Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da ako ne osvoji ni jedan GS ove godine treba da traži nekog drugog.Pogotovo ako bude pravio glupe greške kao danas.
    "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

    "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

    Comment


    • Logicno bi bilo da drzi Bekera do USO, a potom da dobro razmisli. Ako uzima nekog novog, onda to mora biti velik znalac ala Anakon, Norama ili tako neko, ko ce unijeti nove takticke elemente u njegovu igru.
      Last edited by NI; 08-06-14, 23:13.

      Comment


      • Istog sam mišljenja.
        "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

        "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

        Comment


        • Kada izgubiš ovako važan meč, u bilo kojem sportu, mora da boli. A pogotovu zna da boli kada je u pitanju individualni sport gde zavisiš najviše samo od sebe, gde nema saigrača da pokriju ili isprave neku tvoju grešku.
          Rekla sam danima pre finala da će Novak imati šansu, i to ne malu, samo ukoliko bude svo vreme na nivou, kako fizički tako i psihički. Ali ne pojedinačno to dvoje već kombinovano zajedno. Da bi se pobedio igrač kakav je Rafael Nadal, koji je sam po sebi vrhunski kvalitet, koji pored toga što je vrhunski igrač taj svoj kvalitet diže na još jedan veći nivo kada se nađe na svom terenu. Kako kažu ovde kada gost dolazi na teren domaćina "you're in my backyard now" iliti "sada si u mome dvorištu". Nadalovo dvorište je teren sa šljakom, pogotovu tereni Roland Garosa. Rafa sigurno nije radi fore prozvan "kraljem šljake", taj nadimak su mu dodelili mnogi teniski stručnjaci, analitičari i bivši i sadašnji igrači. To "kralj šljake" označava koliko je na tom terenu dominantan, oseća se kao riba u vodi, a kreće se kao mačka koja se uvek dočeka na noge, videli smo to i danas nebrojeno mnogo puta kada smo mislili da je "ispao" u toku poena a onda se vratio i osvojio poen.

          Da ne misle ljudi da pričam ovde o Rafi, ono što hoću da kažem jeste da Novak itekako može da pobedi Rafu, na šljaci, u finalu Roland Garosa. Njegovu fizičku pripremljenost niko ne bi trebao da dovodi u pitanje, Nole nije amater pa da ne zna da je fizička pripremljenost jedna od osnovnih stvari koje mu trebaju ako želi da sruši šampiona kakav je Rafa na njegovom terenu. Tako da pričati o tome kako je Nole došao fizički nespreman je totalno nebulozno. Ali svakako da postoje stvari koje mogu da utiču na fizičku spremnost kada izađeš na teren. Recimo sunce, toplota. Neko sunce i vrućinu podnosi lako, ne smeta mu, kreće se i dalje punom snagom, proliva znoj ali ne gubi time spretnost, okretnost i sposobnost da se skoncentriše na meč. Dok nekome sama promena temperature pre svega oduzima deo koncentracije sa meča, oduzima mu deo snage a njegove sposobnosti da igra kako bi igrao u "prirodnim" uslovima se smanjuju, možda ne puno ali dovoljno da da prednost drugom igraču. Pogotovo ako je taj drugi igrač Rafa, i to na šljaci.
          Ako je Novak imao nekih problema, suludo je da se to tek tako preskoči i zanemari. Svako ko se ikada iole ozbiljnije bavio sportom zna koliko na igru može da utiče problem bilo koje vrste, od fizičkog do psihičkog. Setite se kako je Nole prošao protiv Rafe u onom finalu nakon što mu je umro deda a do tada je igrao gotovo besprekorno. Pritom jako je bitno znati da problem može da se pojavi iznenada, na samom terenu. Dakle ti možeš doći 100% pripremljen na meč ali se u toku igre može desiti nešto što će te poremetiti, bilo da je to povreda, neka emotivna slabost i slično tome.
          Nole je danas prvi set odigrao sjajno, krasilo ga je samopouzdanje i sigurnost pri svakom potezu, zaista sam mislila da je došao njegov trenutak da zasija najjače moguće na RG-u. Ali misliti nešto ne znači obavezno biti siguran u to pa sam tako odbila da me ponese euforija nakon prvog dobijenog seta. Ništa jedan set od tri na šljaci ne znače protiv Rafe. Može ti taj jedan set dati vetar u leđa za nastavak ali će dati vetar u leđa i motiv Rafi da se odmah u narednom setu vrati i uzvrati udarac, što je i uradio danas i nije popuštao do kraja meča. Nole je bio par puta na ivici comeback-a ali jednostavno je Rafa bio jači, držao je svoj nivo dok je Novak oscilirao a oscilacije nisu dozvoljene protiv Nadala u takvom meču. Ni one najmanje.

