Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    Jel ga neko voli ili ne (i kako se to utvrdjuje) je toliko besmisleno u profesionalnom sportu, sto uopste ne treba uzimati u obzir tu opciju.
    Inace, za mene logicnije je da preskoci Madrid, ako je umor u pitanju, a ne Rim. Mislim da ipak treba imati neki turnir pre RG. Najbolja opcija je bila da odigra celu seriju turnira na sljaku, jer svakako je imao pauzu posle MC, ali tako je odlucio.
    1.
    Kako se tacno utvrdjuje da li nekoga publika voli ili ne voli ne znam. U svakom slucaju najvijanje je neka indikacija. Ja sam na ovom forumu procitao da ga pubilka u Rimu jako voli.

    2.
    On ce sada imati 3 nedjelje pauze, Rim, 1 nedjelju pauze i konacno RG. Da je preskocio Rim imao bi 2 nedjelje pauze, Madrid, 2 nedjelje pauze i onda RG. Meni druga varijanta izgleda bolja sa stanovista rasporedjivanja snage.

    3.
    Igrati sve je najbolje sto se forme tice ali nije sto se umora tice.

    U svakom slucaju odluka nije ni najmanje neocekivana.
    Last edited by NI; 30-04-15, 09:11.

    Comment


    • po meni losa odluka i ponasanje publike ne bi smjelo da utice na njegovo biranje turnira. njega vole i bodre samo u rimu, sangaju, pekingu i donekle na OZI (nasi iseljenici) i sada sta treba da ne igra ostale turnire?

      ali dobro, on najbolje zna i nadajmo se najboljem, ovako se bar sigurno nece povrijediti tokom madrida.

      odluka bi se pokazala jos losijom ukoliko rafa osvoji madrid ili nole rano ispadne (ne osvoji) u rimu, a najgore bi bilo da se desi oboje.

      Comment


      • Uopste ne sumnjam u ispravnost odluke.
        Kao i u igri-kod donosenja odluka uvek tezi najboljem resenju.
        Bice tesko pratiti turnir bez njega, ali ja sam izuzetno zadovoljan
        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

        Comment


        • Niki slazem se sa tobom oko navijaca, osim u slucaju Novaka, jer to njega trosi vise nego da igra sa Rafom 3 meca u 3 dana po suncanom vremenu na sljaci. E sad sto on to do sada nije uspeo da iskontrolise, to je druga stvar, a po meni je trebao i skoro pa morao..... ali niko nije savrsen.

          NI zasto ti je logicnije da preskoci Rim a ne Madrid kada Rim vise podseca na RG!

          Posto je trenutno na vrhu i svi jure njegov skalp, potrosnja energije je velika, drugo trebao bi da odigra 4 nedelje tenisa u 5 nedelja koliko traju 2 masterska + RG, na sljaci koja je fizicka veoma zahtevna... Ocigledno je prevladalo misljenje u njegovom timu da moze doci do situacije da opet nedovoljno spreman dodje na RG pogotovu sto bi bio u zavrsnici sva 3 turnira! I mislim da je to glavni razlog preskakanja Madrida, koji je osvajao, bodovi mu nisu neophodni, da odigra 2-3 meca pa da izgubi, nema apsolutno potrebe za tim da to sebi radi. A i po zavrsetku RG zavrsava se polovina sezone.... tako da treba misliti i na ostatak sezone....

          Ovako igrace Rim , turnir koji voli i koji je osvajao, odlicna priprema za RG!

          Comment


          • Propuštanje turnira u Madridu iz neke moje vizure jeste razborit potez iz sijaset razloga.
            Primarni razlog je onaj o kome već i vrapci cvrkuću a to je valjana priprema za RG. Zapravo sva poenta oko RG-a leži u želji da ga Novak dočeka pre svega zdrav, što će reći apsolutno fizički i mentalno spreman. Poučen pređašnjim iskustvom gde su ga razne nedaće sprečavale u takvoj želji sada se ide na sigurniju opciju bez da se previše toga prepusti slučaju.
            Izostankom je poslao jasnu poruku da ne želi ići tamo gde ne nailazi na odgovarajući stepen poštovanja.
            Isplivava tu i jedna samo naizgled nebitna stvar, sadržana u činjenici samovoljnog prekidanja niza osvajanja velikih turnira. Takvim činom bar delom smanjuje ionako veliki pritisak nametnut zbog RG-a, te je jedan manje svakako dobro došao.
            Verujem da uprkos svim ovogodišnjim titulama nije dostignut igrački vrhunac za koji će se pokazati da je tempiran za sam kraj sezone tabananja po jevropskoj prašini.
            Last edited by pecaros; 30-04-15, 09:59.
            sigpic

