Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NI, manje-vise slazem se tobom u vecini tacaka koje si nabrojao sem tacke 3.
    Originally posted by NI View Post
    3.
    Koliko je Novak bio los? Prilicno. Da li je bas bio kriminalan? Mislim da nije.

    To je Sinsinati, to je brza podloga koja fovorizuje servere. Iako je lose returnirao, lose serviranje. je daleko vise doprinijelo njegovom porazu.
    Ja sam ti postavio pitanje kao vernom Novakovom fanu i dobrom poznavocu teniske statistike kad Novak na jednom mecu nije imao maltene nijednu brejk loptu u celom mecu (mec sa Congom) i kad je protiv nekog igraca u jednom set uzeo samo 4 poena u 6 gema na protivnikov servis? Ja ne pamtim bar na MS a gledao sam dosta njegovih meceva. To je vise od prilicno lose.
    Za servis se slazem, to sam i napisao u svojoj kratkoj analizi.
    Ali kao sto rekoh, sacekajmo US open za konacnu ocenu u kom smeru ide Novakova karijera. Mozda je samo skrivao karte pred US Open.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Ali kao sto rekoh, sacekajmo US open za konacnu ocenu u kom smeru ide Novakova karijera. Mozda je samo skrivao karte pred US Open.
      U kom smejru ide njegova karijera? Debelo prerano da bi se o tome uopste mislilo. Ali ne zaboravi da njegov ranking moze samo na dolje.

      Moj je utisak da je njemu apsolutni prioritet USO. Tako treba i da bude. Isto tako je moj utisak da je Sinsinati bio u prvom redu pripremni turnir, pa tek onda cilj sam po sebi.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        U kom smejru ide njegova karijera? Debelo prerano da bi se o tome uopste mislilo. Ali ne zaboravi da njegov ranking moze samo na dolje.
        Nije prerano ako ispadne pre 1/4 finala. On za sada ima 21 uzastopno 1/4 finala na GS.
        By the way, ponovo mi nisi odgovorio na pitanja ali nema veze.

        Comment


        • skeptik,

          Mislio sam da se radi o retorickom pitanju.

          1.
          Novak nije imao brejk loptu u mecu sa Federerom u Sinsinatiju 2012. Izgubio je 0:6, 6:7. Mislim da je poslije toga u svim mecevima ima BL.

          2.
          U kojem je setu zadnji put put osvojio 5 ili manje poena na protivnicki servis kao sa Robredom sinoc? Provjericu par meceva....

          (Protiv Cilica IW 2014 prvi set Novak osvaja samo 3 poena na protivnicki servis)
          (Haas 2013 Maimi prvi set 4 poena )
          (Federer 2012 Cincinnati prvi set 3 poena)
          Last edited by NI; 15-08-14, 13:46.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            skeptik,

            Mislio sam da se radi o retorickom pitanju.

            1.
            Novak nije imao brejk loptu u mecu sa Federerom u Sinsinatiju 2012. Izgubio je 0:6, 6:7. Mislim da je poslije toga u svim mecevima ima BL.

            2.
            U kojem je setu zadnji put put osvojio 5 ili manje poena na protivnicki servis kao sa Robredom sinoc? Provjericu par meceva....
            Svaka cast majstore. Mene je mrzelo da proveravam. Jos jednom respect.

            Comment


            • Razocaravajuci poraz Novaka,on nije mogao nista da uradi protiv Robreda na brzom hardu,a kako bi tek islo protiv Endija ili Rogera ne mogu ni da zamislim.No,sta god bio razlog ovakve Novakove igre mislim da na USO titula jos dostižna za Novaka koliko god to zvucalo nedostizno sada

              Comment


              • Ne aludiram na ništa samo mi je bila interesantna činjenica
                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                Comment


                • A kad je Nadal dobio USO prosle godine onda je dobio i Sinsi i Kanadu.

                  Novak je 2011. dobio Kanadu i izgubio finale Sinsija.

                  Nadal je 2010. izgubio polufinale i cetvrtfinale.

                  Dobra forma prije USO je dobar zanak ali nije presudna za osvajanje.

                  Comment


                  • Posle ove Novakove"smekerske izjave", sam prilican optimista, pred USO.
                    Otprilike, izmedju redova, sve je pod kontrolomi

                    Na pitanje da li će uvesti neku novinu u pripreme za US open, Đoković je odgovorio:

                    “Treniraću sa dva reketa“, kazao je Novak uz osmeh, “Ne, priprema će biti manje-više ista. Oko mene je tim ljudi, pokušaćemo da analiziramo igru i da se postaramo da se krećem u pravom smeru. Želim da u Njujorku budem na vrhuncu forme. Istina je da sam očekivao više od sebe na ova dva turnira, ali moram da idem dalje – sledi Gren slem turnir i tu želim da igram dobro“.
                    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      A kad je Nadal dobio USO prosle godine onda je dobio i Sinsi i Kanadu.

                      Novak je 2011. dobio Kanadu i izgubio finale Sinsija.

                      Nadal je 2010. izgubio polufinale i cetvrtfinale.

                      Dobra forma prije USO je dobar zanak ali nije presudna za osvajanje.
                      Federer je pred USO 2008. ispao u 2. kolu Kanade i 3. Sinsija.
                      "But Pascal what are you saying?"

