Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Jesi ti Goks ili si Koks?
    Menjaavatarodma!

    Sa sva cetiri GS postajes jos besmrtniji! Najbesmrtnija moguca besmrtnost!
    Misliš onaj što je Panča spakovao?

    Štodamenjamavatar?

    Lepo je imati sva 4, ali šta ako se ne može, ne treba praviti od Novaka i RG, novog Lendla i W.

    Odma bih menjao Novakovu karijeru za Samprasovu. Nema RG, ali 7 W, servis-volej, klasičan mamojeb.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Svako ocekuje od Novaka da dobije svaki turnir na kojem se prijavi. Samim tim, cak i dvije pobjede bi bile samo potvrda ocekivanog.

      Nista ne moze odagnati moje strepnje. Nista sto se moze desiti prije Pariza. Rezultati, i sto je jos vaznije igra, mogu da me ucine vise nervoznim ali ne i manje. Razlog je prijasnje iskustvo.

      2011. je trebao da osvoji, ali Federer, Fonjini i serija su ucinili svoje.

      2012. nije treba da osvoji a dosao je u prilicno dobru situaciju u finalu, Toni je ukrao taj mec.

      2013. je trebao da osvoji, ali u poufinalu je bilo vrlo suncano. Jedini suncani dan te godine. Svejedno, dosao je na domak pobjede... Onda pecanje.

      2014. je trebao da osvoji, ali se pojavio neki problem. Nikad nije bilo jasno sto. Stomacni vuirus ili napad panike.

      2015. je morao da osvoji, bio je super tokom sezone sljake, znao sam da samo peh moze da ga zadrzi i peh se desio.

      2016. ??? (bilo da dodje na turnir kao 2012. ili kao 2015. bice favorit, ali ja miran ne mogu biti.)

      Da te umirim:

      Spoiler
      Sjeti se meca Roberta Vinci - Serena na USO prosle godine.
      Nije da se slazem za ostale godine, ali mozes mi reci kakav se to peh dogodio prosle godine?
      OVAKO

      Comment


      • Originally posted by gokara View Post
        Misliš onaj što je Panča spakovao?

        Štodamenjamavatar?

        Lepo je imati sva 4, ali šta ako se ne može, ne treba praviti od Novaka i RG, novog Lendla i W.

        Odma bih menjao Novakovu karijeru za Samprasovu. Nema RG, ali 7 W, servis-volej, klasičan mamojeb.
        Nikada ne bih menjao Novakovu karijeru za Samprasovu. Niti stil igre, niti ista ...
        Menjaj avatar jer je suspendovan 3 nedelje, kada prodje suspenzija onda ga vrati
        Novak je mnogo uspesniji na RG nego Lendl na W, on je vec prejebao Lendla po tim teskim porazima na slemu koji mu fali.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
          Nije da se slazem za ostale godine, ali mozes mi reci kakav se to peh dogodio prosle godine?
          Zajeban zreb, mentalno preteska prepreka u cetvrtfinalu, uslovi u Parizu koji ne dozvoljavaju da se jedan obican teniski mec zavrsi u jednom danu (slepci smrdljivi najobicniji), pa je morao da igra takodje tezak polufinalni mec u dva dana, znaci dosta manje vremena za odmor od protivnika. Super raspolozeni protivnik - jos uvek mi ponekad kroz glavu prolazi onaj udarac kada loptica ide izmedju mreze i one kutije i zavrsava u Novakovom polju I to je to. Sto bi ti NI rekao.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Zajeban zreb, mentalno preteska prepreka u cetvrtfinalu, uslovi u Parizu koji ne dozvoljavaju da se jedan obican teniski mec zavrsi u jednom danu (slepci smrdljivi najobicniji), pa je morao da igra takodje tezak polufinalni mec u dva dana, znaci dosta manje vremena za odmor od protivnika. Super raspolozeni protivnik - jos uvek mi ponekad kroz glavu prolazi onaj udarac kada loptica ide izmedju mreze i one kutije i zavrsava u Novakovom polju I to je to. Sto bi ti NI rekao.
            A kako to nije bio peh na Wimbledonu protiv Andersona ili na AO 2012 gde je igrao 5 sati sa Mareja pa onda 6 sa Nadala? I kako je peh kada se bolji igrac pojavi od tebe u nekom mecu? Peh je ono sto se desilo Nadalu na AO-u, povreda ledja, jbg, to je peh, a ne kad te neko razbije u finalu.
            OVAKO

            Comment


            • Nije bio peh jer je to bio mec cetvrte runde i imao je dofinala dovoljno vremena. Druga je stvar kada ti igras polufinale u petak pa u subotu pa onda u nedelju finale. A cak i na tom cuvenom AO je imao dan odmora igrao polufinale u petak a finale u nedelju. Razbio ga Vavrinka svakako nije, dobio zasluzeno jeste, ali pre svega jer se videlo da je Novak iscedjen i fizicki a i mentalno.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Pa neli je Novak fizicki najpripremljen igrac na svijetu, kako moze da ga izmori jedan sat igranja sutradan?
                OVAKO

