Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Svojom voljom. Novak je izgubio GS.
    Ne možeš izgubiti ono što nisi ni imao. Sad sam ja kao pametan, ali razumem NIja. Evo i ja sam skinuo Novaka sa avatara, jednostavno loše se osećam kad se setim šta se desilo u nedelju, a njegova slika me na to podseća.

    Ljudi moji kako sam ja njega ispljuvo u nedelju, ono nije normalno, da je neko sa strane gledao mislio bi da imam neku dijagnozu. Tako se možeš ponašati samo ako ti to toliko znači, nemam ni jedno razumno objašnjenje zašto je to tako. Tenis sam gledao i dok nije bilo Djokovića (čitaj Vimbldon i Dejvis kup jer samo se to prenosilo), ali sad zbog njega sam uhvatio sebe da gledam i Baštad, ej Baštad jebote, to i nije baš normalno ponašanje.

    Bojim se šta će biti posle Noleta, kapiram da je većina ovde zbog njega, čast izuzecima. Da li ćemo pričati o Kokinakisu, Kirjosu, Ćoriću, Rubljovu, Čungu i drugima kad ovaj više ne bude igrao.

    Ne bih voleo da se desi situacija kao u filmu Rollerball gde je pojedinac postao veći od same igre, tenis to nije zaslužio.
    Last edited by goku; 09-06-15, 02:41.

    Comment


    • gokara-Bojim se šta će biti posle Noleta, kapiram da je većina ovde zbog njega, čast izuzecima. Da li ćemo pričati o Kokinakisu, Kirjosu, Ćoriću, Rubljovu, Čungu i drugima kad ovaj više ne bude igrao.
      U pravu si.Oni koja prati i komentariše tenis kao sport će ostati.Oni koji su tu samo zbog Novaka,verovatno su isti oni koji prate samo njegove mečeve,a onda su "najstručniji" da procene i njega i druge igrače.
      Pravi ljubitelji tenisa se sete i teniskih "penzionera" ali prate i mlade nade.
      Mada,jedno je sigurno,ako se za koju godinu ne pojave neki novi klinci sa ovih prostora(bivša Yu) interesovanje za tenis će opasti.
      Mi imamo najboljeg igrača sveta,a nismo u stanju da zadržimo turnir 250-icu,jer je TSS a i interesovanje ljudi da gledaju teniske mečeve uživo u BG na tom turniru da i ne pričam.Jedino DK okupi ljude,a i tada se dese razne situacije i malverzacije.Ali da sada ovde ne idem u off...
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by gokara View Post
        Ne možeš izgubiti ono što nisi ni imao. Sad sam ja kao pametan, ali razumem NIja. Evo i ja sam skinuo Novaka sa avatara, jednostavno loše se osećam kad se setim šta se desilo u nedelju, a njegova slika me na to podseća.
        Ja sam davno odlucio da cu skinuti avatar ako Novak izgubi RG. Istina je da on nije imao RG ali je i istina da se za poraz u mecu kaze da si izgubio. Novak je igrao mec za RG.

        Samo nemoj padati u razocaranje. Bice jos GS-ova.

        Comment


        • Dosta kvalitetnih komentara na temi.
          Nemam običaj da lajkujem. Nekako nisam se navikao, ali lajkovao bih sve. Svako je imao nešto da kaže.
          Zanimljivo, da i nema uopšte nekih ekstremnih razlika u "šta" i "kako"... šta se desilo i ostalo.

          Mišljenja sam da su posle ovoga potrebne neke radikalne promene. Prosto, to je prirodno. Kao što je Rafa više puta kada je u karijeri "udarao u zid" nešto menjao, da li reket ili pristup. Ili Federer koji koji je uzeo za trenera Edberga, a tek šta reći za Marija koji je uzeo Morezmo.

          Eh... stalno mislim... da je Murinjo bio ovih par dana, ili samo od subote sa Noletom sve bi bilo drugačije ili Ferguson kad je u penziji...
          Inače one suze nisu bile zbog publike, to je bilo psihičko pucanje.
          I mislim da nešto mora da pukne ako se ovako nastavi... brak.. ko zna šta... Previše je uglađenosti.
          Bolje odvaliti izjavu tipa Lendla "trava je za krave" i olakšati sebi.

