Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PONEDELJAK 13.04.2015. | 20:24
    Novak: Samo da ne bude povreda
    IZVOR. B92 | SO
    Novak Đoković kaže da je najvažnije da izbegne povrede na početku sezone na šljaci.


    Beta/AP
    Beta/AP
    “To nisam uspeo u prethodne tri godine – jednom sam izvrnuo skočni zglob, povredio sam rame pre tri godine, a prošle sezone zbog povrede ručnog zgloba nisam igrao u Madridu. Zbog svega toga nisam se osećao baš tako savršeno pred Rolan Garos“, rekao je prvi teniser sveta.

    Novak u Monte Karlu u utorak igra meč drugog kola sa Albertom Ramosom – taj duel na programu je treći po redu, posle duela Monfis – Kuznjecov i Conga – Štruf. Program počinje od 10.30.

    “Na šljaci teniser konstantno mora sâm da stvara brzinu loptice, dok na nekim bržim terenima možeš da iskoristiš brzinu protivnikove loptice. Zato je fizički zahtevno i što više vremena imaš da se navikneš, to bolje“, kaže srpski teniser.

    Đoković je osvojio titule u Indijan Velsu i Majamiju, pa nije imao mnogo vremena za pripreme.

    “Svestan sam toga – sada ima nedelju dana manje vremena između Majamija i Monte Karla, što mi ne ostavlja mnogo vremena za oporavak, ali i dalje se osečam OK. Mentalno sam motivisan da igram ovde i nadam se da će mi telo i um ’preživeti’ do kasne faze ove nedelje. Iskustvo igranja na najvišem nivou u poslednje tri-četiri godine pomoglo mi je da se bolje izborima sa ovakvim situacijama. Prvi put sam to uspeo 2011 – pre toga sam bio treći, ali nisam nikada dobijao toliko mečeva u nizu. Sada osećam i da sam fizički sazreo, ali i mentalno i emocionalno mislim da sam na vrhuncu“.

    Novak ističe da ga je iskustvo naučilo da se ne opušta posle odličnih rezultata.

    “Samopouzdanje je teško steći – potrebno je mnogo vremena, mečeva, vere u sebe, sati na terenu. Kažem, teško se stiče, ali je tako lako izgubiti ga. Zato pokušavam da budem disciplinovan i svestan toga da moram da nastavim vredno da radim. Nadam se da će mi takav stav omogućiti da ostanem na pravom putu“, zaključio je Đoković.


    Baš zbog toga sam bio da se preskoči Monte Karlo, čak Madrid i ne mora.
    Ali MC dolazi posle velikih napora.

    Comment


    • Ni meni se ne svidja MC ali jednostavno "mora" da ga igra jer je MC...
      Da li je neko gledao Cirlicu na Hepy... lepo je Srdjan zborio... anegtota o Uniqlo...

      Comment


      • Na ovom stepenu karijere jedino GS moraju da se igraju.
        Sve ostalo, pa čak i mastersi su čak i priprema za GS.

        Ja sam nešto gledao, smorili su ostali gosti pa nisam.
        Samo kod nas može da se navija toliko za Nadala i Federera, ako si video taj dao.
        Zato je i propala i država i društvo. To su lepo objasnili.

        Comment


        • Mislim da će Novak i ove godine preskočiti Madrid,mislim da bi to bilo pametno.Emisiju nisam gledala.Gledala sam neke ranije izjave na sličnu temu.Marko meni ne smeta što ljudi navijaju za Federera i Nadala.Smeta mi kada njih,da se žargonski izrazim,podižu time što pljuju Novaka.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Originally posted by Marija81 View Post
            Mislim da će Novak i ove godine preskočiti Madrid,mislim da bi to bilo pametno.Emisiju nisam gledala.Gledala sam neke ranije izjave na sličnu temu.Marko meni ne smeta što ljudi navijaju za Federera i Nadala.Smeta mi kada njih,da se žargonski izrazim,podižu time što pljuju Novaka.
            Ni meni ne smeta što ljudi navijaju za Federera i Nadala. Smeta mi kada Federer i Nadal pobede Djokovića.

