Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

    [quote author=AcaGrobar link=topic=478.msg258873#msg258873 date=1299022225]
    A ko kaze da ga ja volim jer je Srbin?Ne smeta meni kad neko ne navija za tenisera iz svoje zemlje,meni smeta kad neko nekog mrzi bez razloga.To moze biti samo ljubomora $#^%RT eto to sam ja hteo da kazem.Ne daj Boze da ja nekoga volim samo zato sto je iz moje zemlje...
    [/quote]
    Slazem se 100% sa Acom,ne mislim da moras nekog voljeti zato sto je iz tvoje zemlje,ali bi trebao to postovati i ne spominjati u negativnom kontekstu,jer ljudi odavde ipak imaju daleko tezi put do uspjeha od ostalih
    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


    #the return

    Comment


    • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

      Ja recimo nisam navijac Srbije, navijam za Sloveniju, to sam vec vise puta rekla, poslije toga uglavnom navijam za Srbiju i Argentinu... I kao neko ko nije pravi navijac Srbije sam u DC navijala za Novaka protiv Monfilsa, iako mi je Monfils drazi igrac od Novaka. $%&amp;5qw7 Isto tako, kada igraju npr. Novak i Delpo (ne u DC), navijacu za Delpa, ali opet na drugi nacin nego sto bih navijala da igra npr. Delpo protiv Nadala ili nekog drugog igraca... @(*6sd$% Ali, opet ponavljam, svako ima pravo na svoje misljenje. $#^%RT


      A sto se tice toga da predstavlja drzavu, predstavlja je bolje nego ne znam ko i ne znam sta u svijetu, to je cinjenica, pogotovo on koji sve vrijeme ponavlja i istice da dolazi iz Srbije, da je Srbin, posvecuje pobjede svom narodu, koji to apsolutno nicim nije zasluzio. &amp;+I}\ Zato razumijem navijanje za nekog drugog igraca, ali navijanje protiv igraca iz drzave iz koje je navijac... e to mi nije jasno nikako... &amp;%@5w8&amp;* Razumijem i to da mu je antipatican, ali da mozete toliko da ga ne volite, to mi nikako nije jasno. $%&amp;5qw7

      Mozda skrecem sa teme, ali sjecam se na proslom SP u fudbalu kad su igrali Slovenci protiv Amerike, tih dana je najcesce utipkano na google-u bilo where is Slovenia, Slovenia - map ili nesto tako... *T_*@SR Dzaba im sva diplomatija, politika, privreda, EU, sve zivo... $#^%RT Isto tako, prije dobrih mjesec dana sam upoznala momka iz australije u Sloveniji i kad smo se raspricali, prva asocijacija na Srbiju bila je Novak Djokovic, nakon toga fudbal i mec protiv Australije. h5g6k8


      I, da, jos nesto, cije zastave imaju Federerovi i Nadalovi igraci nacrtane na licu, u rukama, na majicama??? (%fsd%&amp;j

      Comment


      • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

        Ma nema pobjednika sto se toga tice,dobri su argumenti i jedne i druge strane,ali opet mislim da na kraju 90% ljudi iz Srbije navija za Novaka.90% Svajcaraca za Roger-a,90%Spanaca za Nadal-a,90% Amerikanaca za Roddick-a itd...
        Ja bi npr. navijao za njega ne znam odakle da je,isto kao sto navijam za Schumy-a.Jedino kad bi Novak i Schumy igrali jedan protiv drugoga,onda bi se lomio,ipak bih bio za Michael-a najvjerovatnije,to se pak nikad nece desiti $8#a

        sigpic

        Comment


        • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

          [quote author=majabl link=topic=478.msg258877#msg258877 date=1299022643]
          Ja recimo nisam navijac Srbije, navijam za Sloveniju, to sam vec vise puta rekla, poslije toga uglavnom navijam za Srbiju i Argentinu... I kao neko ko nije pravi navijac Srbije sam u DC navijala za Novaka protiv Monfilsa, iako mi je Monfils drazi igrac od Novaka. $%&amp;5qw7 Isto tako, kada igraju npr. Novak i Delpo (ne u DC), navijacu za Delpa, ali opet na drugi nacin nego sto bih navijala da igra npr. Delpo protiv Nadala ili nekog drugog igraca... @(*6sd$% Ali, opet ponavljam, svako ima pravo na svoje misljenje. $#^%RT


