Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stan je odigrao maestralno, tu nema sumnje.
    Ostaje pitanje kakav bi bio Novak da, kao sto je vec napisano, nije bio emocionalno ispraznjen posle pobede nad Rafom i nije igrao polufinale u 2 dana protiv Endija, koji je odjednom postao Clayray. Jednostavno jedan dan odmora (najvise psihickog) pred finale mu je bio potreban, taj polufinalni mec mu je poremetio pripreme.
    Ne kazem naravno da ga Stan ne bi dobio svakako, ali gledali bi po meni bolji mec.

    P.S: Cesto razmisljam sta bi bilo da je prvi set u finalu uzeo Stan, pritisak bi bio na njemu a Novak bi se mozda "restartovao"...
    -To define is to limit.

    Comment


    • Originally posted by topspinforehand View Post
      E jadni vi ako mislite da je Toni zasluzan za prekid meča 2012.
      1.
      Toni nije zasluzan za prekid meca. To niko nije rekao. Zasluzni su Novak i Rafa. Novak je pogrijesio sto je pristao na prekid. Da Rafi nije odgovarao prekid, prekida ne bi bilo. Farnsen ne bi imao m*** da sam odluci. Rafa je drzak i on se pravi da ne razumije. To smo vidjeli i naredne godine (2013.) kad je bilo u pitanju prskanje terena.

      2.
      Toni je zasluzan sto mec nije nastavljen kad je kisa prestala.


      Originally posted by topspinforehand View Post
      Šljaka je šljaka, zna se za sta i kako je napravljena i kako treba da izgleda tenis na toj podlozi.Iako je jedina podloga koja moze podnjeti malo kiše ne znači da se po takvoj mora i smije igrati od početka do kraja.Završiti set je normala ali igrati većinu meča po kišici nije normalno.Iako je to mala kiša ona vremenom loptice cini drugacijim, od sljake pravi blato.Cak i ako je to idalje "playable" nema logike to raditi do kraja (osim ako nije par gemova u pitanju) kad je lakse sacekati sunce i igrati finalni meč dostojan finala.
      3.
      Naravno da je sljaka sljaka, nije beton. Medjutim, ne postoje cvrsta pravila kad je previse vlazna za igru. To je sobodno sudijino uvjerenja. A kad Rafa igra, slobodno Rafino ili Tonijevo uvjerenje. U finalu 2013. je padala kisa. Sudija je rekao da se saceka prije nego se odluci. Ferer je ostao da sjedi, a Rafa je izasao na teren. Rafa, a ne sudija, je odlucio.

      4.
      Prekid je nastao pri rezultatu 3:1 za Novaka u 4. setu. Dakle nije prekid bio na kraju seta. Novak je trebao da servira i mogao je da trazi da se prekine poslije svog servisa. Da je to ucinio, vjerovatno bi osvojio turnir.

      5.
      Razlozi za prekid su bili jasni, iako ne nedvosmisleni. Ali nije bilo nikakvog razloga da se mec ne nastavi sat vremena kasnije.

      Originally posted by topspinforehand View Post
      Ono sto smo se uvjerili da niko u teniskoj historiji ne moze osvojiti RG preko prime Nadala.
      6.
      Ja se sigurno nisam u to uvjerio.

      Originally posted by topspinforehand View Post
      I Novak i Roger su imali po 3-4 šanse i sve i jedan su padali ama baš svaki put.
      7.
      Novak je kljucne 2011. pao od Federera, ne Nadala.


      ----------------------------

      Originally posted by Unofficialpage View Post
      Kakav je prošle godine bio peh, tu se Nole nije pitao ništa, protiv Stana kad onako igra teško da iko može išta. Nevjerovatan nivo igre, duplo više winnera i opet je Nole imao šansu za peti set, to samo pokazuje koliko je zaista kvalitetan jer tad bi bilo koji igrač izgubio lagano sa 3-0 u setovima po 3-4 gamea po setu.
      Peh je da naletis na protivnika koji igra mec zivota.

      Ako bi se ove godine ponovo sastao sa Vavrinkom i ako bi Vavrinka igrao jedanako dobro kao prosle, Novak ce se vise pitati. Nece biti iznenadjenja i nece biti Rafa efekta.

