Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da se odmah razumemo Ozmo je dobar poznavalac tenisa i rado citam njegove tekstove ali sto se tice analize ovogodisnjeg finala RG kako pre meca tako i posle meca nije se bas proslavio. Pre meca je kao jedan od kljuceva pobede Novaka naveo dobijanje 1.seta kao da je ocekivao da ce Novak dobiti sa 3:0. On bio kao neki teniski strucnjak trebao da zna da dobijanje 1.seta protiv Nadala na RG sem sto si set blizi pobedi nista ne znaci jer ce vec u narednom setu Rafa da poveca nivo igre i pritisak na protivnika. Ako izdrzite taj pritisak u 2. i narocito 3.setu onda ste blizi pobedi jer i Nadal ne moze toliko dugo da drzi taj visok nivo igre, stigle ga godine. Problem je u tome sto on taj visok nivo - intezitet moze da drzi dovoljno dugo da protivnika samelje i ubije svaku nadu u povratak u mec. Kad je pritisak popustio Novak se vratio mec u 4.setu ali tada je vec bilo kasno. Velika je nedoumica sta bi bilo da su usli u 5.set. Moja predvidjenja da bi Novak bio blizi pobedi ali to je sada na nivou spekulacija.
    Sto se tice analize posle meca opet pravi slicnu gresku. Nema glave nikakve veze sa ovim porazom. Novakov poraz je posledica vise faktora u kojoj je glava tek posledica fizicke iznemoglosti praceno dodatnim fizickim problemima u vidu povracanja. Izlisno je u takvim okolnostima uopste analizirati mec kao sto je bilo izlisno analizirati pobedu Vavrinke na AUS Openu kad je Nadal bio evidentno povredjen.
    Mozes ti mnogo bolje od ovog Ozmo.

    Comment


    • 1.
      Prvi set jeste bio vazan ali ne presudan. Protiv Nadala je vazno doci do 2:1, a ne toliko do 1:0. Svi znamo da cak i najboljim uslovima Novak tesko moze drzati nivo 3 seta za redom. Zato ako izgubi prvi set poslije znacajnog napora onda je tesko ocekivati da moze taj napor ponoviti u naredna dva. S druge strane ako olako izgubi prvi set, bez prevelikog utroska energije, kao u Rimu, onda on nije toliko bitan.

      Jucer je relativno lako dobio prvi set, ali malkasalost ga je sprijecila da to iskoristi.

      2.
      Glava ima veze sa ovim porazom samo ako je malaksalost bila dijelom psihicke prirode. Iz Novakov intervjua bi se moglo zakljuciti sto da je postojala psihicka komponenta.

      3.
      Ako mislis da je Novak imao dobru sansu u petom setu onda njegov oporavak u cetvrtom nije dosao prekasno. Trebalo je obaviti tezak posao i doci do TB a potom i dobiti taj TB. Svejdno, ako je protivnik u losijem fizickom stanju od tebe, to je i te kako ostvarivo. Onaj kolaps u 10 gemu 4. seta poslije vodjstava od 30:0 je posljedica, razumljve, mentalne traume prethodna dva dana i narocito prethodna dva sata. Nije mogao sebe ubaciti u fazon: "Mozda ovo ipak jeste moj dan." Nije cudno znajuci da je prethodih 48 sati sve islo tako da nije njegov dan.

      Ja licno mislim da bi Nadal dobio peti set, nije sigurno naravno. Samim tim mislim da je u 4. setu bilo prekasno.

      Comment


      • OK, alkohol je transferisao psihički bol u fizički pa je danas malo lakše.

        Idemo momče po taj Wimby!

