Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da je Novak juče kontrolisao meč. On ni u jednom momentu nije bio u rezultatskom zaostatku. Da je bio, možda bi videli i drugačiju igru.

    Ono što mi se ne sviđa je servis. Servis mu ne radi ni u jednom bitnom meču u zadnje tri godine, izuzetak je finale W protiv Rodžera.

    Ključ je u servisu, ako bude servirao kao do polufinala, ne vidim kako Marej može dobiti meč. Ako mu servis opet nestane, biće teško, biće 3:2 za nekoga.

    Comment


    • Kanda se strah poput sivila ledene magle siri Novakovm barustinom uvlaceci se u kosti i cineci svojim ledenim dodirom da krv uspori svoj tok u zilama.
      Neko ce reci preterana je ocena o strahu negoli je to opreznost.
      Sta god da je, pocesto biva da citajuci neke napise moram da se vratim na vrh strane cisto da se uverim jesam li sam na pravoj adresi.
      Da ne bi dalje sa uvodom tupio da predjemo na nametnutu temu.
      Tema je kako bi bilo za ocekivati sutrasnje finale Novaka i vrsnjaka mu, nesudjenog kuma, podanika engleske krune, Skota po krvi, Britanca po potrebi, mezimca mame Dzudi, hotelijera i tenisera Endija.
      Iznete su predikcije, ocekivanja, strahovanja, posejano je pesimizma i realizma uz ponesto optimizma. Vec i vrapci sa grane znaju da stavove delim sa ovim poslednjim.
      Elem, sta to ide u prilog optimizmu koji jelte preferiram a tice se dogadjaja sutrasnjeg.
      Prvo bi bila cinjenica, tako reci neoboriva koja kaze da je Novak nesumnjivo kvalitetniji takmac od Endija tacka
      Druga stvar u prilog optimizmu jeste trenutna Novakova mentalna stabilnost naspram kosmara koji mora da je jos uvek delom prisutan u Endijevoj glavi nakon slobodno se moze reci ponizenja sa ne tako davnog WTF-a. Tome valja dodati jos ponesto na Novakov tas u vidu sigurnosti koju uliva niz pobeda nad Endijem dodatno pojacanu nepobedivoscu u Melburnu gradu kada se stigne do finala.
      Kontra dva navedena idu dva postulata koji se namecu iz tvrdnji da je Endijeva pobeda tako reci svrsena stvar.
      Prvi je njegova sjajna forma. Vrlo upitan je to sjaj, bar sto se moje malenkosti tice. Upitan jer da je bilo manje promaje u Grigorovoj glavi on bi mec odveo vrlo neizvestan tok nakon prilicnih padova Endija tokom meca. Slicna se stvar dogodila i sa novim Tomasom kome se stari Tomas vratio bas kada su se zgodili ti isti Endijevi padovi.
      Dalje se kaze kako Endi deluje poput lonca iz koga umesto pare kipi snaga na sve strane. Moze biti, ne mora da znaci, jer je jedno igrati tenisa sa Tomasom a drugo sa Novakom.
      Pra briga svih briga koje unose strah medj publikum odan Novaku jeste upit u njegovo fizicko stanje. Te se brzo zadise, te delovao umorno, te disao na skrge i tako redom. A meni on isti. Isti onaj koji je fizicki nadvladao jednog Rafaela, ili snagom ubio u pojam ovog istog Endija. Ne pamtim Novakov fizicki zahtevniji mec a da mu u nekom trenutku nije dosla kriza ali pamtim da ih je vecma svladavao i iz njih izlazio bez narocitih posledica.
      Eto toliko, pa ako sam uneo makar tracak optimizma, vredelo je.
      Last edited by pecaros; 31-01-15, 17:34.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by goku View Post
        Ono što mi se ne sviđa je servis. Servis mu ne radi ni u jednom bitnom meču u zadnje tri godine, izuzetak je finale W protiv Rodžera.

        Ključ je u servisu, ako bude servirao kao do polufinala, ne vidim kako Marej može dobiti meč. Ako mu servis opet nestane, biće teško, biće 3:2 za nekoga.
        Sa servisom je sve jasno. Servira odlicno dok ga protiivnik ne pocne ugrozavati. Cime se to desi, ima 2-3 kriminalna servis gema po mecu. Tako je bilo sa Vavrinkom ove i porsle godine, sa Federerom 2012. u W. Sa Nadalom u vise navrata.

        Medjutim ima i znacajnih izuzetaka. U prvom redu sa Marijem na AO 2013. Ni jednom nije brejknut, a Mari je vrhunski returner. Sto je najvznije nije se predao kad je Mari imao 40:0 na njegov servis. Sa Vavrinkom imam osjecaj da se preda vec na 30:0 ili 40:15. Drugi izuzetak je sa Rodzerom Uimbldon 2014.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Sa servisom je sve jasno. Servira odlicno dok ga protiivnik ne pocne ugrozavati. Cime se to desi, ima 2-3 kriminalna servis gema po mecu.
          A protivnik ga počne ugrožavati kad mu ne radi servis. Šta se desi prvo od ta dva?