          A sto se tice toga da predstavlja drzavu, predstavlja je bolje nego ne znam ko i ne znam sta u svijetu, to je cinjenica, pogotovo on koji sve vrijeme ponavlja i istice da dolazi iz Srbije, da je Srbin, posvecuje pobjede svom narodu, koji to apsolutno nicim nije zasluzio. &amp;+I}\ Zato razumijem navijanje za nekog drugog igraca, ali navijanje protiv igraca iz drzave iz koje je navijac... e to mi nije jasno nikako... &amp;%@5w8&amp;* Razumijem i to da mu je antipatican, ali da mozete toliko da ga ne volite, to mi nikako nije jasno. $%&amp;5qw7

          Mozda skrecem sa teme, ali sjecam se na proslom SP u fudbalu kad su igrali Slovenci protiv Amerike, tih dana je najcesce utipkano na google-u bilo where is Slovenia, Slovenia - map ili nesto tako... *T_*@SR Dzaba im sva diplomatija, politika, privreda, EU, sve zivo... $#^%RT Isto tako, prije dobrih mjesec dana sam upoznala momka iz australije u Sloveniji i kad smo se raspricali, prva asocijacija na Srbiju bila je Novak Djokovic, nakon toga fudbal i mec protiv Australije. h5g6k8


          I, da, jos nesto, cije zastave imaju Federerovi i Nadalovi igraci nacrtane na licu, u rukama, na majicama??? (%fsd%&amp;j
          [/quote]
          E kad bi jos ovu konfuziju prevela u jedno 4 kvalitetne recenice mozda bi i imala nesto da kazem na ovo.
          Oznoji se Tata sav,
          bekendi ga strasno muce,
          borio se kao lav!
          al' mu ipak g.za puce!

          Comment


          • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

            Novak Djokovic: Noticeable Changes That Suggest He&#039;s Made the Next Step


            Novak Djokovic stormed onto the scene when he won the 2008 Australian Open. Many people thought that would open a floodgate of major titles for the young Serb.

            Surprisingly, Djokovic hit what some would call a slump. He continued to make deep runs in big tournaments but couldn&#039;t break through on the big stage. Everything would be fine until he ran into a top opponent. He would squander chances left and right, never seeming to play at his best.

            In the semifinals of the 2010 US Open, Djokovic gutted out a hard-fought, five-set victory over Roger Federer. This may be looked back at as the defining moment of Djokovic&#039;s career.

            He had only beaten Federer in a Grand Slam once before, and that was in the 2008 Australian Open. Since that win, Federer had owned him on the big stage.

            If Djokovic lost the US Open match to Federer, this would be a completely different story. With the win, Djokovic collected the confidence of a champion-to-be.

            That brings me to this: What are seven things that imply Djokovic has crossed the line from really good to great?



            Serve Is BackTop-Notch Conditioning


            From time to time, Djokovic will find himself moving back and relying on his defensive skill. Although that&#039;s not a smart strategy in today&#039;s game, Djokovic could employ it because of his impeccable defensive skills.

            The problem with the strategy is that it would gas Novak by the end of matches. Conditioning was a huge issue for Djokovic in Australia. If temperatures rose, he would overheat and had a hard time finishing matches.

            His breathing became a serious concern.

            Coming into 2011, Djokovic must have worked to correct the problem and has looked great in all of his matches thus far this year. To make the next step, Djokovic knew he had to address the issue.

            Looks like whatever he did is paying off.

            Going for It

            Novak broke into the national spotlight by going for his shots. As I touched on in the last slide, he loses sight of that sometimes.

            When Djokovic is tight to the baseline from the beginning of the point to the end, he&#039;s at his finest. He has the ability to create offensive firepower off almost any shot thanks to incredible timing.

            Djokovic gets into trouble when he starts tossing in drop shots and dropping a couple feet behind the baseline. When he&#039;s doing these things, he&#039;s at the will of his opponent. Players like Federer and Rafael Nadal will have a field day when Djokovic falls into this style.

            If Novak sticks to the game plan, it&#039;s hard for other players to get into a rhythm against him.


            Unblemished Record in 2011



            Novak hasn&#039;t lost a match since the Barclays ATP World Tour Finals.

            After helping his country to the Davis Cup title, he has continued to roll in 2011. Djokovic currently boasts a 14-match winning streak and two titles to go with it.

