Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bila su ova dva turnira odlična prilika da se zbog Rafinog neigranja poveća bodovna razlika i smanji pritisak za ostatak sezone kad se brani dosta bodova, a biće i dosta obaveza oko bebe..
    ali, šta je, tu je.. idemo dalje..
    ne smatram ovo toliko tragičnim..
    nemojmo se iznenaditi i ako bude lošijeg retultata na USO..
    Originally posted by gokara
    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

    Comment


    • Ho, ho, ho ( ne, nisam postao Deda Mraz u međuvremenu ), šta to ja sve pročitah ovde?
      Ok, da se razumemo, igrao je onoliko loše koliko može da odigra i posledično ispao rano.
      So what? Kraj karijere, bla truć, ma jeste, a ja sam Pera Kojot, supergenije.
      Ovo nema veze sa formom i opuštanjem, očigledno je da ima neki problem koji na njega utiče psihički, samo tada igra ovako.
      I šta bi sa onim, ne treba da se cima sa mastersima, samo GS?

      Daklem, Nole, vrći formu za US open, nemoj da prstom pokazuju na tebe i viču ti klincu sutradan Ha ha, matorog ti dobio Robredo, najveća prevara od igrača ( credits by Vladan )!

      wink wink ;)

      Comment


      • Originally posted by cacanin View Post
        Da li bi mogla da mi pojasnis ovaj deo posta, bas me zanima nisam u toku...na koje sile mislis?

        Hvala



        Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
        Nije se lepo izrazila, mislila je na "Neocekivanu silu koja se iznenada pojavljuje i resava stvar" ... s tim sto se malo pogubila
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Ovako lose nije igrao od IW i Maimia 2010. Zapravo je losiji nego tada. Pretproslogodisnji problemi su bili takvi da nije mogao pobijediti najbolje u finalima. Sada gubi od igarac koji nisu sam vrh.
          Slazem se da su ovo dva najlosija rezultata na open hardu od 2010 sto se tice MS i ima tu neke paralele. Tada je u Majamiju izgubio od Rohusa u svom prvom mecu, a od Ljubicica u 1/4 finalu IW sa napomenom da je kasnije Ljubicic pobedio i Nadala i osvojio IW. Nesto slicno kao Conga u Torontu.

          Originally posted by Alemannia Aachen View Post
          Robredo je bio u Top 5, dobar je igrac, iskusan, veoma konstantan u igri kada je u formi, tako da ovo nije bas neko mega-iznenadjenje. Druga je stvar to sto neki imaju fiks ideje da Djokovic u teoriji ne bi "smio" da izgubi od Robreda, ali realnost je ipak drugacija. Takodje, bilo je za ocekivati, a to sam i napisao proslu noc, da ce Robredo biti napaljen za ovaj mec, jer on bas i ne gotivi Djokovica jos od 2008.godine kada ga je i optuzio da ovaj folira s povredama i da medicinski TO uzima da bi poremetio ritam protivnika.
          Djokovic je prije nekoliko godina "umirao" po terenu sa kojeg su ga cak i iznosili, tako da je ovo sto je on ostvario u karijeri i vise nego impresivno, jer tesko da postoji osoba koja je mogla sve ovo da predvidi uzevsi u obzir njegove zdravstvene probleme.
          Robredo je bio TOP 5 igrac, pa sta? Hewitt je bio No.1, osvajao GS pa ne moze vise da se sastavi na terenu a pribliznih je godina kao Robredo. Otisao si mnogo u proslost. Te 2008 Novak je imao 21 godinu, Robredo u svom primetimu. Ovo je 2014 godina.

