Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odradicu highlights finala,BBC gde su Rodik i Henman komentatori.

    Comment


    • Ovaj intervju je Novak dao 2005e za tadašnji "Huper"
      Najbolji odgovori i najblesavija pitanja po meni su

      23. Zašto pauk ima 8 nogu?
      - Nije dovoljno trenirao.

      Ili

      42. Da si žensko kako bi se zvao?
      - Marija.

      A ima i jedan dobar aforizam iz tog perioda koji je napisao Dejan Pataković- "Novak Đoković je jedini Srbin koji pošteno živi od reketa”.
      Last edited by Marija81; 13-07-15, 23:16.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • No1e medju najvecima!

        Ovim 3. Vimblijem a 9. Slemom ukupno se Nole ili vec uvrstio u sami vrh (nekih top5) open ere ili je prakticno (ne dao bog neke povrede) vec osigurao mjesto tu po gotovo svim vaznijim parametrima sporta. Jos da osvoji RG I kompletira sva 4 a samim tim I dvocifren broj ukupnih slemova I svoju poziciju medju najvecim bi zacementirao za sva vremena. Kako ce on biti medju glavnim kandidatima I narednih sezona ima dobre izglede za to pogotovo ako se rafa ne vrati u nekadasnju formu.

        Nole igra definitivno jednu od svojih najboljih sezona. Ima vise rejs poena do sada nego one famozne 2011. Tada je uzeo 2 title vise (BG 250 I dubai 500) ali je ove godine uz OZI I vimbl igrao I finale RGa a te je ispao u SF. 2. Multiple slem sezona. Osvojio je vec 2p po onoj mojoj kategoriji uspjesnosti (sto sezonu cini vec odlicnom) a gotovo je osigurao I 3. Sa YE#1 sto ce biti nestvarno dobro. Naravno da ima sanse I za USO. A svi se nadamo RGu u nekoj od sljedecih sezona.

        Evo nekih noletovih parametara:

        9 slemova
        4 WTF
        24 mastersa
        54 titule ukupno
        DC, I bronza sa OI
        155 sedmica kao br1 i broji
        3 YE#1
        4 puta ITF sampion
        2 puta sportista planete
        ..

        Gdje je sve to u odnosu na druge u open eri?

        https://en.wikipedia.org/wiki/Tennis...en%27s_singles

        5. je po ukupnom broju slemova (a u top 5 je i po broju finala, SF i QF).
        1. Switzerland Roger Federer 17
        2. United States Pete Sampras 14
        2. Spain Rafael Nadal 14
        4. Sweden Björn Borg 11
        5. Serbia Novak Djokovic 9

        Vrlo blizu je samom vrhu po GS pobjedama:
        1. Switzerland Roger Federer 291
        2. United States Jimmy Connors 233
        3. United States Andre Agassi 224
        4. Czechoslovakia/United States Ivan Lendl 222
        5. United States Pete Sampras 203
        6. Serbia Novak Djokovic 200
        (pobjeda u ovom finalu mu je bila jubilarna 200!)

        5. je i po % pobjeda na slemovima.

        Rekorder je po osvojenim OZIjima a sa bekerom i mekinroom dijeli 4-6 mjesta po broju vimblija (rekorderi su fed i sampras sa po 7 dok borg ima 5). Inace samo rafa uz noleta ima svoj slem gdje je usamljeni rekorder.

        Po broju pobjeda na svim slemovima je u top7 (na OZiju 3., vimbliju 6, a USO i RG 7.).
        Po % je jos i bolji (na OZIju 2, RGu 7, a USO i vimbliju 5.).

        3. je po % pobjeda:

        Match record % * W–L
        1. Spain Rafael Nadal 82.96 740–152
        2. Sweden Björn Borg 82.74 609–127
        3. Serbia Novak Djokovic 82.01 652–143
        4. United States Jimmy Connors 81.85 1254–278
        5. Czechoslovakia/United States Ivan Lendl 81.76 1071–239
        6. Switzerland Roger Federer 81.57 1036–234
        7. United States John McEnroe 81.55 875–198
        8. Australia Rod Laver 79.58 456–117
        9. United States Pete Sampras 77.44 762–222
        10. United Kingdom Andy Murray 76.93 527–158

        Samo fed ima vise top10 pobjeda od noleta a samo rafa I borg imaju bolji % sa top10 igracima od njega.