      Novak je prosle godine trebao da pobjedi Nadala u RG-u i potom osvoji turnir. Definitivno je u Novakovoj glavi, poslije 6 poraza, prvo bilo veci problem nego drugo. Poslije pobjede nad Nadalom, sve je bilo antiklimaks, Novak je mora biti emotivno ispraznjen. To je jedan od razloga za 5 setova protiv Marija i za poraz od Vavrinke.

      Ovegodine nema takvog emotivnog naboja za eventualni mec sa Nadalom.
      Last edited by NI; 28-04-16, 13:06.

      Comment


      • A svakako da bi Novak osvoijo turnir da je odservirao za 4-1, nema problem.
        I mec je prekinut na 3-2
        Last edited by Stefan-kobe; 28-04-16, 13:15.
        OVAKO

        Comment


        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
          A svakako da bi Novak osvoijo turnir da je odservirao za 4-1, nema problem.
          I mec je prekinut na 3-2
          Mec je prekinut na 2:1 a ne 3:1. Pogrijesio sam. Da, mislim da bi osvojio turnir da je poveo 3:1.

          Imao bi bolje sanse da je mec prekinut na 2:2. Nadal bi prvi servirao a ne Novak. Nervoza vezana sa tim sto je servirao prvi je dala ton nastavku u ponedjeljak. Lomilo se ko ce biti nervozniji. Novak je odmah izgubio servis i postao nervozniji. To je presudilo.
          Last edited by NI; 28-04-16, 14:29.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Mec je prekinut na 2:1 a ne 3:1. Pogrijesio sam. Da, mislim da bi osvojio turnir da je poveo 3:1.

            Imao bi bolje sanse da je mec prekinut na 2:2. Nadal bi prvi servirao a ne Novak. Nervoza vezana sa tim sto je servirao prvi je dala ton nastavku u ponedjeljak. Lomilo se ko ce biti nervozniji. Novak je odmah izgubio servis i postao nervozniji. To je presudilo.
            A kako znas da bi Djokovic osvoijo set i da bi poveo sa 3-1? Tvrdis jedno, a ustvari nemas ni fakte ni argumente, vec samo dajes pretpostavke i naravno stvaras krivu sliku pred svima. Nije Novak bio ni blizu tog Slema, kao ni bilo kada u finalima.
            OVAKO

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Peh je da naletis na protivnika koji igra mec zivota.

              Ako bi se ove godine ponovo sastao sa Vavrinkom i ako bi Vavrinka igrao jedanako dobro kao prosle, Novak ce se vise pitati. Nece biti iznenadjenja i nece biti Rafa efekta.

              Novak je prosle godine trebao da pobjedi Nadala u RG-u i potom osvoji turnir. Definitivno je u Novakovoj glavi, poslije 6 poraza, prvo bilo veci problem nego drugo. Poslije pobjede nad Nadalom, sve je bilo antiklimaks, Novak je mora biti emotivno ispraznjen. To je jedan od razloga za 5 setova protiv Marija i za poraz od Vavrinke.

              Ovegodine nema takvog emotivnog naboja za eventualni mec sa Nadalom.
              Nije to peh već je peh ako igraš odlično i u egalu si i čistu lopticu zakucaš u mrežu ili se upecaš u mrežu u najbitnijem trenutku ili sudija na break loptu kaže out a ono bude dobra loptica i obrnuto. Peh nije kad izgubiš od boljeg igrača u tom trenutku već Nole nije bio dovoljno dobar da meč odvede u egal. Ni sadašnji Nole kao i tad ne bi imao puno šansi protiv takvog Wawrinke, možda bi jedino mogao Rafa iz najboljih dana, prosto jer mu tu uslovi ekstra odgovaraju, svoj na svom.
              Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                A kako znas da bi Djokovic osvoijo set i da bi poveo sa 3-1? Tvrdis jedno, a ustvari nemas ni fakte ni argumente, vec samo dajes pretpostavke i naravno stvaras krivu sliku pred svima. Nije Novak bio ni blizu tog Slema, kao ni bilo kada u finalima.
                1.
                Imam i fakte i argumente.

                2.
                Novak je trebao da servira i mogao je da trazi da se prekine poslije svog servisa. Da je to ucinio, vjerovatno bi osvojio turnir.
                Napisao sam vjerovatno. To znaci vise od 50%.

