Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

    Comment


    • Novi Djokovic

      1.
      Ovo je vjetrovatno najvaznija pobjeda u Novakovoj karijeri do sada. Prije meca sam racuna da bi bila treca po vaznosti, iza Australije 2008. i Australije 2011. Medjutim, nacin kako se mec razvijao cine da sam je svrsto u najvecu. Dva su razloga za to. Federer je bio nadigran i demoni su istjerani. Za oba ima velike zasluge Boris Beker.

      2.
      Novak je 2011. pokazao da moze da igra razmjene bolje nego iko drugi. Sve je rusio pred sobom. No to zahtijeva veliki intezitet, trosi i tijelo i glavu.

      Srecom, on nije morao da ostane 'samo' na tome. Ima i predispozicije i zelju da bude odlican ofanzivni igrac. Znao sam da ako razvije svoj potencijal kao ofanzivac, znajuci kakav je defanzivac, moze doseci nevidjene visine. Osim toga, na jako brzim podlogama razmjene sa osnovne linije nisu dovoljne. To je pokazao Uimbldon 2012.

      Novak ne bi nikada imao onakvu 2011, da nije popravio servis. Ali taj servis je ipak bio u funkciji olakasanja defanzivne igre. Poboljsanje servisa je konstantno nastavljeno. On je prosle godine bio dovoljno dobar da se cijela igra moze bazirati oko njega. Da moze igrati kao server. Slamati protivnika nemogucnoscu da mu se uzme servis.

      Ali nikako ta igra nije htjela da klikne. U prvom redu on bi svako malo imao kriminalni servis gem. Cesto bez razloga. Opet cesto bi dosli kad je najvaznije.

      Kako postici servrsku izdrzljivost? To je bio problem za Novaka. Od pocetka ovogodisnjeg Uimbldona bilo je jasno da on i Beker daju akcent upravo na to. Na serversku kondiciju. Nisam bio siguran da li su uspjeli.

      Jucer je ona prosla najveci moguci test. Prosla je Federera u Uimbldonu. Novak je lakse cuvao servis od Federera na travi. Rodzer sam kaze:

      “I couldn’t figure out why I wasn’t breaking Novak’s serve,” a frustrated Federer said, “or actually creating opportunities. It’s one thing not to break...but it was really not creating enough opportunities to put Novak under pressure. He was doing a good job on his serve.”
      Novak je uz to popravio kreatanje i FH CC na travi. Postao je vrhunski travar. Ko poslije jucerasnjeg meca moze reci da je trava najlosija Novakova podloga?

      Na ovom Uimbdonu je pobijedi dva od tri najbolja travara – Dimitrova i Federera. Jedino je jos ostao Mari.

      3.
      Vec dvije godine u najvecim mecevima Novak ne izvlaci maksimum iz sebe. Sto je i gore, gubi cak ako je i bolji od protivnika. Sto je jos gore kolapsira u kriticnoj situaciji.

      Jucer je veliki dio meca bio totalno koncetrisan i apsolutno izvukao maksimum iz sebe. Onda se desio kolaps u cetvrtom setu. Svi su ocekivali raspad u petom. A Novak je bio smiren, sabran i koncetrisan u petom.

      Pet Cash kaze da ga je vidio dok je bio u kadi sa ledom i pitao: “Pa dobro Novace kako si uspio da se oporavis?” Novak je odgovorio: ”Znao sam da je najvaznije da savladam svoje emocije i da mi govor tijela bude OK. U protivnom ce Federer prvu moju slabost iskoristiti.”

      To je mnogo lakse reci nego ucinjeti. On je u najtezim mogucim uslovima upravo to uspio da napravi. Nadam se da su demoni konacno istjerani.

      Ima li ikoga ko ne vjeruje da je to velikim dijelom Bekerova zasluga?


      4.
      Kuda dalje?

      Shminka kaze da je nebo granica. I Bodo najavljuje nesto veliko. Vidjecemo, ali mislim da su se konacno stvorili uslovi da Novak ostvari svoj puni potencijal.

      Naravno, bolje bi bio da se to desilo sa 24 godine. Ali i sa 27 jos uvijek nije prekasno.

      Comment


      • Last edited by proudNolee; 07-07-14, 11:53.
        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

        Comment


        • Originally posted by proudNolee View Post
          Fulio mu je nick

          )

