Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salinjo,

    Nije mi djelovao gladno, ali opet nemoj da te to zavara. Novak je trebao da dobije 5. set i dobio ga je. Neko ko nema motivaciju ne moze to uciniti.

    Sto se tice BL, Novak je imao 7/17 (41%) a Stan 5/8 (63%) a ako se izuzme peti set imamo 4/13 (31%), prihvaljivo iako ne sjajno, i 5/6 (83%) fantasticno. Zato ako cemo o BL Novak je promasio bitno vise od Stana.
    Last edited by NI; 30-01-15, 16:47.

    Comment


    • Novak je danas zavisio od Stana! Cekao je njegove greske,nije znao da napadne.On polako gubi pobjednicki mentalitet.Stan da nije slab s glavom,bio bi bolji nazalost danas u mecu.Slavio bi!U svakom slucaju je igrao ljepse i bolje,ali napravio je niz gresaka koje su ga i kostale.


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • Mozda je Novakova taktika bila da pusti Stana da promasuje, da vodi mec, mi to ne znamo. Mi ne znamo da li je Novak imao proliv ( da proliv ) ... pa dovoljno je da te nesto malo tisti i nema tu igre sa vrhunskim rivalom... mozda Stefi ima temperaturu...
        Razumete me sta hocu da kazem... ja licno kad imam kijavicu muka minod svega a kamoli da izadjem na teren i prebacujem lopticu...

        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Petra,

          Da li se ikada desilo da Novak pobijedi 6:0 u odlucujucem setu a da se svi pitamo kako mu je to uspjelo? Ima tu nekog sistema koji je jedino Novaku jasan.

          Ima li ko Stanovu izjavu?
          bold: nije, do danas!

          dosad najubjedljiviji disajder je bio protiv fernanda gonzalesa (6-1) u 2.kolu famoznog rolan garosa 2006.
          pri tom je nole uspio spasiti nekolike brejk lopte cileanca kod 1-1 u odlucujucem
          danas je stigao federera po br pobjeda u petom (23)

          novak u 5.setu - statistika

          ukupno: 23-8
          Code:
          vs
          
          vavrinka      4-1
          federer       3-0 
          nadal         1-1 
          marej         1-1 
          conga         1-1
          rohus         1-1 
          cilic         1-0 
          del potro     1-0 
          sepi          1-0 
          troicki       1-0 
          izner         1-0 
          robredo       1-0 
          stepanek      1-0 
          bagdatis      1-0 
          pasijans      1-0 
          gonzales      1-0 
          monfis        1-0 
          garsija lopez 1-0 
          verdasko      0-1
          melcer        0-1 
          ancic         0-1
          sa top10: 9-5
          Code:
          vs
          
          federer   3-0 
          del potro 1-0 
          gonzales  1-0 
          nadal     1-1
          marej     1-1
          vavrinka  1-1
          conga     1-1
          ancic     0-1
          skor v cetvorke u 5.setu:
          Code:
          djokovic 23-8  (74%)
          federer  23-19 (55%)
          nadal    17-5  (77%)
          marej    17-6  (74%)
          Last edited by cssr; 30-01-15, 17:09.

          Comment



          • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
            * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
            NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

            Comment


            • cssr

              Boldovao si "pogresni" dio.

              Da li se ikada desilo da Novak pobijedi 6:0 u odlucujucem setu a da se svi pitamo kako mu je to uspjelo?

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Petra,

                Da li se ikada desilo da Novak pobijedi 6:0 u odlucujucem setu a da se svi pitamo kako mu je to uspjelo? Ima tu nekog sistema koji je jedino Novaku jasan.