                Comment


                • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                  A kako to nije bio peh na Wimbledonu protiv Andersona ili na AO 2012 gde je igrao 5 sati sa Mareja pa onda 6 sa Nadala? I kako je peh kada se bolji igrac pojavi od tebe u nekom mecu? Peh je ono sto se desilo Nadalu na AO-u, povreda ledja, jbg, to je peh, a ne kad te neko razbije u finalu.
                  Maliciozan si sa tom tvrdnjom.
                  Povreda je drugo, a drugo kad ti namještaju mečeve kad protivniku odgovara, Toni.
                  Sandu ti fino kaže,zbog reflektora je morao igrati dva dana, a protivnik u finalu odmara.
                  Pitanje je kakvo bi bilo finale...nagovještaj je bio prvi i 4 set

                  A neko bude razbijen u 4-finalu pa ništa.

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Nikada ne bih menjao Novakovu karijeru za Samprasovu. Niti stil igre, niti ista ...
                    Menjaj avatar jer je suspendovan 3 nedelje, kada prodje suspenzija onda ga vrati
                    Novak je mnogo uspesniji na RG nego Lendl na W, on je vec prejebao Lendla po tim teskim porazima na slemu koji mu fali.
                    Po meni neuspešniji, gore je izgubiti tri finala, nego dva bez osvojenog pehara.

                    Kakav crni peh. Ono protiv Vavrinke je bilo klasično neznanje. Dobiješ prvi set i onda izgubiš tri za redom od bizona Vavrinke. Usro se Novak.
                    Nume Nole.

                    Comment


                    • Originally posted by gokara View Post
                      Po meni neuspešniji, gore je izgubiti tri finala, nego dva bez osvojenog pehara.

                      Kakav crni peh. Ono protiv Vavrinke je bilo klasično neznanje. Dobiješ prvi set i onda izgubiš tri za redom od bizona Vavrinke. Usro se Novak.
                      Nume Nole.
                      Pa da prejebao ga je po neuspesnosti... Jer je ostvario vise uspeha na tom turniru a opet pehara nema. Ali se ne moze praviti Lendlova prica kada je Novakova vec gora nego Lendlova kontas. Zato ja kazem prejebao je on vec Lendla po toj prici.
                      Ima i toga.... ali ne vidim sto bi kada je nekoliko ogromnih barijera vec prebrodio pre toga - trezak zreb do finala, onda konacno uspeo da dobije Nadala na RG,dobio gadan polufinalni mec koji je opasno pretio da mu isklizne iz ruku, dobio prvi set u finalu. I onda stao... Valjda je sve to sto mu se svih ovih godina (a najvise prosle)desavalo u Parizu dovoljna skola da ga uzme ove godine. A ako ga uzme ove ima odlicnu sansu da ga uzme i sledece. Polako samo.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Pa da prejebao ga je po neuspesnosti... Jer je ostvario vise uspeha na tom turniru a opet pehara nema. Ali se ne moze praviti Lendlova prica kada je Novakova vec gora nego Lendlova kontas. Zato ja kazem prejebao je on vec Lendla po toj prici.
                        Ima i toga.... ali ne vidim sto bi kada je nekoliko ogromnih barijera vec prebrodio pre toga - trezak zreb do finala, onda konacno uspeo da dobije Nadala na RG,dobio gadan polufinalni mec koji je opasno pretio da mu isklizne iz ruku, dobio prvi set u finalu. I onda stao... Valjda je sve to sto mu se svih ovih godina (a najvise prosle)desavalo u Parizu dovoljna skola da ga uzme ove godine. A ako ga uzme ove ima odlicnu sansu da ga uzme i sledece. Polako samo.
                        Dve godine za redom dobije prvi set u finalu i onda glatko gubi meč 3:1.

                        Nešto tu smrdi.

                        Ne mislim da će ikada tamo dići pehar.

                        Comment


                        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                          Nije da se slazem za ostale godine, ali mozes mi reci kakav se to peh dogodio prosle godine?
                          Sandu je odgovorio. Prije turnira samo zakljucili da Novak ima samo jedan tezak zrijeb. Nadal u QF i Mari u SF. To se i desilo. Plus dugi mec u polufinalu. Za to je dijelom Novak kriv, dijelom oraganizatori a dijelom mec protiv Nadala koji je neminovno donio emotivnu ispraznjenost. U samom finalu je Vavrinka odigrao mec zivota i pokazao sto je Novakovo ogranicenje a sljaci.

                          @gokara

                          Ti pravis dvije logicke greske.

                          1.
                          Novak je losiji na sljaci nego na drugim podlogama. Svejedno on je bio najbolji sljakas na svijetu zadnje dvije godine. Kao takav je bio glavni konkurent za RG.