          Originally posted by jagodica View Post
          Bila su ova dva turnira odlična prilika da se zbog Rafinog neigranja poveća bodovna razlika i smanji pritisak za ostatak sezone kad se brani dosta bodova, a biće i dosta obaveza oko bebe..
          ali, šta je, tu je.. idemo dalje..
          ne smatram ovo toliko tragičnim..
          nemojmo se iznenaditi i ako bude lošijeg retultata na USO..
          Za Novaka je najvaznije da ne ispadne pre 1/4 finala na US Openu da bi imao kakav-takav kontinuitet na GS, sve iznad toga je bonus.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Nije se lepo izrazila, mislila je na "Neocekivanu silu koja se iznenada pojavljuje i resava stvar" ... s tim sto se malo pogubila
            Originally posted by miloolja View Post
            A tek one nevidljive sile koje se iznenada pojavljuju ( i ne resavaju stvar).
            Jedino sam se "pogubila" u reci neocekivano, a stavila nevidljive... i nisam ja kriva :P
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Ako su ove informacije na twitteru tačne, Novak je odmah otputovao za NY
              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

              Comment


              • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                Comment


                • 1.
                  Robredo je igrao odlicno jucer. Znao je sto hoce i kako to da ostvari. Naravno kljucno u njegovom planu je bilo da Novak nije u formi. A znao je da Novak protiv Simona, iako bolji nego u Torontu, nije bio top.

                  Drugi servis u tijelo i odlican FH su bili kljucni u Robredovoj pobjedi. Pogotovo FH paralela. S druge strane Novakov servis nije bio na nivo.

                  Valja dodati da je Robredo igrao kljucne poene izvrsno. U TB pri 6:6, fantastican return pa AS. Odlicna tri vezana poena u zadnjem gemu kad je brejknuo Novaka. Jedini izuzetak je ocajna greska na prvoj mec lopti.

                  2.
                  Novak zna sto je resenje problema: "Practice, practice, practice!"
                  Last edited by NI; 15-08-14, 10:33.

                  Comment


                  • Neka mu je na zdravlje, "najlepsi period u zivotu", a bice dana kada ce i nama da uzvrati"nasa ocekivanja"
                    Bez obzira na trenutne rezultate, ocekujem qf. na USO.
                    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      @Majo
                      ne možeš da kažes da mu ovo nije dobra godina, ....
                      Ok, kada ovako napises skoro imas pravo ali mogao je bolje! Npr Dubai , monte carlo pa i RG nije smeo da izgubi! Da ne pricam o velikim prilikama na ova 2 mastersa bez Rafe. Trebao je da se mnoooogo vise potrudi i odmakne u bodovima, onako kako ce npr Fed da iskoristi ove prilike i mnogi drugi losiji igrači.

                      Nemam apsolutno nista protiv jelene, cak naprotiv, ali Fed se npr oženio tek sa 29 kad se je vec bio izašao iz prime-a. Znaci slazem se i dobro si primetio, jelena nije mirka a ni Nole nije Fed i bojim se da je upravo tako, da ni Nole ni jelena vise neće da se cimaju. Za nekog sa naseg podneblja novak je postigao i zaradio neverovatno mnogo i to mu je dovoljno, takav je nas mentalitet, srecom!

                      Živim odavno u svajcarskoj i znam takodje i ovaj mentalitet u dušu i zbog toga mi je jasno da ce Fed igrati jos dugo. Za njih je posao zivot, para im nikada nije dovoljno a da ne pricam o takmičarskom duhu, egu i prestižu ...

                      Svim novakovim fanovima zelim lep dan i lep vikend i sto manje tuge i bola. Prosli smo sa njim puno toga, drzimo fige za uso i sve ostalo. Ćeraćemo se još.
                      Last edited by Maja; 15-08-14, 10:30.

