Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da ali ce nole imati vise nego duplo poena od br2... to niko mislim nije imao.

    nole ce imati 103,5% vise od mareja a fed je imao "samo" 87,2% vise od rafe tada!

    tako da ce nole obriti 2 rekorda u dominaciji turom, najvise poena ikada i najveca razlika ikada zabiljezena (mada mislim da to i sada ima) nad najblizim pratiocem. s tim da je razlika vise nego dupla je tim rezultat i znacajniji!
    Last edited by talicni; 19-10-15, 15:52.

    Comment


    • B92: Vajda: Igrači me pitaju kako da pobede Novaka http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1053159

      Comment


      • iz tog intervjua jedan detalj o kojem smo i ovdje diskutovali:

        To znači da njegovi rivali često pokušavaju da previše rizikuju?

        „Upravo tako. Oni osećaju da moraju da odigraju nešto što ne mogu kako bi mu parirali. Ne mogu protiv njega da pronađu ritam. Dobar primer toga smo videli u meču protiv Endija Marija u polufinalu, što je bio Novakov najbolji meč na Mastersu u Šangaju.“

        Comment


        • odlican dio:

          „U ovom trenutku on igra svoj najbolji tenis. Ali, može da se popravi u svim poljima. On želi da napreduje. Radimo svakog dana na detaljima. Neophodno je biti kreativan, čak i na tom nivou. Novak mnogo traži od sebe, izuzetno je zahtevan. To vidite na mečevima kada se žali što je servis od 215 kilometara na čas izbacio 2 centimetra u aut. To je neverovatno, zar ne?“

          Comment


          • I ovo daje objasnjenje:

            „U ove poslednje dve nedelje je prikazao neverovatnu dominaciju. Opušteniji je nego ikada. To je sve posledica osvajanja titule na US openu. Sada u potpunosti to koristi, ali i uspeva da ostane ekstremno koncentrisan.“

            Comment


            • Bas to Talicni, NI.

              Comment


              • Originally posted by cssr View Post
                po meni je sasvim ok da se isticu rezultati bas od 1. januara 2011. jer je tad i zvanicno kalendarski pocela "novakova decenija"
                prosla je bila rodzerova, ona tamo samprasova itd
                i tek smo na polovini, do kraja 2020. ima okruglo 20 slemova, 46 mastersa, 6 wtf-ova, dejvis kupova, 2 olimpijade..

                Од рoђењa пa дo смpти наjлeпшe je дoк ce трти.

                ( тутa бугapин )




                cтape cpпcкe народнe мудрости шалe поcкoчице и доcкoчице итaкoтo
                y нoвoм cпopcкoм pyxy бeceду зaвac
                вaш oмиљeти cпopcки peмпopтep
                aи зa жeнe иcтo
                тутa бугapин

                Comment


                • Pozdrav Novakovci, citam redovno postove ,analiziram naseg sampiona celu sezonu ,ali sam nekako sam sebeuverio kad nesto napisem o vidjenjima i predvidjanjima za Novaka desi se nesto suprotno ma kad ne pisem fece sve ko po loju pa necu nista pisati javno, drzim Novakove ciljeve u mislima i mogureci samo tako nek nastavi.Moguce da to neko protumaci ovako i onako,ali sam vec poceo rutinski a cekam podizanje pehara samo pogledam par segmenata i jasno mi ko uzima pehar.Ovo osecanje je prisutno od Wimbledona i nadam se da ce se to nastaviti.Euforija je velika u ciljnom smislu dostignuca i nebih nista dodavao ,sa svim se slazem i pridruzujem ali fale dve stvati RG i gold medal OI,Cinci ako moze da se kompletira.bez toga nikad Novak nece teniski biti kompletan u merenju sa ostalim teniskim velicinama znata na kog mislim.Sezona se blizi kraju,predlazem Novaku da preskoci pariz ,naka ga mrze ,bolje nedo da ga sazaljevaju po principu ,vise srece sledece godine.Neka u narednim sezonama puni GS na kontu i poneki masters cisto zbog statistike da presisamo Rafu i da, peglanje H2H nije gotov,treba poraditi na tome