          Ipak, nakon ovog poraza i Novakove reakcije na kraju (odavno nisam videla nešto emotivnije), još više sam sigurna da će naredni RG napasti sa još više želje, motiva i gladi za trofejom. To su ti tužni momenti sadašnjosti kada se sve lomi i ruši a u onim suzama i tužnom pogledu rađa iskra nove želje za budućnost. Ne želim ni da komentarišem analize tipa "plakao je jer je znao da mu je ovo zadnja šansa da osvoji RG", tolika količina gluposti je neverovatna. Totalni laik za tenis bi pomislio da je Nole teniser na zalasku karijere pa mu je ovo bio zadnji voz da osvoji RG.

          Nikoga ovo ne može da boli više od Noleta, uz dužno poštovanje svim njegovim vernim navijačima. Bolelo je i mene danas, bolelo je sve nas koji smo navijali za njega ali njega je bolelo i boleće još neko vreme, to tako ide i ne može da se eskivira taj deo kada nakon poraza sediš i razmišljaš šta si mogao da uradiš bolje ili drugačije. Ali ni za trenutak ne sumnjam u njega i njegovu psihu i moć oporavka, on to ima i umeće da iskoristi. I čvrsto verujem da će ga ovaj poraz i ove suze danas koje je prolio samo još više ojačati i učiniti da Imperator tenisa pokori pred sobom i Kralja šljake.


          Danas sam bila ponosna na to što imam takvog čoveka koji predstavlja moju zemlju u svetu. Bila sam ponosna slušajući svoju Kanadsku drugaricu kako uzvikuje "ajde Nole" nakon njegovih poena. To je nešto što ne može da se kupi niti zaboravi zbog jednog poraza, Novak je toliko toga dao nama, Srbiji i svima koji navijaju za njega. Mi imamo tu čast da živimo u eri jednog vrhunskog sportiste iz naše zemlje, sportista koji je pisao i piše istoriju kako naše zemlje tako i sveta. Koliko je radosti i sreće celom našem narodu, u zemlji i svetu, donela ona magična 2011. godina.. Samo mi treba malo da se prisetim, naježim i osetim jako ponosnom... Osvajanje tri slema, slavlja sa prijateljima i porodicom, kola koja jure gradom i trube u njegovu čast označavajući da je pokorio još jedan turnir i na njegovom vrhu postavio našu zastavu iznad svoga imena.
          Da mogu nekako, Noletu bih samo poručila reči iz ove pesme:



          Za kraj, ne mogu a da ne kažem koliko mi je žao kada vidim koliko se moja Olja stresira samim mečevima a pogotovu kada Nole izgubi ovako važan meč. Tek nedavno sam shvatila da ja Oljicu znam od ranije, još dok je pisala komentare na Noletovim vestima na sajtu Blica pre 3-4 godine, ostalo mi je to miloolja u sećanju. Jedna jako draga devojka kojoj Novak ispunjava i ulepšava veliki deo života, tačno vidim po našem pisanju da je raspoložena kada Novak pobeđuje a kada je tišti kada dođu ovakvi momenti... Ali ja sam sigurna da ćeš naredne godine u ovo vreme, draga moja drugarice, praviti svoje čuvene kolače i đakonije u Novakovu čast, slaveći njegov trijumf na Roland Garosu.
          Naravno, da ne zanemarim i ostale velike Noletove navijače, počev od Sonje, čuvenog Miljana, proudNole i ostalih... da nekoga ne izostavim jer dugo nisam bila aktivna na forumu a znam da vas ima dosta. Sigurna sam da ćemo sledeće godine u ovo vreme zajedno ovde slaviti Novakovu titulu na RG-u.
          Znajte da je dosta često tanka nit između pobede i poraza, tanka je nit i između šampiona i onih koji su dobri ali nisu šampioni, a Nole je dokazao nebrojeno mnogo puta da je on ovo prvo... Šampion ode sa trona, i ima veliku glad kasnije da se vrati ali najveća glad dolazi onda kada na tron treba da se popne po prvi put. A Nole će tu glad imati sve dok taj cilj i ne ostvari dokle god je u mogućnosti, nikako nije kraj.

