Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Danas, kad se vratim malo na jucerasnji mec, prva stvar koja mi padne na pamet je Milosevo serviranje. Jbt on je juce servirao najbolje do sada na turniru, ne secam se kada je neko "zabio" Novaku 20 asova na mecu ... A opet i pored takvog serviranja je ladno prso 0-3 ...
    Masina je Novak, nema sta ... obicno bi protiv rivala koji ovako serviraju najmanje jedan set morao biti izgubljen, ali juce to nije bio slucaj. Cepa asove bata samo tako - i servis vinere, ne da ti da udjes u ritam ni malo, i kada dodje do neke malo duze razmene ne mozes odigrati najbolje, bas zbog tog manjka ritma, a daleko od toga da Milos nista sem serve ne ume da uradi. Pa je opet Novak rezultatski lagano dobio mec ... GAZI ...
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by AIRBORNE View Post
      @NI, @Pecke i ostali da li ste misljenja da Gulbisa odma treba napasti i to od prvog poena ?
      Mislim da bi bila greska cekati neki njegov psihicki pad (pod velikim je adrenalinom) a kvalitet tenisa je tu mada treba razlikovati igranje protiv BIG4 i ostale meceve.
      Imam utisak da je on osetio da ga je po njegovom privatnom misljenju Roger podcenio, Rodjo u kljucnom momentu nije bio svestan opasnosti pa je ovaj okrenuo igru i na to sve dokusurio ga kao i malo sa onim MT.
      Tomica isto, usao mlako sve kao nesto cekao, pa se i on sam uspavao i utrtio.

      Da li ga napasti odmah ? Odma mu pokazati da ga se Novak apsolutno ne boji i odma mu reci da ce dobiti po tamburi.
      U toku mece ce se situacija verovatno menjati ali da je bazna igra "U NAPAD".
      Da li treba odmah da napadne? Ne nuzno.

      1.
      Svi komentatori koje sam sam procitao isticu u ovoj ili onoj formi sljedece: "Novak je bio tako fokusiran od starta da Raonicu nije dao nikakvog prostora." Isto je bilo i sa Congom. Raonic je igrao odlicno a Conga lose otud razlika u rezultatu.

      Znaci za Novaka je kljuc da ima taj fokus od pocetka.

      2.
      Da bi Gulbis pobijedio mora:

      -da fenomenalno servira
      -da Novak returnira ispod svog maksimuma
      -da igra agresivno i pogadja

      Ovo zadnje ne moze da traje cijelo vrijeme i Novakova bi konsistentnost morala da odnese prevagu. Dakle sve ce se svoditi na bitku Gulbisovog servisa i Novakovog returna. Novak bi tu bitku trebao dobiti. Ipak je to sljaka.

      3.
      Iako je sigurno dobio dva jaka protivnika (Raonica i Congu), Novak nije ni protiv jednog ni protiv drugog usao u puni ritam. Raonic jednostavno servira predobro a Conga nije dovoljno dobro igrao da bi Novak usao u puni ritam, previse je grijesio.

      Protiv Gulbisa ocekujem da ce Novak uci u puni ritam, tim vise sto Gulbis pokazuje zelju da izmjeri svoje udarce protiv Novakovih.

      Mnogo je lakse pobijediti Novak koji nije u ritmu od onoga koji je u ritmu.

