Announcement

Collapse
No announcement yet.

Testiranje 2012

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    James Allen:,,FIA Race Director Charlie Whiting took the unusual step of attending the test to check on some of the interpretations of the new rules. He’s already intervened to ba Lotus’ innovative brake stabilisation system. But he gave the thumbs up to the exhaust exits on the Ferrari, which some rivals had questioned. He did however say that aero devices on brake ducts which channel the exhaust gases to the diffuser would not be permitted. This is a concept that some engineers were talking about during the launch season."
    Ceo izveštaj:http://www.jamesallenonf1.com/2012/0...us-going-well/

    Dakle, Vajting je odobrio Ferarijev sistem, ali kaže da aerodinamički dodaci na rashladnim sistemima kočnica koji usmeravaju gasove ka difuzoru neće biti dozvoljeni.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #92
      A nije bilo nikakvih problema sa njima prosle godine... Au, covece, dokle?

      Comment


      • #93
        Kako ja vidim, Čarli Vajting se ponaša u smislu ,,duvaj mi sve, samo mi difuzore ne duvaj".Dozvoljava Ferariju da stavlja oplate preko izduva i time usmerava gasove, a ne dozvoljava krilca na kočnicama koje su prošle godine dozvoljavali.Ova sezona je jako klimava po pravilima.Samo da se ne pojavi neko s nekim debilizmom i da se napravi blesav i da posle viče da nisu znali.

        A da ne pominjem činjenicu da je Lotusov kočioni sistem zabranjen i to bez i najmanjeg argumenta.Čitao sam na drugim forumima neke komentare i sve se svodi na isto.Postoji mnogo toga što utiče na aerodinamiku.I sama vozačeva kaciga ima uticaj - zar i to treba banovati?Pa po FIA-inim shvatanjima bi trebalo.Sad jedan ozbiljan primer.Na stazi Monako se stavljaju mekše opruge za vešanje.Samim tim bolid može više da ponire na kočenjima pogotovo na izlasku iz tunela pre kočenja za lučku šikanu.S druge strane, na stazi u Brazilu se stavlja tvrđe vešanje pa bolid može manje da ponire.To je osnovno podešavanje bolida, ali po FIA-inom stavu i to treba banovati i bolidi bi trebali da imaju titanijumske osovine maksimalno prišvršćene za šasije da se ne bi ni malo pomerali gore dole.Lotusov sistem je genijalno rešenje i apsolutno je po pravilniku.
        - vozač ne utiče, sistem je autonoman tačnije sam se aktivira
        - nema ni malo više uticaja na aerodinamiku nego što obična podešavanja imaju

        Ovo sam pročitao na f1-serbia sajtu:
        Grosjean je skrenuo pažnju da je njegovo današnje vreme postavljeno sa veoma malo goriva u rezervoaru.

        "Imali smo veoma malo goriva u bolidu, praktično za jedan krug. Bolid izgleda dobro na stazi i veoma dobar je za vožnju", rekao je Francuz.

        Nisam siguran koliko je ova informacija tačna ili se Grožan zabunio.Najbolje vreme je postavio na medium gumama i u tom mini stintu je odvezao čak 7 krugova.Kažem ,,čak" jer je to previše za kvalifikacione brze krugove.I kako je moguće da mu je ostalo goriva za još jedan krug kad je posle toga odvezao još 5 krugova?
        Last edited by MarkedOne8; 09-02-12, 20:15.
        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

        sigpic

        Comment


        • #94
          Originally posted by dstroj View Post
          Moguce da intermediate gume koriste samo za instalacioni krug,da ne bi bez potrebe trosili slick-ove.
          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Intermediate imaju drugu boju, ovo su crvene, tj. supersoft... Osim ako je ljude u Pirelliu mrzelo da ih farbaju kako treba, u sta sumnjam...
          Video sam da imaju šaru,tj. da nisu slick-ovi,nisam obracao paznju na boju,a nelogicno mi je da koriste full wet gume za potpuno suvu stazu,pa sam zato napisao da su intermediate.

          Comment


          • #95
            Originally posted by rajs41 View Post
            Svi u padoku impresionirani Lotusovim bolidom
            http://f1-serbia.com/najnovije/svi-u...usovim-bolidom
            To nije Lotus, to je 'tica! ha ha ha ha
            (Purašević stil)
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • #96
              Sta, sta, sta, kako kaze Alonso? 1:18.877... Cutimo, cutimo! Hahahahah, nije mogao da odoli, morao je da izgura malo jace od planiranog. Sumnjam da ce skidati dalje to vreme, po programu, uopste nisu hteli da forsiraju, to je vec naglasavano, mislim da je ovo samo bilo jace od njega.

              Oh, yeah, bice paklena sezona...