            Comment


            • Bila je zanimljiva emisija, dva profesofa univerziteta, izaslanik manastira Hilandar, Srđan Đoković, nije tema bio Nole. Već naše društvo. A malo su analizirali i Noleta.
              Postoji taj fenomen kod nas da ne cenimo svoje pa su pričali o tome.
              Sećam se kada se Vavrinka umeša u top4 i igrao protiv Novaka komentara sa raznim sajtova "Napred Stanimal, napred Stan"...
              I ljudi koje znam, a ok su. Stalno im smeta "te ovaj Novak se ne skida sa tv-a", itd... "više mi se sviđa Federer lepši je" i sl.

              Comment


              • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                Comment


                • A znači tako... Rafa i Fed su krivi za ovu višedecenijsku propast, čemer i jad u ovom društvu i državi.... pa što ne kažete.

                  Praud nikako avatar da ti pohvalim..
                  U koliko igra Nole?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Hvala Olja

                    Novak igra oko 14:00, ako sam dobro vidjela 3 meč na centralnom
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      A znači tako... Rafa i Fed su krivi za ovu višedecenijsku propast, čemer i jad u ovom društvu i državi.... pa što ne kažete.
                      Gde si to pročitala?

                      Baš me zanima?

                      Rečeno je da smo krivi mi sami.

                      Comment


                      • Originally posted by MarkoNFL View Post
                        Samo kod nas može da se navija toliko za Nadala i Federera, ako si video taj dao.
                        Zato je i propala i država i društvo.
                        ***
                        A sada možemo i da ga jedemo... #djokolife

                        http://www.decathlon.fr/djokolife-bi...d_8337031.html
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Nije mi baš jasan odgovor na moj citat, kad je već citat tu.

                          Comment


                          • aooo..odgovorila sam ti tvojim citatom na pitanje..gde sam videl/pročitala, eto gde sam videla... ti si to napisao..
                            Last edited by miloolja; 14-04-15, 10:00.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by MarkoNFL View Post
                              Bila je zanimljiva emisija, dva profesofa univerziteta, izaslanik manastira Hilandar, Srđan Đoković, nije tema bio Nole. Već naše društvo. A malo su analizirali i Noleta.
                              Postoji taj fenomen kod nas da ne cenimo svoje pa su pričali o tome.
                              Sećam se kada se Vavrinka umeša u top4 i igrao protiv Novaka komentara sa raznim sajtova "Napred Stanimal, napred Stan"...
                              I ljudi koje znam, a ok su. Stalno im smeta "te ovaj Novak se ne skida sa tv-a", itd... "više mi se sviđa Federer lepši je" i sl.
                              problem je sto postoji direktiva da moramo da se krecemo prema zapadu, prihvatamo njihove vrijednosti, volimo ih vise od sebe i da prihvatimo da smo gori od njih. a oni ce nam vec vremenom oprostiti sto su nas bombardovali i oteli nam dio teritorije. istovremeno moramo ciniti otklon od visevjekovnih iskrenih prijatelja. propaganda je na djelu i ispiranje mozga je poodmaklo. nole se ne uklapa u tu pricu, em je bolji od njih em je patriota. i kako sada da neko ko je srbin, i to s ponosom istice, bude bolji pa i najbolji u svakom pogledu. i sportskom i kulturnom i fer plej... kako je kusta onomad prokomentarisao: "nole osvaja one trofeje koji nama nisu namjenjeni". i zapad ga nikada nece voliti zbog toga. a bilo bi preporucljivo da i mi to ne radimo. da je svjestan svega toga je pokazao i sam nole izjavaom: "na zalost, ili na srecu, mnogih, srbin je br1" (nije rekao ja, nego srbin, jer zna da on sam nema mnogo veze sa tim koliko ima njegovo porijeklo)!