        Comment


        • Originally posted by pecaros View Post
          E moj Saša , što bi rekla popularna pesma.
          Jak si mi ti stručnjak kada gledaš samo u stablo, a ne vidiš šumu iza njega.
          Gledaš igru, a ne vidiš šta doprinese takvoj igri.
          Primeti li ti Saša da je zvezda upekla toliko da bi i gmizavci hlad potražili?
          Primeti li ti Saša muku Novakovu, noge otežale i ruke zanemoćale?
          Jok Saša, zabio si poput noja glavu u prašinu RG-a i prosipaš pamet o taktici bez da u dušu pogledaš.
          Ne valja ti rabota Saša.
          Rafinjo izgleda neki jeben gmizavac kada na njega ovo nije ni malo uticalo...
          Da se razuemmo uslovi za igru su mnogo vise odgovarali Nadalu, hoce ga ovde prati ga neka srece sta ces. PA STA, neka su, fizicki patis vuces se po terenu, ok u najgorem mogucem trenutku je doslo do tog pada, krajem drugog i skoro ceo treci set, ok ali u cetvrtom se vratio fizicki (ne potpuno ali vratio se) i bio u boljem fizickom stanju od Nadala. I opet nije znao da odservira za 5-5, nije znao da brejkne na 4-4 guzio se sa njim pola sata u jednom gemu... Dobar je Ozmo i ne treba ga grditi ni malo. Premnogo pogresno odigranih poena, premnogo vec osvojenih pa izgubljenih poena. Ajde neke od njih mozemo da opravdamo losijim fizickim stanjem, ALI nikako sve. One na kraju NIKAKO.
          Mislim branite ga svi nemam ja nista protiv, ali nemojte molim vas preterivati.
          Last edited by Sandugp; 09-06-14, 11:31.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Ali dupla na brejk/mec loptu
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Vise nije mogao igrati, klasična predaja porazu po meni, bolje ja da pogrešim nego da protivnik pogodi w na 2 sernis.
              Similis simili gaudet

              Comment


              • Originally posted by Maxx-a View Post
                Vise nije mogao igrati, klasična predaja porazu po meni, bolje ja da pogrešim nego da protivnik pogodi w na 2 sernis.
                Dopiz... mu,takvi smo mi kad nam ...jbg.
                SignaturE se cheka ...sigpic

                Comment


                • “Bio je to čudan meč. Jeste razočaravajuće, ali treba priznati da je Rafa jednostavno bio bolji. Novak je dobro počeo meč, ali nije uspeo da zadrži nivo igre iz prvog seta jer je Rafa postajao sve bolji“, počeo je analizu Vajda.

                  “U drugom setu Rafa je igrao brže, sve je teže bilo izboriti se sa njegovim top spinovima, a razmene udaraca bile su neverovatno teške jer su obojica bili u ugloviima. Ali razočaran sam Novakovim riternom, koji je obično njegova snaga. Način na koji je izgubio gem na 5:5 u drugom setu na Rafin servis nije bio ohranbrujući. Uz to, i Nadal je servirao inteligentno, Novak nije znao gde da se pozicionira“, dodao je slovački trener.

                  Uz to, Vajda ističe i da je Đoković imao probleme drukčije prirode.

                  “Novak je počeo malo da sumnja u sebe, takođe je imao i stomačnih problema, a kada se igra sa Rafom, posle pada nema prostora za povratak nazad. Ipak, kada se Novak vratio u četvrtom setu, mislio sam da će sve ispasti kako treba, ali nije... Verovatno je bio malo nervozan“.

                  Slovak je optimista pred nastavak sezone.

                  “Zadovoljan sam kako je Novak igrao na ovom turniru, možda je imao malo problema, ali borio se. Teško je izgubiti Gren slem finale, ali i to je sport. Novak je borac i mislim da će se sada preorijentisati na sledeći GS turnir“, zaključio je Vajda.