            With nearly triple as many wins as losses in his career, Novak is no stranger to winning. The tricky part is winning consecutive matches and tournaments. With the streak, Djokovic has moved to within 100 points of Federer in the rankings.

            Another tournament title would almost assure a second stint at No. 2 in the world for the 23-year-old.


            Owning Federer



            Rarely in the past decade has anyone beaten Roger Federer in straight sets. Novak Djokovic has done it twice in the last month.

            When he&#039;s at his best, Novak can really take it to one of tennis&#039; best of all time. Djokovic takes time away from Federer and pounds the ball to Fed&#039;s backhand.

            In their last match, Djokovic claimed the Dubai title when he defeated Federer 6-3, 6-3.

            This type of scoreline is unheard for someone opposing Roger in a tournament final. Federer usually saves his best tennis for the end of a tournament, and if he makes a final, he regularly comes out on top.

            Federer is 67-29 in finals after the loss to Djokovic.

            If Djokovic posts a win over Federer in the French Open, the press will hound Federer, questioning his ability to continue his greatness.


            Winning Convincingly



            The good: In 2011, Djokovic has a 5-0 record against top 10 players.

            The best: In these five victories, Djokovic has won 13 sets. He has only dropped one.

            The set that he lost was in a tiebreaker. Other than that, Novak has come out on top in every other set against top-tier competition. The match against Tomas Berdych where he lost a set was admittedly a terrible performance by Djokovic.

            He would rebound to win the next set and eventually the match after Berdych retired. Next, he dismissed Federer in impressive fashion.

            This is the most focused Djokovic has ever been. We&#039;ll see how long that confidence and swagger will carry on.


            A Top Contender

            Roger Federer has 15 major titles. Rafael Nadal has eight to his name. After that, there is a tie for third among active players.

            Djokovic is tied with Lleyton Hewitt with two majors in their respective careers. The difference lies in the timing of the Grand Slam victories.

            Hewitt won in 2001 and 2002. Djokovic captured his championships in 2008 and 2011. Hewitt has seen his prime come and go, while Djokovic may be just entering his. Therefore, Hewitt doesn&#039;t really provide a threat to Djokovic as the third-favorite contender in any major.

            This makes Novak the player with the best odds outside of Federer and Nadal to win a major title. Some may argue for Andy Roddick in terms of experience, but Djokovic has the better all-court game.

            Honestly, if Djokovic ends this season without competing in another Slam final, it will have been a disappointing season for him.

            Djokovic needs to push the pedal to the metal and try to break through while his game is at the level it&#039;s at now.


            http://bleacherreport.com/articles/6...xt-step#page/1
            sigpic

            Comment


            • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

              Bas lepo sto su Rafu i Feda skratili za po Mejdzor
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                @ Vladan

                Sumnjivi su mi tih 90% koji navijaju za Novaka, i da su to &amp;+I}\ ! Ne jer ga ne volim, vec jer su njegovi pravi navijaci vrlo retki. Primer, kad lose igra, pljuju ga i zakopavaju ga samo tako, cim igra i pobeduje (igra dobro ili vrh kao u poslednje vreme) svi ga dizu previse u nebesa. A i takvi navijaci, patriote iliti pravi nasi srpski navijaci kad cuju da tipa ja navijam prvo za Feda uvek, pa onda Noleta, pitaju me kakav sam ja to srbin? Prvo, neki ljudi su toliko maloumni da ne razlikuju individualno takmicenje i takmicenje za zemlju. Druga stvar koji bi isti takvi ljudi trebali da shvate je da ljudi ne biraju gde ce da se rode, bilo bi zanimljivo kad bi moglo. A problem je sto je takvih pacera previse, a ne objektivnih navijaca Noleta.


                Jos jedna stvar, ja mislim da je Nole cak i zanimljvi, meni jeste, postujem sto nekom nije. Jer ti kad &quot;upoznas&quot; nekog prvi put, za minut price vec znas da li te iritira ili ne, moze da to bude neki super lik, ali da te prosto nesto kod njega najopasnije iritira. Mene sto je izuzetno nerviralo kod Novaka je onaj jedan period kad je kao lud predavao meceve. To je lepo Fed rekao (ne navodim ga jer sam njegov fan) ili si spreman i igras, ili nisi i nemoj da se prijavljujes, vrlo prosto. Tu je moj problem bio sa njim i oko takvih stvari cu uvek imati problem.