          Comment


          • Kakve promene? Necemo se glupirati, on je dobio poslednjih tonu uzastopnih finala koje je igrao (izuzetak je samo Dubai ove godine) izgubio ovo finale najvise zbog svojih demona. Idemo dalje.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • NI nisam video da si dao objasnjenje za macku?

              Comment


              • Za mene bi glupiranje bilo zabijanje glave u pesak.
                I pravljnje da se ništa nije desilo... i "idemo dalje".
                Da idemo dalje, ali neke promene su potrebne.
                Sam Nole je rekao da je ovo bio najvažniji meč njegove karijere.
                Logično je da posle poraza od Vavrinke u finalu na 21 stepen i da ne nabrajam dalje, treba se zapitati o nekim stvarima...
                Da ne bude posle "E jbg... ode i W. i USO...

                Comment


                • Novak ce biti u redu, nema tu kapi brige. Bilo je mnogo tezih poraza u karijeri pa je uvijek bio u redu. Njemu godine uopste ne predstavljaju problem, on je sad sa punih 28 fizicki na nivou 2011. godine. Ali ako je pametan za dvije godine ce smanjiti potrebu da na svakom Mastersu ide po titulu, tada ce vjerovatno biti i rekorder po broju Masters titula i moci ce samo da se fokusira na Slemove. Nema njega jednostavno ko da ugrozi naredne tri sezone. Jer nijedan od ovih talentovanih mladica fizicki nece moci da se nosi s njim pa ubijedjen sam dok ne napuni 33 godine. Toliko je brz, fleksibilan, uopste se ne trosi previse, lako podnosi duge i teske meceve. Znamo da je Nadalu i prije 3-4 godine bilo potrebno dosta vremena da se fizicki oporavi od teskog meca, Novak taj problem nema. Glupost je ovo sto sad pricaju da igrac ne moze da dominira i sa 30 godina. Naravno da moze, granice u sportu se pomijeraju, kao da postoji razlika u fizickom smislu izmedju Novaka sa 28 i Novaka sa 30 ili 31 godinom. Zasicenje je tu mnogo vaznije, ako on nastavi ovako i bude imao ovakvu zelju za tenisom onda ce biti prvi teniser svijeta i na kraju 2018. godine, jednostavno ne vidim ko bi mogao tu da mu parira. I mislim da ce i u 30-im osvajati Slemove, da to nece biti nista neobicno za Novaka. Neobicno je za Federera, samo jedan, nijedan pune tri godine, mislim da se tako nesto Djokovicu nece desiti, nema sanse.

                  Rolan Garos je vec druga prica, to je veci problem. Problem je psiholoske prirode, da se rijesiti naravno, ali je moguce i da se nikad ne rijesi.
                  sigpic

                  Comment


                  • Sva sreca pa se ovde na forumu ne odlucuje sudbina Novaka Djokovica inace bi on od pocetka karijere pa do sada promenio 8 trenera (po jednog za svako izguljeno GS finale)
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by orao View Post
                      NI nisam video da si dao objasnjenje za macku?
                      Rekao sam da cu traziti pomoc profesionalca sljedece godine. Ove godine nisam otjerao maler.

                      @Vladane


                      Ti postiras posve razumne postove jednom kad se smiris. Malo si preoptimistican. Godine ce da pocnu da se osjecaju. Njegova najveca sansa je sto nema mladih.

                      @Sandu

                      Naravno da nema promjena. Pa igra bolje nego ikad u zivotu. Treba shvatiti da GS nije lako osvojiti cak i kad si najbolji. Uvijek postoji element srece. I ne valja mijesati ovaj poraz sa nekim drugim. Ovo slici na Federerov poraz od Safina na AO 2005.

                      Daju mu 40% da osvoji Uimbldon (drugi Mari sa 21%) i 44% da osvoji USO (drugi Mari sa 17%). Znaci ogroman favorit. Jos uvjek svi drugi skupa imaju vecu sansu da budu pobjednici. Uvijek imajte to na umu.
                      Last edited by NI; 09-06-15, 08:42.

                      Comment


                      • Hvala NI. U pravu si. Prihvatam tvoje zapazanje. Sad vidim i ja neke stvari mnogo bistrije i duboko sam razocaran mojim postom.