                Ima li ko Stanovu izjavu?
                NI,
                Ne bih znala da ti na to odgovorim, ali dobijen je odgovor da se to nikada nije desilo.
                Malopre sam odgledala reprizu, posebno me interesovao 5 set.
                Posle odgledanog, misljenja sam kao i salinjo90 da je presudio 1 gem.Da je izgubio taj gem, pitanje je da li bi dobio mec.
                Sad nebitno, vazno da je pobedio, ali realno 5 set je Nole igrao opustenije, Stan je posustao, na svu srecu, mada ni on nije odigrao kako moze.
                Radujem se pobedi, nije Nole jedini koji je na ovakav nacin dobio mec, ali finale me brine.
                Bilo bi dobro da izgubis opkladu, nemas avatar, a taj sto bi dobio bi bio ekstra, ako sam dobro shvatila koji bi to avatar bio
                Eto, ja kao nesto napisa, onako laicki, ali kao veliki Noletov navijac verujem da ce u finalu igrati mnogo bolje


                ps.neko je pitao kad se igra finale
                isto u pola 10 prepodne,tako rekose na tv-u
                Last edited by Pertla; 30-01-15, 19:23.
                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  cssr

                  Boldovao si "pogresni" dio.
                  Mislim, iako nije pitanje upuceno meni
                  1.Danas mu je to uspelo jer je dobio prvo 1 gem
                  2.To mu je dalo snagu i samopouzdanje
                  3.Video da je Stan "pao" sto mentalno a i fizicki
                  4.Zelja da se ne ponovi prosla godina
                  5.Znao je da bi ga jos jedan poraz od Stana na AO bas onako debelo pogodio.

                  Moje skromno misljenje
                  sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                  ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                  Comment


                  • Originally posted by Petra View Post
                    NI,
                    Ne bih znala da ti na to odgovorim, ali dobijen je odgovor da se to nikada nije desilo.
                    Malopre sam odgledala reprizu, posebno me interesovao 5 set.
                    Posle odgledanog, misljenja sam kao i salinjo90 da je presudio 1 gem.Da je izgubio taj gem, pitanje je da li bi dobio mec.
                    Sad nebitno, vazno da je pobedio, ali realno 5 set je Nole igrao opustenije, Stan je posustao, na svu srecu, mada ni on nije odigrao kako moze.
                    Prvi gem u 5. nije mogao presuditi da Novak dobije. On je mogao presuditi da Novak ne izgubi. To jos uvijek nije bio brejk. Poslije cetvrtog seta je Vavrinka izgledao kao pobjednik. Novak je bio nadigran. Prosle godine je Novak imao prednost brejka u 5. i izgubio. Dakle, sto se desilo u petom ovoga puta? Prvo, Novak je ucinio da Vavrinka skupo placa svoje vinere. Nije mu davao ritam. Drugo, bio je opusten, jasno je mislio, nije bio frustriran i nije bio utucen, a ocekivao bih da bude jedno ili oboje. Dio meca je Novak igrao kriminalno. Opet jedan dio meca je igrao dosta dobro ali je ispustao prilike. Mec je Novaku puno znacio. To je pitanje svih pitanja. Zasto je Novak bio tako smiren tokom 5. seta.

                    Comment


                    • Ma Novak mora da bude drasticno drugaciji,u suprotnom ce ga Skot smaknuti ocas posla ;)


                      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Prvi gem u 5. nije mogao presuditi da Novak dobije. On je mogao presuditi da Novak ne izgubi. To jos uvijek nije bio brejk. Poslije cetvrtog seta je Vavrinka izgledao kao pobjednik. Novak je bio nadigran. Prosle godine je Novak imao prednost brejka u 5. i izgubio. Dakle, sto se desilo u petom ovoga puta? Prvo, Novak je ucinio da Vavrinka skupo placa svoje vinere. Nije mu davao ritam. Drugo, bio je opusten, jasno je mislio, nije bio frustriran i nije bio utucen, a ocekivao bih da bude jedno ili oboje. Dio meca je Novak igrao kriminalno. Opet jedan dio meca je igrao dosta dobro ali je ispustao prilike. Mec je Novaku puno znacio. To je pitanje svih pitanja. Zasto je Novak bio tako smiren tokom 5. seta.

                        Nisam strucnjak za tenis kao ti, ali pokusacu da odgovorim.