        Po % pobjeda je najbolji betonas svih vremena, . na zemlji i 9. Na travi:

        Njegov niz od 43 pobjede je medju najduzim ikada ali su i podaci o ovim duzim nizovima nepouzdani + su neki od njih imali WO tokom niza koji im se naravno nisu racunali kao porazi iako naravno nisu uzimali titule na turnirima na kojima su nastupali.

        Cak 5 noletovih sezona se po broju pobjeda nad top10 igracima nalaze u top8 svih vremena a 3 njegova niza pobjeda nad top10 igracima su medju 7 najduzih nizova svih vremena.



        Po broju slemova je 5. u open eri:
        1. Switzerland Roger Federer 17
        2. United States Pete Sampras 14
        2. Spain Rafael Nadal 14
        4. Sweden Björn Borg 11
        5. Serbia Novak Djokovic 9

        Po broju WTF titula dijeli 4. i 5. Poziciju sa nastaseom
        6 Switzerland Roger Federer 2003, 2004, 2006, 2007, 2010, 2011
        5 United States Pete Sampras 1991, 1994, 1996, 1997, 1999
        5 Czechoslovakia Ivan Lendl 1981, 1982, 1985, 1986, 1987
        4 Romania Ilie Năstase 1971, 1972, 1973, 1975
        4 Serbia Novak Djokovic 2008, 2012, 2013, 2014
        3 United States John McEnroe 1978, 1983, 1984
        3 Germany Boris Becker 1988, 1992, 1995

        Po broju mastersa je br2 sa 4 manje od rafe I 1 vise od feda.

        Po broju sampionskih sezona (YE#1) dijeli 6. mjesto sa rafom ali je gotovo vec osigurao br1 za kraj ove sezone i trebao bi se vec ove godine izjednaciti sa lendlom i mekinroom koji imaju po 4 sampionske godine. Ispred su jos samo fed i konors sa po 5 te apsolutni rekorder sampras sa 6.

        Po ITF sampionskim titulama ce po svoj prilici na kraju ove sezone biti rame uz rame sa fedom sa 5 dok samo sampras ima 6.
        ….

        NOLETOVA ERA!

        Nole je i definitivno potvrdio da zivimo u njegovojj eri jos od 2011!
        Nema vise big4. Ima samo big No1e!

        Nole je od 2011. Zavrsno sa ovim vimblijem bolji ili bar jedna sa ukupnim uspjesima svih ostalih clanova big4 na svim znacasjnijim teniskim poljima!

        No1e vs big4 (fed, rafa i marej) od 2011 na vamo:

        Slemovi: 8 = 8 (1+5+2)
        WTF (+OI): 3 > 1+1 (1+0+1)
        Mastersi: 19 = 19 (6+9+4)
        YE#1: 3 (najvjerovatnije i 4 na kraju godine) > 1 (0+1+0)
        Sedmice na vrhu: 155 > 82 (17+65+0)
        ITF sampion: 4 (vjerovatno i 5) > 0
        Naj sportista svijeta: 2 (a mozda i 3) > 0
        H2H
        Nole vs fed 14 – 7 + onaj WO
        Nole vs rafa 14 - 7
        Nole vs marej 15 – 5


        Gdje je nole u odnosu na feda i rafu, gdje ih je vec sustigao a gdje mu malo fali, gdje pak i malo vise (od mareja je daleko bolji po svemu).

