Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by SonjaFan View Post
    Pitas se u vezi poraza ili bespotrebnog otvaranja teme DC-a?
    Naravno poraza, upisao sam sigurnu pobedu.

    Danak neiskustvu

    Comment


    • Ne znam kako ste bili toliko sigurni, ja sam se plasila tog meca otkad sam ugledala zreb

      Comment


      • Doslo je do toga da se od svakoga plasimo. Cus da se plasim Federera od 33 godine na otvorenom i hardu koji nije ni blizu brz kao Cincy npr. Pa to je takav poraz Djokovica kao tenisera da je sve smijesno. U dvoranam ga je dobijao, a sad gubi posto mu se sprdao sa glavom u prvom setu. Postao je takva pizda da je to strasno, prvo mu dodje taj isti Federer u njegovo dvoriste, smije se, bukvalno mu se ruga i sta ovaj radi? Ide da spasava ljude, izbjegava duel, nece da izadje ispred kuce. I ajde kad je vec izbjegao(kukavica na kvadrat) umjesto da ima nevjerovatan motiv da mu objasni da to vise ne smije da mu padne na pamet, sta on radi? Posle prvog sjajnoj seta, odnosno posle sjajnih sest gemova propada kao zeton, a Federer po ko zna koji put igra protiv njega kao da mu zivot zavisi. Na kraju osmjesi, zagrljaj, Federer je sampion. Samo je zaboravio da kaze, ali ja nisam sampion.
        Najbolje da su igrali Spanija i Svajcarska u DCu u Madridu i da je Federer odlucio da dodje, Nadal bi sigurno na Majorci taj dan izigravao spasioca, spasavao davljenike. Ne bi, nego bi izasao na teren, pocistio ga i onda bi ga i u narednom mecu pocistio, jer se zna sta treba da radi, jer bi grizao da dodje do pobjede. I stari i mladi poceli da se izviljavaju nad Novakom, a i generacija isto.
        Gledaj Murraya zadnjih dana, kukavac vidi da nije ni na 40%, sjebani mu zglobovi evo sedam godina, operacija ledja, najgora moguca operacija za tenisera, ko zna kad ce vratiti stari nivo, ali se toliko trudi, ostavlja dusu na terenu iako ce biti pravo cudo i ako smijesni Acapulco osvoji. A od Novaka u Dubaiu, na njegovom terenu, u njegovim uslovima bolji covjek od 33 godine i limitirani sivonja. Pritom mu dusa u nosu posle pola sata, a imao mjesec dana odmora, a imao dan odomora na turniru sto je sjajna stvar. Super momak.
        sigpic

        Comment


        • Dodje Hewitt izmucen povredama i sali se sa Federerom, lobuje ga deset puta, mijenja ritam, cas uspori pa ubrza, salje spore i duboke lopta na BH Federera, a ovaj deset puta ne moze da prodje BH pasingom, a ima najbolji pasing na touru. Najbolji pasing my ass. Pritom nabolji riterner u istoriji igre jednom brejkne covjeka koji 60% prvog ubaca. Bolje riternira na prvi nego na drugi servis. Najbolji riterner ikad aha, vazi.
          sigpic

          Comment


          • Vlado ohladi malo nije propast sveta jedan izgubljen mec.

            Comment


            • Nije u pitanju jedan mec, tece treca godina, a da on ima strahovite probleme, samo je bar u ovom periodu imao prednost, sad ni to nema, iako je konkurencija nikad gore.
              sigpic

              Comment


              • Vladane sve si u pravu. Pogledaj ti negovu izjavu posle meca:
                „U prvom gemu trećeg seta sam odigrao izuzetno loše i izgubio sam svoj servis gem. Počeo sam da pravim veliki broj neiznuđenih grešaka u drugom delu drugog seta i nisam se dobro kretao, a on je osetio da ima priliku i iskoristio ju je. Zato je on veliki šampion“, naglasio je Đoković.
                Pazi on zna gde je problem, fizicka sprema, i nista ne preduzima na tom planu vec samo kosntatuje trenutno stanje umesto da nesto menja. Rafa svaki put kad je gubio od meceve Novaka trenirao je jos zesce i taj trud mu se na kraju isplatio. Ove izjave su kao da je Ana u pitanju. Novak i treba da bude dzentlemen van terena ali na samom terenu treba da bude "djubre", nemilosrdan i da gazi bez milosti.

                Comment


                • Već jedno vrijeme podsjeća na Anu, od toga teško da može gore, bolje da ništa ne izjavljuje. Problem u kretanju je evidentan, neke stvari što je odigravao juče nije mogao. Prošle godine protiv Nadala na GS je igrao na način "lupetam pa šta bude" nije bilo kontrolisanih poena u kontinuitetu kao ranije, i brzo se trošio i na taj način.