                      Comment


                      • Imala sam drugačija očekivanja i viziju ova tri turnira (Toronto, Sinsi i US) Nadal ne igra i mislila sam da će Novak da iskoristi Toronto da uhvati zalet i tempira formu, Sinsi da konačno uzme taj turnir i poveća prednost u odnosu na Nadala i US da se ta prednost dodatno uveća, da se uzme drugi GS i učini ovu sezonu odličnom, samim tim da pripremi teren za preskakanje kojeg turnira nakon što stigne beba, ali Novak je očito imao druge planove
                        Zbog čega ovi rezultati to ne znam, forma može da se dovede koliko toliko u red ako ovih deset dana bude trenirao i samo trenirao, sa glavom 100% u tenisu a mislim da može ovih 20-ak narednih dana da uradi toliko, da zaboravi na sve (pod pretpostavkom da je sve sa Jelenom i bebom uredu, a vjerujem da jeste i da trenutno nema nekih pozadinskih problema) i da se fokusira maksimalno na naredni turnir, ali motivacija ako je nema onda nema ni dobrog rezultata na US-u
                        Nisam nešto pretjerano zabrinuta, i ne mislim da je u nekom dubokom tunelu, treba prvo da sačekamo US da vidimo šta će tamo da se desi i koliko je daleko to svjetlo na kraju tunela
                        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          1.
                          Robredo je igrao odlicno jucer. Znao je sto hoce i kako to da ostvari. Naravno kljucno u njegovom planu je bilo da Novak nije u formi. A znao je da Novak protiv Simona, iako bolji nego u Torontu, nije bio top.
                          Drugi servis u tijelo i odlican FH su bili kljucni u Robredovoj pobjedi. Pogotovo FH paralela. S druge strane Novakov servis nije bio na nivo.
                          U sportu vazi jedno pravilo. Protivnik igra dobro onoliko koliko mu ti dozvolis. Robredo je igrao dobro ali ne toliko dobro koliko je Novak igrao lose. Znaci uzrok poraza nije dobra igra Robreda nego kriminalna igra Novaka. Ja sam jos u live prenosu govorio da mora da mu igra na BH jer ga je non-stop nadjacavao na FH. Servis iako ocajan, i za nekih 10 kmh slabiji u odnosu na WB, davao je rezultate cim bi mu servirao BH stranu. Retern nije postojao. FH slabasan, BH nepouzdan, kretanje lose, izlasci na mrezu nerezonski... Totalno van forme i to je uzrok poraza mada mene vise brine nedostatak energije.
                          Koliko je on los na ova dva MS najbolje govori podatak da protiv Conge nije imao nijednu brejk loptu u celom mecu sem one jedne kad je Conga servirao za mec i imao dva brejka vise. Ajde seti se kad mu se zadnji put desilo da nema maltene nijednu brejk loptu na nekom mecu?
                          Protiv Robreda koji je pre svega igrac sljake u 2.setu nijednom nije stigao ni do djusa a kamoli do brejk lopte. Osvojio je samo četiri poena u šest gemova na servis Robreda, ej samo 4 poena, iako vazi za najboljeg reternera. Ispade Robredo bolji server od Iznera i Federera. Kad mu se to tek desilo?
                          Ovo trenutno izgleda veoma lose ali sacekajmo ipak US Open za neku konacnu ocenu.

                          Comment


                          • Originally posted by Maja View Post
                            Ok, kada ovako napises skoro imas pravo ali mogao je bolje! Npr Dubai , monte carlo pa i RG nije smeo da izgubi! Da ne pricam o velikim prilikama na ova 2 mastersa bez Rafe. Trebao je da se mnoooogo vise potrudi i odmakne u bodovima, onako kako ce npr Fed da iskoristi ove prilike i mnogi drugi losiji igrači.

                            Nemam apsolutno nista protiv jelene, cak naprotiv, ali Fed se npr oženio tek sa 29 kad se je vec bio izašao iz prime-a. Znaci slazem se i dobro si primetio, jelena nije mirka a ni Nole nije Fed i bojim se da je upravo tako, da ni Nole ni jelena vise neće da se cimaju. Za nekog sa naseg podneblja novak je postigao i zaradio neverovatno mnogo i to mu je dovoljno, takav je nas mentalitet, srecom!

                            Živim odavno u svajcarskoj i znam takodje i ovaj mentalitet u dušu i zbog toga mi je jasno da ce Fed igrati jos dugo. Za njih je posao zivot, para im nikada nije dovoljno a da ne pricam o takmičarskom duhu, egu i prestižu ...

                            Svim novakovim fanovima zelim lep dan i lep vikend i sto manje tuge i bola. Prosli smo sa njim puno toga, drzimo fige za uso i sve ostalo. Ćeraćemo se još.
                            Dubai nije GS, a ni masters, na 500-tici su i dozvoljeni lošiji rezultati, Monte Carlo bi lagano dobio da nije povredio ručni zglob, zato je izgubio od Feda u polufinalu. Za RG se slažem da je morao da dobije, dobio je Rafu pre toga u Rimu, dobio prvi set u finalu, izgledao mnogo bolje od Rafe i onda se samo ugasio, to mi je neobjašnjivo. Po meni mu je to jedini kiks ove godine, ne smatram da je kiks poraz od Vavrinke na AO.
                            I ja smatram da je požurio sa porodičnim životom, ne bi zakasnio na za 3-4 godine, ali to je njegova ili njihova odluka i moramo je poštovati.