                3.
                Nadal je poveo 2:0 u setovima i 2:0 u gemovima. A onda se Novak opustio, nije imao vise sto da izgubi. Dobio je 8 gemova za redom. Dakle bilo je 2:1 za Nadala u setovima i 2:0 za Novak u gemovima. Potom Nadal prekida seriju sacuvavsi svoj servis i smanjivsi na 2:1.

                Kakva je bila psihologija meca u tom trenutku? Novak je imao veliki momentum. Kako je Toni rekao: "Poceo je da pogadja."

                Rafa je bio u panici. Mec koji je vec bio dobio mu je izmicao iz ruku. Kladionice su davale 55%:45% za Rafu.

                I onda je mec prekinut i nije nastavljen isti dan. Novak je cekeo u svlacionici da organizatori dovedu Nadala na teren.

                4.
                Noc je upravo ono sto je Rafa trebao. Prvo se pribrao. On je bio u vodjstvu. Novak je imao tek brejk prednosti u 34. setu. Potom ce nova sljaka biti posuta po terenu kako je zahtijevao.

                Noc je upravo ono sto Novak nije trebao. Prvo, izgubio je momentum. Drugo, Srdjan je bio blizu da napravi skandal sto je bila velika briga za njega. Trece, pristao je na prekid prerano. Cetvrto, tren ce biti prilagodjen Rafi.

                Peto, on se opustio kad vise nije imao sansu da dodje do 4 GS-a u nizu. Sad ponovo je imao sansu i citavu noc da misli o tome. To je diglo nervozu. Naravno i Rafa je bio nervozan, ali Novak je bio vise. Novak je imao vise da izgubi.

                Sesto, mozad najgore, on ce prvi da servira sutra. Nedovoljno zagrijan i nervozan. Slucaj ce uziniti da na brejk lopti Rafa ima prasicu i vrati brejk. Istog casa sam znao da je prica gotova. Do kraj meca se uglavnom drzao dobro, osim u zadnjem gemu kada je servirao da ostane u mecu. U tom gemu je nervoza bila opipljiva.

                Pogledaj ovaj link:

                http://www.dailymotion.com/video/x14...match-hd_sport

                5.
                Sve je moglo biti i drukcije. Trebalo je samo da Rafa bude taj koji ce osjetiti vecu nervozu. To je tako ocigledno na snimku koji sam dao.

                Da je kojim slucajem Novak uzeo titulu, to bi bila velik kradja. Figurativno govoreci. Novak je dosao do preokreta igrajuci fer. Rafa i Toni su zaustavili preokret zakulisnim mahinacijama.

                Originally posted by Unofficialpage View Post
                Nije to peh već je peh ako igraš odlično i u egalu si i čistu lopticu zakucaš u mrežu ili se upecaš u mrežu u najbitnijem trenutku ili sudija na break loptu kaže out a ono bude dobra loptica i obrnuto. Peh nije kad izgubiš od boljeg igrača u tom trenutku već Nole nije bio dovoljno dobar da meč odvede u egal. Ni sadašnji Nole kao i tad ne bi imao puno šansi protiv takvog Wawrinke, možda bi jedino mogao Rafa iz najboljih dana, prosto jer mu tu uslovi ekstra odgovaraju, svoj na svom.
                Peh je kad se nesto malo vjerovatno desi sto ujedno tebi ne odgovara. Malo je vjerovatno da bilo koji igrac odigra mec zivota, 1%, 2% ne moze biti 5%.
                Last edited by NI; 28-04-16, 16:48.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Sandu je odgovorio. Prije turnira samo zakljucili da Novak ima samo jedan tezak zrijeb. Nadal u QF i Mari u SF. To se i desilo. Plus dugi mec u polufinalu. Za to je dijelom Novak kriv, dijelom oraganizatori a dijelom mec protiv Nadala koji je neminovno donio emotivnu ispraznjenost. U samom finalu je Vavrinka odigrao mec zivota i pokazao sto je Novakovo ogranicenje a sljaci.

                  @gokara

                  Ti pravis dvije logicke greske.

                  1.
                  Novak je losiji na sljaci nego na drugim podlogama. Svejedno on je bio najbolji sljakas na svijetu zadnje dvije godine. Kao takav je bio glavni konkurent za RG.

                  Slazem se da su njegove sanse da osvoji RG manje od 50% (kladionice daju 52%, a Nadalu 24%) Ali to su svejedno jako velike sanse.