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Nema vala zere svjetlosti u tunelu u kojem se Novak nalazi

                    Sad sam tek video ovo .... TUNEL "crk'o" sam od smeha ....
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Doslo je do toga da se od svakoga plasimo. Cus da se plasim Federera od 33 godine na otvorenom i hardu koji nije ni blizu brz kao Cincy npr. Pa to je takav poraz Djokovica kao tenisera da je sve smijesno. U dvoranam ga je dobijao, a sad gubi posto mu se sprdao sa glavom u prvom setu. Postao je takva pizda da je to strasno, prvo mu dodje taj isti Federer u njegovo dvoriste, smije se, bukvalno mu se ruga i sta ovaj radi? Ide da spasava ljude, izbjegava duel, nece da izadje ispred kuce. I ajde kad je vec izbjegao(kukavica na kvadrat) umjesto da ima nevjerovatan motiv da mu objasni da to vise ne smije da mu padne na pamet, sta on radi? Posle prvog sjajnoj seta, odnosno posle sjajnih sest gemova propada kao zeton, a Federer po ko zna koji put igra protiv njega kao da mu zivot zavisi. Na kraju osmjesi, zagrljaj, Federer je sampion. Samo je zaboravio da kaze, ali ja nisam sampion.
                      Najbolje da su igrali Spanija i Svajcarska u DCu u Madridu i da je Federer odlucio da dodje, Nadal bi sigurno na Majorci taj dan izigravao spasioca, spasavao davljenike. Ne bi, nego bi izasao na teren, pocistio ga i onda bi ga i u narednom mecu pocistio, jer se zna sta treba da radi, jer bi grizao da dodje do pobjede. I stari i mladi poceli da se izviljavaju nad Novakom, a i generacija isto.
                      Gledaj Murraya zadnjih dana, kukavac vidi da nije ni na 40%, sjebani mu zglobovi evo sedam godina, operacija ledja, najgora moguca operacija za tenisera, ko zna kad ce vratiti stari nivo, ali se toliko trudi, ostavlja dusu na terenu iako ce biti pravo cudo i ako smijesni Acapulco osvoji. A od Novaka u Dubaiu, na njegovom terenu, u njegovim uslovima bolji covjek od 33 godine i limitirani sivonja. Pritom mu dusa u nosu posle pola sata, a imao mjesec dana odmora, a imao dan odomora na turniru sto je sjajna stvar. Super momak.
                      Koliko god da vam ovaj post zvuci "sirov" i surov, nekako hejterski nadahnut, mora se priznati da je 100% tacan.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Kakva harmonija u timu.... svi ko jedan...

                        Last edited by miloolja; 01-03-14, 08:57.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Bolje da nije nista napisao

                          Comment


                          • Originally posted by notorious View Post
                            Nemoj tako, dali smo mu fore do RG, lagaćemo se još koji mjesec
                            Bojim se da si u pravu.Ja ostavljam prostora da moze biti neka eksplozija,ali kao sto sam vec naveo,nisam optimista.


                            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Kakva harmonija u timu.... svi ko jedan...

                              Borise Legendo! Jos cu te zavoljeti.

                              Znam da to stvarno mislis. I da imas razloga da tako mislis. Naravno postoji i ono ali...
                              Last edited by NI; 01-03-14, 09:54.

                              Comment


                              • Odgledao sam mec ponovo i malo korigovao misljenje. Osnovni dojam je isti, odlican mec, zapanjujuce dobar Federer.

                                Tok meca

                                Najvaznija statistika meca su brejk lopte i postotak osvojenih poena na protivnicki servis. To otprilike pokazuju sto se desavalo u svakom setu:

                                1. Set: Novak 1/1 i 36%, Federer 0/1 i 29% (Izjednaceno, Novak fantastican ali tek malo bolji)

                                2.Set: Novak 0/1 i 25%, Federer 1/3 i 30% (izjednaceno, Federer dosao olako do BL-i)

                                3. Set: Novak 0/4 i 33%, Federer 2/3 i 47% (Federer moze a Novak ne moze iskoristiti sanse)

                                Bolje je podijeliti mec u tri dijela. Prvi dio do 2:2 u drugom setu. Na taj dio vazi statistika iz prvog seta. Novak izvanredan, ali Federer daleko od pregazenog. Drugi dio od 2:2 u 2.setu do 1:0 za Federera u 3. setu. Federer odlican a Novak los i dva puta olako gubi servis. Pogotovo drugi put. Treci dio od 1:0 do kraja. Federer odlican i vjeruje da je ovo njegova sansa. Novak jako dobar ali bez prave vjere u pobjedu.

                                Razlozi Novakovog poraza

                                1.
                                Federova fantasticna igra. Necu ponavljati sve aspkete te partije. Dodacu da sam malo korigovao misljenje. U pravu su oni koji tvrde da je Novak ’kriv’ za takvu Federerovu igru. Umjesto da je destruira Rodzerovu igru, on je krenuo da se nadigrava. Kao u Uimbldonu 2012.

