Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Te izjave ne treba uzimati preozbiljno. Novak je pre MC izjavio "Prejak sam, uzimam RG", a posle MC "A victory really doesn't change much. Nadal is always the favorite on clay. I am not surprised of his level, I know what he can do. If I am a better player than him on clay? I don't know, numbers are on his side."
    Sto se tice preskakanja turnira moj stav o tome je jasan. Treba ici u Madrid po titulu. Ako se osvoji titula treba ici u Rim po titulu takodje. Ukoliko se pak ne uzme titula u Madridu onda Rim treba preskociti.
    Psiholoski rat sluzi zavaravanju protivnika a ne iznosenju istine. I Nadal i Novak i cio svijet znaju:

    -U ovom trenutku je Novak bolji i favorit je za RG
    -Rafa ce da popravi frormu ali tesko da ce prestici Novaka, osim ako Novak padne
    -Koliko god je Novak favorit, kladionice mu daju "tek" 45% sansi da osvoji RG. Znaci da mu daju 55% da neosvoji.
    -Novak je nervozniji jer nema ni jedan RG, samim tim prije ce kod njega da se nesto iskomplikuje.

    Ja mislim da Novak treba da igra Madrid i potom odluci sto ce sa Rimom. Ali incijalno treba da planira da ce preskociti Rim. Ako sve bude OK u Madridu, Rim je distrakcija.
    Last edited by NI; 21-04-15, 13:29.

    Comment


    • Mala je verovatnoća da će Rim preskočiti, zbog sponzora a i tu je najača podrška publike koju on dobija u Evropi, sam jako voli taj turnir i celu atmosferu oko njega.
      Pitanje je do koliko daleko će ići na oba turnira, što naravno dosta zavisi i od žreba.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Ne postoji nijedan validan dokaz da je na lanjskom RG-u Novak povraćao zbog nekakvog nametnutog pritiska. Čak nema ni dokaza da se radilo o povraćanju. Jedino što se pouzdano zna bilo je dobacivanje štabu kako misli da je izbacio šlajm koji ga je iritirao. Konstatno se prenebregava činjenica o na nogama preguranom toplotnom udaru u 1/2 finalu što se moralo odraziti na njegovu zdravstvenu sliku u finalu.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by pecaros View Post
          Ne postoji nijedan validan dokaz da je na lanjskom RG-u Novak povraćao zbog nekakvog nametnutog pritiska.
          To je tacno.

          Konstatno se prenebregava činjenica o na nogama preguranom toplotnom udaru u 1/2 finalu što se moralo odraziti na njegovu zdravstvenu sliku u finalu.
          Ali nema ni jedan validan dokaz da se radilo o toplotom udaru. To sada prvi put cujem.


          Znaci, nagadjamo.


          -----------------

          Originally posted by Maxx-a View Post
          Mala je verovatnoća da će Rim preskočiti, zbog sponzora a i tu je najača podrška publike koju on dobija u Evropi, sam jako voli taj turnir i celu atmosferu oko njega.
          Pitanje je do koliko daleko će ići na oba turnira, što naravno dosta zavisi i od žreba.
          Ne smije njegova ljubav za Italiju u Rim presudi. Uvjeren sam da bi osvoji RG 2011. da nije igrao Rim ili da je izgubio od Marija. U jednom slucaju prica o seriji ne bi bila toliko aktualna a u drugom bi serija pukla.
          Last edited by NI; 21-04-15, 10:43.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            To je tacno.



            Ali nema ni jedan validan dokaz da se radilo o toplotom udaru. To sada prvi put cujem.


            Znaci, nagadjamo.


            -----------------



            Ne smije njegova ljubav za Italiju u Rim presudi. Uvjeren sam da bi osvoji RG 2011. da nije igrao Rim ili da je izgubio od Marija. U jednom slucaju prica o seriji ne bi bila toliko aktualna a u drugom bi serija pukla.
            Jedno nagađanje drugom vodi. Zato je bolje sa nagađanjem prestati.
            sigpic

            Comment


            • A šta bi drugo nego nagađali/pretpostavljali , i ko sem igrača jedino može znati šta se zaista dešavalo.
              No ono što smo videli , Novak nikako nije izgledao fizički fit u meču protiv Gulbisa, teško je disao već u drugom setu, bio neuobičajeno crven u licu . Čak je i sam Gulbis rekao tada da se se Novak mučio kao i on uostalom, generalno težak dan je bio za igru.

