Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Novak je jucer bio nervozan, mislio je na 1/4 finale. Zato nemoj biti zabrinut. Sto god se desilo u mecevima Sock-Nadal i Risa-Novak, totalno je nebitno za sutra. Sutra ce da odluci kombinacija 3 faktora:

    1.
    Forma ukljucujuci i kondiciju. Iako mislim da je Nadal u pristojnoj formi, Novak je u boljoj. A kad je u boljoj formi od Nadala on je definitivno favorit protiv Rafe svuda osim na RG-a. Po svoj prilici je Novak iskoristio pauzu iza MC-a i odradio mini kondicione pripreme. To cini njegovu formu i boljom nego izgleda. Sve u svemu : Velika prednost za Novaka.

    2.
    Uslovi. PC je teren koji najvise odgovara Rafi. To je dokazano tokom godina. Na PC-u nikada nije izgubio. Od Sederlinga je izgubo na SL-u. Medjutim, najvece pitanje su vremenski uslovi. Izgleda da ce biti neutralno ili blaga prednost za Rafu. Sve u svemu: Prednost za Rafu (Dobro je da nije velika prednost Rafa)

    3.
    Mentalno snaga. To je prilicno komplikovano. Novak je mentalno jaci nego ikada, ali on je i 2012. i 2013. i 2014. mentalno podbacio u susretu sa Rafom na RG-u. 2012. je to bilo malo. 2013. vise (pecanje). 2013. je to bilo jako. Opsta nervoza. RG mu jednostavno previse znaci a ove godine mu znaci vise nego ikada. Ako sutra bude mentalno na nivo onda je veliki favorit.

    Ove godine Rafa je u svemu pravi osim u mentalnoj snazi. To gledano izolovano bi trebalo da da prednost Novaku. Ali, postoji jedno veliko ali. Mnogo je lakse igrati kada si autsajder nego kada si favorit. Kad je zadnji put Rafael Nadal bio autsajder na PC-u? Vjerovatno nikada.

    Sve u svemu: mala prednost za Rafu
    NI,Rafa je od Soderlinga izgubio na PC

    Comment


    • Originally posted by Srkisa View Post
      NI,Rafa je od Soderlinga izgubio na PC
      Pao sam na propagandu odredjenih Nadalovaca. Pogledao sam klip i meni lici na PS. To je dobra vijest.

      Comment


      • Nije im dovoljno sto Rafa ima 9 RG i sto je izgubio samo jedan mec,nego hoce jos da nas unervoze i uplaše

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Novak je jucer bio nervozan, mislio je na 1/4 finale. Zato nemoj biti zabrinut. Sto god se desilo u mecevima Sock-Nadal i Risa-Novak, totalno je nebitno za sutra. Sutra ce da odluci kombinacija 3 faktora:

          1.
          Forma ukljucujuci i kondiciju. Iako mislim da je Nadal u pristojnoj formi, Novak je u boljoj. A kad je u boljoj formi od Nadala on je definitivno favorit protiv Rafe svuda osim na RG-a. Po svoj prilici je Novak iskoristio pauzu iza MC-a i odradio mini kondicione pripreme. To cini njegovu formu i boljom nego izgleda. Sve u svemu : Velika prednost za Novaka.

          2.
          Uslovi. PC je teren koji najvise odgovara Rafi. To je dokazano tokom godina. Na PC-u nikada nije izgubio. Od Sederlinga je izgubo na SL-u. Medjutim, najvece pitanje su vremenski uslovi. Izgleda da ce biti neutralno ili blaga prednost za Rafu. Sve u svemu: Prednost za Rafu (Dobro je da nije velika prednost Rafa)

          3.
          Mentalno snaga. To je prilicno komplikovano. Novak je mentalno jaci nego ikada, ali on je i 2012. i 2013. i 2014. mentalno podbacio u susretu sa Rafom na RG-u. 2012. je to bilo malo. 2013. vise (pecanje). 2013. je to bilo jako. Opsta nervoza. RG mu jednostavno previse znaci a ove godine mu znaci vise nego ikada. Ako sutra bude mentalno na nivo onda je veliki favorit.

          Ove godine Rafa je u svemu pravi osim u mentalnoj snazi. To gledano izolovano bi trebalo da da prednost Novaku. Ali, postoji jedno veliko ali. Mnogo je lakse igrati kada si autsajder nego kada si favorit. Kad je zadnji put Rafael Nadal bio autsajder na PC-u? Vjerovatno nikada.

          Sve u svemu: mala prednost za Rafu
          Kako si na kraju uspeo da izvuces zakljucak da je mala prednost za Nadala, kada si drugacije obrazlozio u tackama, samo ti znas.
          Vidim i neki smajli sa crnu macku si stavio, kakvo je ovo sujeverje i praznoverje, pa ti si bar racionalan i inteligentan covek.
          Bez brige sutrasnji mec sigurno nece resiti neki maler, nego vrlo jednostavna i prakticna stvar: igra. I malo manje nervoze.

