Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne znam,pronašla sam je na fejsu,e sada sve je moguće.Jbg ipak sam ja plavuša sa dioptrijom
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Kakve veze ima

      Reci Vanje Udovicica o Novaku su bile dirljive
      Similis simili gaudet

      Comment


      • 100 neiznudjenih gresaka

        100 neiznudjenih gresaka, to zvuci strasno. Ali Simon, koji je smor i koji ne grijesi, je imao 68 neiznudjenih i 65 iznudjenih. Uz to je Novak imao 62 vinera. Veliki brojevi, jer se igralo puno poena 369.

        1.
        Da pogledamo to u odnosu na druge meceve koje je igaro protiv ozbiljnih protivnika u zadnjih nekoliko mjeseci. (Imam jedanaes meceva) Izracunao sam postotke u odnosu na totalni broj poena.

        Danas:

        Code:
        	W	UE	FE
        Novak	16.8%	27.1%	11.4%
        Simon	8.7%	18.4%	17.6%
        11 drugih meceva:

        Code:
        	W	UE	FE
        Novak	12.5%	14.9%	18.5%
        ostali	16.6%	18.6%	18.8%
        Evo razlike:

        Code:
        	W	UE	FE
        Novak	4.3%	12.2%	-7.1%
        Razlika	-8.0%	-0.2%	-1.2%
        Imao je Novak 12 % UE vise. To je puno, jako puno. Ali je Simon imao 8% manje vinera i Novak 7% manje iznudjenih gresaka i Novak 4% vise vinera. Sve to ulazi u ukupni racun i odraz je Simonovog nacina igre. Necete vjerovati, ali Novak je osvojio 2.9% poena vise negu u pomenutih 11 mecava. Jedan od tih mecava je Novak izgubio. Svejedno, iznenadjuje. Anomalija se moze objasniti 2. setom koji je Novak izgubio iako je bio osjetno bolji.

        2.
        Ali ni jedan protivnik u pomenutih 11 mecava nije igrao slicno Simonu. Zato sam uporedio sa 6 Nadalovih meceva na sljaci za koje ima podatke. (3 je dobio Nadal a 3 Novak.)

        Code:
        	W	UE	FE
        Novak	16.2%	23.5%	12.7%
        Nadal	14.1%	19.3%	14.1%
        Razlika je mnogo manja:

        Code:
        	W	UE	FE
        Novak	0.6%	3.6%	-1.4%
        Razlika	-5.4%	-0.9%	3.5%
        Odamah se vidi da se radilo o slicnom tipu meceva kao danas.

        Novak je, postotno gledajuci , dobio 3.2% vise poena danas nego u sest mecaeva sa Nadalom.

        Comment


        • Ma moze i sa 100 neiznudjenih, a sto ne bi moglo.
          A sta moze statistika nama, sta nam moze, sta nam sme...
          sigpic

          Comment


          • Samo da Novak prekosutra dobije vecernji termin i nema zime, salje on Keija kuci u 3 seta. E, ako se bude opet igralo po danu... onda ce biti povuci a bogami i potegni. Na Vimbliju je od Andersona u 4. kolu gubio 2-0 u cetvrtom kolu, provukao se i na kraju osvojio turnir. Neka "provlacenje" ponovo bude ovo u osmini finala, a idemo rutinski do titule.
            "Ne zelim da izadjem na teren i pruzim maksimum, zelim da izadjem na teren i pobedim." - Novak Djokovic

            Comment


            • Kako je izvukao ovaj mec sa ovakvom igrom, misterija.
              Nemam vise sumnju da su uspeli u namerama da ga dekoncentrisu ali do ove mere
              Naravno da sa nikakve sanse za prolaz u SF nema ukoliko nesto drasticno ne promeni.
              Ostaje da se nadamo , ali bas tesko .Tuzno barem meni, je bilo gledati ga ovakvog.
              NOVAK DJOKOVIC: Which locker room (laughter)?

              Yeah, I read that, but he didn't specify which locker room.

              Q. He was saying because you're the best in the world, people would rather you weren't in the draw. Because you're more dominant, do you get the sense?
              NOVAK DJOKOVIC: Again, I don't know which locker room he's talking about. Women's locker room I'm pretty popular, I know that (laughter).
              Last edited by Maxx-a; 24-01-16, 11:26.
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Desilo se ono cega sam se pribojavao. Cetiri i po sata u cetvrtom kolu, po najvecem zvezdanu=katastrofa Nema potrebe posebno da se istice da su nakon ovoga sanse za titulu bitno smanjene.

                Vec protiv Keia morace mnooogo bolje ako misli bilo sta da napravi. Japanac je u monstruoznoj formi i Novaku sve ispod nivoa najboljeg tenisa nece biti dovoljno. Trebace mu sesta sto bi rekao NI
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • 1.
                  Novak nije dobro igrao danas, ali nije bio ni tako los kako mnogi misli. Vise je razloga za losiju igru, ali glavni, daleko najvazniji, je Simon. Danas je igrao odlicno i uspio je da isfrustrira Novaka. Sve drugo je posljedica te frustracije. Sunce, pogotovo u drugom setu, je ucinilo da frustracija bude i veca.

