Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Izjava Novaka, kojom ukazuje na nesto sto je sasvim jasno, ali je izazivalo nedoumice-
    "Đokovićevu rečenicu „da mu tenis više nije najvažnija stvar u životu“.

    "Stvarno ne znam kako su ljudi razumeli moje reči, ali mislim da nisam rekao ništa pogrešno. Bilo bi nelogično da mi tenis bude važniji od supruge i bebe. Trudim se da svoju pažnju i energiju maksimalno usmerim na porodicu. To naravno ne znači da ću da zapostavim tenis. Ovde sam fokusiran sto posto da pružim što bolje partije. Ništa se nije promenilo u mom pristupu mečevima od kada sam se oženio. I dalje radim iste stvari koje sam radio godinama sa svojim timom i to odlično funkcioniše. Ovo je moj posao. Imam maksimalnu podršku supruge, porodice i celog tima" – normalno celjade
    Last edited by jovan; 30-08-14, 06:31.
    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • Pa ako cemo da se vodimo tom logikom, bilo bi nelogicno i da mu tenis bude vazniji od majke,oca,devojke... Ako je stvarno (ne znam, nisam ispratio,vodim se vasim komentarima) bio izjavio „da mu tenis više nije najvažnija stvar u životu“ onda ovo nije neko objasnjenje. Ne kapiram sto se sada "vadi"

      Mozda bi sada bolja i tancnija izjava bila da ima nove odgovornosti u zivotu i da ce imati manje vremena da se fokusira na tenis sto je apsolutno normalno
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Originally posted by Alemannia Aachen View Post
        Da, ali te 2011.godine je bio prepun sampouzdanja i u zivotnoj formi. Nisu to bas iste okolnosti. Na prethodna 2 US Open-a je dosao u dosta slabijoj formi(bas kao i ove godine), a onda je na pocetku protiv dosta slabije rangiranih protivnika maksimalno pritiskao da ostvari sto ubjedljivije pobjede. Daleko od toga da ubjedljive pobjede nisu dobrodosle, ali nekako imam osjecaj da Djokovic, pod trenutnim okolnostima, to forsira iz pogresnih razloga, tj. da se vise trudi da dokaze ljudima kako nije u krizi igre i rezultata, odnosno da li je Becker pravi izbor za trenera i slicno...

        Malo se iskrivio cinjenice.


        2011. je Novak bio


        Igracki -------------- 95
        Vjera u sebe------- 90 (jos on sebi dokazuje gdje je)

        Forma -------------- <80 (bio je povrijedjen, jedva je dobio Federera u polufinalu)
        Samopouzdanje--- 100


        Igracki znaci sto je znao da odigra, koji mu je bio repertoar udaraca itd. U principu objektivna mjera njega kao igraca.
        Vjera u sebe pokazuje gdje ti svoju igru, u dnu duse, svrstavas u odnosu na druge. Subjektivni stav prema sopstvenim mogucnostima.

        Forama je kako dobro igras ono sto znas da odigras.
        Samopuzdanje oznacava koliko si siguran da ces odigrati dobro ono sto zanas da odigras. Usko povezano sa formom ali i sa tvojom svijescu kako brzo tu formu mozes popraviti ili pokvariti.

        Odlican primjer za razliku izmedju samopuzdanja i vjere u sebe je Federer. Prije 12 mjeseci je imao losu formu i nikakvo samopouzdanje. Sve jedno mu nije smetalo da kaze da ce 2014. sve zavisti od njega, s izuzetkom sljake. I to je manje vise ostvario. Vjera u sebe je ostala nepoljuljana.



        2012.


        Igracki -------------- 90 poceo je da mijenja igru a proces nije doveo do kraja
        Vjera u sebe------- 80

        Forma -------------- <80
        Samopouzdanje--- 70 malo poljuljano


        2013.


        Igracki -------------- 95 novi paket je bio skoro doveden do kraja
        Vjera u sebe------- 90 (poceo je da vjeruje u svoj novi paket ali rezultati to nisu potvrdjivali)

        Forma -------------- <70
        Samopouzdanje--- 60 dosta poljuljano


        2014. Procjena (tek na kraju cemo znati)


        Igracki -------------- 98 (novi paket je testiran)
        Vjera u sebe------- 100 (zna da trenutno sve zavisi od njega protiv svakog protivnika i na svakoj podlozi.)
        izuzetak je Nadal na suhoh sljaci.

        Forma -------------- <60
        Samopouzdanje--- 80 Losa forma ga nije potpuno poljuljala

        Ove je godine pitanje da li dovoljno vjeruje u sebe da ekspresno digne formu.

