Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo i pisanja nekih stranih medija

    "Vreme da se uči srpski"

    "Ovo je verovatno najbolji trenutak da počnemo da učimo da pravilno izgovaramo ime Novaka Đokovića, duhovitog Srbina koji je poslednjih nekoliko meseci protutnjao kroz svetski beli sport, izbacujući teniske legende, osvajajući titule i vezujući neverovatnu seriju od 26 uzastopnih pobeda", ističe "Vašington post".

    "Da li ste ga već zapazili? U nedelju u finalu Majmija savladao je svetski reket broj jedan Rafaela Nadala, osvojivši četvrtu titulu zaredom ove sezone", konstatuje autor teksta.

    "Vašington post" ističe da je Đoković, "kojeg smo ranijih godina viđali situacijama u kojima se bukvalno borio za dah i prekidao mečeve zbog problema sa disanjem, sada izrastao u mentalno jakog i fizički izdržljivog tenisera".

    Tiražni americki dnevnik opisao je poslednje trenutke meča u Majamiju, ističući da je "teniser koji je bio poznat kao saljivdžija i imitator iznenada postao ozbiljan rival dvojici tenisera koji su u poslednjoj deceniji bili neprikosnoveni".

    "San Francisko kronikl" ističe da je Đoković pobedom nad Nadalom u finalu Majamija "nastavio savršeni niz".

    Američka sportska televizijskla stanica ESPN konstatuje da je Đoković učinio "možda nemoguće".

    "Đoković je posle tri sata i 21 minuta igre po užasnoj vrućini i velikoj vlažnosti vazduha uspeo da savlada Nadala, 'pravu zver' u kondicionom smislu", komentariše se u tekstu ESPN.
    http://www.mondo.rs/s202286/Sport/Te...ci_srpski.html
    sigpic

    Comment


    • moj prvi post- kratak komentar na razgovor sa ivanisevicem objavljen na sajtu jutarnjeg lista-sto je kao vest preneo mondo.
      http://www.jutarnji.hr/ivanisevic--n...rijeme/936417/
      http://www.mondo.rs/s202324/Sport/Sp...t_u_orman.html

      ukratko ivanisevic je izneo impresije u ovom razgovoru o djokovicevoj formi, ali je rekao kako je nadal trenutno najbolji na svetu.

      mislim da je ovo sasvim primereno oceniti kao glupost. jer, atp lista moze da pogresno predstavi stvari koje se u odredjenom trenutku odvijaju . ne govorim o datoj situaciji nego generalno, neko moze da stekne odredjeni kredit pa da ga trosi serijom ocajnih rezultata. u tom periodu recimo je tesko nazvati ga najboljim.
      po mom misljenju, a smatram da sam krajnje objektivan, upravo je logicno nazvati igraca koji je u velikoj seriji TRENUTNO najboljim , bio on drugi peti ili tako nesto.

      Comment


      • Pozdrav,peco,dobrodoshao

        Pa sad,ako gledamo listu,naravno da je Nadal najboolji.Ako gledamo istoriju Federer,ili Courier,po najnovijim 'istrazhivanjima',ako gledamo trenutnu formu Djokovic..nek ljudi izaberu shta im se svidja...
        “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
        Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

        Comment


        • Originally posted by peca View Post
          moj prvi post- kratak komentar na razgovor sa ivanisevicem objavljen na sajtu jutarnjeg lista-sto je kao vest preneo mondo.
          http://www.jutarnji.hr/ivanisevic--n...rijeme/936417/
          http://www.mondo.rs/s202324/Sport/Sp...t_u_orman.html

          ukratko ivanisevic je izneo impresije u ovom razgovoru o djokovicevoj formi, ali je rekao kako je nadal trenutno najbolji na svetu.


          mislim da je ovo sasvim primereno oceniti kao glupost. jer, atp lista moze da pogresno predstavi stvari koje se u odredjenom trenutku odvijaju . ne govorim o datoj situaciji nego generalno, neko moze da stekne odredjeni kredit pa da ga trosi serijom ocajnih rezultata. u tom periodu recimo je tesko nazvati ga najboljim.
          po mom misljenju, a smatram da sam krajnje objektivan, upravo je logicno nazvati igraca koji je u velikoj seriji TRENUTNO najboljim , bio on drugi peti ili tako nesto.
          Goran Ivanišević impresioniran je Đokovićevim trijumfalnim pohodom, ali ne vjeruje da se on može protegnuti i na zemljane terene.- Svi sada mogu na dva mjeseca spremiti rekete u ormar. Dolazi Nadalovo vrijeme. Đoković mu može zaprijetiti, možda ga može pobijediti u Rimu ili Madridu gdje lopte nešto brže lete, ali ne vjerujem da mu može oteti Roland Garros.