                  2.
                  Komplet je vredniji od 4 turnira GS-a. Puno vredniji.
                  http://www.planetwin365.rs/Sport/Odd...?EventID=90635

                  Comment


                  • Nadam se da ce Madrid ucutkati sve nosioce mraka na ovu temu Novace pokazi nam da je sve OK.
                    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                    Comment


                    • xxxx

                      Originally posted by NI View Post
                      @gokara

                      Ti pravis dvije logicke greske.

                      1.
                      Novak je losiji na sljaci nego na drugim podlogama. Svejedno on je bio najbolji sljakas na svijetu zadnje dvije godine. Kao takav je bio glavni konkurent za RG.

                      Jeste bio najbolji šljakaš, ali je bio i najbolji travar i betoner. Bio je generalno najbolji igrač na svim podlogama pa logično da je bio i najbolji šljakaš, ali to ne umanjuje činjenicu da mu je šljaka najmanje odgovara i da zato još nije osvojio RG.

                      Slazem se da su njegove sanse da osvoji RG manje od 50% (kladionice daju 52%, a Nadalu 24%) Ali to su svejedno jako velike sanse.

                      Ja sam rekao da su njegove šanse da osvoji RG ikada manje od 50%, što znači da mu ove godine dajem mnogo manje od 50%.

                      Inače WH mu daje 58% za ovu godinu isto kao za W, za US mu daju ravno 50%.


                      2.
                      Komplet je vredniji od 4 turnira GS-a. Puno vredniji.

                      Ne znam šta si pod ovim mislio.

                      Moje mišljenje je da više vrede 2 bilo koja GS nego 1 RG iako ga još uvek nemaš. Više bih voleo da Novak uzme W i US nego samo RG bez ova dva. To je samo mje mišljenje, poštujem iako neko drugačije razmišlja.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        1.
                        Imam i fakte i argumente.

                        2.


                        Napisao sam vjerovatno. To znaci vise od 50%.

                        3.
                        Nadal je poveo 2:0 u setovima i 2:0 u gemovima. A onda se Novak opustio, nije imao vise sto da izgubi. Dobio je 8 gemova za redom. Dakle bilo je 2:1 za Nadala u setovima i 2:0 za Novak u gemovima. Potom Nadal prekida seriju sacuvavsi svoj servis i smanjivsi na 2:1.

                        Kakva je bila psihologija meca u tom trenutku? Novak je imao veliki momentum. Kako je Toni rekao: "Poceo je da pogadja."

                        Rafa je bio u panici. Mec koji je vec bio dobio mu je izmicao iz ruku. Kladionice su davale 55%:45% za Rafu.

                        I onda je mec prekinut i nije nastavljen isti dan. Novak je cekeo u svlacionici da organizatori dovedu Nadala na teren.

                        4.
                        Noc je upravo ono sto je Rafa trebao. Prvo se pribrao. On je bio u vodjstvu. Novak je imao tek brejk prednosti u 34. setu. Potom ce nova sljaka biti posuta po terenu kako je zahtijevao.

                        Noc je upravo ono sto Novak nije trebao. Prvo, izgubio je momentum. Drugo, Srdjan je bio blizu da napravi skandal sto je bila velika briga za njega. Trece, pristao je na prekid prerano. Cetvrto, tren ce biti prilagodjen Rafi.

                        Peto, on se opustio kad vise nije imao sansu da dodje do 4 GS-a u nizu. Sad ponovo je imao sansu i citavu noc da misli o tome. To je diglo nervozu. Naravno i Rafa je bio nervozan, ali Novak je bio vise. Novak je imao vise da izgubi.

                        Sesto, mozad najgore, on ce prvi da servira sutra. Nedovoljno zagrijan i nervozan. Slucaj ce uziniti da na brejk lopti Rafa ima prasicu i vrati brejk. Istog casa sam znao da je prica gotova. Do kraj meca se uglavnom drzao dobro, osim u zadnjem gemu kada je servirao da ostane u mecu. U tom gemu je nervoza bila opipljiva.

                        Pogledaj ovaj link:

                        http://www.dailymotion.com/video/x14...match-hd_sport

                        5.
                        Sve je moglo biti i drukcije. Trebalo je samo da Rafa bude taj koji ce osjetiti vecu nervozu. To je tako ocigledno na snimku koji sam dao.