        Pa evo feda je stigao po h2h a ni rafa mu nije daleko (2 pobjede). I za ocekivati je da ce sa obojicom imati pozitivan skor na kraju. Sa fedom jeste izjednacen ali je fed imao onaj sramni WO kada nije htjeo da igra jer je znao da ne moze dobiti (sto je i sam rekao) iako nije bio povrijedjen ali je bio iscjedjen. Uz to nole ima daleko bolji bilans sa fedom na najvaznijim mecevima. H2H im je 20-20 (+ onaj WO) ali na slemovima nole vodi sa 7-6, a u finalima cak 10-5. GS finala 2-1, WTF 2-0 (+ onaj WO) na mastersima su 4-2 a izjednaceni su tek na atp500 turnirima. Vidimo da je nole i nakon onog poraza u dubaiju dobio sve ove naredne meceve koji su naravno bili i daleko vazniji. Kao i da ce (ako ne buden eke povrede) nole i sve lakse izlaziti na kraj sa fedom u narednim mecevima a pogotovo ovim vaznijim. Ako nole osvoji RG imao bi i bolji skor ukupno na zemlji od feda. Od rafe je bolji na (po ucinku) na 2 od 3 podloge. Njega siba i u dvorani ali i sa WTF turnirima. Feda tuce u mastersima a rafa mu je sve blizi tu (4 mastersa). Kao i u h2h (2 pobjede). U slemovima mu bjeze podosta ali i to nole polako smanjuje. Nole bjezi rafi po sedmicama na vrhu a sve su prilike da ce ga prestici na kraju ove godine po sampionskim sezonama a fedu prici na -1. Po ITF titulama vec vodi rafu a najvjerovatnije se na kraju godine izjednacava sa fedom. Rafi vec bjezi po nagradama za naj sportistu svijeta a fedu bi mogao i tu prici na -1 nakon ove sezoni jer je po meni ozbiljan kandidat za jos jednu titulu. Zavisi i od USO i zavrsetka sezone koja moze biti i uspjesnija od one 2011.

        I za kraj evo kako nole stoji sa br1 statistikom u odnosu na ostale velikane:

        1. Switzerland Roger Federer double-dagger 302
        2. United States Pete Sampras 286
        3. Czechoslovakia Ivan Lendl 270
        4. United States Jimmy Connors 268
        5. United States John McEnroe 170
        6. Serbia Novak Djokovic double-dagger 155 (ako zadrzi br1 do WTFa, a sve su prilike da hoce, prelazi sigurno mekinroa).

        da dodam da je nole onakim restartiranjem nakon onog 2. seta sa rodjom ali i poraza od vave na RGu pokazao nevjerovatnu psihicku snagu!
        Last edited by talicni; 14-07-15, 02:32.

        Comment


        • Pozdrav svima!

          Napokon sam skupio malo volje i odlucio da se i ja registrujem, iako vec duze vreme (2 godine) pratim ovaj forum i citam vase komentare. Ziveci u inistranstvu (Italija) posecujem ovdasnje teniske sajtove i forume i cesto diskutujem sa ljudima i u ovom, takozvanom, "virtualnom svetu". Nije bilo boljeg trenutka od ovog, kada je nas Nole napokon osvojio i trecu titulu na Wimledonu i tako usao u istoriju ovog sporta. Naravno, Noletov sam navijac jos od 2008 i zadnjih nekoliko godina trudim se da ispratim sve njegove meceve.
          Imam poseban respekt za clanove kao sto su "NI" "Pecaros" "Shminka" a posebno su mi dragi "Zika" "Vladan" i naravno "Tuta Bugarin"(kakva je to samo legenda ).
          Tako da zelim svima da uputim veliki i srdacan pozdrav i iskreno se nadam veselom druzenju i edukativnoj razmeni stavova, ideja i znanja u prijateljskoj atmosferi e naravno postovanju.
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • Originally posted by Fića View Post
            Pozdrav svima!