          Oprostite što sam se raspisala i udavila puno ali morala sam da izbacim neke stvari iz sebe, ne zamerite mi. Živi mi bili, vedro idemo napred, u nove pobede.
          "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

          Comment


          • Ovo si pisala od kad su završili.
            Dugačak ali zanimljiv za čitanje.
            "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

            "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

            Comment


            • Sara, svaka ti cast na divnom postu
              Jos si i stavila pesmu koju jako volim...nemam reci

              Comment


              • Svima bi bilo lakse kad bi znali u cemu je problem kod Novaka.Danas to nije bio Novak koji se bori za najvazniji trofej koji mu nedostaje.Ravna linija emocija tokom citavog meca je nesto sto odavno tokom citavog meca nisam doziveo gledajuci Novaka.Problem je tu, ocit cim treba odigrati malo zahtevniji fizicki mec,koji izgleda crpi i mentalnu snagu i ovaj mec nije mogao drukcije.Nadam se da ce resiti te probleme koje ima,danas su bili bas vidljivi i direktno uticali na ishod meca.Naravno ,bice jos prilike za pehar RG ,trebe pre svega biti zdrava ostalo ce doci.Za 2 nedelje je Wimbledon,nova sansa za uspeh,nadam se da ce resiti ove probleme koje ima i nadam se novom finalu pa ko god bio sa druge strane.Glava gore, ima dana za megdana,jedna bitka je izgubljena,rane su teske ali ono sto te ne ubije to te ojaca,i nije bitno koliko puta padnesbitno je dal si spreman da ustanes i ides dalje.Idemo Noleeeeee!

                Comment


                • Originally posted by juventus View Post
                  Svima bi bilo lakse kad bi znali u cemu je problem kod Novaka.Danas to nije bio Novak koji se bori za najvazniji trofej koji mu nedostaje.Ravna linija emocija tokom citavog meca je nesto sto odavno tokom citavog meca nisam doziveo gledajuci Novaka.Problem je tu, ocit cim treba odigrati malo zahtevniji fizicki mec,koji izgleda crpi i mentalnu snagu i ovaj mec nije mogao drukcije.Nadam se da ce resiti te probleme koje ima,danas su bili bas vidljivi i direktno uticali na ishod meca.Naravno ,bice jos prilike za pehar RG ,trebe pre svega biti zdrava ostalo ce doci.Za 2 nedelje je Wimbledon,nova sansa za uspeh,nadam se da ce resiti ove probleme koje ima i nadam se novom finalu pa ko god bio sa druge strane.Glava gore, ima dana za megdana,jedna bitka je izgubljena,rane su teske ali ono sto te ne ubije to te ojaca,i nije bitno koliko puta padnesbitno je dal si spreman da ustanes i ides dalje.Idemo Noleeeeee!
                  juve,

                  jucer je Novak imao neki specijalni fizicki problem. Sto je to tacno bilo ne znamo. On nije imao isti problem na USO i Uimbldonu prosle godine.

                  Posto je imao dodatni problem, ne znamo da li je prevazisao onaj proslogodisnji.

                  Comment


                  • Sara, naježila sam se čitajući ovo, svaka ti čast i hvala što si svoje misli prenijela i podijelila sa nama
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • "U poslednjih četiri, pet dana mi se nešto zdravstveno dešava. Ima tu i psihološkog aspekta, tu su određene emocije uticale na stanje, ali ne bih da pričam o tome, jer ispada da tražim izgovor. Bio je veliki ulog, emocije su bile prisutne kod obojice, mnogo tenzije i želje da se osvoji trofej", rekao je naš najbolji teniser.



                      Nole je dodao i da je u nedelju pobedio bolji na pariskoj šljaci.



                      "Šampion je onaj ko je bolji na terenu. Nažalost, nisam uspeo ovoga puta, ali to je sport, ne može se uvek pobeđivati. Nije ni prvi ni poslednji put da gubim. On je iskusan igrač koji zna kako da se nosi s ovakvim mečevima i zna da se prilagodi određenim situacijama. Ako je za njega neophodno da promeni taktiku, on će to izvesti na efikasan i mudar način", poručio je Đoković, koji je drugi put igrao u finalu Rolan Garosa.