                        Originally posted by Sandugp View Post
                        Sva sreca pa se ovde na forumu ne odlucuje sudbina Novaka Djokovica inace bi on od pocetka karijere pa do sada promenio 8 trenera (po jednog za svako izguljeno GS finale)
                        Problem je sto ja ne vidim kako je to Beker popravio Novakov mentalni aspekt. Ja i dalje mislim da je Vajda taj koji ga vise smiruje, koji je bolja podrska i koji je bolji za Novaka od Borisa. A Beker je doveden da se dobijaju mecevi kao u nedelju, mecevi kao u polufinalu USOa, mecevi kao na proslogodisnjem Rolan Garosu, kao na proslogodisnjem Australijan Openu. Vajda sad ocigledno ima vise vremena i nema potrebe da Novak ima dva trenera. Vajda je taj koji ga je doveo na ovaj nivo, bice u redu s njim. Ako covjek ima nekih problema i ne moze da se posveti maksimalno u redu, ali vidimo da ove godine ima vise nego dovoljno vremena za Novaka.
                        sigpic

                        Comment


                        • Svi su ispljuvali Obradovića, jer jeste odvalio neke gluposti.
                          Ali bez da zapaze nešto veoma važno.
                          Obradović ima totalni inside pogled šta se dešava oko Noleta i tu zbrku sa 2 trenera. I ne samo 2 trenera, već kako je rekao "previše je ljudi oko njega".

                          Koliko je ljudi bilo npr. u Stanovom boksu - 1.

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Hvala NI. U pravu si. Prihvatam tvoje zapazanje. Sad vidim i ja neke stvari mnogo bistrije i duboko sam razocaran mojim postom.
                            Ne treba pretjerivati. Taj post je dobro posluzio zdravlju tvog kardiovaskularnog sistema. Treba izbaciti taj stres iz tebe. Svi to radimo razlicito. I forum nije lose mjesto za to.

                            Originally posted by MarkoNFL View Post
                            Svi su ispljuvali Obradovića, jer jeste odvalio neke gluposti.
                            Ali bez da zapaze nešto veoma važno.
                            Obradović ima totalni inside pogled šta se dešava oko Noleta i tu zbrku sa 2 trenera. I ne samo 2 trenera, već kako je rekao "previše je ljudi oko njega".

                            Koliko je ljudi bilo npr. u Stanovom boksu - 1.
                            Sa puno ljudi oko sebe, Novak je doveo svoj tenis do neslucenih visina. Ima mnogih koji smatraju da on igra najbolji tenis u istoriji. I najvaznije jos napreduje.

                            Mnogima se cini da bi Novak jos bolje samo kad bi njih u nekom detalju poslusao. Neki od tih dobronamjernih savjetodavalaca su neupuceni, drugi polu-upuceni a poneki, kao Obradovic, jako upuceni. Sve jedno, svi oni prave istu gresku. Ne vide ukupnu sliku!

                            Tim koji je sada oko Novaka je znatno unaprijedio Novakovu igru u zadnjih 18 mjeseci. A i prije 18 mjeseci je on bio najbolji na svijetu. E sad, kome da vjerujem? Takvom timu, na cijem je celu Novak, ili dobronamjernim savjetnicima.

                            Za mene je izbor ekstremno lagan.
                            Last edited by NI; 09-06-15, 09:25.

                            Comment


                            • U pravu si. Ali ga se stidim. Najradije bih ga izbrisao. Ali neka ga ipak. Da me podsjeca na moju sramotu i duboku razocaranost koju sad osjecam od strane mog pera.
                              sigpic

                              Comment


                              • NI sa tim tvojim mackama kojima si uspeo da zarazis neke forumase si samo napravio kontra efekat. Profesionalac je potreban ali ne tebi za vradzbine nego Noletu da se izbori sa pritiskom.

                                Imam neki utisak da je Bekerova taktika protiv Stana da se Novak brani i ceka njegove greske i pucanje. Ako je tako onda je to po meni apsolutni promasaj jer ce tako dobiti 1 od 5 meceva a gubiti one najbitnije na GS. Protiv Stana samo dozirana ofanziva sa mnogo miksovanja. Svaka druga taktika je pogresna. U Bekerovo vreme on je doziveo 2 teska poraza na GS i dozvolio Stanu takvom igrom da ga razvlaci kao slinu sa jedne na drugu stranu i na kraju samara vinere.

                                Comment

                                Working...
                                X