      4.
      Kad se ovako racionalno analizira, sanse su jasno na Novakovoj strani. Ali ostaje strah da ce nesto da krene naopako i da Gulbis nosen publikom, andrenalinom i inspiracijom moze igrati kao vanzemaljac, barem neko vrijeme.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Danas, kad se vratim malo na jucerasnji mec, prva stvar koja mi padne na pamet je Milosevo serviranje. Jbt on je juce servirao najbolje do sada na turniru, ne secam se kada je neko "zabio" Novaku 20 asova na mecu ... A opet i pored takvog serviranja je ladno prso 0-3 ...
        Masina je Novak, nema sta ... obicno bi protiv rivala koji ovako serviraju najmanje jedan set morao biti izgubljen, ali juce to nije bio slucaj. Cepa asove bata samo tako - i servis vinere, ne da ti da udjes u ritam ni malo, i kada dodje do neke malo duze razmene ne mozes odigrati najbolje, bas zbog tog manjka ritma, a daleko od toga da Milos nista sem serve ne ume da uradi. Pa je opet Novak rezultatski lagano dobio mec ... GAZI ...
        Ja mislim da je ono juce bilo jedno od najbljih serverskih izdanja bilo kog igraca u poslednjih 10-15 godina, ono je bas bilo vrhunski, redovno preko 210km/h, tako je dobro gadjao coskove, kick na 2. servis mu je odlican, jeste da je imao i par duplih, ali stvarno je neverovatno servirao...i pored toga, Novak ga je bas unistio, vremenom je sve bolje i bolje citao taj servis, a mislim da mu je i mnogo znacio onaj mec u Rimu, pa iako je bio frustriran, znao je to da kontrolise
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Ja mislim da je korpus Novakovaca uvećan za jednu vatrenu navijačicu bar dok se RG ne okonča
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by pecaros View Post
            Ja mislim da je korpus Novakovaca uvećan za jednu vatrenu navijačicu bar dok se RG ne okonča
            Dobiti Bojanu na nasoj strani bi strasan uspjeh. A blizu smo. Jos dvije godine. Pa valjda ce Federer da se povuce poslije Olimpijade.

            @bojana

            Raonic je nestvarno dobro servirao. To je cinjenica. I njegova je reputacija porasla poslije jucerasnjeg meca.

            Novak ga je sigurno, ne i lako pobijedio, zahvaljujuci izuzetnom fokusu. Ali ga nije unistio.
            Last edited by NI; 04-06-14, 08:19.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Dobiti Bojanu na nasoj strani bi strasan uspjeh. A blizu smo. Jos dvije godine. Pa valjda ce Federer da se povuce poslije Olimpijade.
              Skuvana je, još da turimo zapršku
              sigpic

              Comment


              • Normalno da sam na vasoj strani, ali to je samo zato sto to Roletu odgovara, tako da kad se sve sagleda, ja sam i dalje samo Roletovac
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Normalno da sam na vasoj strani, ali to je samo zato sto to Roletu odgovara, tako da kad se sve sagleda, ja sam i dalje samo Roletovac
                  U to nisam ni za trenutak posumnjao.

                  Comment


                  • RoleNoletovac
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Normalno da sam na vasoj strani, ali to je samo zato sto to Roletu odgovara, tako da kad se sve sagleda, ja sam i dalje samo Roletovac
                      Ti ćeš uvijek da budeš Roletovac, u to nema sumnje ali može i tebi Novak da bude tvoj broj dva
                      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                      Comment


                      • Meču sa Gulbisom pristupam kao i u slučaju prethodna tri, sa popriličnom dozom straha..
                        Čini mi se da se Nole bolje nosi sa pritiskom od mene..
                        Originally posted by gokara
                        Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                        Comment


                        • Originally posted by jagodica View Post
                          Meču sa Gulbisom pristupam kao i u slučaju prethodna tri, sa popriličnom dozom straha..
                          Čini mi se da se Nole bolje nosi sa pritiskom od mene..
                          Ne dao Bog da nije tako, da se Novak ne nosi bolje sa pritiskom od nas.

                          Comment


                          • Jelena))
                            https://www.facebook.com/media/set/?...3&l=57326201ea

                            Last edited by Zzz; 04-06-14, 12:16.

                            Comment


                            • Poštujem sve što je d sada Erni uradio ali kada je Roger ispao mislim da će Novak laganije odigrati ovo polufinale. Još ostaje gorak ukus od onog poraza u SF RG.

                              Novak mora da odigra na nivou da bi dobio Ernija, ovo m uje glavni cilj u sezoni i mora da odigra najbolj što zna. Ja verujem da će on pružiti najbolju igru kada bude napotrebnije.

                              Comment


                              • Jean Gachassin, president of the French Tennis Federation congratulates @DjokerNole on his win yesterday

                                Comment

                                Working...
                                X