                  Comment


                  • Ne znam da li ste primetili fenomen da ljudi koji ne navijaju za Novaka sve više u 2011 pominju kao legendarnu godinu, iako su se te godine trudili da je potcene koliko je to moguće E sad zašto je tako možemo da debatujemo i da se pravimo pametni, možda jednostavno treba da prođe vreme da bi se shvatila velika postignuća, a možda, paradoksalno, ta 2011. sada služi kao uteha malim ili velikim hejterima, u smislu "Ma nije 2015 ništa toliko spektakualrno, pa setite se samo 2011". Nije lako biti protiv Novaka ovih dana
                    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Novak GO! View Post
                      Ne znam da li ste primetili fenomen da ljudi koji ne navijaju za Novaka sve više u 2011 pominju kao legendarnu godinu, iako su se te godine trudili da je potcene koliko je to moguće E sad zašto je tako možemo da debatujemo i da se pravimo pametni, možda jednostavno treba da prođe vreme da bi se shvatila velika postignuća, a možda, paradoksalno, ta 2011. sada služi kao uteha malim ili velikim hejterima, u smislu "Ma nije 2015 ništa toliko spektakualrno, pa setite se samo 2011". Nije lako biti protiv Novaka ovih dana
                      Plase se, jer shvataju i sami da je Novak u ovoj "konacno" postao ultimativna teniska masina. I samim tim sto velicaju 2011 pokusavaju da (svesno ili nesvesno) najvise iz straha podcene ovu, jer znaju sta njihove pulene ceka do kraja 2015 pa i u nekoliko narednih sezona...

                      Da dopunim i ranije je on (Novak) bio opasno dominantan ali je neretko znao bitne meceve da izgubi. I to cak da bude bolji u tim bitnim mecevima pa da izgubi, tako da ta dominacija nije izrazena dovoljnim brojem slemova. Mogao je realno jos koji za ovaj period da nakupi. Ali u 2015 se to promenilo. Niti jedan bitan mec Novak nije izgubio sem finala RG (jbg gde se bas tu zacepi, ali sta je tu je), cak stavise i dobio je neke meceve koje "nije morao" ali to samo pokazuje kakav je teniski OTAC trenutno.
                      Last edited by Sandugp; 20-10-15, 17:24.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Sad ne znam koliko si sarkastičan, ali ima istine da je navijački strah jači od logike. A obzirom da svaka emocija vremenom bledi, pa i strah, biće da ima malo i istine u tome da rezultati bolje da se gledaju s distance ako je cilj da se bolje procene. Sad se postavlja veliko pitanje, da li bi i mi trebalo da stanemo na lopticu kad govorimo o najboljoj sezoni the eva. Ili će svest da se zamuti kad budemo gledali nekog novog terminatora.
                        I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                        sigpic

                        Comment


                        • Ma gde ja sarkastican ...
                          Salim se, ovo malopre sam ozbiljno mislio.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • jedina godina koja se moze porediti sa ovom noletovom (osim one 2011) u modernom tenisu je ona rodjina iz 2006. ako nole osvoji jos 1 od naredna 2 turnira (a pogotovo ako to bude WTF) tu bi trebala svaka diskusija prestati. rodja do duse ima vise MM turnira (ukupno 12 te godine) a nole bi u slucaju da osvoji neki ili oba ova imao 10 - 11 ali nole bi u tom slucaju imao vise ovih jakih titula (GS-WTF-masters). osim toga rodjina sezona u usporedbi sa noletovom ima 2 ozbiljne mane. 1- nema ni 1 trofej na sljaci (a znamo koliko se noletu podvlaci nedostatak RGa trenutno i koliko se time naglasava nekakva toboza nekompletnost) i 2- fed je te 2006. imao negativan h2h sa glavnim rivalom (2-4 protiv rafe).

                            Comment


                            • Nažalost ovde nisam otvorila ko je za koga glasao pa da uslikam... ali dole imate neke glasove



                              Indigo : http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1321153

                              jagodica: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322011

                              NI: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322033

                              pecaros: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322036

                              Maxx-a: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322043

                              proudNole: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322124

                              Panchev9: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322350

                              Sandu: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322035

                              ja: http://www.sportklub.info/forum/show...=1#post1322014

                              Izvinjavam se ako je još neko obrazložio svoje glasanje u postu, a ja ga preskočila, ali dosta su postovi razbacani u nekom dužem vremenskom intervalu

                              Last edited by miloolja; 20-10-15, 19:34.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Vidi se da je bilo dosta "majstora" koji su predvideli da je sezona "bila dobra a sledeca ce biti puno bolja".
                                A jos zanimljivije mi je da nas je bilo 10 koji smo predvideli osvajanje sva cetiri slema.
                                Last edited by Sandugp; 20-10-15, 19:35.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X