                        Da je kojim slucajem Novak uzeo titulu, to bi bila velik kradja. Figurativno govoreci. Novak je dosao do preokreta igrajuci fer. Rafa i Toni su zaustavili preokret zakulisnim mahinacijama.



                        Peh je kad se nesto malo vjerovatno desi sto ujedno tebi ne odgovara. Malo je vjerovatno da bilo koji igrac odigra mec zivota, 1%, 2% ne moze biti 5%.
                        NI kao i uvek do perfekcije ali druze moj KOME, dzaba se trudis.
                        Ajde Nadalovci na vasu temu kako je meni jednom receno posle jednog jedinog posta tamo!

                        Idemooo pun gas u Madridu sto kaze Air.

                        Comment


                        • Nema potrebe nikog da teraš odavde, jer koliko sam videla na blic ljudi su sasvim normalo debatovali i iznosili svoje različite stavove.
                          Za razliku od tebe kada si tamo otišao onda da ih provociraš, koliko se sećam.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Peh je kad se nesto malo vjerovatno desi sto ujedno tebi ne odgovara. Malo je vjerovatno da bilo koji igrac odigra mec zivota, 1%, 2% ne moze biti 5%.
                            Definicija za peh je odlična, slažem se s njom. Ali ipak ja ne bi ono Stanovo nazvao peh jer je čovjek cijeli turnir gotovo na onom nivou igrao a i ima igru za Novaka.

                            P.S. Nisam Nadalovac, već Federerovac.
                            Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                            Comment


                            • Originally posted by cacanin View Post
                              NI kao i uvek do perfekcije ali druze moj KOME, dzaba se trudis.
                              Ajde Nadalovci na vasu temu kako je meni jednom receno posle jednog jedinog posta tamo!

                              Idemooo pun gas u Madridu sto kaze Air.
                              Iako neki članovi foruma misle da je Novak sveta krava želim da im kažem da on to nije.

                              Ovde niko nikome ništa ne objašnjava, ovde se iznose lični stavovi.

                              Nadalovci? Jek se ti zajebavaš ili si ozbiljan? Kobe navija za Rafu, ali mu to ne smeta da bude njegov najveći kritičar kad misli da treba kritikuje.

                              On nije zbog toga manje njegov navijač, niti si ti veći navijač Novaka ako pričaš da je sve divno i krasno i kažeš "idemo pun gas Madrid". Koga bole za Madrid. Osvajao je on takvih turnira, njemu treba RG.

                              Comment


                              • Ono sto je meni logicno je to da se mec prekine ako pada kiša.Svakom normalnom to treba da odgovara osim Novaku kad igra sa Nadalom i ja to razumijem ali jbg...Cak i da Novak nije pristao na prekid, a Rafa jeste logicno je da se prekine.Isto da je i samo Novaku odgovarao prekid, a Rafi ne, opet bi se trebalo prekinuti.Isti aršini.Ovdje je finta ta sto je Rafa zapravo bio "u pravu" i nije htio igrati po kiši.

                                Što se tiče toga ko je zaduzen za nenastavljanje meča zaista ne znam.Ne bi sebi uzimao toliku slobodu da tvrdim nesto sto nije sigurno i da optuzujem nekoga.Iako je kiša stala nisu se oblaci mogli razici u potpunosti za pola sata.Mogli su rizikovati pa počinjati i misliti hoce li morati prekinuti meč opet.Ima tu i drugih organizacijiskih problema kad se tako radi, publika, TV prenos itd.Sigurnije je bilo sačekati sutra 30 stepeni i odigrati nastavak kakav priliči finalu


                                Rafa je te 2012 sljaku odradio jako jako dobro, jedan od boljih RG-eva je odigrao.Sve i da je Novak produzio meč na kiši i odigrao set do kraja i osvojio ga on bi morao da se nada da ce se i peti nastaviti po kiši (a to bi apsurd bio) da uzme meč.Rafa nije imao nikakav mentalni problem, opuštanje ruke Novaka isl vec iskljucivo teške loptice i nizak odskok na njegove spinove.To je malo okurazilo Novaka i to je to.Prvo sunce bi odvelo meč na Rafinu stranu, bio to 5 ili bilo koji drugi set.
                                - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                                - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                                - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                                - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                                - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                                - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                                - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                                - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                                Comment

                                Working...
                                X