                  Nemojte ovo da zaboravite u svim vašim silnim analizama
                  * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Rafinjo izgleda neki jeben gmizavac kada na njega ovo nije ni malo uticalo...
                    Da se razuemmo uslovi za igru su mnogo vise odgovarali Nadalu, hoce ga ovde prati ga neka srece sta ces. PA STA, neka su, fizicki patis vuces se po terenu, ok u najgorem mogucem trenutku je doslo do tog pada, krajem drugog i skoro ceo treci set, ok ali u cetvrtom se vratio fizicki (ne potpuno ali vratio se) i bio u boljem fizickom stanju od Nadala. I opet nije znao da odservira za 5-5, nije znao da brejkne na 4-4 guzio se sa njim pola sata u jednom gemu... Dobar je Ozmo i ne treba ga grditi ni malo. Premnogo pogresno odigranih poena, premnogo vec osvojenih pa izgubljenih poena. Ajde neke od njih mozemo da opravdamo losijim fizickim stanjem, ALI nikako sve. One na kraju NIKAKO.
                    Mislim branite ga svi nemam ja nista protiv, ali nemojte molim vas preterivati.
                    Veruješ li da od sredine drugog seta pa do kraja jedva da sam odgledao 5,6 igara do kraja u celosti. Reći ću ti i zašto. Jer sam video da zdravstveno Novak nije dobro. Posustao je u kretanju, udarci su postali slabiji i ja sam već tada bio ubeđen da neće izdržati.
                    Premalo cenimo zdravlje kako svoje tako i tuđe, i tek kada ga izgubimo setimo se grešaka. Ja sam takvu svoju grešku napravio i zato pokušavam da pomognem drugima da je ne ponove. Mene juče nije zanimao rezultat ni igra, nego sam iz ugla roditelja jedino brinuo da Novak ne kolabira i dovede sebe u stanje velike opasnosti.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by pecaros View Post
                      Veruješ li da od sredine drugog seta pa do kraja jedva da sam odgledao 5,6 igara do kraja u celosti. Reći ću ti i zašto. Jer sam video da zdravstveno Novak nije dobro. Posustao je u kretanju, udarci su postali slabiji i ja sam već tada bio ubeđen da neće izdržati.
                      Premalo cenimo zdravlje kako svoje tako i tuđe, i tek kada ga izgubimo setimo se grešaka. Ja sam takvu svoju grešku napravio i zato pokušavam da pomognem drugima da je ne ponove. Mene juče nije zanimao rezultat ni igra, nego sam iz ugla roditelja jedino brinuo da Novak ne kolabira i dovede sebe u stanje velike opasnosti.
                      Slazem se i delim tvoju brigu, ali ne mozes organizatore kriviti za to. To je isto kao kad ja posaljem svoje dete u obdaniste i ono tamo pokupi neki virus od gomile druge dece. Sta treba ja da radim da krivim drugu decu sto se moje dete razbolelo? To je nesto normalno, to je zivot, Novak treba da stovir "imunitet" na takve situacije. Da je zapeo malo jace na pocetku drugog i napravio brejk mislis li da bi tako lako pao fizicki kao sto je pao?
                      Ne bi Pecke veruj mi. Pogrsan pristup je imao od starta drugog seta i takticki je dosta poena odigrao lose. Kao sto sma ranije naveo neke od njih mu oprastam jer je bio fizicki iscrpljen, dok neke ne mogu.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by proudNolee View Post
                        “Bio je to čudan meč. Jeste razočaravajuće, ali treba priznati da je Rafa jednostavno bio bolji. Novak je dobro počeo meč, ali nije uspeo da zadrži nivo igre iz prvog seta jer je Rafa postajao sve bolji“, počeo je analizu Vajda.

                        “U drugom setu Rafa je igrao brže, sve je teže bilo izboriti se sa njegovim top spinovima, a razmene udaraca bile su neverovatno teške jer su obojica bili u ugloviima. Ali razočaran sam Novakovim riternom, koji je obično njegova snaga. Način na koji je izgubio gem na 5:5 u drugom setu na Rafin servis nije bio ohranbrujući. Uz to, i Nadal je servirao inteligentno, Novak nije znao gde da se pozicionira“, dodao je slovački trener.

                        Uz to, Vajda ističe i da je Đoković imao probleme drukčije prirode.

                        “Novak je počeo malo da sumnja u sebe, takođe je imao i stomačnih problema, a kada se igra sa Rafom, posle pada nema prostora za povratak nazad. Ipak, kada se Novak vratio u četvrtom setu, mislio sam da će sve ispasti kako treba, ali nije... Verovatno je bio malo nervozan“.

                        Slovak je optimista pred nastavak sezone.

                        “Zadovoljan sam kako je Novak igrao na ovom turniru, možda je imao malo problema, ali borio se. Teško je izgubiti Gren slem finale, ali i to je sport. Novak je borac i mislim da će se sada preorijentisati na sledeći GS turnir“, zaključio je Vajda.