                      On je rekao da je tokom meča pokušavao da zaštiti osnovnu liniju, da ne dozvoli protivniku da diktira tempo.



                      "Imao sam poteškoća s njegovim forhendom, nisam uspevao da imam dubinu na bekhend udarcima, kad god sam pronalazio uglove, on je uspevao da udari kontru. Forhend mu je fantastično izgledao na terenu. Manje više, par poena je odlučilo pobednika. Da je drugi set otišao u taj-brejk, drugacija bi slika bila", veruje drugi teniser sveta.



                      Kada je primao pehar na postolju, Đoković je dobio neverovatne ovacije, zbog čega je i zaplakao, a publici se obratio na francuskom jeziku.



                      "To još nisam doživeo, da na nekom turniru izgubim u finalu i da mi publika na taj način pruža podršku i želi da se vratim i osvojim ovaj turnir. Na tome sam im zahvalan, daje mi dodatni motiv. Sada je teško govoriti o tome, treba gledati širu sliku, ipak imam izvrsnu karijeru, zdrav sam i imaću još prilike da igram u Parizu", rekao je Đoković.

                      Comment


                      • Bravo Novace!

                        Nevjerovatno je realan, kao i uvijek.

                        Originally posted by Nesic View Post
                        "U poslednjih četiri, pet dana mi se nešto zdravstveno dešava. Ima tu i psihološkog aspekta, tu su određene emocije uticale na stanje, ali ne bih da pričam o tome, jer ispada da tražim izgovor. Bio je veliki ulog, emocije su bile prisutne kod obojice, mnogo tenzije i želje da se osvoji trofej", rekao je naš najbolji teniser.
                        Sumnjao sam da je tu bilo i nesto na psihickoj bazi.


                        Originally posted by Nesic View Post
                        "Šampion je onaj ko je bolji na terenu. Nažalost, nisam uspeo ovoga puta, ali to je sport, ne može se uvek pobeđivati. Nije ni prvi ni poslednji put da gubim. On je iskusan igrač koji zna kako da se nosi s ovakvim mečevima i zna da se prilagodi određenim situacijama. Ako je za njega neophodno da promeni taktiku, on će to izvesti na efikasan i mudar način"
                        Apsolutno. Nadal je takticki odigrao savrsen mec!


                        Originally posted by Nesic View Post
                        On je rekao da je tokom meča pokušavao da zaštiti osnovnu liniju, da ne dozvoli protivniku da diktira tempo.
                        To je alfa i omega svake igre sa Nadalom.


                        Originally posted by Nesic View Post
                        "Imao sam poteškoća s njegovim forhendom, nisam uspevao da imam dubinu na bekhend udarcima, kad god sam pronalazio uglove, on je uspevao da udari kontru. Forhend mu je fantastično izgledao na terenu.
                        To je suncani dan. To je razlika u odnosu na Rim.

                        Originally posted by Nesic View Post
                        Manje više, par poena je odlučilo pobednika. Da je drugi set otišao u taj-brejk, drugacija bi slika bila", veruje drugi teniser sveta.
                        Jasan mu je znacaj 2. seta. Ali ne daje objasnjenje zasto nije grizao vise na pocetku tog seta.


                        Originally posted by Nesic View Post
                        Kada je primao pehar na postolju, Đoković je dobio neverovatne ovacije, zbog čega je i zaplakao, a publici se obratio na francuskom jeziku.
                        To ce ga sigurno motivisati.


                        Originally posted by Nesic View Post
                        "To još nisam doživeo, da na nekom turniru izgubim u finalu i da mi publika na taj način pruža podršku i želi da se vratim i osvojim ovaj turnir. Na tome sam im zahvalan, daje mi dodatni motiv. Sada je teško govoriti o tome, treba gledati širu sliku, ipak imam izvrsnu karijeru, zdrav sam i imaću još prilike da igram u Parizu", rekao je Đoković.
                        Mislim da je na pravom putu. Sira slika je bitana. Uvjeren sam da ce preboljeti ovo!

                        Comment


                        • Novak Đoković – kako naći lek za ’glavu’?