          Ivanišević ovde ne naglašava da je Rafa najbolji teniser na svijetu, nego da je najbolji na clay-u, a to je svima poznato. Ovde čak vjeruje da će Đoković dobiti Rafu na clay-u

          Đoković je po broju osvojenih bodova (4500) u 2011. uvjerljivo broj 1. Najbliži mu je Federer (1990). No, hoće li doista osvanuti na vrhu ATP ljestvice, ovisi o tome što će on i Nadal napraviti u sljedeća dva mjeseca. Đoković, zasad, odbija priču o broju 1.
          - Prerano je o tome govoriti. Razlika je još uvijek prevelika (3170 bodova, nap. p.), a Rafa je definitivno najbolji tenisač na svijetu u ovom trenutku.

          Ako možda misliš na ovaj dio, to je mondo pogrešno protumačio, ovo su riječi Đokovića.

          Đokoviću samopouzdanja nikad nije nedostajalo, što je jedan od ključnih elemenata i u aktualnoj pobjedničkoj seriji.
          - Uz to je popravio servis i kreće se bolje nego ikad - naveo je Ivanišević tri glavna sastojka u Đokovićevu pobjedničkom receptu.

          Ovo su riječi Zeca, kao što vidiš govori činjenice, ne može se ni naslutiti nikakvo omalovažavanje Đokovića, nego samo riječi hvale.

          Početkom 2006 na turniru u Zagrebu igrali su Ljubičić i Đoković. Ivanišević je bio sukomentator, i nije trošio riječi hvale za Đokovića, bar 5-6 puta u toku meča je spomenuo kako će on vrlo skoro biti u samom vrhu, išao je toliko daleko da ga je najavljivao kao najvećeg talenta kakvog dugo nije bilo. Ovo može potvrditi svako ko je tada gledao meč na HRT-u, tako da on nema razloga da priča nešto protiv Đokovića, nego naprotiv.
          Last edited by notorious; 04-04-11, 22:15.

          Comment


          • Pozdrav Peco
            Trtenutno je Novak bez premca najbolji igrac svijeta,to niko ne moze osporiti ;)
            sigpic

            Comment


            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • http://www.pressonline.rs/sr/vesti/v...du+%24%21.html

                Comment


                • Ako osvoji sad neki turnir na sljaci pored Rafe, i Wimbledon, ne mora W, nek osvoji neki na travi, ja cu onda tvrditi da je Najbolji igrac.
                  Ovako je u najboljoj formi
                  sigpic

                  Comment


                  • polako
                    bez gužve
                    dese turate
                    jedan po jean
                    i
                    biće za sviju



                    lutajući reporter tuta bugarin
                    nežno šapće sneguljici
                    dok patuljci ruju
                    u rudnici

                    Comment


                    • http://sport.blic.rs/Tenis/195463/Pr...jio-Dejvis-kup
                      sigpic

                      Comment


                      • Dobicu nervni slom ako jos jednom procitam Davis Cup i Djokovic u istoj recenici Stvarno su smorili, Novak je proigrao mnogo ranije samo sto to nije skrenulo paznju.


                        Originally posted by Arnel.S View Post
                        Ako osvoji sad neki turnir na sljaci pored Rafe, i Wimbledon, ne mora W, nek osvoji neki na travi, ja cu onda tvrditi da je Najbolji igrac.
                        Ovako je u najboljoj formi

                        Morace izgleda da osvoji sve do kraja sezone, mada ni to nece biti dovoljno da ubedi neke ljude...sto je najgore, imam utisak da ceo teniski svet razmislja na slican nacin.
                        ~ Djoko ~ Fed ~ Nikolay ~ Simon ~ Dolgo ~ Soda ~


                        "Those who overlooked Djokovic don't know anything about tennis" - Fed

                        Comment


                        • Proigrao je on od posle onog meca protiv Rochus-a na W-u,ali mu je DC dao nenormalno samopouzdanje,pa on je dosao u London sa ciljem da stigne do polufinala,mislio i tada na DC,mnogo mu je pomogao ;)
                          sigpic

                          Comment


                          • Isitna je da je poptuno novi igrach od DC-a...
                            Jeste proigrao nakon mecha sa Rochusom na W-u,ali je sezona na shljaci bila jako loshija od prethodne...
                            Na USO smo ga videli kako dizhe formu,ali mislim da je od pochetka ove godine sasvim drugi igrach...
                            “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                            Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                            Comment


                            • Sto se forme tice, on je dizao formu od RGa, a sto se mene tice prekretnica je onaj poraz od Feda u Torontu. To je jedini mec koji je izgubio a da sam bio potpuno zadovoljan Novakom, osecao sam da posle tog meca sledi bolje vreme za njega.

                              Realno, ovo posle Davis Cupa niko nije mogao da predpostavi, a sto se tice samopouzdanja za mene je to samo delic ovakvog Novaka kakav je danas. On je u ta dva poslednja meca na DC dao 100% svojih mogucnosti i nije smeo da izgubi, nasao je delic slagalice koji je nedostajao i samo je preneo to na ostale meceve. Zato danas nema nijedan poraz.
                              ~ Djoko ~ Fed ~ Nikolay ~ Simon ~ Dolgo ~ Soda ~


                              "Those who overlooked Djokovic don't know anything about tennis" - Fed

                              Comment

                              Working...
                              X