              Comment


              • #97
                Originally posted by Vanja #66 View Post
                Sta, sta, sta, kako kaze Alonso? 1:18.877... Cutimo, cutimo!
                Ne znam ja što je Formula 1 podforum bio juče skroz zapostavljen.Ah, da, Grožan 1.18.419. ;)

                Ovo su ipak testiranja.
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #98
                  Originally posted by MarkedOne8 View Post
                  Ne znam ja što je Formula 1 podforum bio juče skroz zapostavljen.Ah, da, Grožan 1.18.419. ;)

                  Ovo su ipak testiranja.
                  Ama, bre, zjbvm se... Citiram iz Kengura ne zato sto sad ne znam kako likujem, vec zato sto sam se nadao da ce do ovoga doci (i doslo je), mora malo da se probije ta forma striktnog testiranja. Lepo je to, ali nije na odmet malo promeniti, narocito ako donosi malo srece Tifosijima... Na mekim je gumama, siguran sam da je i prilicno lagan, ali ima i novih delova, sredjene hidraulike, nije sve u gumama i laganom rezervoaru...

                  Pravi odnos snaga cemo videti tek zadnjeg, 12og, dana testiranja, a ni to nije sigurno, mozda se nekom bas tad pokvari neki deo i ne moze da vozi...

                  Comment


                  • #99
                    I ja se zezam.Da, valja malo ,,proterati kera" kojim brzim krugom.To su F1 vozači, ne mogu samo da kruže.Jutros je čak i u Herezu bilo ispod 0 stepeni.Što je Red Bul odvezao samo 2 kruga?Priča se da je problem sa elektronikom u pitanju.
                    Last edited by MarkedOne8; 10-02-12, 11:17.
                    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                    sigpic

                    Comment


                    • Moze biti, ovo je vrlo cudno za RB. I Alonso je vec na skoro dvosatnoj pauzi, od njih, samo Hamilton radi redovno... Pogledacu ima li nekih novih informacija...

                      10:45 Red Bull has informed @StrangAutosport about the problems with Vettel's car:

                      "Normal testing niggles, some of which are not easy to get. It was not in the plan to lose three hours but we are quite unconcerned. Expect to do long runs later."
                      Inace, jel na testiranjima propisano da sme da se koristi jedan bolid po timu u toku dana, ili je jednostavno previse informacija sad, ako se koriste oba bolida, pa timovi koriste samo jedan, kako bi dobili stabilne, jednosmerne informacije?
                      Last edited by Vanja #66; 10-02-12, 12:02.

                      Comment


                      • Jedan vozač je dozvoljen na stazi po timu, a za bolide nisam siguran.Video sam da je Veber prva dva dana vozio bolid sa brojem 2 i sa žutim rool-hoopom, dok je Fetel juče i danas vozio sa brojem 1 i crvenim rool-hoopom.Crveni je za prvog vozača, a žuti za drugog vozača.Na testiranja nekad stavljaju samo crne.To znači da je Red Bul doneo oba bolida u Herez, a Lotus ima samo crni RH ali sa različitim brojevima (ako nisu oba bolida, onda su im menjali brojeve mada je to glupo).

                        Danas je baš nezanimljivo.Katerhem vredno radi sa 70-ak krugova za sada, a Sena je odvezao celu trku u tri stinta od 69 krugova (nešto više od 305 km), baš kao prava trka.

                        Ode Red Bulu ceo dan, a Ferari opet ima problema sa elektronikom na bolidu.
                        Last edited by MarkedOne8; 10-02-12, 13:05.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Znam za kamere koje su im boje, samo me zanimalo da li je zabranjeno vise od jednog bolida na stazi ili timovi biraju da ne preteruju u vreme testiranja.

                          Comment


                          • Ja nista ne stizem zbog faxa Sad vidim da je Alonso imao krug dana, ali mi se pre cini kao neki glory run nego pravi indikator tempa, Lotus ponovo veoma stabilan sto se tice vremena. Kejterem ispod radara odlican, ne zaboravite da voze bez DRSa i KERSa, da ce imati jos jednu aero nadogradnju najmanje do Australije, mislim da su dosli do one sredine i odvojili se od ,,novih timova`` ili ,,poslednjih 6`` sto je za svaku pohvalu. Sena danas odradio simulaciju trke, nema drugog objasnjenja za 66 krugova i mislim da moze biti zadovoljan, odstupanje u vremenima je zadovoljavajuce malo, sem 3 uzastopna kruga, kada je mozda nesto probao.
                            Ono sto me odusevljava je da mi se cini da ce ova sezona biti mozda i najbolja sezona u istoriji F1, ne samo zbog 6 svetskih sampiona, nego i zbog toga sto je kvalitet na sve strane, jako duboka vozacka ekipa, sto vidimo i na ovim testovima u konstantnosti, sto su po performansama timovi sve blizi. Eh da je jos tu Kubica umesto Mase u Ferariju...
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Caterham koristi KERS danas, koriste RBov... Za DRS ne znam, ali KERS koriste... RB je resio svoje probleme, Vettel je vozio dosta stabilnih krugova nakon problema sa elektronikom, dok Ferrari izgleda mi da nije, sad po svemu sudeci ponovo rade krugove za telemetriju, udji-izadji...

                              Comment


                              • Ja procitao pre neki dan jednog Gaskojna ako se ne varam, gde je rekao da su bez DRSa i KERSa do druge runde testiranja.
                                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                                Comment

                                Working...
                                X