          Comment


          • Peti set gledam i 2:1... trenutak kada vidim da Novak pati, da mu nije dobro i kada počinje moje gledanje kroz suze, grč i molitve (nisam ni znala da sam toliko pobožna).
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Vrati se ti rode tamo gde ti je i mesto.
              Na tron koji ti po pravu i umeću pripada.
              Tu gde si zaseo, tu i ostani.
              Nema te sada ko pomeriti.
              Zasluge ti biše za prvog a ti drugi.
              Ne ide.
              Za ono juče, još jedared - hvala.
              Tu vrstu sreće malo ko mi dariva.
              Čudna neka sreća rode.
              Prvo te svog obuzme i ponese.
              Ščepa te tako da ti misli poništi.
              Sve nestane.
              Popusti posle, bez da te napusti.
              I traje, baš traje.
              Znam da te u onoj igri za meč stigoše demoni.
              Sve se vrati u tih par minuta.
              Crv sumnje učini svoje.
              Tad sam ti baš posustao.
              Prevari me osećaj, nada mi pobeže.
              Ne zameri.
              Ne zameri ni meni ni drugima.
              Naročito ne onim što te kudiše.
              Plahi, brzi, ali te vole.
              Mnogo te vole rode.
              Prva dobijena igra u zadnjem delu me vrati.
              Druga me podiže još više.
              Sumnja nesta.
              Čekao sam, vikao, tapšao, oduška sebi dao.
              Potom si uvis digao ruke.
              Kraj rode, kraj, pobedaaaaa!
              Kraj muci, sumnji, kraj koji početak rađa.
              Meni suza poteče.
              I tebi.
              Skupilo se rode, sve se skupilo.
              Taložilo dugo da suze moraše isprati.
              Sa suzama sve ode
              Ode da se nikad ne vrati.
              Potom radost prevlada.
              Još je tu, evo i sad dok po dirkama lupam usne mi same u smešak idu.
              Da me neko gleda svašta bi pomislio.
              Neka je dobro prošlo.
              Zaslužio si vala, valjano si zaslužio.
              Idemo dalje rode.
              sigpic

              Comment


              • Konačno i ja da dočekam ovaj snimak (nemam SK pa moram gledati na HRT-u) ajde sad da ponovo proživim ovo ludilo
                * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                Comment


                • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • Comment


                    • Evo ja imam dve zamerke na Noleta

                      1. F.C. Milan - mislim haloooo kakav bre Milan
                      2. Kada daje intervjue posle osvajanja GS u prvim recenicama pocne da izgovara engleski na neki filmski, mega voice tone - nacin, pa ga malo zavrce sa nekom dramaturgijom. Poslusajte intervju sto je Proud okacila, razliku u glasu i izgovoru u odgovoru na prvo i odgovoru na drugo,trece pitanje.

                      Eto rekao sam Inace danas predivan dan, plus danas sam nesto poslovno zadovoljan tako da kad te pro*enja ppppp
                      Samo nek` je tako.
                      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                      Comment


                      • jedva sve procitah pola sata mi trebalo ali neka

                        Olja u 5 setu Novak se bas mucio na svoj servis i to na prva 2 gema i posmislih ovo je to sad ce kraj kad ono obrnuto ,ali kako se set priblizavao kraju tako je ovaj ubrzavao

                        Comment


                        • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • http://i2.listal.com/image/3828690/9...ig-olejnik.jpg

                            Jel samo meni ovaj iz Listenera podseća malo na Noleta? :-)

                            Comment


                            • Originally posted by pecaros View Post
                              Citam ti ja redom sta ste tastaturno mudrovali u mom odsustvu. Naletim na ovo pa ako nisi vec smazao racunar, cisto da upitam dal si makar probo
                              Htedoh da ga smazem juce Od sad navijam protiv Novaka u finalima da bi dobio Juce je pokazao onaj zar u ocima koj sam ja mislio da je izgubio jos 2011, tako ne zamerite mi ljudi. Jos jednom da kazem da sam mnogo veliki fan Noleta i ova titula je dosla dobro i za moje samopouzdanje u zivotu, tako vi vidite

                              Comment


                              • novak-dokovic-predak-cukundeda-sad-isti-cikago-1404687573-529847.jpg
                                Noletov predak (cukundeda) koji je živeo u Jasenovom Polju pored Nikšića, takođe se zvao Novak, a 1905. godine je otišao u SAD, u Čikago. On se u dva navrata vraćao u domovinu da se bori za svoj narod, prvi put na Skadru u balkanskim ratovima, a potom i na Solunskom frontu.
                                Posle ratova Novak Đoković je rešio da ostane u Jasenovom Polju, gde je postao sudija porotnik. Đokovići vode poreklo sa Čeva na Cetinju.

                                Ako sam gdje pogrijesio neka me neko ko zna bolje ispravi, slucajno sam naletio na ovo pa reko da podijelim sa vama...interesantno je
                                Koliko lice ne mogu da vjerujem

                                Inace zelim ovim putem da CESTITAM Noletu i njegovim "iskrenim" navijacima titulu na Wimbledonu, sasvim zasluzen pehar...bice ih jos sigurno u njegovoj vitrini jer ON zasluzuje to svojom igrom, ponasanjem, ljudskoscu...
                                PS:Pokupio je i moje simpatije posebno povodom zadnjih dogadjaja u nasoj bivsoj zemlji...neizmjerno mu HVALA na tome...
                                Last edited by LegendaBL; 07-07-14, 17:12.
                                sigpic
                                http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                                Comment

                                Working...
                                X