Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo šta sam čitao jutros i dobio dozu dodatne inspiracije

    Comment




    • Djokovic na celu klase
      "But Pascal what are you saying?"

      Comment


      • Originally posted by AIRBORNE View Post
        Uz svu srecu koju nam je doneo... malo me cudi trenutak praznjenja.
        Zapravo ne cudi me, ocekivano je ali ipak ne vidim zasto nije motiv osvojiti 3x u nizu London i malo ispeglati H2H sa Rodjom.
        Da je bio "ozbiljniji" u Kini vec bi bio u prilici za egal.
        Da je bio "ozbiljniji" u Kini vec bi bio u egalu, sad bi bio u prilici da povede.
        Last edited by goku; 15-11-14, 23:27.

        Comment


        • Novaka sutra ocekuje blitz krieg i poneka igrica verujem, bas me zanima da li ce biti spreman i kako ce reagovati, narocito posle danasnih desavanja.
          Da li je NI -a toliko zapanjila 7 brzina Nishia ili
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Originally posted by Overlord View Post
            NI
            Zanima me da li je ovo najbolja performansa Novakovog servisa u karijeri , sto smo gledali danas u prvom setu ?
            Ja se ne mogu sjetiti kad je imao bolji.

            Kei je odlican returner (6. po osvojenim poenima na drugi servi, 15. na prvi, 7. po osvojenim gemovima na returnu). Podloga je spora. I Kei je u prvom setu osvoji 11% poena na Novakov servis. (Komparacije radi u 2. setu je imao 45%, u trecem 28%; protiv Ferera 36%, Federera 31% i Marija 40%) Novak noje igrao protiv nekih returnera pa brojevi nisu toliko instruktivni.
            Last edited by NI; 16-11-14, 09:28.

            Comment


            • Idemo Nole jos jedan korak




              Svi smo uz tebe
              Last edited by jovan; 16-11-14, 10:26.
              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

              Comment


              • Novak Nishikori

                1.
                Mec je definitvno pokazao da Kei bolji igarc u razmjenama sa osnovne linije. Barem na hardu. U poenima koji pocnu kao neutralni, tj. u kojima niko nema inicijalnu prednost, Kei ce u barem 75% sitacija da stekne prednost tokom razmjene koja uslijedi. To se vidjelo cak i u prvom setu, u kojem su bila 2 takva poena. (Steci prednost nije isto sto i dobiti poen.)

                Keiova 6 brzina je bolja od Novakove 6 poluofanzivne (on ima i sestu ofanzivnu). Kei je kralj razmijena, barem na hardu. Treba vise meceva protiv Rafe da dobije tu tituku i na sljaci.
                I pored svega toga ja sam daleko optimisticniji nego prije meca da Novak ima resenje za Keia. To se sinoc vidjelo.

                Da se razumijemo, Novak je u top formi, na podlozi koja mu idealno odgovara, u oslovim koji mu idealno odgovaraju... Ako u takvoj situaciji ne bi imao rjesenje za Keia bilo bi zalosno.

                Novak ima rjesenje jer ima neke druge prednosti.

                2.
                Kao prvo, Keiova defanziva bitno zaostaje za Nadalovom, Novakovom itd. To se vidjelo jucer. Kad Novak stekne prednost u poenu, Nishikorija spasava samo Novakova greska. Kada Kei stekne prednost u poenu, i te kako ima jos posla da obavi. Cesto se to zavrsi spektakularnom vinerom ali ne uvijek. Novakova ga defanziva frustrira, sto ima za posljedicu da gadja linije, sto je uvijek riskantno ali isto tako da se dekurazira jer njegova bazicna igra ne daje zeljeni rezultat. Kako inace objasniti onaj kolaps u 3. setu? On je poznat da igra odlicno odlucujuci set.
                Odoka gledano, Kei je jucer bio superioran u dugim razmjenama. Medjutim, statiskika pokazuje 23:18 za Novaka u poenima od 5-9 udaraca (56%) i samo 6:7 za Keia u poenima preko 9 udaraca. (54%) Po mom dubokom uvjerenju, razlog je Novakova superiorna defanziva.