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Kako si na kraju uspeo da izvuces zakljucak da je mala prednost za Nadala, kada si drugacije obrazlozio u tackama, samo ti znas.
            Vidim i neki smajli sa crnu macku si stavio, kakvo je ovo sujeverje i praznoverje, pa ti si bar racionalan i inteligentan covek.
            Bez brige sutrasnji mec sigurno nece resiti neki maler, nego vrlo jednostavna i prakticna stvar: igra. I malo manje nervoze.
            1. U tacki 3. (mentalna snaga je mala prednost za Rafu)
            2. Hvala na komplimentima; kad je u pitanju RG za Novaka onda crne macke odlucuju. U protivnom bi imao bar dva
            3. Sutrasnji mec je za Novaka najvaznija stepenica na putu ka tituli. Iza toga ostaju jos dvije stepenice.

            Originally posted by Srkisa View Post
            Nije im dovoljno sto Rafa ima 9 RG i sto je izgubio samo jedan mec,nego hoce jos da nas unervoze i uplaše
            I uspjeli su kad sam ja u pitanju. Zato:

            Last edited by NI; 02-06-15, 11:29.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              1. U tacki 3. (mentalna snaga je mala prednost za Rafu)
              2. Hvala na komplimentima; kad je u pitanju RG za Novaka onda crne macke odlucuju. U protivnom bi imao bar dva
              3. Sutrasnji mec je za Novaka najvaznija stepenica na putu ka tituli. Iza toga ostaju jos dvije stepenice.



              I uspjeli su kad sam ja u pitanju. Zato:

              Ako nesto nije na strani Nadala ove godine to je mentalna snaga. Mislim da cak ni Djokovic ne moze toliko da se unervozi, koliko Nadal moze da padne. Tako da to slobodno stavi kao prednost Djkovicu.
              Ne vidim koje je to dve titule Djokovic izgubio na RG zbog malera.
              Slazem se da je ova najvaznija stepenica ka tituli, ali nije jedina. Zato je lose sto igraju 1/4.

              Comment


              • sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  Ako nesto nije na strani Nadala ove godine to je mentalna snaga. Mislim da cak ni Djokovic ne moze toliko da se unervozi, koliko Nadal moze da padne. Tako da to slobodno stavi kao prednost Djkovicu.
                  Ne vidim koje je to dve titule Djokovic izgubio na RG zbog malera.
                  Slazem se da je ova najvaznija stepenica ka tituli, ali nije jedina. Zato je lose sto igraju 1/4.
                  Prosle godine je Novak povracao od nervoze pretprosle se pecao isto iz nervoze.

                  2011. Federer ga je neocekivano izbacio. Sjecas se onih 5 dana pauze.
                  2012. Onaj prekid ga je kostao titule.
                  2013. Novak se upecao u dobijenoj poziciji, jedinstven slucaj u istoriji GS-ova.
                  2014. Novak je povracao od nervoze i nije primijetio da je Nadal bio jako umoran krajem 4. seta.

                  Reci da je trebao dobiti sva 4. bi bilo neobjektivno, ali da nije osvojio dva, samo crne macke mogu biti odgovorne. Zato:

                  Last edited by NI; 02-06-15, 12:29.

                  Comment


                  • Stvar koje se ja najvise plasim je sta posle?
                    I ako pobedi (a verovatno hoce) ja ne vidim kako bi on to mogao da uradi lagano - rutinski, bez utroska previse energije. A i za polufinale i za finale ce mu najbitnije biti da bude mentalno svez i rasterecen, neizduvan, neistrosen.
                    Ne znam za ostale, ali ja mislim da on (Novak) ne moze lako dobiti. Dosadasnje iskustvo nas je tome naucilo.
                    I zamislite posle takvog meca da mu dodje naprzeni Endi Marej na primer i izbaci ga
                    Tezak, pretezak put ka tituli ove godine.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Prosle godine je Novak povracao od nervoze pretprosle se pecao isto iz nervoze.

                      2011. Federer ga je neocekivano izbacio. Sjecas se onih 5 dana pauze.
                      2012. Onaj prekid ga je kostao titule.
                      2013. Novak se upecao u dobijenoj poziciji, jedinstven slucaj u istoriji GS-ova.
                      2014. Novak je povracao od nervoze i nije primijetio da je Nadal bio jako umoran krajem 4. seta.

                      Reci da je trebao dobiti sva 4. bi bilo neobjektivno, ali da nije osvojio dva, samo crne macke mogu biti odgovorne. Zato:

                      Nista od ovo se ne moze definirati kao maler, jer je svake godine on mogao uraditi nesto drugacije, ali nije. Nemogucnost da se smiri ili da ne bude nervozan, nije maler. 2012 prekid, ali mogao je poceti bolje sledeceg dana, 2013 pecanje, ali mogao je izbrisati to i produziti dalje, 2014 opet nervoza, tolika da nije primetio da je Nadal u gorem stanju od njega, opet je mogao drugacije, ali nije. Nije to maler, nego zato sto objektivno u datim okolnistima nije mogao drugacije, a Nadal jeste.
                      Ove godine sve govori da on moze drugacije, a da Nadal ne moze. Prosle godine mislila sam da je Djokovic propustio najvecu sansu da osvoji RG zbog slabog Nadala i objektivno bolje forme koje je imao. Ali, psihicki nije izdrzao krizu, a Nadal jeste. Nisam pretpostavila da Nadal moze ovoliko da padne. Tako da mislim da ova godina je ona kada ima sve mogucnosti da osvoji titulu.