                          Slazem se da su njegove sanse da osvoji RG manje od 50% (kladionice daju 52%, a Nadalu 24%) Ali to su svejedno jako velike sanse.

                          2.
                          Komplet je vredniji od 4 turnira GS-a. Puno vredniji.
                          Last edited by NI; 27-04-16, 23:45.

                          Comment


                          • E jadni vi ako mislite da je Toni zasluzan za prekid meča 2012.

                            Šljaka je šljaka, zna se za sta i kako je napravljena i kako treba da izgleda tenis na toj podlozi.Iako je jedina podloga koja moze podnjeti malo kiše ne znači da se po takvoj mora i smije igrati od početka do kraja.Završiti set je normala ali igrati većinu meča po kišici nije normalno.Iako je to mala kiša ona vremenom loptice cini drugacijim, od sljake pravi blato.Cak i ako je to idalje "playable" nema logike to raditi do kraja (osim ako nije par gemova u pitanju) kad je lakse sacekati sunce i igrati finalni meč dostojan finala.
                            Bilo ko drugi da je bio protivnik i Novak bi vise volio sunce i normalne uslove.Jedino protiv Rafe ne jer znamo sta sunce cini njegovoj igri.

                            Ono sto smo se uvjerili da niko u teniskoj historiji ne moze osvojiti RG preko prime Nadala.Znači ne mora to biti Nadal iz 2008 ili 2010, tj njegove peak verzije vec neki Nadal koji u kontinuitetu je konkurent za vrh.
                            Mene nista u drugacije ne moze uvjeriti, cak ni poraz Rafe u finalu ove godine.I Novak i Roger su imali po 3-4 šanse i sve i jedan su padali ama baš svaki put.
                            Pa cak i Rafa da osvoji ja cu to nazvati "zadnjim trzajem" ( samo bog zna kolko zelim da nije tako) kao sto sam nazvao i Rogerov WB 2012 godine.Cim jedan takav ATG igrač napravi pauzu sa GS-ovima znači da je kraj velikih titula u kontinuitetu, a cim ih nema u kontinuitetu to nije to i moguce je jos kroz 3-4 sezone otkinuti jednu ili dvije ali u situacijama gdje igrac vise nije favorit.Rafa ove godine nije favorit za RG.Cak i da osvoji jos jedan masters prije RG-a i to preko Novaka on opet nece biti favorit u finalu.Sve rečeno.
                            Znači nisam "cigan" i ne mjenjam mišljenja preko noći.Rafina titula, poraz u prvom kolu ili poraz u finalu ce u mojim ocima zadrzati isto misljenje kao sto imam sad.

                            Iz gore navedenih razloga ne bih volio da ga iko ikad osvoji preko Rafe (u finalu ili 1/2) ali nece biti smak svjeta cak i da se to desi jer je Rafa na toj podlozi vjerovatno najveci dominator u bilo kojem sportu ikada i na 60-70% moze doci u finale...

                            To opet nipošto ne znači da ga Roger i Novak nisu zasluzili, cak sta vise.Toliki kontinuitet finala mora donjeti jednu titulu i to potpuno zasluzeno naravno.Pitanje je godine kad ce ga Novak uzeti.
                            Sa Rogerom mi se ispunila zelja, vidjecemo hoce li i sa Novakom.
                            - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                            - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                            - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                            - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                            - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                            - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                            - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                            - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                            Comment


                            • Kakav je prošle godine bio peh, tu se Nole nije pitao ništa, protiv Stana kad onako igra teško da iko može išta. Nevjerovatan nivo igre, duplo više winnera i opet je Nole imao šansu za peti set, to samo pokazuje koliko je zaista kvalitetan jer tad bi bilo koji igrač izgubio lagano sa 3-0 u setovima po 3-4 gamea po setu.
                              Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

                              Comment


                              • Novak je mogao da igra cijelu subotu i opet bude spremniji od Wawrinke u nedjelju. Tako da sa te strane se ne slazem.

                                A da je peh sto ga je u finalu sacekao onakav Wawrinka to da.

                                Nije ga Novak mogao dobiti u bilo kojoj svojoj varijanti, ni da se odmorio pet dana, ni da je birao vremenske uslove i vrijeme odigravanja, dzaba. Stan je u finalu bio nenadjebiv.

                                A inace je Novak i po meni veliki peh po pitanju RG, od pecanja do igranja u eri Nadala, pa Stan.. Sigurno najbolji sljakas iza Nadala, steta bi bila da ostane bez tog slema, al ja osjecam i ove godine da ce mu to neko oteti.
                                1. Andrey Rublev
                                2. Thanasi Kokkinakis
                                3. Alexander Zverev
                                4. Ernesto Escobedo

                                Renesansa tenisa u 2016 godini.

                                Comment

                                Working...
                                X