            Napokon sam skupio malo volje i odlucio da se i ja registrujem, iako vec duze vreme (2 godine) pratim ovaj forum i citam vase komentare. Ziveci u inistranstvu (Italija) posecujem ovdasnje teniske sajtove i forume i cesto diskutujem sa ljudima i u ovom, takozvanom, "virtualnom svetu". Nije bilo boljeg trenutka od ovog, kada je nas Nole napokon osvojio i trecu titulu na Wimledonu i tako usao u istoriju ovog sporta. Naravno, Noletov sam navijac jos od 2008 i zadnjih nekoliko godina trudim se da ispratim sve njegove meceve.
            Imam poseban respekt za clanove kao sto su "NI" "Pecaros" "Shminka" a posebno su mi dragi "Zika" "Vladan" i naravno "Tuta Bugarin"(kakva je to samo legenda ).
            Tako da zelim svima da uputim veliki i srdacan pozdrav i iskreno se nadam veselom druzenju i edukativnoj razmeni stavova, ideja i znanja u prijateljskoj atmosferi e naravno postovanju.
            Dobrodosao!
            sigpic

            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

            Without error there can be no brilliancy.

            Comment


            • Originally posted by Bonomo View Post
              Dobrodosao!
              Hvala Bonomo, bolje te(vas) nasao.
              --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

              https://ibb.co/cD1Xnq

              Comment


              • Nick Bolettieri - Why Novak Djokovic is the perfect tennis machine
                Retko dobra analiza a posebno dobar je osvrt na tehnicke aspekte.
                sigpic

                Comment


                • Za Niki

                  Pitala si za analizu Novakove igre. Da li ulazi u grupu najvecih? To mi se mota po glavi u zadnja dva dana. Danas procitah na Eurosportu da istorija kaze da Novak ne moze prestici Federera. To je siguran znak da mnogi pricaju o istome. U krajnjoj liniji i Federerove rijeci na kraju finala upucuju na isto. Rekao je otprilike: "Novak je vec nekoliko godina najbolji."

                  1.
                  Za mene postoje 6 ekstra tenisera iza 2. svjetskog rata. Po straosti su to: Gonzalez, Lejver, Borg, Sampras, Federer i Nadal. Djokovic jos ne pripada toj grupi, alie se jasno odvaja od grupe iza, koju predvodi Lendl. Hoce li Novak u najvisu grupu? Mislim da hoce, iako to nije sigurno.

                  2.
                  Sto se tice detalje vezanih za Novakovu tehniku preporucujem ti Boltijerijevu analizu koju je postirao pecaros.

                  3.
                  Novak je u mjesec dana pobijedio Nadala u RG-u i Federera u Uimbldonu. Ni Nadal ni Federer nisu igrali najbolje sto mogu, ali ne postoji ni jedan drugi igrac koji bi to mogao napraviti. Bez uvrede, Nadala je dobio lako. Svejedno mislim da bi Rafa osvoji 10. RG da nije izgubio od Novaka. Federera je dobio teze, barem rezultatski. Mnogi kazu da Federer nije ponovio igru iz polufinala. Ja se slazem sa Andi Rodikom koji je otprilike rekao: "Na pocetku finalnog meca Federer je igrao jedanako dobro kao u polufinalu. Medjutim, Novak nije Mari i s vremenom ga je umorio."

                  4.
                  Novak u ovom trenutku ima najbolju defanzivu i najbolju ofanzivu u tenisu. To je samo po sebi nevjerovatno. Da li je i jedan teniser to imao? Ja se ne sjecam. Mozda je Lendl bio najblizi tome. Medjutim, vaznije je da niko ne moze da igra tako duboko i intezivno a ujedno sa niskim postotkom gresaka kao Novak. Tu je jedinstven. Niko nema takvu konsistentnost i intezitet. Time umori smora kao Mari, otupi napad Federera, izmanevrise Nadala.