                            Comment


                            • Ona narodna ‚‚jutro je pametnije od večeri" ovoga puta mi nema smisla. Jutro ne pomože da na ovo malo pameti dodam neku meru iste, ne bi li valjan zaključak doneo. Nisam ni psiholog, niti psihijatar, još manje bračni savetnik ili socijalni radnik da bi iz neke stručne vizure dao odgovor šta biva sa Novakom. Opet nisam ni povodljiv da bi olako prihvatio tuđa nagađanja čije varijacije idu od fantazma preko delom realnog do čistog lupetanja. Jedna konstatacija osobito bode oči. Izreći apsolutno provizornu ničim utemeljenu misao da je Novak na korak od napuštanja tenisa je da budem blag, jednostavno smešno. Razumem potrebu da se nešto kaže, jednako kao što ne razumem da se nešto kaže, tek da bi se reklo. Kada se nešto tvrdi mora iza toga stajati valjani dokaz. Zato želim čvrst dokaz ili više njih na sto. Već me odviše smaraju neistine nastale na osnovu šuntavih senzacionalizmu sklonih izvora.
                              Svaki Novakov poraz ili pak pobeda nanovo donesu priče o njegovom karijernom dostignuću u kojima dominira upotreba ružnog a lako prevodivog anglicizma prajm. Zaboravlja se činjenica da svaka individua ima svoje posebnosti, da neko sazreva kasnije, neko ranije, i da tek sa vremenske distance možemo pouzdano utvditi kada je osoba na svom vrhuncu, bilo radnom ili fizičkom. Pustimo vreme da odradi svoje jer će budućnost dati odgovor.
                              Većina je saglasna da uzrok loše forme leži pre svega u novini koju donosi bračni život i slatkom a opet brižnom isčekivanju prinove. Šta može biti lepše od ta dva događaja uz posebno apostrofiranje ovog drugog. Kako ko, ali moja malenkost je mišljenja da doneti novi život je vrhunac življenja i razlog postojanja. Taj osećaj običnim rečima ili umetničkim izrazom skoro da je nemoguće dočarati.
                              Setim se svojih iskustava i dok ih evociram sve više imam razumevanja za Novakovo trenutno stanje.
                              Prvo te kao maljem drmne vest da ćeš postati otac. Sreća, sreća, radost, zvezdice, boje, osećanje čudno, do tada nedoživljeno. Potraja taj osećaj dosta dugo, nekakvo stanje izmenjene svesti, blagog bunila, usne u kez, jednom rečju milina. Potom dolazi hlađenje, život te vrati u realnost, kreću misli da se roje. Hoću li ja to moći, kako ću, imam li hrabosti, spretnosti, dovoljno snage i znanja da sve potrebno priuštim kako tom malom biću tako i nama dvoma. Ogroman je to teret brige i odgovrnosti koji treba primiti na sebe. Kreneš da se posvećuješ supruzi do granice preteranog uz povremena pucanja kada ti njene nove blagoslovene bubice dojade. Praviš planove, krečiš, nabavljaš nameštaj, potrepštine, gledaš stomak u porastu, dodiruješ, osećaš, pričaš, čekaš.
                              Jednu noć pred svitanje uzbuna. Kaže, vreme je, to je. Mi sami, blago panični, pomalo dezorijantisani, ona zabrinuta. 6 Minuta za 6 kilometara sa ‚‚sva četri" do Fronta. Prijem, čekanje. Ne daju gore, kažu javićemo. Vratim se u stan. Kafa, cigareta jedna na drugu, zvoni telefon. Ćeeeeerkaaaa. Zdravo, živo, mera idealnih. Telefoniranje rodbini i prijateljima drhtavim prstima, mnoge i zaboravi, trk u auto. Tamo me dočeka anđeo. Plavušica sa krupnim plavim okicama kao da mi se smeška. Radosti li moje. Drži ta radost do dana današnjeg, kada god pogledam moju lepoticu. Neopisiv je motiv dobijen nakon ovakvog dara. Grizeš, radiš, boriš se, zvezde bi skinuo da možeš. Tako će i Novak, tenis je njegov posao, a on će svoj posao odraditi valjano, jer će imati motiv više.
                              Last edited by pecaros; 15-08-14, 16:38.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                U sportu vazi jedno pravilo. Protivnik igra dobro onoliko koliko mu ti dozvolis. Robredo je igrao dobro ali ne toliko dobro koliko je Novak igrao lose. Znaci uzrok poraza nije dobra igra Robreda nego kriminalna igra Novaka. Ja sam jos u live prenosu govorio da mora da mu igra na BH jer ga je non-stop nadjacavao na FH. Servis iako ocajan, i za nekih 10 kmh slabiji u odnosu na WB, davao je rezultate cim bi mu servirao BH stranu. Retern nije postojao. FH slabasan, BH nepouzdan, kretanje lose, izlasci na mrezu nerezonski... Totalno van forme i to je uzrok poraza mada mene vise brine nedostatak energije.
                                Koliko je on los na ova dva MS najbolje govori podatak da protiv Conge nije imao nijednu brejk loptu u celom mecu sem one jedne kad je Conga servirao za mec i imao dva brejka vise. Ajde seti se kad mu se zadnji put desilo da nema maltene nijednu brejk loptu na nekom mecu?
                                Protiv Robreda koji je pre svega igrac sljake u 2.setu nijednom nije stigao ni do djusa a kamoli do brejk lopte. Osvojio je samo četiri poena u šest gemova na servis Robreda, ej samo 4 poena, iako vazi za najboljeg reternera. Ispade Robredo bolji server od Iznera i Federera. Kad mu se to tek desilo?
                                Ovo trenutno izgleda veoma lose ali sacekajmo ipak US Open za neku konacnu ocenu.
                                1.
                                Kad smo kod pravila u sportu onda je glavno prvilo:

                                "Nije vazno koliko si jak nego koliko si realativno jak, tj koliko si jak u odnosu na protivnika."

                                2.
                                Robredo je igrao na granici svojih mogucnosti. I sam je rekao da to ne bi bilo dovoljno da je Novak bio top.

                                3.
                                Koliko je Novak bio los? Prilicno. Da li je bas bio kriminalan? Mislim da nije.

                                To je Sinsinati, to je brza podloga koja fovorizuje servere. Iako je lose returnirao, lose serviranje. je daleko vise doprinijelo njegovom porazu.

                                4.
                                FH je bio jako, jako los sinoc. Robredo je totalno dominirao u FH razmjenama.

                                5.
                                BH je bio nedovoljno dobar da kompenzuje za FH. Robredo je precesto uspijevao da se izvuce na FH u BH na BH razmjenama.

                                6.
                                Robredo je imao i uspjesnih BH returna. Cistih vinera. Iako je odnos vinera/nevracenih na BH strani bio puno losiji.

                                7.
                                Najbitnije je kumulativni efekt. Novaku je trebalo vremena da udje u ritam da berem neki od elamenata njegove igre pocne u potpunosti da funkcionise. Robredo je vjesto uspio da ga sprijeci da udje u ritam. Zbog toga Novak nije prebrodio krizu, nego je ona postajala teza. Pogotovo poslije TB. Izgubio je samopouzdanje. Otud tako lose returniranje u 3. setu i onoliko straha u oba gema u kojima je servirao da spasi mec.

                                8.
                                Samopouzdanje se lakse gubi nego stice. Za pocetak treba da dokaze da je u razmjenama superioran Robredu i slicnima. Potom treba da vrati servis. A onda dolazi najtezi dio. Treba tom poboljsanom igrom da savda par boljih igraca nego je Robredo. Pitanje je da li ima vremena i meceva da se to postigne prije zavrsnih rundi na USO.
                                Last edited by NI; 15-08-14, 12:18.

                                Comment

                                Working...
                                X