                          Razočaranje, beznađe. To su dve emocije koje najtačnije opisuju stanje navijača Novaka Đokovića posle još jednog neuspešnog pohoda na Rolan Garos. Treću godinu u nizu na Novakovom putu ka teniskoj besmrtnosti i kompletiranju Gren slema našao se Rafael Nadal. Prošlogodišnji poraz izazvao je ogromnu tugu, ali svetlo na kraju tunela činilo se tako blizu. Posle ovog poraza preovlađuje osećaj bespomoćnosti jer Novak nije igrao ni blizu svog maksimuma.

                          Već neko vreme Novak u završnici Gren slem turnira ne uspeva mentalno da iznese teret – dobio je pet od svojih prvih sedam GS finala, a od tada samo jedno od šest. Na to treba dodati i prošlogodišnji duel sa Nadalom na Rolan Garosu koji je s razlogom nosio epitet “finala pre finala“.

                          Ništa različito nije bilo ni sada – Đoković nije uspeo da prikaže svoju najbolju igru u odlučujućem meču i to je najjednostavniji način da se opiše finale.

                          Boris Beker došao je u Novakov štab upravo da bi mu pomogao da se izbori sa mentalnim aspektom najvećih okršaja – sudeći prema prva dva GS turnira sezone, napretka nema, naprotiv, kao da je učinjen i korak unazad. Đoković je u drugom i četvrtom setu dozvolio brejk u trenutku kad je servirao za ostanak u setu, a posebno je ilustrativan način na koji je to uradio – skoro isključivo sopstvenim greškama.

                          U poslednjem gemu vodio je Novak 30:0, a onda se redom dogodilo sledeće – promašena bekhend paralela po širini, nerezonski izlazak na mrežu, insajd-aut forhend u autu i dupla greška kojom je završio meč, baš kao u finalu 2012. godine (publika jeste zasmetala, ali to ne može biti izgovor).

                          Jasno je da je problem u glavi – pre meča isticao sam važnost osvajanja prvog seta, bio sam siguran da će to ’otkraviti’ Novaka i učiniti da pusti ruku. Prvi set, ne baš kvalitetan sa obe strane, Đoković je osvojio, ali to ni izbliza nije imalo očekivani efekat – kao da srpski teniser nije imao nikakav ’momentum’, a videli smo kako je Nadal produžio svoje preimućstvo posle osvajanje drugog seta. Od početka do kraja meča Novak je bio stegnut, sa izuzetkom dva gema kada je već zaostajao u trećem setu.

                          To je problem kojim sve počinje i sve se završava – kada pronađe rešenje za njega, doći će i nove Gren slem titule.

                          Đokovića izuzetnim teniserom čini i istančan osećaj za donošenje odluka – kada napasti, kojim intenzitetom, a kada se povući i čekati bolju priliku. Rečju, Novak je briljantan taktičar i čovek kojem mozak radi sve vreme meča, ali sada tako nije bilo – u pojedinim periodima igra mu nije imala ni glavu ni rep, bez jasnog plana napada i zamisli kako bi želeo da izgledaju poeni. To je samo unosilo dodatnu nesigurnost u ionako već krhku igru, što se moglo videti npr. po promašenom ziceru na mreži početkom trećeg seta ili u nekoliko situacija kada je birao pogrešnu stranu u ’gotovim’ poenima i gubio ih.

                          Bezidejnost je naročito došla do izražaja kada je postalo očigledno da Novaka bekhend dijagonala ne sluša. Njome je ili pravio greške ili, što je još gore, slao nedovoljno prodorne loptice kojima je Nadalu omogućio da uđe u ritam forhendom nakon lošeg prvog seta Španca.

                          Rafa nije bio na svom nivou u prva dva seta, ali ga je Novak ’pozvao’ u meč i dao mu dovoljno vremena da uhvati ritam. Tako je i tada je meč zapravo izgubljen.

                          Nadovezali su se fizički problemi – od sredine drugog do sredine trećeg seta Novak je delovao ispijeno, bio je crven u licu i slabo se kretao. Dakle, u intervalu kada se meč lomio, Đoković nije bio sposoban da uloži svoj maksimum. To jeste za žaljenje, ali i fizička sprema je deo sporta i bila je nužan uslov za pobedu.