                  5.
                  Ima li lijeka protiv Novaka. Vrlo malo. Ako igra najbolje sto moze, mislim da ga mogu ugrozavati samo 4 igraca. Prvo, Federer na brzom hardu u mecevim od 3 seta. Federerov napad zna da bude nezaustavljiv a return mu je bolji na brzom hardu nego na travi. Drugo, Nishikori u prvom redu na brzem hardu. Nishikori udara tako rano loptu da uzme Novaku vrijeme. Zato Novak mora da igra nesto dublje i intezivnije nego obicno, tako da pocne gubiti konsistentnost. Trece, Vavrinka na sporom hardu ili sljaci ako ima dan. Vavrinka mora da nadje pravu mjeru agresvnosti. Glavno je ipak da on moze da probije Novakovu odbranu. Novakova jedina kontra igra protiv takvog Vavrinke je da napada prije protivnika. Time ce imati vise neiznudjenih. Konacno, to je Nadal na suvoj sljaci ako povrati punu formu. Dakle samo protiv cetiri igraca, u uslovima koji njima odgovaraju, nije sve do Novaka. To je samo po sebi impresivno.

                  6.
                  Koliko Novak moze jos da osvoji? Prvo pitanje je koliko njegovo tijelo moze da izdrzi. Vecina se slaze 2-3 godine na ovom nivou i jos toliko na nesto nizem. Koliko moze zadrzati motivaciju? Za sada pokazuje jednaku glad za pobjedama i titulama.

                  Oni koji vjeruju da Novak ne moze osvojiti jos mnogo GS-ova se pozivaju na godine. Sa 29 i vise godine se osvaja malo GS-ova. Federer je osvojio 1 od 17, Sampras 1 od 14, Lendle 1 od 8, Konors 3 od 8 , Agasi 5 od 8. Mekinro, Borg, Beker, Vilander, Edberg i za sada Nadal nijedan. Trend je ocigledan. No valja imati na umu nesto jednako vazno. Kako izgledaju mladji konkurenti. Tu su stvari prilcno povoljne za Novaka. Do sad je izgubio samo jedan mec na GS-u od igraca mladjeg od sebe (Nishikori) i samo su dvije titule otisle igracima mladjim od njega (Delpo i Cilic). Mekinro se morao nositi sa Lendlom, Bekerom, Vilanderom i Edbergom. Konors isto tako. Lendl sa Beckerom, Vilanederom i Edbergom a potom Agasijem, Kurijerom i Samprasom. Kad je svaki od njih imao 28 godina mladji od njih su bili osvojili i do 20, pa i vise, GS titula. Evo jedne tabele. Broj oznacava titule koje su osvojili mladji u prije igracevog 29 rodjendana

                  Code:
                  Connors	18
                  Borg	15
                  McEnr. 	17
                  Wiland.	22
                  Edberg	16
                  Becker	21
                  Sampras	9
                  Agassi	25
                  Federer	11
                  Nadal	13
                  U samprasovom slucaju bilo je dosta titula malo starijih Agasija, Brugeire i Kurijera.

                  7.
                  Ako bih mora da prognoziram reakao bih da ce Novak osvojiti izmedju 13 i 15 GS-ova, da ce kompletirati sva cetiri slema, ali ne u istoj godini, da ce biti 6-7 godina broj jedan na kraju godine (Gonzalez je bio 8), da ce preci 250 nedjelja kao broj jedan i da ce ostati zabiljezen kao najbolji igrac na hardu, uvjerljivo najbolji na sporoma hardu i najbolji "all rounder". Ne mislim da ce postati G.O.A.T.
                  Last edited by NI; 15-07-15, 09:08.

                  Comment


                  • NI bravo odlicno si sve napisao i slazem se sem... ako dozvolis...

                    1. Po meni je ispred Gonzalesa.
                    2. Nisikori mu ne moze nista, to sam rekao posle US opena kad je bezveze izgubio i do sad sam u pravu.
                    3. Bice G.O.A.T.

                    Srecno.

                    Comment


                    • Ne znam za vas ali ja sam se već uželeo Novaka i njegovih novih mečeva. Jedva čekam US turneju.