                Ja na primer nemam problem kao jinxy sa Noletovim preteranim radovanjem, niti psovanjem i slicno, zaista ja licno nemam, ali isto tako shvatam da to njoj licno smeta i ne voli ga. Kao i sto vecina misli da je Fed nabedjena majmuncina i da glumi svasta, ja licno nemam nameru da ikog uveravam u suprotno, niti znam coveka licno i da mi je prijatelj da bih se brinuo za to, a drugo i ne trosim energiju na mamlaze (trudim se).

                Comment


                • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                  Nema sto da ti bude sumnjivo,samo je Divac imao ovo sto Novak sad ima,on igra za sebe na turnirima,a narod se budi u pola noci da ga gleda.


                  Pa rejtinzi gledanosti na kraju krajeva sve govore,finale DC je imalo nekih 200 000 jaci rejting nego Novakovo finale AO-a,a ovo prvo je reprezentacija,a ovo drugo je samo Novak.I jedno i drugo imaju ubjedljivo najjci rejting gledanosti od nezavisnosti Srbije,brojke ne lazu!


                  Kad se igra SO nidje nikog,kad igra Novak sve je puno,isti je slucaj i sa Arenom kad se igra DC,kad Novak igra puno je,svi su tu i gledaju,kad nema Novaka nije,to su cinjenice.I to moze svako da vidi.


                  E sad ima Novak mnogo pravih navijaca,samo u mojoj porodici 4.Moj otac ga uvijek psuje,ne samo kad izgubi,nego i kad odigra lose kao protiv Berdych-a neki dan,ali opet navija za njega,stalno.I to od 2006. ja sam poceo nesto ranije.Ali cisto da ti pokazem da nisu ni Federer-ovi nista bolji,kad je Svajcarska ispala iz svjetske grupe,a Fed tada nije igrao kao sto znas napusili su ga Svajcarci samo tako.Da ti ne pricam sta su uradili Na Li Kinezi zbog onog ucutkivanja u finalu AO-u,koliko su je samo pljuvali.


                  Normalno ljudima je krivo i pljuvace malo,ali cim opet izadje na teren navijace za njega.Imas ljude koji navijaju za njega zato sto je iz Srbije,a imas ljude koji bi navijaliza njega odakle god da je.Da je najbolji brend,da je ono po cemu je Srbija prepoznatljiva jeste,dva puta uzastopno je najbolji srpski promoter,dva puta uzastopno uzima oskar popularnosti(znam,ne mora nista da znaci,ali dolazi od publike ipak)
                  Cak i na ES britanski komentatori govore kako je heroj nacije i uzor mladima,mislis da nije?
                  Pa odjednom su djeca pocela da uzimaju rekete u ruke,svi bi da igraju tenis,preko noci je tenis postao nevidjeno popularan,sta mislis zahvaljujuci kome je to tako?
                  A ima itekako mnogo navijaca sirom svijeta,Kineza ga bas vole,Italijani i Francuzi isto.Imam prilike da gledam tenis i na italijanskom Super Tennis-u i oni bas obozavaju Novaka.I na MTF-u mozes vidjeti da ima mnogo navijaca sirom svijeta,posle Federer-a i Nadal-a vjerujem najvise,moguce da mu je Roddick blizu.
                  Ja opet kazem neki ne znaju da ovo sto Novak radi je veliko,ali saznace kad-tad,bice im jasno,nego ce tada biti kasno vjerovatno...


                  Kao lud predavao meceve kazes.
                  8 za 8 godina,pa zar je to mnogo?
                  Do 2010. Davydenko je imao 15,Del Potro 12,Roddick 11,a Nadal 7.Eto,pa ne cuh da je neko od njih predavao kao lud i da je folirant,samo Novak.Srecom to je lako pobiti kao sto vidis.Ferrero cak 11,prozivaju li ga da je folirant,da predaje?