          Comment


          • Peco

            Kad da budemo optimisti nego sad kad igra finale na 'svom' Slemu, koje do sad nije izgubio...

            Spoiler



            Comment


            • Originally posted by goku View Post
              A protivnik ga počne ugrožavati kad mu ne radi servis. Šta se desi prvo od ta dva?
              Jaje ili kokoska?

              Mislim da pad u servis gemovima dolazi kad nesto u kvadratu (motivacija, koncetracija, fizicka sprema, pritisak protivnika) pukne.

              Comment


              • E sad` sam popizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz



                E jeb #$%^&*()_)(*&^%$E$%^&*()(*&^%$ER%^&*()(*&^TREER%Y& UIO
                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Kako se ovo desilo da smo došli u situaciju kada je većina ovoliko pesimistična
                  * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • Originally posted by proudNolee View Post
                    Kako se ovo desilo da smo došli u situaciju kada je većina ovoliko pesimistična
                    To je NI zakuvao.

                    Comment


                    • Originally posted by proudNolee View Post
                      Kako se ovo desilo da smo došli u situaciju kada je većina ovoliko pesimistična
                      Biti pesimisat ne znaci da ce Novak izvjesti bijelu zastavu. Ionako sve zavisi od njega.

                      Comment




                      • Sto ne volim to opstenarodno ludilo pred nesto vazno a tenis u pitanju...
                        Video sam da RTS da prenosi finale.

                        Kako od neceg lepog, svetskog i elitnog napraviti u vidu ustipaka i cvaraka.
                        Sad` su nasli da prenose... skrnave jedino sveto sto imamo, jos samo da nekako usklade Zikinu sarenicu uz prenos i milina.
                        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Biti pesimisat ne znaci da ce Novak izvjesti bijelu zastavu. Ionako sve zavisi od njega.
                          Naravno da zavisi od njega, ali nije mi jasno zbog čeka ova bojažljivost, pa bio je Novak i u težim situacijama pa se nismo ovoliko brinuli hoće li dobiti ili ne
                          * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • Originally posted by AIRBORNE View Post


                            Sto ne volim to opstenarodno ludilo pred nesto vazno a tenis u pitanju...
                            Video sam da RTS da prenosi finale.

                            Kako od neceg lepog, svetskog i elitnog napraviti u vidu ustipaka i cvaraka.
                            Sad` su nasli da prenose... skrnave jedino sveto sto imamo, jos samo da nekako usklade Zikinu sarenicu uz prenos i milina.
                            Moras znati da veliki broj ljudi nema kablovsku, satelitsku, racunare. Ti imas mogucnost izbora, oni nemaju
                            sigpic

                            Comment


                            • Pa su se danas setili tih ljudi i misle za njihovo bolje sutra
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Originally posted by proudNolee View Post
                                Naravno da zavisi od njega, ali nije mi jasno zbog čeka ova bojažljivost, pa bio je Novak i u težim situacijama pa se nismo ovoliko brinuli hoće li dobiti ili ne
                                Mozda ne bi provejavao bas ovakav pesimizam da je juce dobio mec u 4 seta a ne da nije imao sanse za to cak i sa onakvom igrom. Obojica su naizgled odigrala sokantan mec za SF slama, ali nekako se osecalo da ce nade o novom klasiku ostati samo to. Pritisak je bio ogroman na obojici , detalje znamo, na kraju je bio smireniji i stabilniji Novak, mentalno je dobio mec kada je igra potpuno zakazala, sto moze biti prednost za finale ali sa druge strane je Andy sasvim drugaciji tip igraca od Stanislasa, koji vervatno ne oseca ni blizu pritisak kao Novak a ni sam Stanislas. Ono sto se meni ne dopada a uocljivo je da se Novak muci jos od pocetka sezone sa fizickom spremom/zdravljem, los raspored sa IPTL , Doha eksperiment je samo pogorsao stvari zdravstveno , neposredno pre toga zaradio je tu virozu/tacnije verovatno cela porodica koja ga je pratila.
                                Adekvatne pripreme za AO su cini se izostale,na BH se to najbolje moze primetiti kod njega a evidentno je da ceo turnir igra prakticno bez tog udarca , znajuci koliko je ta strana vazna u Novakovoj igri jedino da se nadamo da ce nekim cudom do sutra da proigra .
                                Koliko smo puta mogli videti zuljeve na rukama i nogama od 2011, to govori o forsiranju u poslednji cas, nemanju nepohodnog vremena da se lagano radi na formi.
                                I pored najbolje volje i velike zelje da on demantuje u igri moja zapazanja , ne mogu da budem optimsita za sutrasnje finale. Obrnuti scenario iz 2013 mi izgleda kao najverovatniji ishod.
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X