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Stvar koje se ja najvise plasim je sta posle?
                        I ako pobedi (a verovatno hoce) ja ne vidim kako bi on to mogao da uradi lagano - rutinski, bez utroska previse energije. A i za polufinale i za finale ce mu najbitnije biti da bude mentalno svez i rasterecen, neizduvan, neistrosen.
                        Ne znam za ostale, ali ja mislim da on (Novak) ne moze lako dobiti. Dosadasnje iskustvo nas je tome naucilo.
                        I zamislite posle takvog meca da mu dodje naprzeni Endi Marej na primer i izbaci ga
                        Tezak, pretezak put ka tituli ove godine.
                        Tu se ne slazem u potpunosti. On moze da to uradi rutinski (u dva sata) a moze i u 5. teskih setova. I sve je izmedju moguce i poraz naravno. Pogledaj kladionice:

                        Code:
                        DJ 3:0	30.0%
                        DJ 3:1	26.0%
                        DJ 3:2	14.4%
                        R 3:0	8.0%
                        R 3:1	11.2%
                        R 3:2	10.4%
                        Ali ja nisam siguran sto je bolje. Strah me je da ce biti previse opusten ako lako pobijedi. S druge strane da ce biti preumoran ako se to otegne u 5 setova.
                        Last edited by NI; 02-06-15, 13:53.

                        Comment


                        • Originally posted by Niki View Post
                          Nista od ovo se ne moze definirati kao maler, jer je svake godine on mogao uraditi nesto drugacije, ali nije. Nemogucnost da se smiri ili da ne bude nervozan, nije maler. 2012 prekid, ali mogao je poceti bolje sledeceg dana, 2013 pecanje, ali mogao je izbrisati to i produziti dalje, 2014 opet nervoza, tolika da nije primetio da je Nadal u gorem stanju od njega, opet je mogao drugacije, ali nije. Nije to maler, nego zato sto objektivno u datim okolnistima nije mogao drugacije, a Nadal jeste.
                          Ove godine sve govori da on moze drugacije, a da Nadal ne moze. Prosle godine mislila sam da je Djokovic propustio najvecu sansu da osvoji RG zbog slabog Nadala i objektivno bolje forme koje je imao. Ali, psihicki nije izdrzao krizu, a Nadal jeste. Nisam pretpostavila da Nadal moze ovoliko da padne. Tako da mislim da ova godina je ona kada ima sve mogucnosti da osvoji titulu.
                          Kad je u pitanju Nadal ond a te nekrasi objektivnost.

                          2011. Petodnevni prekid usred turnira jeste maler.
                          2012. Prekinuti mec u trenutku kad mu ide i odgadjanje istog za naredni dan jeste maler.
                          2013. Pecanje na mrezi, caka ako si i umoran, jeste maler ili barem nesto sto navijaci ne ocekuju.
                          2014. On je tako strucno sebe unervozio a onda izgubio mec u kojem je bio bolji. To nije maler ali je nesto sto navijaci ne ocekuju.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Kad je u pitanju Nadal ond a te nekrasi objektivnost.

                            2011. Petodnevni prekid usred turnira jeste maler.
                            2012. Prekinuti mec u trenutku kad mu ide i odgadjanje istog za naredni dan jeste maler.
                            2013. Pecanje na mrezi, caka ako si i umoran, jeste maler ili barem nesto sto navijaci ne ocekuju.
                            2014. On je tako strucno sebe unervozio a onda izgubio mec u kojem je bio bolji. To nije maler ali je nesto sto navijaci ne ocekuju.
                            Dominiraju tvojim postovima crne macke i maleri, tako da najbolje odlozimo diskusiju za posle meca.
                            Prema kladionicama najveca verovatnoca je da ce Djokovic pobediti 3-0. To znaci apsolutni favorit. Nije nemoguce, ali ipak mislim da ce biti drugaciji rezultat.
                            Nemoj zameriti zbog neobjektivnosti, tesko je biti objektivan ovih dana sa Nadalom nama navijacima. Treba nam sva energija za navijanje i nerviranje.
                            Last edited by Niki; 02-06-15, 12:58.

                            Comment


                            • N fanovi, da li bi ste rekli da je ovo njegov najvazniji mec u karijeri, s obzirom da je prvi put favorit na RGu?

                              Comment


                              • Samo polako, opušteno i idemooooo
                                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                                Comment

                                Working...
                                X