                      Comment


                      • Hvala NI
                        Nisam niti u jednom trenutku pomislila da neces analizirati. Ali, pitanje je bilo malo i retoricko, jer Djokovic postize zaista sjajne uspehe, ali nedostaju nam komentari i uporedbe.
                        Ja mislim da on nikada nece biti G.O.A.T jer takvo nesto ne postoji. Ali, mislim da je vec jedan od najboljih ikad i bez RG i to zbog vise razloga: nivo igre, rezultati, broj GS i mastersa, kontinuitet, broj 1, DC, olimpijada, ima bukvalno sve parametre.
                        Ali, zasto ne G.O.A.T? Jer ukupno u karijeri je imao neke slabosti: kasno je sazreo, Nadal je sa 24 imao sve osvojeno, a to racunam kao prednost, a ne slucajnost, nije osvojio vise GS, a realno je mogao, ovogodisnji RG je primer itd. Svako zapravo ko pretendira da nisi tu titulu ima slabost u svoju karijeru. Najbolji dokaz su Federer i Nadal, ne mogu biti najbolji ikad jer gledamo sveukupno, a ne ono sto nam odgovara da gledamo. Isto i Djokovic. Jos 4-5 GS i betonirace svoju poziciju zauvek.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Pitala si za analizu Novakove igre. Da li ulazi u grupu najvecih? To mi se mota po glavi u zadnja dva dana. Danas procitah na Eurosportu da istorija kaze da Novak ne moze prestici Federera. To je siguran znak da mnogi pricaju o istome. U krajnjoj liniji i Federerove rijeci na kraju finala upucuju na isto. Rekao je otprilike: "Novak je vec nekoliko godina najbolji."

                          1.
                          Za mene postoje 6 ekstra tenisera iza 2. svjetskog rata. Po straosti su to: Gonzalez, Lejver, Borg, Sampras, Federer i Nadal. Djokovic jos ne pripada toj grupi, alie se jasno odvaja od grupe iza, koju predvodi Lendl. Hoce li Novak u najvisu grupu? Mislim da hoce, iako to nije sigurno.

                          2.
                          Sto se tice detalje vezanih za Novakovu tehniku preporucujem ti Boltijerijevu analizu koju je postirao pecaros.

                          3.
                          Novak je u mjesec dana pobijedio Nadala u RG-u i Federera u Uimbldonu. Ni Nadal ni Federer nisu igrali najbolje sto mogu, ali ne postoji ni jedan drugi igrac koji bi to mogao napraviti. Bez uvrede, Nadala je dobio lako. Svejedno mislim da bi Rafa osvoji 10. RG da nije izgubio od Novaka. Federera je dobio teze, barem rezultatski. Mnogi kazu da Federer nije ponovio igru iz polufinala. Ja se slazem sa Andi Rodikom koji je otprilike rekao: "Na pocetku finalnog meca Federer je igrao jedanako dobro kao u polufinalu. Medjutim, Novak nije Mari i s vremenom ga je umorio."

                          4.
                          Novak u ovom trenutku ima najbolju defanzivu i najbolju ofanzivu u tenisu. To je samo po sebi nevjerovatno. Da li je i jedan teniser to imao? Ja se ne sjecam. Mozda je Lendl bio najblizi tome. Medjutim, vaznije je da niko ne moze da igra tako duboko i intezivno a ujedno sa niskim postotkom gresaka kao Novak. Tu je jedinstven. Niko nema takvu konsistentnost i intezitet. Time umori smora kao Mari, otupi napad Federera, izmanevrise Nadala.

                          5.
                          Ima li lijeka protiv Novaka. Vrlo malo. Ako igra najbolje sto moze, mislim da ga mogu ugrozavati samo 4 igraca. Prvo, Federer na brzom hardu u mecevim od 3 seta. Federerov napad zna da bude nezaustavljiv a return mu je bolji na brzom hardu nego na travi. Drugo, Nishikori u prvom redu na brzem hardu. Nishikori udara tako rano loptu da uzme Novaku vrijeme. Zato Novak mora da igra nesto dublje i intezivnije nego obicno, tako da pocne gubiti konsistentnost. Trece, Vavrinka na sporom hardu ili sljaci ako ima dan. Vavrinka mora da nadje pravu mjeru agresvnosti. Glavno je ipak da on moze da probije Novakovu odbranu. Novakova jedina kontra igra protiv takvog Vavrinke je da napada prije protivnika. Time ce imati vise neiznudjenih. Konacno, to je Nadal na suvoj sljaci ako povrati punu formu. Dakle samo protiv cetiri igraca, u uslovima koji njima odgovaraju, nije sve do Novaka. To je samo po sebi impresivno.