                  Tenis je individualni sport i neko gleda na njega kao ti,neko pak drugacije.ALi ces primijetiti i u finalu Dubai-u da su Roger-ovi navijaci imali svajcarske zastave,Novakovi srpske,tako je to jednostavno i uvijek ce tako biti.

                  sigpic

                  Comment


                  • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                    [quote author=Vladan link=topic=478.msg258905#msg258905 date=1299041423]
                    Kao lud predavao meceve kazes.
                    8 za 8 godina,pa zar je to mnogo?
                    Do 2010. Davydenko je imao 15,Del Potro 12,Roddick 11,a Nadal 7.Eto,pa ne cuh da je neko od njih predavao kao lud i da je folirant,samo Novak.Srecom to je lako pobiti kao sto vidis.Ferrero cak 11,prozivaju li ga da je folirant,da predaje?
                    [/quote]

                    Procentualno je Djokovic najvise meceva predao, ne znam da li to i dalje vazi ali je u tom trenutku on ubedljivo vodio.
                    Moze sad Fed da preda 11 meceva, ali ce to procentualno biti mnogo manje nego kod Djokovica i na to je Nikola mislio.

                    Ne mozes isto da gledas na nekog igraca koji je na 600 meceva predao 6 ili nekog koji je na 200 predao 5 i da kazes, pa evo ovaj prvi vise predaje meceve.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                      [quote author=Nikola_89 link=topic=478.msg258903#msg258903 date=1299031850]
                      Mene sto je izuzetno nerviralo kod Novaka je onaj jedan period kad je kao lud predavao meceve.
                      [/quote]
                      Pa nije bas k&#039;o lud, ali jest k&#039;o fol bolestan. $#^%RT
                      Oznoji se Tata sav,
                      bekendi ga strasno muce,
                      borio se kao lav!
                      al' mu ipak g.za puce!

                      Comment


                      • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                        @ Jinxy hahhahahahahahahhaha, istina. $#^%RT



                        Nego, Vladane, samo cu te za jednu stvar ispraviti, napisao sam &quot;onaj jedan period&quot;, nisam rekao da to radi celu karijeru, i naveo sam razlog, ili jesi spreman ili nisi, vrlo prosto i jednostavno. I to sam citirao Federera koji je to rekao a nema ni jedan predan mec, ikad.

                        Te rejtinge i slicno ne pratim, jer uvek ima marketinga u svemu tome, sto ne znaci da ne mislim da nema puno navijaca kod nas. I jeste, istina je da on salje kao dobru sliku o nama u svetu, ali kako god okrenes, boli njih za nas, oni su otisli da gledaju njega i to je to.

                        Comment


                        • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                          [quote author=Dale link=topic=478.msg258866#msg258866 date=1299021978]
                          Meni samo nije jasno sto je vama cudno sto Bojana ne voli Djokovica .. Jednostavno , iz Srbije su i ona i on , ali ako joj se neko ne svidja , jednostavno joj se ne svidja i to je to ..
                          [/quote]
                          Da, tacno @(*6sd$%
                          Everything you want is on the other side of fear.

                          Comment


                          • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                            [quote author=bojanaBG link=topic=478.msg258908#msg258908 date=1299051133]
                            Procentualno je Djokovic najvise meceva predao, ne znam da li to i dalje vazi ali je u tom trenutku on ubedljivo vodio.
                            Moze sad Fed da preda 11 meceva, ali ce to procentualno biti mnogo manje nego kod Djokovica i na to je Nikola mislio.

                            Ne mozes isto da gledas na nekog igraca koji je na 600 meceva predao 6 ili nekog koji je na 200 predao 5 i da kazes, pa evo ovaj prvi vise predaje meceve.
                            [/quote]
                            Delpo je predao 12 vec,a kasnije je usao na tour.Je li on folirant,jesi li ikoga cula da kaze,Delpo predaje kao lud?
                            sigpic

                            Comment


                            • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                              [quote author=Vladan link=topic=478.msg258978#msg258978 date=1299074213]
                              Delpo je predao 12 vec,a kasnije je usao na tour.Je li on folirant,jesi li ikoga cula da kaze,Delpo predaje kao lud?
                              [/quote]

                              A je l&#039; Delpo predavao zato sto mu se zanoktica zacepila?
                              Takve neke sulude izgovore je imao Djokovic ^&amp;*ST*^#
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Re: ATP - NOVAK DJOKOVIC

                                [quote author=bojanaBG link=topic=478.msg258987#msg258987 date=1299075114]
                                A je l&#039; Delpo predavao zato sto mu se zanoktica zacepila?
                                Takve neke sulude izgovore je imao Djokovic ^&amp;*ST*^#
                                [/quote]
                                Da, tacno %QWT&amp;W
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X