Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dve stvari od kojih nijedna nema veze sa igrackom tehnikom su i najbitnije u angazovanju Bekera.
    1. Konstantnost igre sa vrlo smanjenim obimom osciilacija.
    Mnogi bi ovde upotrebili meni odurni anglicizam koji je prevodiv kao ubilacki instinkt. Ruzan i neprimeren izraz, koji bi morao biti nepojmljiv istinskom sportisti.
    2. Zastita Novakovih interesa koriscenjem Bekerovog uticaja u teniskom svetu.
    Bitnost ovog segmenta saradnje dobrano potpomaze lakse sprovodjenje prvog segmenta. Uslovljenost njegove realizacije proistice iz odgovora na pitanje: Kakav i koliki je uticaj Bekera u teniskom svetu?
    sigpic

    Comment


    • Meni je srce puno sto je doveo Bekera,voleo bih da neko nadje moj post ove godine sam bas napisao da je on potreban Novaku,najvise da ga nauci kako da se ponasa bezobrazno na terenu.Bode mi samo oci sto izbacuje na fejs i kada ide u wc,ali dobro ne mora da znaci zbog toga da ce biti totalni promasaj.Iskreno ne vidim da moze da ga upropasti kao Tod Martin,jer Novak sigurno nece pokrenuti neke korenite promene u igri,posto bi to bila ogromna greska.Tako da mislim da Novak nece baciti par meseci u vodu.Videcemo,nadam se da ce ovo biti kao prica iz nekog filma i da ce napraviti nesto veliko zajedno.

      Comment


      • Originally posted by Zile90 View Post
        Meni je srce puno sto je doveo Bekera,voleo bih da neko nadje moj post ove godine sam bas napisao da je on potreban Novaku,najvise da ga nauci kako da se ponasa bezobrazno na terenu.
        Evo ja sam postavila juce stranicu gde si to napisao
        http://www.sportklub.info/forum/show...okovic/page872

        Takav covek treba Novaku.Vajda ne sme da pisne,a i ostala kompanija u stabu.Kada vidis onu Vajdinu dobrocudnu facu trebas da budes bas kreten da mu das otkaz,ali Novaku treba neki drzak trener kao Beker ili Dzimi Konors.Mislim da bi Konors bio idealna figura za Novaka.
        Last edited by Zzz; 21-12-13, 17:05.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Ne može od ovoga gore? Kakva glupost.
          Ne razumijem, prije bi rekao kako glup odgovor.

          Comment


          • BB mudrovanja

            1. Ako pobedim, nisam ni blizu Bogu. Ako izgubim, nisam ni blizu đavolu. 2. Ako se ponašaš kao zver tokom meča, ja ću se pretvoriti u još veću zver i uništiću te - rekao je Beker jednom prilikom Džonu Mekinrou.
            3. Čak su i moji najbliži saradnici, roditelji i prijatelji bili više šokirani od mene. Živeću život koji ne poznaje mnogo ljudi. Ljudi te prepoznaju na mestima za koja ne znate ni da postoje. Na najmanjim ostrvima, bez struje, znaju ko ste. Jedan sam od najpoznatijih ljudi na planeti Zemlji - rekoa je Beker psole sovajanja Vimbdlona sa 17 godina.
            4. Kada sam gledao u oči svojih navijača, mislio sam da gledam čudovišta. Kada sam video tu vrstu slepe, emocionalne predanosti, razumeo sma šta nam se dogodilo u Nirnbergu.
            5. Iskreno, ne znam zašto sam seksi. Nisam Adonis, a moja pi.. nije hipervelika.
            6. Mogao sam da imam seks sa mnogo žena. Ono što se dešava mnogim ženama, dešava se i meni. Jure me. Ali, ako možeš da imaš sve, više te i ne zanima.
            7. Pokušavaju da nas pretvore u k... koje se prodaju za novac. Kažu "milion", a ti kažeš "ne". Onda oni kažu "tri miliona", jer misle da svako ima cenu. Ti ponovo kažeš "ne". Dobro je znati da nisam jeftin.
            8. Sumnjao sam da mi je tajna kamera ispod kreveta, dok spavam. Što sam više vodio računa o mojim nacionalističkim obavezama, više su me maltretirali - rekao je Beker.
            9. Kada ste mladi tražite sopstveni identitet, a pobede su način da se dokažete. Kada bih izgubio, želeo sam da umrem. Mislio sam da pobedom postajem neko i da sam nakon poraza niko.
            10. Nisam započeo rat. Niko nije umro. Samo sam izgubio teniski meč. Ništa više - rekao je Beker kada je eliminisan u drugom kolu Vimbldona 1987. godine.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Prle! View Post
              1. Nema svaki igrač istu mogučnost prilagođavanja i nije svačiji stil jednako fleksibilan kada je prilagođavanje u pitanju. Rafini udarci su sigurniji i kada agresivnost ukomponuje u svoju igru, to izgleda toliko strašno da je to nemoguće riječima opisati. Forhend je klinički precizan, da su šanse za gršeku svedene na minimum. Druga stvar je što taj nivo ne može držati tokom čitave sezone. Međutim, Rafa je atipičan od ostalih igrača, njegov spin nije 'šablonski' udarac i protivnici se teže prilagođavaju njemu. Činjenica broj 1.Rafin 'heavy top spin' ima odokativno 30% manje šanse da završi u mreži ili u outu, nego ravni i agresivni flatovi, zato što je 'siguran' udarac i ima visok luk i brzo padanje. Činjenica broj 2. Zato je Rafa u tom pogledu neuporediv sa bilo kim, zbog svoje atipičnosti ili specifičnosti.
              I 2008 i 2010 je imao bekend, za razliku od 2012. Danas mu je BH mnogo slabiji, nego što je bio u navedenim godinama. Međutim, FH je jači, a on je pored servisa najvažniji udarac u tenisu. Zato Rafa izgleda agresivniji nego tada. U biti, nijanse su u pitanju, ali je istina da u mečeve sa Novakom izlazi sa dosta izmijenjenim gameplanom negoli prije. Međutim, sjećaš se Rafe sa USO-a 2010 ?! Ono je za mene najbolje izdanje Rafinog agresivnog tenisa koje sam ikada vidio.
              Malo koji teniser ima Rafinu moc prilagodjavanja. Kad Rafa igra ofannzivno, njegovi top-spinovi su pouzdaniji nego ravni udarci drugih bejzlajnera kad igrao ofanzivno. Zato je Rafina transformacija u ofanzivca toliko uspjesna.