                          6.
                          Koliko Novak moze jos da osvoji? Prvo pitanje je koliko njegovo tijelo moze da izdrzi. Vecina se slaze 2-3 godine na ovom nivou i jos toliko na nesto nizem. Koliko moze zadrzati motivaciju? Za sada pokazuje jednaku glad za pobjedama i titulama.

                          Oni koji vjeruju da Novak ne moze osvojiti jos mnogo GS-ova se pozivaju na godine. Sa 29 i vise godine se osvaja malo GS-ova. Federer je osvojio 1 od 17, Sampras 1 od 14, Lendle 1 od 8, Konors 3 od 8 , Agasi 5 od 8. Mekinro, Borg, Beker, Vilander, Edberg i za sada Nadal nijedan. Trend je ocigledan. No valja imati na umu nesto jednako vazno. Kako izgledaju mladji konkurenti. Tu su stvari prilcno povoljne za Novaka. Do sad je izgubio samo jedan mec na GS-u od igraca mladjeg od sebe (Nishikori) i samo su dvije titule otisle igracima mladjim od njega (Delpo i Cilic). Mekinro se morao nositi sa Lendlom, Bekerom, Vilanderom i Edbergom. Konors isto tako. Lendl sa Beckerom, Vilanederom i Edbergom a potom Agasijem, Kurijerom i Samprasom. Kad je svaki od njih imao 28 godina mladji od njih su bili osvojili i do 20, pa i vise, GS titula. Evo jedne tabele. Broj oznacava titule koje su osvojili mladji u prije igracevog 29 rodjendana

                          Code:
                          Connors	18
                          Borg	15
                          McEnr. 	17
                          Wiland.	22
                          Edberg	16
                          Becker	21
                          Sampras	9
                          Agassi	25
                          Federer	11
                          Nadal	13
                          U samprasovom slucaju bilo je dosta titula malo starijih Agasija, Brugeire i Kurijera.

                          7.
                          Ako bih mora da prognoziram reakao bih da ce Novak osvojiti izmedju 13 i 15 GS-ova, da ce kompletirati sva cetiri slema, ali ne u istoj godini, da ce biti 6-7 godina broj jedan na kraju godine (Gonzalez je bio 8), da ce preci 250 nedjelja kao broj jedan i da ce ostati zabiljezen kao najbolji igrac na hardu, uvjerljivo najbolji na sporoma hardu i najbolji "all rounder". Ne mislim da ce postati G.O.A.T.
                          NI,novi Novak još nije testiran na travi protiv Smareja,vrlo je moguće da je on peti igrac jer ga Wimbledonu moze ugroziti,srećom ove godine nismo saznali
                          Last edited by Srkisa; 15-07-15, 10:54.

                          Comment


                          • http://www.njuz.net/engleska-kraljic...vu-dominaciju/

                            Pa da li je ovo moguce
                            link

                            Comment


                            • riterni

                              http://gfycat.com/ValidDrearyIrrawaddydolphin
                              I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                              sigpic

                              Comment


                              • U ovom trenucima velike zivotne srece i ponosa koji osecam zbog njega, zelim da podsetim da Novak pored dominacije na teniskim terenima, predstavlja u svojim nastupima i vrhunac sportske diplomatije-gde kao pravi drzavnik predstavlja svoju domovinu.
                                Sa iznosenjem i ove cinjenice mnogo lakse podnosim to sto nema odgovarajuci tretman kod publike, i na kraju ono najvaznije-ko je najbolji na svetu jjnNole
                                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                                Comment

                                Working...
                                X