                          Gledajući statistiku servisa, ne bi se reklo da je tu iko ostvario prednost, ali u važnim poenima Nadal je uvek bio na visini zadatka (servisi u telo npr), za razliku od Đokovića koji je retko pronalazio servis-vinere kada su mu bili neophodni.

                          Konačno, Nadal je jednostavno bio hrabriji, dovoljno hrabar i da svojim slabijim udarcem osvoji značajne poene. Pri rezultatu 30:30 na svoj servis u ranoj fazi drugog seta pogodio je liniju bekhend paralelom, a pri izjednačenju na 4:4 u četvrtom setu pronašao je munjevitu bekhend dijagonalu.

                          Ako se vratimo godinu dana unazad, Nadal je nešto slično uradio i prošle godine – kada je Đoković pretio duplim brejkom u petom setu, Španac je iz rukava izvukao dva spektakularna bekhenda, što se na kraju ispostavilo ključnim. Zato je Nadal ikona tenisa, možda i najbolji igrač svih vremena.

                          Rafael sada u svojoj kolekciji ima 14 Gren slem titula, koliko i veliki Pit Sampras, a prvi je igrač u istoriji koji je pet puta u nizu osvojio Rolan Garos.

                          Novak je doživeo još jedan težak poraz, teži nego prošle godine – iako je lani bilo više drame, ove sezone Đoković može da se kaje što nije prikazao svoju “A igru“, pa ni blizu nivoa nedavnog meča u Rimu, i to u duelu u kojem je dobio prvi set i u kojem se Nadal ’nudio’. Zato je žal mnogo veća.

                          Đokovićev san opet nije postao java i pitanje je hoće li do kraja karijere Novak uspeti da ga ostvari. Još je veće pitanje koliko će Novaku biti potrebno da se psihički oporavi od poraza. Igra je i dalje tu, a lek za ’glavu’ u finalima Gren slemova preko je potreban.

                          Saša Ozmo (@ozmo_sasa)

                          Comment


                          • Ozmo je skroz pogodio sustinu sa ovim tekstom.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ozmo je malo prestrog ali pogadja nekoliko stvari perfektno:

                              Originally posted by Nesic View Post
                              Novak Đoković – kako naći lek za ’glavu’?
                              Boris Beker došao je u Novakov štab upravo da bi mu pomogao da se izbori sa mentalnim aspektom najvećih okršaja – sudeći prema prva dva GS turnira sezone, napretka nema, naprotiv, kao da je učinjen i korak unazad. Đoković je u drugom i četvrtom setu dozvolio brejk u trenutku kad je servirao za ostanak u setu, a posebno je ilustrativan način na koji je to uradio – skoro isključivo sopstvenim greškama.

                              U poslednjem gemu vodio je Novak 30:0, a onda se redom dogodilo sledeće – promašena bekhend paralela po širini, nerezonski izlazak na mrežu, insajd-aut forhend u autu i dupla greška kojom je završio meč, baš kao u finalu 2012. godine (publika jeste zasmetala, ali to ne može biti izgovor).
                              Tu je apsolutno u pravu. S tim sto se to u drugom setu moze opravdati fizickom slaboscu a u cetvrtom ne. Nadal je bio fizicki slabiji.

                              Originally posted by Nesic View Post
                              Jasno je da je problem u glavi – pre meča isticao sam važnost osvajanja prvog seta, bio sam siguran da će to ’otkraviti’ Novaka i učiniti da pusti ruku. Prvi set, ne baš kvalitetan sa obe strane, Đoković je osvojio, ali to ni izbliza nije imalo očekivani efekat – kao da srpski teniser nije imao nikakav ’momentum’, a videli smo kako je Nadal produžio svoje preimućstvo posle osvajanje drugog seta. Od početka do kraja meča Novak je bio stegnut, sa izuzetkom dva gema kada je već zaostajao u trećem setu.
                              Zbunjuje nedostatak momentuma poslije osvojenog 1. seta ali poredjenje sa Nadalom poslije osvojenog drugog nije fer. Novak je fizicki bio pao.