                                Kako odlicno primijeti talijanski komentator da se radi o dva razlicita talenta. Novakovoj konsitetnosti i Federerovoj napadackoj briljantnost. (nadam se da sam dobro razumio) Nadal konsitentnoscu dobija Federera, destruirajuci mu usput igru. Isto tako i Mari. I protiv jednog i protiv drugog Federer ima periode briljentnosti. Ali pogotovo Nadal mu nece dati nista dzabe i na kraju Rodzer padne. Sjeti te se Sinsinatija 2013. Super ofanzivni Nadal je postao defanzivan za tu priliku i na kraju odnio pobjedu.

                                2.
                                Novakova mentalna slabost. Sve ono sto sam pobrojao ranije ima uticaja, ali sada dajem akcent na dva medjusobno povezana razloga.

                                Prvi, Novak se uci da igra agresivnije. To je ispravna strategija. Ali on nema punu vjeru u svoj novi paket. Dijelom je to osnovano a dijelom nije. Njegov servis je vise nego dovoljno dobar i nevjerovatni pad na sopstveni servis u prvom, kljucnom, gemu 3. seta mogu samo objasniti nedostatkom samouvjerenja. S druge strane Novak ne pokriva mrezu onako dobro kao Federer i neki izvanredni Federerovi pasing udarci, u kljucnim poenima, se dijelom i tome moraju pripisati.

                                Drugi i vazniji, je kompleks Federera. To je jucer bilo jako vidljivo. U dnu duse Novak zeli da bude ofanzivac. A nema boljeg ofanzivca od Rodzera. Isto tako u dnu duse Novak zna da je igracki bolji od najboljeg izdanja Nadala ali da nije bolji od najboljeg izdanja Federera. U svakom slucaju nije atraktivniji igrac. On je jucer htio da pobijedi Federera njegovim oruzjem. Ocekivao je prije meca da ce ga pomesti jer Federer nije pokazivao neku formi. A kad ga nije pomeo, pojavile su se sumnje.

                                Tu je vazan i prekid jer je Novak imao prilike da misli. A uvjeren sam da je mislio negativne misli. Do tog trenutka je bilo 8:6 za Novaka u gemovima a poslije 3:9 za Federera.

                                Ona cestitka Novakova na mrezi je bila iskrena. I pored poraza, postuje majstorije Federera.

                                Brejk lopte

                                Novak nije iskoristio 5 BL-ti. Tri je presudio Federerov izvanredan servis. U jednoj je mrezica dovela da Novak izadje na mrezu i Federer ga je strasno prosao. (Kombinacija srece i Novakove igracke manjkavosti.) Samo jednom je imao sansu. Pri rezultatu 5:2 u 3. setu. Tada je sve bilo gotovo.

                                U zadnja dva seta je Federer imao 6 BL-ti. Dvije prve je Novak spasio sjajnim servisom, federerovski. Trecu u 2. setu je Federer dobio fantasticnom BH paralelom. Na prvu u 3. setu Novak pravio duplu gresku. Drugu u 3. setu je Novak spasio odlicnom igrom. I zadnju u 3. setu je Federer dobio odlicnom igrom. Sve u svemu, vise je zasluzan sjajni Federer nego nervozni Novak.

                                Nije sve tako crno

                                Novak mora da postane ofanzivniji i u Dubaiu je bio bolji u ofanzivnoj igri nego ikada ranije. Drago mi je sto je poceo i zavrsio mec protiv Federera ofanzivno. To je samo turnir 500. Promjena igre je vaznija od jedne titule. Nije mi naravno drago sto je pokazao da ne vjeruje dovoljno u svoju novu igru.

                                U trecem setu se Novak mnogo bolje nosio sa Federerom kad bi ovaj izasao na mrezu. Naucio je u prethodna dva. U trecem setu je ipak Rodzerov servis presudio, koji je ubitacan na brzoj podlozi.

                                Kad igra ofanzivu najbolje sto moze, kao u prvih 10 gemova, Novak je bolji je u ofanzivi i od samog Rodzera. Naravno teze je odrzati konstantnost igrajuci ofanzivno nego igrajuci defanzivno.

                                Novakova defanziva je bila odlicna.

                                Nije ovaj mec drasticno razlicit od meceva u Parizu i Londonu prosle godine, niti od meca sa Rafom u Sinsinatiju. U tim mecevinma je Rodzer prvi pao u 3. setu a jucer je to bio Novak.

                                Nastavak sezone

                                Poraz je malo bitan za nastavak sezone. Prije da ce imati pozitivan nego negativan efekt. Ipak je Novak malo arogantno usao u mec.

                                Apsolutno nema razloga za paniku, barem ne do RG-a.

                                Ova Borisova izjava mi je digla moral!

                                Ne bih zelio Federera za protivnika na brzoj podlozi. Ni u Uimbldonu ni u Sinsinatiju!
                                Last edited by NI; 01-03-14, 10:22.

                                Comment

                                Working...
                                X