Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Pitala si za analizu Novakove igre. Da li ulazi u grupu najvecih? To mi se mota po glavi u zadnja dva dana. Danas procitah na Eurosportu da istorija kaze da Novak ne moze prestici Federera. To je siguran znak da mnogi pricaju o istome. U krajnjoj liniji i Federerove rijeci na kraju finala upucuju na isto. Rekao je otprilike: "Novak je vec nekoliko godina najbolji."

    1.
    Za mene postoje 6 ekstra tenisera iza 2. svjetskog rata. Po straosti su to: Gonzalez, Lejver, Borg, Sampras, Federer i Nadal. Djokovic jos ne pripada toj grupi, alie se jasno odvaja od grupe iza, koju predvodi Lendl. Hoce li Novak u najvisu grupu? Mislim da hoce, iako to nije sigurno.

    2.
    Sto se tice detalje vezanih za Novakovu tehniku preporucujem ti Boltijerijevu analizu koju je postirao pecaros.

    3.
    Novak je u mjesec dana pobijedio Nadala u RG-u i Federera u Uimbldonu. Ni Nadal ni Federer nisu igrali najbolje sto mogu, ali ne postoji ni jedan drugi igrac koji bi to mogao napraviti. Bez uvrede, Nadala je dobio lako. Svejedno mislim da bi Rafa osvoji 10. RG da nije izgubio od Novaka. Federera je dobio teze, barem rezultatski. Mnogi kazu da Federer nije ponovio igru iz polufinala. Ja se slazem sa Andi Rodikom koji je otprilike rekao: "Na pocetku finalnog meca Federer je igrao jedanako dobro kao u polufinalu. Medjutim, Novak nije Mari i s vremenom ga je umorio."

    4.
    Novak u ovom trenutku ima najbolju defanzivu i najbolju ofanzivu u tenisu. To je samo po sebi nevjerovatno. Da li je i jedan teniser to imao? Ja se ne sjecam. Mozda je Lendl bio najblizi tome. Medjutim, vaznije je da niko ne moze da igra tako duboko i intezivno a ujedno sa niskim postotkom gresaka kao Novak. Tu je jedinstven. Niko nema takvu konsistentnost i intezitet. Time umori smora kao Mari, otupi napad Federera, izmanevrise Nadala.

    5.
    Ima li lijeka protiv Novaka. Vrlo malo. Ako igra najbolje sto moze, mislim da ga mogu ugrozavati samo 4 igraca. Prvo, Federer na brzom hardu u mecevim od 3 seta. Federerov napad zna da bude nezaustavljiv a return mu je bolji na brzom hardu nego na travi. Drugo, Nishikori u prvom redu na brzem hardu. Nishikori udara tako rano loptu da uzme Novaku vrijeme. Zato Novak mora da igra nesto dublje i intezivnije nego obicno, tako da pocne gubiti konsistentnost. Trece, Vavrinka na sporom hardu ili sljaci ako ima dan. Vavrinka mora da nadje pravu mjeru agresvnosti. Glavno je ipak da on moze da probije Novakovu odbranu. Novakova jedina kontra igra protiv takvog Vavrinke je da napada prije protivnika. Time ce imati vise neiznudjenih. Konacno, to je Nadal na suvoj sljaci ako povrati punu formu. Dakle samo protiv cetiri igraca, u uslovima koji njima odgovaraju, nije sve do Novaka. To je samo po sebi impresivno.

    6.
    Koliko Novak moze jos da osvoji? Prvo pitanje je koliko njegovo tijelo moze da izdrzi. Vecina se slaze 2-3 godine na ovom nivou i jos toliko na nesto nizem. Koliko moze zadrzati motivaciju? Za sada pokazuje jednaku glad za pobjedama i titulama.

    Oni koji vjeruju da Novak ne moze osvojiti jos mnogo GS-ova se pozivaju na godine. Sa 29 i vise godine se osvaja malo GS-ova. Federer je osvojio 1 od 17, Sampras 1 od 14, Lendle 1 od 8, Konors 3 od 8 , Agasi 5 od 8. Mekinro, Borg, Beker, Vilander, Edberg i za sada Nadal nijedan. Trend je ocigledan. No valja imati na umu nesto jednako vazno. Kako izgledaju mladji konkurenti. Tu su stvari prilcno povoljne za Novaka. Do sad je izgubio samo jedan mec na GS-u od igraca mladjeg od sebe (Nishikori) i samo su dvije titule otisle igracima mladjim od njega (Delpo i Cilic). Mekinro se morao nositi sa Lendlom, Bekerom, Vilanderom i Edbergom. Konors isto tako. Lendl sa Beckerom, Vilanederom i Edbergom a potom Agasijem, Kurijerom i Samprasom. Kad je svaki od njih imao 28 godina mladji od njih su bili osvojili i do 20, pa i vise, GS titula. Evo jedne tabele. Broj oznacava titule koje su osvojili mladji u prije igracevog 29 rodjendana

    Code:
    Connors	18
    Borg	15
    McEnr. 	17
    Wiland.	22
    Edberg	16
    Becker	21
    Sampras	9
    Agassi	25
    Federer	11
    Nadal	13
    U samprasovom slucaju bilo je dosta titula malo starijih Agasija, Brugeire i Kurijera.