                Na brzom hardu, to ne bi toliko dolazilo do izrazaja. Kako ce biti na sljaci? Ostaje da se vidi.

                3.
                Niko bolje od Keia ne moze da vrsi pritisak poslije prilicno dubokih lopti. Medjutim, poslije izrazito dubokih lopti on nije na nivou najbolji. U tome je Nadal kralj. On moze udarac na liniji pretvoriti u vinera, znajuci da ce svakako izgubiti ako ne ide na sve ili nista. Federer je odlican, Novak i Mari tek malo losiji. Ovo je povezano sa defanzivom.

                4.
                Keiov drugi servis je problem. Jucer je osvoji 17% na drugi servis. Novak 54%. Nevjerovatna razlika. Cak i 2. setu, u kojem je Kei nadigrao Novaka, bilo je 33%:33%. Komparacije radi u prvom setu je bilo 100%-0% a u trecem 63%-8% u postotku osvojenih poena na drugi servis.

                Keiov 1. servis je daleko bolji ali jasno zaostaje za Novakovim.

                Brzi hard bi tu pomogao Keiu, ali jos uvijek je razlika zacudjujuca.

                5.
                Kei ima problema da drzi svoju 6. brzinu citavo vrijeme. Mora biti tako. Eto sanse protivniku da osvaja gemove i setove kad je izvan 6. brzine. To se vidjelo jucer ali i na USO. Pitanje je da li bi Kei pobijedio da mu Novak nije ‘poklono’ i TB i brejk na pocetku 4. seta.

                6.
                Novak je potpuno svjestan sto treba da radi - ne pravi gluposti na sopstveni servis, vrsi pritisak na Keiov drugi servis i izbjegava razmjene. Ovo drugo moze postizati dubinom ili ranijim napadanjem. Jucer je uglavnom postizao dubinom. Imao je dobar odnos vinera i neiznudjenih 14:13. Sto je znak da nije forsirao. Kad nije imao zutu minutu, Novak je bio izvanredan jucer.

                7.
                Postoje i stvari koje jos uvijek brinu. Novakov ego je povrijedjen, on ne voli da bude inferioran sa osnovne. Nadam se da ce uspjeti disciplinom da kontrolise taj problem. Jucer je uglavnom uspijevao.

                Dobra igra protiv Keia zahtijeva jako dobru formu i maksimalnu koncetraciju. To nije lako ostvariti. Stvari se lako izmaknu kontroli. Tokom zute minute, Novakov prvi servis je bio samo 45% a Kei je osvajao svih 33% na 2. servis. Tako je bilo sa svim elementima igre i Nishikori je odmah zasjao.

                Konacno, sve ce to teze ici na brzom hardu.

                8.
                Ono Novakovo gubljnje fokusa zbog publike je neprofesionalno pa i neoprostivo. Prvi set je dobio u 23 minuta, onda je odmah brejknuo u drugom. Prirodno je da je publika u tom trenutku podrzala Keia. Prvo, neutralna publika uvijek podrzava autsajdera. Vaznije, nisu htjeli jos jedan set od 23 minuta.

                Comment


                • NI,

                  Apsolutno se slazem, ti treba da komentarises meceve! Idealna zapazanja .