                        U prvom gemu je mogao biti brejk,to bi poljuljalo Noletovo samopouzdanje, a vec je igrao poznatu nam "klackalicu"
                        Da je pretrpeo brejk, po meni velike su sanse bile da izgubi mec, srecom nije, neke su se kockice slozile, malo srece, Noletova opustenost, napisala sam nesto o tome pod tackama u prethodnom postu.
                        Nije prvi put da gledamo kako Nole ispusta prilike, uspeva da se vrati, ali nazalost na GS -ma popusti, inace bi ih imao bar jos 3.
                        Napisala sam i da mu je mec puno znacio,prvo da ne izgubi od Stana, a normalno i da je zeleo finale, GS titulu, da prvo sebi dokaze da moze da pobedi Stana.Mogla bih jos stosta da napisem, ali to zahteva vreme.
                        Pitanje svih pitanja, zasto je Nole bio smiren tokom 5 seta, kako si napisao-verovatno Noletova velika zelja, volja...a mozda malo ko moze to da objasni, zna...osim samog Noleta.

                        Radosna sam sto je Nole uspeo, a sad cekam nedelju, kao i svi Noletovi navijaci i verujem da ce igrati mnogo bolje i dati maksimum od sebe,videcemo.
                        Last edited by Pertla; 30-01-15, 22:08.
                        sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                        ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                        Comment


                        • Prvi put da se Mareja ne plasim ni trunku, da ponovim bice lakse, dosta lakse nego danas... mozda gresim. Videcemo.

                          Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • Jedan od po meni vrlo mogucih scenarija :
                            Melburn, 29.01.2015 BB kaze: vidi Nole H2H kaze da ti bez problema dobijas sutrasnji mec, ali je problem sto on tebi ne lezi, jednostavno je tako bilo i 2014 i godinama pre toga, ali glava mu nije radila kako treba pa si ga toliko puta dobio, ali u vecini slucajeva sa dosta mucenja, potrosnje itd. On je udarac koji ima odlican servis, forhend i bekhend sto je redak slucaj (ne izmacinje se na forhend pa da napravis prednost), odlicno igra dijagonale, paralele i voleje. Prosle godine smo bili ubedjeni da ce pasti ali nije, pa smo se sjebali. Tesko da mozes da dobijes mec 3:0 osim ako je u totalnom autu ili ti pogadjas sve sto pozelis. Znaci realno 4 i vrlo moguce 5 setova, znaci oko 4h-4,5h sati tenisa, znaci maraton, znaci ne zaleci se od pocetka, treba snagu dobro rasporediti, otici u finale ali ne kao izduvan balon. Pretvori ovo u mentalnu bitku i dobices mec jer si mentalno jaci od njega. Nece biti classic za oci, ali koga zabole za to, ti treba u nedelju uvece da osvojis novi Slem. Posto je stabilniji u glavi nego ranije moras ga slomiti tako sto ces da miksujes, ofanzivno pa defanzivno, i tako dok ne poludi i dok ga ne sludis i mentalno slomis. Znaci zapni u prvom setu (iskoristi kombinaciju njegove nervoze sto ce biti sigurno bar malo nervozan + cinjenicu da mu je ovo prvi mec u vecernjem terminu) i vrlo je bitno da ga dobijes, ako mozes sa brejkom ako ne onda u TB. Onda si na konju posto ako ispostujes ovu taktiku dobijas i najverovatnije 5 set. E sad treba ti onda jos jedan set, bice sigurno prilika i neku ces iskoristiti. Navali posle izgubljenog seta, jer je onda najranjiviji. Bi sta bi, u TB 7:1 i 5 setu 6:0.

                            Mozda je bilo ovako, mozda slicno a mozda sam omasio 1000% ..... ko ce ga znati...

                            U svakom slucaju za nedelju povoljniji teniser za igru nego Stan... sto ne znaci da ce 100% Nole pobediti, ali sam prilicno uveren 3:1 ili 3:2.....

                            Idemo Nole do novog Slema i da zapusis usta nevernim Tomama... koji navijaju za tebe... NAPRED NOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!

                            Comment


                            • Sa OVAKVIM žuljevima je Novak igrao polufinale sa Vavrinkom /FOTO/ http://blic.rs/s/266853

                              Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Orao,

                                To je jedno od mogucih objasnjenja. jedino se ne slazem da Novak ne moze da dobije 3:0. Jucer je bio na korak od toga. Treba da koristi periode Vavrinkine lose igre i lako dobija setove. A kad Vavrinka igra vrhunski i on treba da odgovori vrhunskom igrom.

                                Comment

                                Working...
                                X