              On je najbolji bio 2010. zato sto je servirao najbolje. U finalu je Novaka pobijedio servisom. Iz nekih razloga on ne moze da ponovi tu servis igru.

              Originally posted by Prle! View Post
              Što se drugog dijela posta tiče, ja se slažem sa tobom, večinski. Međutim ne vidim kakvu agresivnu crtu Beker može donijeti Novaku, a da to dijametralno ne promijeni njegov stil ?! Voleje ?! Možda, ali to nije ono na ćemu Novak može graditi svoju igru. Povećanja doza agresivnosti bi lako mogla značiti drugu krajnost u Novakovom slučaju, a ako se to desi, veče su šanse za neuspjeh, nego za uspjeh. U najboljem slučaju, Novak se može vratiti na staro, a u najgorem, u potpunosti se izbaciti iz kolosijeka. (to je onaj čorsokak koji sam spomenuo).
              Također, potvrđujem da je igra iz 2011 igra za jednu sezonu. To potvrđuju i 'upgradei' koje je Novak ubacio u svoju igru. Ali tada je Novak imao prostora za napredak, a sada nema. On je popravio sve što se popraviti da. Passing shotevi su mnogo bolji, reakcija na niske loptice i slajsove također, servis isto, voleji isto. Fakat ne vidim šta bi to mogao promijeniti ili dodati u udarcima i gameplanu, a da pritom ne naruši svoj balans ?!
              S druge strane, mentalno, itekako ima na čemu raditi. Sve te oscilacije, vraćanje protivnika u meč, banalne greške i slične stvari razlog su mentalnog zamora u nekom trenutku. To je problem #1 koji Beker mora riješiti. I za takvo nešto je Njemac odličan izbor. Novak je izgradio stil koji ne iziskuje konstantne napore u svakom meču (za razliku od recimo Rafinog), ali mentalno ga ne prati. Možda je razlog tome taj što je takav stil toliko kompletan, da crpi mentalnu energiju bitno više nego ostali ?! Međutim, on se bespotrebno troši u mečevima gdje se to ne bi smjelo dešavati, protiv igrača koji mu ne bi smjeli stvarati probleme. I to je bag njegovog mentalnog dijela. Kada bi to riješio, sve ostalo bi došlo samo po sebi i ako Beker uspije u tome, saradnja će biti uspješna.
              Novak treba da igra agresivnije da bi skratio sto je moguce vise poena. Proces transformavije je poceo 2012. i jesens je bio gotov. Tu moze da usvrsava, sam kad i kako da ide na prezu. Treba da izabere pravu priliku i onda da se potpuno opredijeli a ne da oklijeva. Novak nikada nece biti izuzetan volej igrac ali moze da ima fantastican prilazni udarac. Njegov prilazni udarac cesto nije dovoljno dobra jer se predugo dvoumi. To su smao zadnji detalji u toj transformaciji. Beker tu moze pomoci.
              Slazemo se da Novak mora da poradi na mentalnoj konsistentnosti.