                  2.
                  Osnovi problem je sto je Simon izvanredan "counter puncher", mozda najbolji na turu, izuzetno brz i sa sposobnoscu da naglo pogodi i viner, zahvaljujuci izuzetnom tajmingu. Uza sve to, Simon daje protivniku vecinom mekane loptice i vraca generalno bolje ako sam dobija jace. Za Novaka je problem kako igrati protiv njega.

                  U Uimbldonu 2014. je Novak odlucio da pimpla kao i Francuz. Nije davao nikavi tempo. Jeste da su razmjene bile na nivo WTA, ali Novak je lako dobio (6:4, 6:2, 6:4). Zasto nije mogao da ponovi isto danas? U Uimbldonu je odskog nizak, sto ne odgovara Simonovom napadu. Novakov servis je ubojiti nego u Australiji. A i Simon je igrao bolje danas. Svejedno Novak nije bio tako daleko od relativno rutinske pobjed, ali je izgubio set u kome je bio bitno bolji.

                  3.
                  Novak nije imao jasan plan. Otprilike je isao sa pokusacu sve pa cu izabrati ono sto najbolje prolazi. Problem je da nista nije narocito dobro prolazilo. U dugim razmjenama bi Simon bio jednako usjesan kao i Novak, cesto ih zavrsavajuci sa neocekivanim vinerom. Osim toga duge razmjene umaraju, sto nikako ne ide Novaku u prilog.

                  Kad bi Novak napadao, Simon bi se odlicno branio. Novak je cesto morao da igra vise agresivnih udaraca. To ga je frustriralo ali isto tako povecavalo rizik da pogrijesi. Osim tog Simon je fantasticno igrao BH, pogotovo pasig udarce. Upravo ti pasing udarci su cinili da Novak ne moze previse izlaziti na mrezu. Drop udraci su se pokazali totalno neefikasni. Novak ih je puno promasio a i kad bi pogodio, cesto je gubio poen. Jednostavno je Simon previse brz.

                  4.
                  Dakle, ostajalo je da miksa sto vise. Takva igra specava da se udje u ritam. Bez ritma se pravi puno gresaka, pogotovo kad se napada. Greske frustriraju i imamo zacaranu spitralu. Svejedno, Novak je, iako uz puno muke, dobio prvi set bez da je bio ozbiljno ugrozen. Set je bio izjednacen, ali Novak je kotrolisao stvari i to je presudilo. Pogotovo je dobro sapasavao brejk lopte.

                  To ga je opustilo i drugom setu je drasticno popravio servis, lako ga je cuvao (izgubio je samo 5 poena u 6 gemova). I konstantno je pritiskao Simonov servis. Imao je 11 brejk lopti u tri gema na Simonovom servisu. U jos jednom gemu je vodio 30:0. I opet nije uspio da brejkne. A da je brejknuo, lako bi dobio mec. Pojedine BL je Simon igrao odlicno, ali Novak je na drugim pravio grube greske. Razlog je jednostavan. Koliko god je Novak bio rezultatski bolji, osnovni problem nije bio rijesen. Nije imao jasanu metodu da dobije poen. I onda nastupa potpuni kolaps u TB. Gubi 3 od 4 svoja servisa. U ostatku seta je izgubio 5 od 29.

                  Rijetko sam vidio da je neko ukrao set kao Simon 2. Novak je imao 1.31 indeks dominacije.

                  5.
                  U trecem setu je odmah pritsnuo, stekao prednost, Simonova trenutna ispraznjenost je pomogla, da bi jako brzo izgubio prednost. Ostatak set je licio na prvi set s tim sto je Novak manje napadao. Krajem seta je Simon pao. U cetvrtom setu je Novak bio jos pasivniji, valjda se nadao da ce Simon ponovo da pukne. Ali Simon nije pukao, a krajem seta Novak jeste. Moram priznati da sam u tom trenutku pomisli da ce Novak izgubiti.

                  U intervjuu je Novak rekao da je u pauzi izmedju dva seta rekao sebi nesto jako ruzno. Sto god da je to bilo, djelovalo je. U petom setu je igao daleko najbolje. Igrao je kako je citavo vrijeme treba da igra. (11 vinera i 13 neiznudjenih) To je otprilike nivo koji protiv ovakvog Simona treba da bude. Sto je najvaznije, agresivnije je returnirao.

                  Ali na samom kraju je ponovo pokazao frustraciju kad je Simon magicno dobio jedan poen. Novak je odmah izgubio servis.

                  6.
                  Danas nije valjalo:

                  -prveliki broj neiznudjenih
                  -nedostatak vjere u ono sto radi tj. u taktiku koju igra. (to je izaivalo lose kretanje i frustraciju)
                  -pasivniost na returnu
                  -previse dropova (znak mentalne letargije)
                  -povremeni nedostatak fokusa
                  -kolaps u dva dosta kriticna momenta (TB i kraj 4. seta)

                  Ali je bilo odlicno:

                  -servis
                  -u najvaznijim momentima, pogotovo u 5. setu, se sabrao

                  7.
                  Da li ce ovaj mec da ima posljedice na mec sa Nishikorijem? Mislim da nece. Ovakve pobjede dizu samouvjerenje i pored lose igre.