                              evo i ovdje je sveprisutan taj zapadni mentalitet i vidljivo to ispiranje mozga. tako je sve sto razdvaja noleta od rafe ili feda ustvari beznacajno, nije na cijeni a ono sta razdvaja njih od njega je i jedino bitno. nole je, obzirom na kvalitet podbacio sa slomovima, i oni se naravno racunaju kao daleko najbitnija stavka (iako su ih veliki igraci u proslosti cesto preskakali). br1 se sa druge strane smatra skoro nekakvom nebitnom statistikom (govorim ne samo o ovom sajtu nego kada citam komentare po svim medijima). jeca pa ni ana se ne uzimaju zaozbiljno. ITF nagrada noletu za 2013. je nonsens... ali je sigurno WTA nagrada sereni 2008. potpuno opravdana (iako je jeca imala skoro duplo vecu prednost nad serenom nego sto je rafa imao nad noletom a WTA je recimo osnovala bili djin king, amerikanka). ITF nagrada je naravno nevazna (dobila je i jeca 2008. i nole 2013). WTF gdje je nole itekako uspjesan se ovdje naziva revijalnim turnirom gdje mozes izgubiti a osvojiti ga (a ne pominje se da do trofeja moras imati bar 3 (sto je extremno rijetko i ne pamtim takav slucaj uopste) a najcesce i 4 ili 5 pobjeda nad top10 igracima). istodobno i donosi najvise poena i novca nakon slemova ali je i najcjenjeniji i ima najvecu tradiciju. istovremeno se OI koje nemaju nikakvu tradiciju, koje se do prije nekog vremena nisu ni igrale (tenis) i gdje je kada je agasi recimo osvajao od top20 bilo nekih 8 tenisera a bez top5, smatraju gotovo jednako znacajne kao slem (a donose manje poena od mastersa). a WTF se gotovo uopste ni ne naznacava kod uporedjivanja karijera. YE#1 se ne pridaje neki poseban znacaj iako se svaki sport, pa i tenis, igra po sezonama, i zavrsiti sezonu kao br1 i najbolji u svom sport je u svakom sportu ultimativan cilj. sve sto ide u prilog noletu se debelo izanalizira ne bi li mu se naslo kakva mana dok se potpuno ignorisu cinjenice u odnosu na njegove rivale. kao recimo cinjenica da na h2h noleta i ostale 2 utice to sto je nole u posljednjih 8 godina daleko najkonstantniji i uvjek je u zavrsnicama svih turnira dok oni to i nisu. pa se nole bez obzira na svoju formu uvjek srece sa njima ako se i oni proguraju do SF. dok obratno i ne vazi. nole van forme daleko cesce srece ovu 2 u formi nego obratno. sto i te kako utice na h2h. bas kao i zrebovi kada nole na sljaci (2008-2010) stalno ide na rafu a na tvrdom i travi na feda. a imamo i cinjenicu gdje se odbija priznati da je noletova rovitost u najvecoj mjeri doprinjela rodjinom povratku na br1. iako niko ne kaze da je to bilo nezasluzeno.

                              I DA. ne javljam se zbog tih i takvih, nego sam vidio da i te kako ima forumasa koji cjene ono sto napisem. i zbog takvih se javljam, sa ovim prvoimenovanim nit imam cilj niti razlog da dalje ista polemisem. jer to ne vodi nikuda.
                              Last edited by talicni; 14-04-15, 10:41.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                aooo..odgovorila sam ti tvojim citatom na pitanje..gde sam videl/pročitala, eto gde sam videla... ti si to napisao..
                                Onda bi bilo lepo pravilno citirati, ili parafrazirati.
                                Nigde ja nisam rekao da su "Rafa i Federer krivi za propast države i društva".
                                Već naš mentalitet.
                                Ovo o čemu Talični priča.


                                Originally posted by miloolja View Post
                                ***
                                A sada možemo i da ga jedemo... #djokolife

                                http://www.decathlon.fr/djokolife-bi...d_8337031.html
                                Mada opet je ovo nejasno...

                                Comment

                                Working...
                                X