              Comment


              • http://www.news.com.au/sport/tennis/...-1226788204100

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Malo koji teniser ima Rafinu moc prilagodjavanja. Kad Rafa igra ofannzivno, njegovi top-spinovi su pouzdaniji nego ravni udarci drugih bejzlajnera kad igrao ofanzivno. Zato je Rafina transformacija u ofanzivca toliko uspjesna.

                  On je najbolji bio 2010. zato sto je servirao najbolje. U finalu je Novaka pobijedio servisom. Iz nekih razloga on ne moze da ponovi tu servis igru.
                  1. Apsolutno.

                  2. To je lako objašnjivo. Udarac koji ti nije prirodan ne možeš u kontinuitetu držati na nivou previše visokom za isti. Zamisli da Federera BH stalno sluša kao na Masters kupu 2006 ili da Novak stalno igra voleje kao u zadnjem meču protiv Delpa ?! Osim toga, Rafi igra nikad nije bila bazirana na servisu, a tog septembra 2010 ne da je samo servis funkcionisao, nego bukvalno svi segmenti. Forhend, bekend, ritern, voleji, baš sve. Njihovo finale iz te godine mi je jedno od najboljih mečeva koji su njih dvojica odigrali. Lično meni najdraži i najbolji meč pored onog sa istog turnira godinu dana kasnije. Borba otvorenog garda koja je podsjećala na ono što je tenis nekad bio. I brza podloga USO-a je otišla u historiju kako je zaslužila, iako nije morala.

                  Originally posted by NI View Post
                  Novak treba da igra agresivnije da bi skratio sto je moguce vise poena. Proces transformavije je poceo 2012. i jesens je bio gotov. Tu moze da usvrsava, sam kad i kako da ide na prezu. Treba da izabere pravu priliku i onda da se potpuno opredijeli a ne da oklijeva. Novak nikada nece biti izuzetan volej igrac ali moze da ima fantastican prilazni udarac. Njegov prilazni udarac cesto nije dovoljno dobra jer se predugo dvoumi. To su smao zadnji detalji u toj transformaciji. Beker tu moze pomoci. Slazemo se da Novak mora da poradi na mentalnoj konsistentnosti.
                  Sve je to tačno na papiru, ali teško je praviti korekcije na već postojećem i dokazanom paketu. Moguće je da prilazni udarci mogu biti bolji, ali je isto tako moguće i da ima razlog zašto nisu tako dobri. Ti misliš da je to zato što previše oklijeva. Možda, a možda jednostavno ne može generisati dovoljno snage i pravilno odrediti direkciju iz takvih udaraca, pošto se obično igraju iz terena i potrebna je brža reakcija i koordinacija?! Vi vjerovatno bolje znate, više obraćate pažnju na te stvari, ali je istina da jedno (voleji) bez drugog (prilazni) u eri modernih reketa, kad su ti glavni protivnici 'passingshoteri' kao Rafa i Andy ne ide. Pitanje je koliko će i kako koristiti tu pogodnost u mečevima protiv njih dvojice ?!Tačnije, da li će moći ? Ja lično mislim da tu neće biti puno petljanja od strane Bekera i da će obojica staviti akcenat na druge stvari.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Porodica na okupu...

                    ''My family and I are sending you lots of love from Marbella! Hope you are getting ready for wonderful Christmas time with your families ''


                    Last edited by miloolja; 21-12-13, 19:35.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Greska u koracima.
                      Last edited by skeptik; 21-12-13, 19:36.

                      Comment


                      • Nije ti dobra slika, inače već bila

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • nisu Vajdu isekli, nego ovog lika cija se samo ruka vidi
                          a i kao sto olja kaze, nije dobra slika u startu
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by Zile90 View Post
                            Meni je srce puno sto je doveo Bekera,voleo bih da neko nadje moj post ove godine sam bas napisao da je on potreban Novaku,najvise da ga nauci kako da se ponasa bezobrazno na terenu.Bode mi samo oci sto izbacuje na fejs i kada ide u wc,ali dobro ne mora da znaci zbog toga da ce biti totalni promasaj.Iskreno ne vidim da moze da ga upropasti kao Tod Martin,jer Novak sigurno nece pokrenuti neke korenite promene u igri,posto bi to bila ogromna greska.Tako da mislim da Novak nece baciti par meseci u vodu.Videcemo,nadam se da ce ovo biti kao prica iz nekog filma i da ce napraviti nesto veliko zajedno.

                            Nasao sam juce taj post i htedoh da ga postujem .

                            Znao sam da si se ti sigurno obradovao Novakovoj odluci.
                            sigpic

                            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                            Without error there can be no brilliancy.

                            Comment


                            • Smekerski pokusaj B92
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Nije ti dobra slika, inače već bila
                                Ako je tako onda povlacim sliku mada ostaje cinjenica da su Vajdu sklonili na stranu.

                                Comment

                                Working...
                                X