                        Nemojte ovo da zaboravite u svim vašim silnim analizama
                        Svidja mi se Vajdina izjava i slazem se sa istom, ritern je podbacio
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Slazem se i delim tvoju brigu, ali ne mozes organizatore kriviti za to. To je isto kao kad ja posaljem svoje dete u obdaniste i ono tamo pokupi neki virus od gomile druge dece. Sta treba ja da radim da krivim drugu decu sto se moje dete razbolelo? To je nesto normalno, to je zivot, Novak treba da stovir "imunitet" na takve situacije. Da je zapeo malo jace na pocetku drugog i napravio brejk mislis li da bi tako lako pao fizicki kao sto je pao?
                          Ne bi Pecke veruj mi. Pogrsan pristup je imao od starta drugog seta i takticki je dosta poena odigrao lose. Kao sto sma ranije naveo neke od njih mu oprastam jer je bio fizicki iscrpljen, dok neke ne mogu.
                          Meni nije normalno da se sportisti zarad neznanog interesa tretiraju kao roblje bez upita na posledice po njihovo zdravlje.
                          Oko zapinjanja na početku 2. seta koje vidim svi potenciraju, ja ću upitati: Da li je mogao?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by pecaros View Post
                            Meni nije normalno da se sportisti zarad neznanog interesa tretiraju kao roblje bez upita na posledice po njihovo zdravlje.
                            Oko zapinjanja na početku 2. seta koje vidim svi potenciraju, ja ću upitati: Da li je mogao?
                            Pecke, brate, sad vec brkas stvari. Pa niko njega nije terao da izlazi na teren, nista se u zivotu ne mora. Sve radis sopstvenom voljom i snosis sam posledice za to.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Korektna izjava Vajde, ali nema bas nesto pozitivno tamo. On koliko znam nece biti sa Djokovicem na Wimbledonu. On samo nagovestava da glavni problem nije igra, nego nesto drugo. Razumljivo, on ne moze da kaze sta je u pitanju. Govorili smo o ovome dosta i na ovoj fan temi. Problemi Djokovica se ne resavaju, nego se produzavaju. Ja sam jako sretna zbog 9-te titule Nadala na RG, jer to je neverovatan uspeh, ali juce sam pomislila na mec lopti, "iskoristi ovu jer ako ne iskoristis ode mec". Toliko je malo bilo u pitanju. Ali sve te male poene, a u stvari velike otisle su kod Nadala, jer je bio hrabriji, odlucniji, spreman da vise da i da vise strada u ovom mecu. A, takodje i jer njemu je ipak tenis na prvom mestu. Iako sam navijac Nadala, moram reci da mi je zao sto Djokovic na ovakav nacin propusta svoje sanse u karijeri, sto je na neki nacin "nedorastao" celoj situaciji, i sto nema jednog "Uncle Tonija" u svoj stab. Emotivac je on, ali nema ko da napravi balans u kod njega u prioritetima, nije to bio samo fizicki umor, mnogo vise je to bilo, i mnogo duze traje, a kao sto uvek biva ispoljilo se na nacin i u vreme kada je on najmanje zeleo.
                              Nadam se kao veliki ljubitelj tenisa, da ce svatiti vremenom da mu je ipak tenis sve u zivotu omogucio. Jos je mlad, fantastican je igrac, osvojice on RG vec. Ovo je naravno moj stav, nikako mi nije cilj da nekoga nerviram, ali uvek mislim da je bolje na duzem roku videti istinu kakva je, a ne zavaravati sebe. Bojim se da Djokovicu tenis nije na prvom mestu, a tu dilemu on mora sam sa sobom rascistiti, jer velike ciljeve se ne ostvaruju na prepad, vec tezim putem. Vi kao navijaci trebate sve uzeti sa merom, jer nikad nista nije toliko lose kao sto na prvi pogled izgleda.

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                Pecke, brate, sad vec brkas stvari. Pa niko njega nije terao da izlazi na teren, nista se u zivotu ne mora. Sve radis sopstvenom voljom i snosis sam posledice za to.
                                Misliš da su stvari tako jednostavne u savremenom sportu. Da su igrači samostalni u donošenju odluka. Da se ne pita prvo kapital pa tek onda akteri. Zamisli da je predao meč bez borbe. Ne bi ga Pacifik oprao.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X