    7.
    Ako bih mora da prognoziram reakao bih da ce Novak osvojiti izmedju 13 i 15 GS-ova, da ce kompletirati sva cetiri slema, ali ne u istoj godini, da ce biti 6-7 godina broj jedan na kraju godine (Gonzalez je bio 8), da ce preci 250 nedjelja kao broj jedan i da ce ostati zabiljezen kao najbolji igrac na hardu, uvjerljivo najbolji na sporoma hardu i najbolji "all rounder". Ne mislim da ce postati G.O.A.T.
    Šteta da ovako dobar komentar ostane ovako realan(18GS i G.O.AT. = Novak Đoković).

    Bravo za komentar.

    talični
    Alal Ti ćufte! Svaka čast.

    Comment


    • Neka bude kako je sve NI sjajno napisao.
      Apsolutno se slazem da je vise nego fenomenalno ako bude delio mesto sa Rafom i Pitom ili cak ako moze da je za jedno bolji od pomenute dvojice.
      Medjutim ako u ovim brojkama bude i godisnji GS to je po meni ravno Rogerovim 17. bez ikakve dileme.
      Mastam naravno, ali sta ako se desi da Novak uzme narednih 5 GS. (sa ovim W. bi bilo 6. u nizu). To je KRAJ = G.O.A.T.
      Neka na mastersima svuda bude los, namakne Sinsi... KRAJ = G.O.A.T.
      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

      Comment


      • Originally posted by Novak GO! View Post
        E to je ono o čemu sam pisala ranije da Novak može da izludi Federera,samo što dok sam pisala post u tom trenutku nisam znala da će to biti riterni.
        Posebno ona FH dijagonala,koja me podsetila na onaj antologijski ritern iz 2011e sa USO,koja je kasnije i dovela do preokreta na tom meču.
        Inače šuška se da će Novak proputiti ili Kanadu ili Sinsinati gde brani jako mali broj bodova.
        Čini se da Novak od ove sezone juri isključivo Slemove.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Ako nesto propusta bice to Kanada bez dileme. Sinsi je vrijedan jurenja.
          sigpic

          Comment


          • Tesko da moze da se juri Sinsi ako se pre njega ne odigra nista. Velika je pauza izmedju W i Sinsi. Jedino neko ranije ispadanje u Kanadi. Videcemo, svugde treba da se ide do kraja.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Novak GO! View Post
              Mislim da nije ukljucen najbolji, na 30:30 kod prvog brejka u 4. setu.

              Originally posted by Marija81 View Post
              E to je ono o čemu sam pisala ranije da Novak može da izludi Federera,samo što dok sam pisala post u tom trenutku nisam znala da će to biti riterni.
              Posebno ona FH dijagonala,koja me podsetila na onaj antologijski ritern iz 2011e sa USO,koja je kasnije i dovela do preokreta na tom meču.
              Inače šuška se da će Novak proputiti ili Kanadu ili Sinsinati gde brani jako mali broj bodova.
              Čini se da Novak od ove sezone juri isključivo Slemove.
              Kako iskljucivo ide na Slemove kad je osvoji 4 od 5 mastersa?

              Do kraja karijere, Novak treba brizljivo da cuva tijelo i rasporedjuje energiju. Naravno ako ne igra, ne moze imati formu. Osim toga ima ponesto na sto ga obavezuje ugovor.

              Volio bi da ove godine konacno osvoji Sinsinati. Ne zato sto mislim da je to posebno vazno, nego da skine taj problem sa dnevnog reda, ali USO je daleko najvazniji. Tesko je osvojiti Sinsinati ako ne igra Montreal. Samo Novak zna kako se stvarno osjeca i koliko ima energije. Samo on moze odluciti da li su mu 4 nedjelje odmora dosta ili treba pet.
              Last edited by NI; 16-07-15, 08:34.