            Comment


            • U Rimu su uslovi za igru najslicniji RG-u, tako da je logicnije da igra tamo negu u Madridu, koji nema skoro nikakvih slicnosti sa drugim slemom u godini. Verujem da je prevashodno to odlucilo, jer Novak i njegov tim misle da ce mu biti previse da igra i jedan i drugi turnir.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                U Rimu su uslovi za igru najslicniji RG-u, tako da je logicnije da igra tamo negu u Madridu, koji nema skoro nikakvih slicnosti sa drugim slemom u godini. Verujem da je prevashodno to odlucilo, jer Novak i njegov tim misle da ce mu biti previse da igra i jedan i drugi turnir.
                Do pojave Madrida, Rim je vazio za najbrzi turnir na sljaci. MC je najslicniji Pariz-u. Ne vjerujem da je slicnost podloge igrala presudnu ulogu. Ako ga i Italiji tako vole, preskociti Rim nije pametno iz medijskih razloga. To priznajem. S druge strane pecaros je u pravu da je ovo i poruka svima - ocekujem da se prema meni ponasate sa odredjenim postovanjem. Madridjani se nisu tako ponasali trije dvije godine.

                Ipak kljucno je bilo kako ostatiti svjez i sacuvati formu. S pobjednom u Rimu bi se oboje postiglo. Ali nema garancija da ce pobijediti u Rimu.

                Comment


                • On ce sada imati 3 nedjelje pauze, Rim, 1 nedjelju pauze i konacno RG. Da je preskocio Rim imao bi 2 nedjelje pauze, Madrid, 2 nedjelje pauze i onda RG. Meni druga varijanta izgleda bolja sa stanovista rasporedjivanja snage.
                  NI,
                  Sa stanovista rasporedjivanje snage si u pravu, vise logike ima. Zaista je malo predugacka pauza, verovatno procenjuju da moze lako se vratiti na teren i da je fizicki, a i mentalni odmor preko potreban.

                  Niki slazem se sa tobom oko navijaca, osim u slucaju Novaka, jer to njega trosi vise nego da igra sa Rafom 3 meca u 3 dana po suncanom vremenu na sljaci. E sad sto on to do sada nije uspeo da iskontrolise, to je druga stvar, a po meni je trebao i skoro pa morao..... ali niko nije savrsen.
                  orao,
                  Verovatno si u pravu da njega to previse trosi i da je morao to do sada da iskontrolise, ali. . . ipak ne verujem da je toliko u pitanju publika u Madridu, koliko ovi drugi faktori, da mu treba vise odmora, da je Rim slicniji RG, da je neposredno pre RG itd.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Do pojave Madrida, Rim je vazio za najbrzi turnir na sljaci. MC je najslicniji Pariz-u. Ne vjerujem da je slicnost podloge igrala presudnu ulogu. Ako ga i Italiji tako vole, preskociti Rim nije pametno iz medijskih razloga. To priznajem. S druge strane pecaros je u pravu da je ovo i poruka svima - ocekujem da se prema meni ponasate sa odredjenim postovanjem. Madridjani se nisu tako ponasali trije dvije godine.