                  Naravno, mec sa Keiom je jako tezak. Japanac je u sjajnoj formi i ne lezi Novaku. On, kao i Simon, moze da neutralise Novaka u BH-BH razmjenama. U takvim mecevima se Novak muci. Takticki ce to da bude totalno drukciji mec u odnosu na danasnji. Kei ce da napada, Novak ce da ga onemogucava u tome. Dijelom tako sto ce sam da napadne prvi. To lakse ide protiv Nishikorija jer se on losije brani od Simona.

                  Svejedno, ako Novak bude imao jednu petinu vise greska nego je "normalno", kao sto je imao protiv Simona, izgubice.

                  Ko jos moze reci da je zrijeb lak?

                  Comment


                  • Ja sam očigledno nespremna ušla u novu sezonu, ovoliki stres sabajle, još se oporavljam..
                    Originally posted by gokara
                    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                    Comment


                    • није ми јасно како може ниво тако нагло да му падне. и то не ниво у игри него ниво у глави. да теби жил симон краде два сета... симон је играо одлично али лик нема сервис и сваки његов сервис гем може и треба да се напдане, поготово када си новак ђоковић. поклања му поене, смечеви, дроп шотови ма страшно. на моменте ми се учинило као да хоће да игра 5 сетова.

                      једино што ми се свиђа код ове победе је што ће вероватно да му подигне самопоуздање јер ће му требати против јапанца који не да није повређен него лети колко му је добро. отресо је цонгу ко слину, стварно ме импресионирао.

                      иначе лик ће да поједе ђоковића ако му овај дозволи, послушајте само интервју

                      Comment


                      • Originally posted by jagodica View Post
                        Ja sam očigledno nespremna ušla u novu sezonu, ovoliki stres sabajle, još se oporavljam..
                        Ma daj bre kakav stres. Maxi tuzno, tebi stresno... opustite se ljudi ziv je i zdrav ostalo je manje bitno. Svi znamo da je Novak u takvoj formi i na takvom vrhuncu gde bi trebalo da dobije svakog, ali ako se to ne desi ne treba uopste tugovati ili ocajavati. Proslom godinom je Novak nadoknadio mnoge zaostatke iz 2012,3,4 i ove godine bih voleo da ga vidim da se sto manje cima. U principu za moje neke standarde 2 GS-a su pod moranje kao i zlato na OI. Sve preko toga je bonus.
                        Treba da se cuva, vidite da nema ni na vidiku tenisera koji ga mogu smeniti u narednih 3,4 godine zasto ne bi iskoristio to. Toliko se trudio da slomi istorijsku konkurenciju i sada kada je to uspeo nema potrebe da igra 6+ masters finala u godini ili nesto slicno. vidi se vec sad da ce biti rekorder po broju masters titula, a sada pa i do kraja je u periodu karijere kada se juri istorija, rekordi, statistika i legat. A to znaci samo jedno - GS.

                        Drago mi je da je nastavio niz QF, al mi zao sto opet ispada nekako da ima pretesku zavrsnicu na GS po ko zna koji put. Nishikori, Federer i Murray/Wawa. Brutalnije od toga ne moze videcemo kako ce to ispasti u realnosti
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Danas si uspeo u tenisu ukoliko te novinari pitaju šta misliš o igri Đokovića

                          Comment


                          • Nole dobija Keija u 3 seta. Los dan na poslu, vrucina i odlican Simon su glavni razlozi za ovo mucenje. Ali ja uopste ne sumnjam u ovog coveka, prosle godine su svi vec videli Mareja kao pobednika kad ono sprdnja u finalu.

                            Simon ocigledno zna vise nego sto ostatak igraca zna, nasao je nacin da naudi Novaku. I prethodni mec je bio jako tezak ako ga se secate, break za breakom. Duboke a spore loptice, veoma dobra defanziva plus sjajan counterpunching. Nesto u tom maniru najvise muci Djokovica.
                            Last edited by Indigo; 24-01-16, 13:43.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • 3:0 protiv ovog Staklenog. Laganica.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Ne znam kako ce ovakav mec da mu podigne samopouzdanje. Ucinice da Novak bude oprezniji i da dva puta preispita taktiku za mec sa Nisikorijem, ali nije ovo pobeda koja toliko daje krila. Pre mozda budi sumnju, jer su to inace protivnici koje redovno dobija. Mozda se varam, ali i pored toga sto je mec i za Novaka i za navijace bio agonija, nekako se pobednik nije dovodio u pitanje. Takav je slucaj bio i protiv Andersona, Sepija na RG itd, ali to nisu pobede koje ti toliko pumpaju samopouzdanje, kao ni protivnici. Nadam se da gresim! Srećom, Novakov šampionski mentalitet daleko premasuje strahove njegovih navijaca (a oni su sve sem mali), pa se takodje nadam da ce iz ove pobede izvuci mnogoo vise, nego sto ja mislim

                                Comment

                                Working...
                                X