                      Comment


                      • Originally posted by thrillseeker View Post
                        Federer je pred USO 2008. ispao u 2. kolu Kanade i 3. Sinsija.
                        A 2007. je imao finale Kanade i pobjedu u Sinsiju.

                        2006. pobjedu u Kanadi i 2. kolo Sinsija.

                        2005. titula i u Kanadi i u Sinsiju.

                        2004. titula u Kanadi i 1. kolo Sinsi

                        A DP 2009.
                        Finale Kanade, Sinsi nije igrao.


                        Kao sto vidis. Cesce je pobjednik onaj koji osvoji jedan od dva pripremna mastersa, ali ne mora da znaci.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          A 2007. je imao finale Kanade i pobjedu u Sinsiju.

                          2006. pobjedu u Kanadi i 2. kolo Sinsija.

                          2005. titula i u Kanadi i u Sinsiju.

                          2004. titula u Kanadi i 1. kolo Sinsi

                          A DP 2009.
                          Finale Kanade, Sinsi nije igrao.


                          Kao sto vidis. Cesce je pobjednik onaj koji osvoji jedan od dva pripremna mastersa, ali ne mora da znaci.
                          Federer nikada nije u Montrealu osvojio Rogers Cup, te godine nije ni igrao.

                          Comment


                          • posto sam sinoc bio u gostima dje se pratila atletika zakacio sam svega nekoliko posljednjih gemova. bolje da nisam ni toliko,.
                            po mojim nekim proracunima ovdje se trebao podic pehar (i dogod na rg ;-) a narocito kad vidimo ko ce se sve botiti za isti u ova 2 dana.
                            ali necu zaliti. ako je to cijena onako izvojevanog vimbldona - neka je.

                            ovo ce dakle biti prva novakova sezona (od 2006.) bez nove tzv velike titule:
                            2007: majami, kanada (2)
                            2008: aus.open, ind.vels, rim, oi medalj, masters kup (5)
                            2009: bersi (1)
                            2010: dejvis kup (1)
                            2011: madrid, vimbldon, us.open (3)
                            2012: sangaj (1)
                            2013: mont.karlo (1)
                            ukupno 14od16
                            zna se koja 2 fale

                            za ovu god ostaju dva takmicarska cilja:
                            a) us open
                            b) poz br1
                            s tim da iz prvog prakticno proizilazi i ovo drugo

                            po bukmejkerima je i dalje suvereni favorit za titulu u njujorku:
                            nole 2,35
                            rafa 5,00
                            andi 5,00
                            fed 8,50
                            .....
                            da prognoziram necu
                            jedino sto znam je da od monfisa i cilica nikad nece izgubiti atp mec ;-

                            Originally posted by AleksaVP View Post
                            .ovakvom igrom ne može ništa postići, pa ne bi mogao ni Troickog da dobije...
                            da znas da me ovo malo podsjetilo na (za mene epski) mec sa troickim na us openu 2010.

                            Originally posted by skeptik View Post
                            Novaku je WB titula spasila na neki nacin karijeru..
                            po meni prekretnica u novakovoj karijeri je bila podizanje salatare.. ostalo je istorija
                            osvajanjem ovogodisnjeg vimbldona sprijecena je "lendlizacija" njegove karijere ;/)

                            Originally posted by juventus View Post
                            stvarno je tesko biti Novakov navijac,.D
                            najlaksa stvar i najljepsa

                            Comment


                            • @za kolegu čačanina ;0)

                              15.avgust 2004.
                              posljednji fjučers nastup i dupla kruna



                              Spoiler

                              u finalu je savladan stari poznanik cipola (takodje i u parovaima)



                              Spoiler

                              partner u dublu je bio dejan petrovic (sadasnji trener ane ivanovic)



                              Code:
                              1K Novak Djokovic (1) SCG - Goran Tosic           SCG   6-2 6-3
                              2K Novak Djokovic (1) SCG - David Savic       (Q) SCG   6-1 6-0
                              QF Novak Djokovic (1) SCG - Jerome Becker     (Q) GER   2-6 6-3 6-4
                              SF Novak Djokovic (1) SCG - Darko Madjarovski (3) SCG   3-6 6-4 6-2
                              F  Novak Djokovic (1) SCG - Flavio Cipolla    (7) ITA   6-4 6-3
                              http://www.tksloboda.org.rs/protf.htm

                              http://www.itftennis.com/procircuit/...tid=1100010182

                              Comment


                              • Originally posted by cssr View Post
                                @za kolegu čačanina ;0)

                                15.avgust 2004.
                                posljedni fjucers nastup i dupla kruna



                                Spoiler

                                u finalu je savladan stari poznanik cipola (takodje i u parovaima)



                                Spoiler

                                partner u dublu je bio dejan petrovic (sadasnji trener ane ivanovic)



                                Code:
                                1K Novak Djokovic (1) SCG - Goran Tosic           SCG   6-2 6-3
                                2K Novak Djokovic (1) SCG - David Savic       (Q) SCG   6-1 6-0
                                QF Novak Djokovic (1) SCG - Jerome Becker     (Q) GER   2-6 6-3 6-4
                                SF Novak Djokovic (1) SCG - Darko Madjarovski (3) SCG   3-6 6-4 6-2
                                F  Novak Djokovic (1) SCG - Flavio Cipolla    (7) ITA   6-4 6-3
                                http://www.tksloboda.org.rs/protf.htm

                                http://www.itftennis.com/procircuit/...tid=1100010182
                                Druze hvala puno.

                                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X