              2011 nije igrao MC , Rimom je morao dati sebi dodatnu osnovu za šansu na RG,.Inače moje je mišljenje da je QF w/o najviše naštetio Novaku 2011 , tek onda inspirisani protivnik, uslovi na SL , loptice , tadašnje natapanje terena , a ne sam niz ...
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Meni je Djokovic u finalu MC delovao umorno i pomalo letargicno. Sada ima dve nedelje odmora do Madrida, verovatno dovoljno da bi se fizicki odmorio. Bilo bi jos bolje za njega kada bi preskocio Madrid, u kontekstu RG. Mislim da nije pametno da nema turnir neposredno pre RG, a i Rim je slicniji RG nego Madrid.
                Ali, kada je onaj psihicki moment u pitanju (pritisak na Nadala), onda je verovatno bolja opcija da igra Madrid i da preskoci Rim. Ukoliko pa zeli da produzi seriju osvajanja Mastersa onda mora maksimalno i punom snagom da odigra dva Mastersa.
                Sve zavisi sto ceni kao bitno za njega ove godine, ali i u sirem kontekstu, ako uopste se te kalkulacije mogu kontrolirati.

                Comment


                • Taj RG 2011 nije uzeo zbog odlicne partije Federera, dajte coveku malo kredita kao i kasnog pocetka meca tako da se TB 4.seta igrao maltene u polumraku, a Novak ionako ima problema sa ocima. I da je prosao u finale pitanje je sta bi bilo.

                  Comment


                  • Originally posted by Maxx-a View Post
                    2011 nije igrao MC , Rimom je morao dati sebi dodatnu osnovu za šansu na RG,.Inače moje je mišljenje da je QF w/o najviše naštetio Novaku 2011 , tek onda inspirisani protivnik, uslovi na SL , loptice , tadašnje natapanje terena , a ne sam niz ...
                    Najvise stete je izazvao Federer pa sve drugo. A bilo je blizu. No, Novak bi imao vise enargije da je nije rasipao na seriju i slicne tricarije. Njemu ne trebaju slicne price ove godine.

                    ------------------

                    Niki,

                    Naravno da je djelovao letargicno. U subutu je pomeo kralja sljake a nedjeljuj je trebao da igra manje-vise nebitno finale. Kad se povuce andrenalin iz covjeka, on osjeca umor.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Najvise stete je izazvao Federer pa sve drugo. A bilo je blizu. No, Novak bi imao vise enargije da je nije rasipao na seriju i slicne tricarije. Njemu ne trebaju slicne price ove godine.

                      ------------------

                      Niki,

                      Naravno da je djelovao letargicno. U subutu je pomeo kralja sljake a nedjeljuj je trebao da igra manje-vise nebitno finale. Kad se povuce andrenalin iz covjeka, on osjeca umor.
                      Bas tako, Djokovic iz polufinala i iz finala dva razlicita igraca.
                      Sta ti radi motivacija.

                      Comment


                      • Kako da ne bude umoran od ovoliko tenisa u 2015, igrao 6 turnira ,( uzeo 4 najveća što nikome do sada nije pošlo za rukom),+ DC , pa i dubl mečeve je igrao sa Jankom/Filipom
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Te izjave ne treba uzimati preozbiljno. Novak je pre MC izjavio "Prejak sam, uzimam RG
                          Ima li negde link na kome mogu pročitati tu izjavu u originalu?
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Ima li negde link na kome mogu pročitati tu izjavu u originalu?
                            Teži slučaj da je Novak tako nešto za života izjavio.
                            sigpic

                            Comment


                            • samo da nadopunim onu statistiku o top10 susretima.

                              otkako se nole ustalio u top3, od 2008-2014:

                              NDj - 175/574 - 30,5%
                              RF - 145/538 - 27%
                              RN - 144/572 - 25,2%

                              od 2008-sada:

                              NDj - 187/602 - 31,1%
                              RF - 150/558 - 26,9%
                              RN - 148/596 - 24,8%

                              2015:

                              NDj - 12/32 - 37,5%
                              RF - 5/20 - 25%
                              RN - 4/24 - 16,7%
                              Last edited by talicni; 21-04-15, 12:01.

                              Comment


                              • Originally posted by talicni View Post
                                samo da nadopunim onu statistiku o top10 susretima.

                                otkako se nole ustalio u top3, od 2008-2014:

                                NDj - 175/574 - 30,5%
                                RF - 145/538 - 27%
                                RN - 144/572 - 25,2%

                                od 2008-sada:

                                NDj - 187/602 - 31,1%
                                RF - 150/558 - 26,9%
                                RN - 148/596 - 24,8%

                                2015:

                                NDj - 12/32 - 37,5%
                                RF - 5/20 - 25%
                                RN - 4/24 - 16,7%
                                Novak je imao tendenciju da malo rasipa snagu.

                                Comment

                                Working...
                                X