                  Comment


                  • @NI
                    Zahvaljuci sjajnom kretanju i niskom tezistu Kej udara lopticu ranije od svih i kada mu se dozvoli da pridje na osnovnu ili udje u teren tu je strasan.
                    Da za to itekako ima leka demonstrirao je Novak. Dve bitnosti bih istakao. Siguran servis i dubina Novakovih udaraca.
                    1. set je odlicna potvrda za tu tvrdnju. Novakovi udarci isli su vrlo duboko, blizu osnovne linije. Oterao je Keja van komforne zone za napad. Cim se odmakne od osnovne linije japanceva ofanziva gubi na probojnosti. Njegovi udarci gube na snazi sto je udaljenost veca. Posto je rec uglavnom o ravnim udarcima bez puno spina mogucnost greske raste.
                    Posle ribrejka u 2. setu i ironicnog aplauza publici Novak je izgubio dubinu, pao mu je procenat prvog servisa, plan igre se raspao. Njegove loptice zavrsavaju puno plice taman kako odgovara Keju.
                    Odbrana servisa i spasavanje brejka na pocetku 3. seta bude Novaka, plan igre se ponovo primenjuje, vraca se servis i dubina, kraj, hvala lepo, do vidjenja.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by pecaros View Post
                      @NI
                      Zahvaljuci sjajnom kretanju i niskom tezistu Kej udara lopticu ranije od svih i kada mu se dozvoli da pridje na osnovnu ili udje u teren tu je strasan.
                      Da za to itekako ima leka demonstrirao je Novak. Dve bitnosti bih istakao. Siguran servis i dubina Novakovih udaraca.
                      1. set je odlicna potvrda za tu tvrdnju. Novakovi udarci isli su vrlo duboko, blizu osnovne linije. Oterao je Keja van komforne zone za napad. Cim se odmakne od osnovne linije japanceva ofanziva gubi na probojnosti. Njegovi udarci gube na snazi sto je udaljenost veca. Posto je rec uglavnom o ravnim udarcima bez puno spina mogucnost greske raste.
                      Posle ribrejka u 2. setu i ironicnog aplauza publici Novak je izgubio dubinu, pao mu je procenat prvog servisa, plan igre se raspao. Njegove loptice zavrsavaju puno plice taman kako odgovara Keju.
                      Odbrana servisa i spasavanje brejka na pocetku 3. seta bude Novaka, plan igre se ponovo primenjuje, vraca se servis i dubina, kraj, hvala lepo, do vidjenja.
                      Sve je to vidljivo. Dodaj da je Novak presato da bude 'aktivan' na Keiov drugi servis u drugom setu.

                      Novak je imao u prva 2. gema treceg seta srece, pogodio je par linija. Medjutim, sto je 0:2 u trecem za Keia? Nista, on u noramalnim okolnostima ne predaje mec zbog toga. Nije ni sinoc predao u bukavanom smislu. Ali vise nije vjerovao u pobjedu, jer on sporom hardu nema odgovor na Novakov sinocni plan. Cak ako je Novakova izvedba i losija nego je bila sinoc.

                      Ono sto je Kei jucer dozivio mora da boli. Sada sam mu poslusao intervju:

                      -u prvom setu sam bio nemocan.
                      -u drugom se Novak malo unervozio (bit tight) a ja sam rizikovao i pogadjao.
                      -u trecem sam se malo uplasio kad sam imao brejk lopte i previse rizikova. Kaze da se uplasio sto je Novak No1. Ili ce biti da se upalsio da ce doci igra iz 1. seta.
                      -poslije 2. gema u trecem je Novak ponovo digao igru.
                      Last edited by NI; 16-11-14, 11:59.

                      Comment



                      • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • Na Londonskoj temi cu biti samouveren u Novakov uspeh danas, da ostala "banda" i Fedovci ne vide strah ali
                          malo me plasi onaj Rodjin "plan B" koji uvek poteze kada mu ne ide dobro protiv Novaka...
                          Malo se rastrci po terenu, koristi servis volej, izlazi na mrezu cesce i manijacki... u tom se i potrefi delirijum publike koja ce biti 92%
                          za njega... itd...
                          Morace Nole bas da izvuce jos neki tank ako ga uopse ima za danas, daj Boze da ga ima. Ajmo Nole jos samo danas "pogini" a onda odmor i uzivanje prvu put kao otac. Srecno legendo, uz tebe smo. Po milioniti put ti kazem i mi forumasi, duvacemo u jedra tvoje pobede.
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • Novak će dobiti još jednu jako važnu nagradu, bez obzira kako se ovaj derbi završi večeras, a to je priznanje koje dobija četvrtu godinu zaredom Goledn Bagel Award.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Kako to kad je teniski Gatuzo, defanzivac?
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Novak će dobiti još jednu jako važnu nagradu, bez obzira kako se ovaj derbi završi večeras, a to je priznanje koje dobija četvrtu godinu zaredom Goledn Bagel Award.
                                Je li 9 ove godine?

                                Comment

                                Working...
                                X