                    Ipak kljucno je bilo kako ostatiti svjez i sacuvati formu. S pobjednom u Rimu bi se oboje postiglo. Ali nema garancija da ce pobijediti u Rimu.
                    NI s obzirom da je MC u odnosu na RG mnogo daleko bilo bi suludo ocekivati da ne igra nista od MC do RG, ali verujem da nisi ni mislio na to.
                    Opet je Rim idealan turnir pred RG nedelju dana pauze ima, uslovi slicni (vrlo) tako da mu je to fino. Mada ne sme se zaboraviti da ni prosle godine nije igrao Madrid (i ako je razlog neigranja bio druge prirode) ali raspored je bio kao i ove i opet je bio u finalu nikakav ....
                    Ovo je nova sezona, ali treba videti sta i kako. Ponavljam verujem u Novaka i njegov tim i u ovom trenutku ne zelim da preispitujem njihove odluke. Posle RG mozemo jos opsirnije na ovu temu, ako tada bude ikome do ove teme
                    Last edited by Sandugp; 30-04-15, 10:54.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Preskakanje Madrida ima svojih losih i dobrih strana tako da je iluzorno dati neki konacan sud ali jedno je sigurno da u slucaju da ne uzme titulu na RG umor nece biti jedan od razloga.

                      Comment


                      • Ne bih posebnu važnost pridavao Rimu. Mislim da su kako propuštanje Madrida tako i učešće u Rimu stavljeni u svrhu priprema za RG. Njemu je bilo bitno da uzme MC i to je odradio, tako da sada sebi može dati toliko komfora da rezultatski zanemari oba ova turnira. On za razliku od Nadala do RG-a nema šta da juri i da sebi dokazuje. Madrid propušta jer mu se može, Rim izabrao jer mu se može.
                        sigpic

                        Comment


                        • Pecaros je u pravu. Sve treba da sluzi jednoj svrsi - osvajanju RG-a.

                          A sad malo statistike.

                          U open eri se igralo 47 RG-ova.

                          Code:
                          [FONT=Courier New]
                          21 put  (45%) pobjednik RG nije osvojio ni jedan veliki turnir na sljaci tokom proljeca
                          18 puta (38%) pobjednik je osvojio 1 masters prije RG-a
                          8  puta (17%) pobjednik je osvojio 2 mastersa (uglavnom Rafa)
                          1  put  ( 2%) pobjednik je osvoji sva tri mastersa (Rafa 2010.)
                          
                          [/FONT]
                          Sto se indikacije tice najbolji je MC, ali tek 15 puta (32%) je pobjednik RG-a osvojio ujedno i MC. Slijedi Rim sa 12 i Hamburg/Madrid sa 8.

                          13 puta je igrac osvoji dva mastersa prije RG-a. U 8 slucajeva je isti slavio u Parizu.

                          Code:
                          [FONT=Courier New]
                          Rafa   7 puta (6 puta je potom osvojio i RG, Federer mu je uzeo titulu 2009.)
                          
                          ostali 6 puta (samao dva put su uzeli titulu u Parizu - Nastase 1973. i Muster 1995.)
                          
                          (Nisu osvojili Pariz - Lendl 1988, Medvedev 1994, Muster 1996. i Novak 2011.)
                          
                          
                          
                          
                          Ni dva mastersa nisu garacija ako nisi Nadal.
                          [/FONT]
                          Samo je jednom Nadal osvojio sva tri mastersa i Pariz.

                          Sve u svemu, mastersi ne odredjuju sto ce se desavati u Parizu.
                          Last edited by NI; 30-04-15, 11:51.

                          Comment


                          • Losa odluka. Kada imas igru, formu, kada si najbolji, onda se ne kalkulise nego gazis do kraja iz turnira u turnir i ubijas konkurenciju u pojam. Ne znam iz kog razloga ali Novak sve radi nakaradno. Prevelika je pauza od MC-a do Rima, rizik od ranog ispadanja i gubitak pobednickog momentuma koji je tako dobro preneo sa harda na sljaku takodje postoje, a daje se i solidan vetar u ledja konkurenciji. To su sve negativni efekti preskakanja Madrida, pozitivno je jedino sto ce se odmoriti. Sto se mene tice nema nikakve sumnje da je odluka pogresna i da je na ovaj nacin umanjio svoje sanse pred RG.
                            Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                            Comment


                            • Originally posted by orao View Post
                              NI zasto ti je logicnije da preskoci Rim a ne Madrid kada Rim vise podseca na RG!
                              Rim ne podsjeca dovljno na Pariz da bi to bio faktor.

                              Comment


                              • Dovoljno je Novak samouveren trenutno (barem mislim da se njemu samom tako cini) da bi ga preskakanje Madrida poremetilo, on ce i u Rimu ici na titulu u to budite ubedjeni.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X