        ------------------
        Nedovoljna vjera u sebe je ucinila da izgubi finala na USO 2012. i 2013. i finale RG-a 2014.

        Nedovoljna vjera u sebe i igracki nedostaci su ucinili da izgubi polufinale Uimbldona 2012.

        Nedovoljno dobra forma i igracki nedostaci su presudili finala RG 2012. i Uimbldona 2013.

        I konacno, igracni nedostaci i nedostatak samopouzdanja su presudili polufinale RG-a 2013.
        Last edited by NI; 30-08-14, 11:54.

        Comment



        • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

          Comment


          • Fino, bas fino
            sigpic

            Comment


            • Odlicna igra Novaka, i interesantna taktika.
              Svaki set je pocinjao maksimalno, da bi kasnije smanjivao tempo, i pojacavao po potrebi-sto ukazuje da je fizicki izuzetan.
              Tokom meca je delovao toliko samouvereno, da je neke udarce izvodio potpuno nonsalantno
              Pokrivenost terena i odbrana vrhunski, efektan BH, i verovatno najbolji return u istoriji tenisa.
              Uz sve to,mocan servis i FH,stavljaju Nola u dominantan polozaj, bez obzira na protivnika.
              Sa nestrpljenjem ocekujem naredne meceve


              Spoiler
              Izuzetno sam zadovoljan pobedom, pa mozda u necemu i preterujem
              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

              Comment


              • Pevala na Novakovoj pres konf., kazu njegova gosca ( u kuci u kojoj je)

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Joj kako je samo zagrli na kraju
                  * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • A i ti bi htela da te grli?
                    Evo Barbara ne pominje one poljupce koje svaki put dobije od njega.

                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Jao Olja, a ti kao ne bi
                      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                      Comment


                      • Osmijeh







                        Last edited by proudNolee; 30-08-14, 22:21.
                        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • Originally posted by proudNolee View Post
                            Jao Olja, a ti kao ne bi
                            Ma pusti grljenje, ja bih da ga priupitam za neke stvari.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Odlican primjer za razliku izmedju samopuzdanja i vjere u sebe je Federer. Prije 12 mjeseci je imao losu formu i nikakvo samopouzdanje. Sve jedno mu nije smetalo da kaze da ce 2014. sve zavisti od njega, s izuzetkom sljake. I to je manje vise ostvario. Vjera u sebe je ostala nepoljuljana.
                              Ovdje nije rijec o tome kako ce to izgledati naredne godine, odnosno kolike su mogucnosti nekog igraca. Ako je to sve tako jednostavno, zasto Federer nije odmah prosle godine "prelomio" i tu vjeru pretocio u rezultate. Da ne znam koliko covjek ima vjere u sebe, neke stvari su jednostavno u covjekovoj prirodi i to je jako tesko kontrolisati. Normalno da je sve drugacije kada se tenzije na kraju godine spuste, kada nema pritiska i stresa, kada se igrac (zargonski receno) resetuje i jednostavno spreman udje u novu sezonu.

                              Imao sam neke linkove vezane o psihologiji u sportu, ali nisam sacuvao, pa me sad mrzi da "guglam" i trazim. Ali, nije to sad ni bitno...

                              U svakom slucaju, moja poenta nije bila da ubjedljive pobjede nisu dobrodosle, vec da je ponekad bitno pod kojim okolnostima se one forsiraju. Pod trenutnim okolnostima, cini se da Djokovic nakon losijih igara ima zelju da ubjedljivo savlada protivnike sa ciljem da dokaze (vise drugima nego sebi) da je prevazisao krizu igre i rezultata, s obzirom na to da se mnogi potenciraju pricu da on bas i nije najveci favorit za titulu na ovogodisnjem US Open-u. Dok s druge strane Federerov tim radi kao u najboljim danima, vjerovatno osjeca da je pravi trenutak, stvarajuci i na terenu i u medijima atmosferu koja ga gura u prvi plan tako da se opet nekako sve oko njega vrti. I ono prisustvo MJ-a je u te svrhe, a ne zbog nekog velikog prijateljstva ili sta vec. Svi znamo da Djokovic itekako osjeca te negativne vibracije oko njega i nedostatak prave podrske sa tribina(nema sumnje da ce u slucaju finala Djokovic-Federer 90% ljudi na tribinama navijati za Svajcarca).

                              Naravno da tu nema pravila, niti je moguce upotrijebiti neku matematicku teoremu za dobijanje rezultata, ali u odredjenim okolnostima neke sitnice sigurno povecavaju ili smanjuju njegove sanse za titulu.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Ma pusti grljenje, ja bih da ga priupitam za neke stvari.
                                Ma de nemoj ga, pusti vidiš kako je happy
                                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                                Comment

                                Working...
                                X