              Comment


              • Originally posted by pecaros View Post
                Nick Bolettieri - Why Novak Djokovic is the perfect tennis machine
                Retko dobra analiza a posebno dobar je osvrt na tehnicke aspekte.
                Peco ova analiza je kao da si je ti osobno pisao/sto se vidi po tvojim dugogodisnjim postovima-mada se to smatralo cesto mozda subjektivnim, ali.../ ovako ima ogromnu tezinu-a sve pravo u metu
                Nole teniska masina
                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                Comment


                • Sta ocekujete od Noleta u narednih nekoliko meseci?
                  Ja mislim da bi Cinci i UsOpen trebali da budu njegov primarni cilj. Traziti pobedu u Montrealu mi deluje nekako suvisno i neptrebno. Pre svega odmor i okrepljenje pa onda lagani pristup severnoamerickj podlozi. Cenim i da bi i Azijska turneja bila bespotrebna ukoliko se sve svrsi u najboljem redu pocetkom narednog septembra.
                  --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                  https://ibb.co/cD1Xnq

                  Comment


                  • Originally posted by jovan View Post
                    Peco ova analiza je kao da si je ti osobno pisao/sto se vidi po tvojim dugogodisnjim postovima-mada se to smatralo cesto mozda subjektivnim, ali.../ ovako ima ogromnu tezinu-a sve pravo u metu
                    Nole teniska masina
                    Dobar je Nik Jovanco, ne dobar nego odlican, veliki znalac. Vrlo strucan osvrt sa njegove strane za razliku od mnogih teniskih analiticara cija su maltertiranja tastature sve, samo ne glas struke. Posto znamo da je njegova Akademija imala lepih zasluga u stvaranju sampiona i sampionki iz zemlje Srbije a nakon ovog teksta mislim kako je dobar trenutak da Ateist rep promeni onaj njini stih u `Bolitijeri Nice, Srbija ti klice.`
                    Sto se tice ove karakterizacije Novaka kao teniske masine to bas i nije Nikov izum, nego se ista provlaci vec prilicno dugo.
                    Mogu ti reci da mi se to bas i ne svidja.
                    To ti je po meni Jovanco daleko od istine jer masina ne improvizuje niti odlucuje u magnovenju, ona ne poznaje emociju, nema kod nje taktike kao ni lepote u izrazu.
                    Masine su ti Jovanco masine i one ti se usavrsavaju da slice na ljude a ne obrnuto.
                    Ispade da je tenis nakon maestra i ratnika dobio masinu??? sto je u najmanju ruku netacno i zlonamerno.
                    Inace pravo da ti kazem moja ti je teorija a ja sam ti jelte vrlo poznat kao teoreticar mnogijeh zavera da iza svega necasnog sto Novaku cine stoji jedno iskonsko osecanje a to je strah.
                    Uplasili se Jovanco, debelo se uplasili kako ce Novak nakon sto je to ucinio igracki nadvisti njine idole i statisticki.
                    Opet racunam da ce u skorije vreme strah nestati te da ce se pameti dozvati kao i da ce neminovnost prihvatiti.
                    Ono je sigurno da Novak G.O.A.T. nikada biti nece (za sta me bas briga jerbo isti ne postoje ) jer i da blizu pridje vec ce oni nacina da mu to ne dozvole.
                    Bas se nesto raspisah Jovanco , valjda ova vrucina, sta li
                    Zdravo mi bio Jovanco!
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Ako nesto propusta bice to Kanada bez dileme. Sinsi je vrijedan jurenja.
                      Sto to mislis Vladane?

                      Comment


                      • http://vesti-online.com/Sport/Tenis/...li-2007-godine
                        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                        Comment


                        • [QUOTE=NI;1399701]Mislim da nije ukljucen najbolji, na 30:30 kod prvog brejka u 4. setu.

                          Lepo vraćanje, slažem se, ali bez vinera a u onoj grupi su isključivo vraćanje serve vinerom.

                          Comment


                          • Originally posted by BratBugarin View Post
                            Originally posted by NI View Post
                            Mislim da nije ukljucen najbolji, na 30:30 kod prvog brejka u 4. setu.
                            Lepo vraćanje, slažem se, ali bez vinera a u onoj grupi su isključivo vraćanje serve vinerom.
                            Vineri su spektakularni, ali Novak ne dobija meceve vinerima iz returna nego velikim brojem dubokih returna, pogotovo poslije prvog servisa.

                            Comment


                            • Koliko još GS titula Novak može osvojiti?

                              Brad Gilbert tipuje na pet. Šta vi mislite?
                              http://www.tennisnow.com/News/2015/J...Upper-Ech.aspx

                              Comment


                              • Originally posted by Weltschmerz View Post
                                Koliko još GS titula Novak može osvojiti?

                                Brad Gilbert tipuje na pet. Šta vi mislite?
                                http://www.tennisnow.com/News/2015/J...Upper-Ech.aspx
                                Pet je dobra prognoza. Ali argment da ima 28 godina mora biti povezan sa argumentom da nema mladjih. Federe je imao 28 godina 2009. Za ledjima su mu dahtali Rafa i Novak, pa cak i Mari. Da li se medju mladjima nazire neko Marijeve klase?

                                Ja se drzim formule. Novak ce biti 40% favorit u narednih 5 slemova. Dakle za ocekivati je 2 do kraja 2016. U 12 naredni bi trebao biti 25% favorit. To daje 3 u 2017-1019. Skupa 5.
                                Last edited by NI; 17-07-15, 10:36.

                                Comment

                                Working...
                                X