konsistentnost. Doduse, jucer je efikasnost malo niza. Rafa je forisirao za nijansu vise nego je mogao.

          Novak:

          Code:
          2011	65.1%
          2012	55.7%
          2014	72.7%
          2016	67.5%
          Kod Novaka imamo daleko vise oscilacija. 2012. ga je Rafa isfrustrirao dobrom igrom i imamo veliki broj neiznudjenih. To se odrazava na efikasnost. S druge strane, 2014. Novak testira svoj najnoviji paket protiv Rafe i sve stima kao sat. Efikasnost je izvanredna. Uvjeren sam da je Novakova efikasnost jucer bila pricno niza u 1. nego u 2. setu.

          3.
          Diktiranje igre

          To je postotak poena koje je igrac odlucio (vinerom, neiznudjenom ili iznudjenom greskom protivnika)

          Novak:

          Code:
          2011	63.8%
          2012	61.5%
          2014	60.0%
          2016	48.5%
          Jucerasnji brojevi me jako iznenadjuju. Znaci da je Nadal forsirao vise nego ikada. Pa cak i kada je ulazio u duge razmjene, izgleda da je nastojao da rijesi poen tj. prekine razmjenu vinerom ili oduzme Novaku inicijativu dubokom loptom.
          Last edited by NI; 14-05-16, 10:14.

          Comment


          • Na zalost, nemam brojeve za prvi set.
            @NI
            Ja sam uspeo samo ovo da iskopam, ako pomaže:
            Match N.Dj. v R.N.

            Set 1:

            Novak Rafa
            SERVICE
            Aces 1 1
            Double Faults 2 1
            First service 69% 79%
            First service Won 18/29 (62%) 21/35 (60%)
            Sec. service Won 8/13 (61%) 5/9 (55%)
            Break P. Saved 0/1 (0%) 6/8 (75%)
            Serv. Gam. Played 6 6
            RETURN
            First Ret. P. Won 14/35(40%) 11/29(37%)
            Sec. Ret. P. Won 4/9(44%) 5/13(38%)
            Break P. Won 2/8(25%) 1/1(100%)

            Comment


            • Hvala Borhes,

              Na zalost, ne daju neiznudjene i vinere.

              Comment


              • Djokovic: "Message to all the kids out there: Be aware, when you're cleaning your shoes, make sure the frame hits your shoe.

                Comment


                • Kad je danas zrijeb za RG?

                  Comment


                  • Zreb je u petak.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • auh, pobrkao sam zestoko nesto.. izvinjavam se

                      ..jer na zvanicnoj RG stranici vidjeh da pise: "Come back 15 May for Draws"
                      Last edited by Joker; 15-05-16, 11:57.

                      Comment


                      • Djole izgleda otkazao trening

                        Comment


                        • Pa sta ce mu trening, kad mu za to sluzi prvi set. Posle njega krece u juris ;)

                          Comment


                          • Originally posted by Joker View Post

                            ..jer na zvanicnoj RG steanici vidjeh da pise: "Come back 15 May for Draws"

                            Mislim da je to zreb za kvalifikacije

                            Comment


                            • Novaku zelim da ga zreb malo pomiluje i pogleda, decko ceo zivot crnci za svaki turnir, nenormalno je postalo koliko top10 meceva ima odigranih.

                              U principu nije lose prosla priprema za RG, ima titulu, ima dovoljan broj meceva u nogama, prekinuti su svi moguci nizovi i koliko toliko nema te vrste pritiska, ali ne zelim vise da gledam Novaka kao u Rimu, to zestoko osudjujem, prejadan je stav, ako ti se igra igraj, ako ti se ne igra izgubi lepo lagano a ne ovako najgluplje nesto izmedju nerviras se na sve zivo, mrcvaris, saplices, trzas. Ako si vec toliki zen profesionalac, igrac br.1 onda malo dovedi i stav na terenu u sklad sa tim.

                              Ako je na AO bilo onoliko provokacija na RG ce ih svakako biti barem duplo vise, ako je pametan da cuti, da grize i da ne da na sebe inace ce sagoreti. I da, ne znam koliko je ovaj Rim reper za bilo sta, ali mora pod hitno da upali jos neko oruzje, jer polako postaje bezopasan. Skoro svaki poen koji uzme je neko mucenje, nece tako moci u 7 meceva na 3 dobijena seta.
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Orle,

                                Pitao si me sto se treba desiti u Madriidu i Rimu da bih ja postao veci optimista po pitanju Novakovih sansi na RG. Odgovorio sam: “Nista se takvo ne moze desiti.” Prevario sam se. Malo sam veci optimista poslije dva mastersa.

                                1.
                                Novak je imao problema sa fokusom i motivacijom, ali njegova forma je bila odlican. Svi udarci su tu, a smesh je bolji nego ikada.

                                2.
                                Novak je skoro po volji uspijevao da digne nivo kad je trebalo. U kljucnim trenutcima je pokazivao veliku sabranost.

                                3.
                                Protiv najvaznijih protivnika je 4:1. Dovoljno dobro.

                                4.
                                Vavrinka nije u formi.

                                5.
                                Novak pokazuje hladnu volju. Ona je najubitacnija.

                                Comment

                                Working...
                                X