                              Originally posted by Nesic View Post
                              Đokovića izuzetnim teniserom čini i istančan osećaj za donošenje odluka – kada napasti, kojim intenzitetom, a kada se povući i čekati bolju priliku. Rečju, Novak je briljantan taktičar i čovek kojem mozak radi sve vreme meča, ali sada tako nije bilo – u pojedinim periodima igra mu nije imala ni glavu ni rep, bez jasnog plana napada i zamisli kako bi želeo da izgledaju poeni. To je samo unosilo dodatnu nesigurnost u ionako već krhku igru, što se moglo videti npr. po promašenom ziceru na mreži početkom trećeg seta ili u nekoliko situacija kada je birao pogrešnu stranu u ’gotovim’ poenima i gubio ih.
                              To je tacno. Novak nije jasno mislio jucer. To se mora, barem dijelom, pripsati fizickoj malaksalosti.

                              Originally posted by Nesic View Post
                              Bezidejnost je naročito došla do izražaja kada je postalo očigledno da Novaka bekhend dijagonala ne sluša. Njome je ili pravio greške ili, što je još gore, slao nedovoljno prodorne loptice kojima je Nadalu omogućio da uđe u ritam forhendom nakon lošeg prvog seta Španca.

                              Rafa nije bio na svom nivou u prva dva seta, ali ga je Novak ’pozvao’ u meč i dao mu dovoljno vremena da uhvati ritam. Tako je i tada je meč zapravo izgubljen.
                              Ovo je debelo prestrogo. Novak jeste igrao 'rimski mec' iako nisu bili rimski uslovi jer BH nije funkcionisao. Ali nije bilo alternative po suncanom danu kad je Novak fizicki rovit. Osim toga igranje 'rimskog meca' je donijelo Novaku 1. set.

                              Jedino sto se moze prigovoriti, Novaku je ipak malo previse napadao Nadalov FH svojim BH-dom. Trebao je vise ici na BH starnu. To je opet posljedica da Novak nije jasno mislio.


                              Originally posted by Nesic View Post
                              Konačno, Nadal je jednostavno bio hrabriji, dovoljno hrabar i da svojim slabijim udarcem osvoji značajne poene. Pri rezultatu 30:30 na svoj servis u ranoj fazi drugog seta pogodio je liniju bekhend paralelom, a pri izjednačenju na 4:4 u četvrtom setu pronašao je munjevitu bekhend dijagonalu.
                              Ovdje je 100% u pravu. Sjecam se oba poena. I mislim da je ovaj iz drugog seta najvazniji poen u citavom mecu!

                              Originally posted by Nesic View Post
                              Ako se vratimo godinu dana unazad, Nadal je nešto slično uradio i prošle godine – kada je Đoković pretio duplim brejkom u petom setu, Španac je iz rukava izvukao dva spektakularna bekhenda, što se na kraju ispostavilo ključnim. Zato je Nadal ikona tenisa, možda i najbolji igrač svih vremena.
                              Potvrdjeno toliko puta da je Nadal najveci sampion u istoriji.


                              Originally posted by Nesic View Post
                              Novak je doživeo još jedan težak poraz, teži nego prošle godine – iako je lani bilo više drame, ove sezone Đoković može da se kaje što nije prikazao svoju “A igru“, pa ni blizu nivoa nedavnog meča u Rimu, i to u duelu u kojem je dobio prvi set i u kojem se Nadal ’nudio’. Zato je žal mnogo veća.
                              Ovo nije fer komentar. Po suncanom danu u Parizu nije moguce bilo igrati kao po kisnom u Rimu. Nije mi jasno kako Ozmo to ne razumije.

                              Vjerovatno je upravo svijest da nece biti moguce ponoviti Rim onaj psihicki faktor u Novakovoj bolesti.

                              -----------------

                              Novak je daleko blizi sustini u svom intervju nego Ozmo u svom komentaru. To daje nadu!
                              Last edited by NI; 09-06-14, 09:01.

                              Comment


                              • E moj Saša , što bi rekla popularna pesma.
                                Jak si mi ti stručnjak kada gledaš samo u stablo, a ne vidiš šumu iza njega.
                                Gledaš igru, a ne vidiš šta doprinese takvoj igri.
                                Primeti li ti Saša da je zvezda upekla toliko da bi i gmizavci hlad potražili?
                                Primeti li ti Saša muku Novakovu, noge otežale i ruke zanemoćale?
                                Jok Saša, zabio si poput noja glavu u prašinu RG-a i prosipaš pamet o taktici bez da u dušu pogledaš.
                                Ne valja ti rabota Saša.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X