Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • sada vise nego ikad jer me je odusevio koliko se borio da ova zemlja dobije medalju[/quote]

      Comment


      • Comment


        • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

          Teren je jedno, izjave su drugo...

          Dva razlicita pojma...

          Comment


          • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

            [quote author=Valek link=topic=474.msg31373#msg31373 date=1219266558]
            Teren je jedno, izjave su drugo...

            Dva razlicita pojma...
            [/quote]

            Comment


            • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

              [quote author=NE Patriots link=topic=474.msg31393#msg31393 date=1219304259]

              da bla bla,pa prvo sebe,prvo je Felps postao rekorder,a naravno pa uspeh ide Americi da se ponose svojim igracem,a posto vi navijate za Spaniju sta vam ja pricam,da pobedi tenis,pa da se odigra jedna tekma bez uzdisanja za Nadalom u tvom i nekim slucajima ovde,da volimo tenis prvo,pa tek onda pojedince,kao sto mi svi NFLovci prvo volimo taj sport,pa tek onda nas tim,a vama je draga ovaj sport Nadal,ne tenis,vama je draze da Nadal pobedi,ma kakav Srbin preko puta,ma kakav dobar tenis,razbij ga,rodjeni brat mi preko puta,ma ne,VAMOS RAFA,raketiraj mi kucu Rafo,ma nema veze VAMOS RAFA!idem da placem koliko je dobar,jeza prolazi kroz mene,ali da ne zapocinjem staru pricu,a ti Valek nemoj vise ni jednom da si osporila[/quote]

              Ha, ha! Pa Valek je musko! Ti kao da mislis da za Rafu mogu navijati samo zene!

              Osim toga, zar nije ve? vec dosta tog "velikog patriotizma" i prebacivanja drugima koji ne navijaju za sportasa iz svoje zemlje. Mislim da to nije razlog da se nekoga napada da nije domoljub. Domoljudstvo i patriotizam se ne brane rijecima, ali niti oruzjem. Najbolji je domoljub onaj koji stvara prijatelje sa ljudima drugih nacija, vjera ili rasa. Na taj nacin smanjiti ce se vjerojatnost da dolazi do nepotrebnih sukoba. Ne vjerujem da ces se sloziti da ces se ti sa svim Srbima bolje razumijeti nego sa nekim ljudima drugih nacija koji su ti bliski po mnogim malim i svakodnevnim stvarima.

              Na forumu Rogera Federera ima skoro 200000 clanova iz cijelog svijeta i vjeruj mi 9 od 10 clanova foruma ce za vrijeme Davis cup matcha izmedju Svicarske i njegove zemlje navijati za Svicarsku. Uvjeren sam da je slicno bilo i na olimpijskim igrama. Nakon osvajanja zlatne medalje u paru ljudi su bili presretni, jer je netko koga oni vole i postuju osvojio zlatnu medalju ne zamarajuci se njegovim pasosom, tzv. patriotizmom i sl. Mogu prihvatiti da je to nekima cudno, pa i neprihvatljivo, ali dozvoli da i drugi misle da su tvoji tzv. rodoljubni napadi nekorektni i neprihvatljivi.

              Nadam se da je vrijeme jednoumlja na ovim prostorima proslost, pa pustimo ljudimo pravo da misle i osjecaju kako to njihova glava razmislja, odnosno njihovo srce osjeca.

              Srdacan pozdrav i prihvati ovo kao jedno misljenje koje nije potpuno isto kao i tvoje, a ne kao poziv na neku svadju ili razmiricu!

              Roger

              Comment


              • Comment


                • [/quote]

                  Sve u redu majstore, odgovoriti cu ti iskreno!

                  Za Francusku reprezentaciju ne igra niti jedan moj omiljeni igrac, pa bih u tom polufinalu navijao za Hrvatsku! ;) No znam sto zelis pitati.

                  Postojao je jedan fenomenalan kosarkas, najbolji svih vremena (mislim da cete se sloziti) imenom Michael Jordan! Obozavao sam ga gledati, svakodnevno sam pratio njegovu statistiku, upijao svaki njegov pokret. I igrao veliki Michael protiv Hrvatske u finalu olimpijskih igara u Barceloni protiv Hrvatske. I ja navijao za Hrvatsku! Vjeruj mi da je tada igrala Jugoslavija protiv Amera ja bih isto tako navijao za Jugoslaviju! A znas li zasto ne bih navijao za mog omiljenog kosarkasa? Zato sto ga nisam posebno cijenio van terena. Mozda nisam znao dovoljno, ali ono sto jesam nije mi dalo dovoljno razloga da bih ga izuzetno cijenio i postovao kao covjeka. Vrlo slicno je i sada sa Lebron Jamesom!!!

                  Ali pojavio se Roger Federer, teniski virtuoz, teniski Mozart. Prvo sam se zaljubio u njegovu tenisku umjetnost, u njegovo tenisko savrsenstvo. Igrali su Ljubicic (kojega inace jako volim kao osobu) i Federer jedno finale 2005. godine i ja na pocetku navijam za Ljubu, ali nakon 15-20 minuta, upitam sam sebe: pa kaku mogu navijati protiv ovog teniskog carobnjaka? Tada je to bio samo upit. Ali onda sam ga poceo vise pratiti, gledati njegove izjave, citati knjige o njemu i shvatio sam da je to jedna predivna osoba kojoj slava nije udarila u glavu gdje je stvarno istina ono sto Bojana ima u svom potpisu (it is nice to be important, but it is even more important to be nice)! Zato ja volim Rogera i dok on igra za Svicarsku ja cu zeljeti da on osvoji i Davis cup (pa makar na tom putu izbacio i Hrvatsku) i isto tako sam zelio da Federer osvojio zlatnu olimpijsku medalju vise nego ista, bez obzira koga na tom putu pobijedio. Ne mogu da u 1000 matcheva navijam za njega (kada igra na ATP touru), a onda na nekoliko matcheva kada igra za reprezentaciju navijam protiv njega.

                  Evo pokusao sam ti objasniti otprilike ono sto ti zele reci i navijaci (navijacice) Nadala da ga ne cijene samo kao fenomenalnog tenisaca, vec i kao velikog sportsmena i sjajnog covjeka. To sam puno puta procitao u njihovim postovima.

                  I dalje mogu shvatiti Vas nacin razmisljanja, buduci sam kao mali i ja vjerojatno tako razmisljao, ali vremenom shvatis da postoje mnoge druge zivotne vrednote koje su puno vaznije od domoljublja!

                  Srdacan pozdrav!

                  Comment


                  • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                    [quote author=NE Patriots link=topic=474.msg31410#msg31410 date=1219321285]
                    e da i hvala za minus,vidi se cime vi jedino umete da potezete,cinjenicama jako slabo,a smite,to vam je vidim jako poznato i blisko,cestitam
                    [/quote]

                    Ja ti ga sigurno nisam dao! ;) Postujem tudje misljenje iako se ne slazem s njime!

                    Comment


                    • [/quote]

                      Sve u redu majstore, odgovoriti cu ti iskreno!

                      Za Francusku reprezentaciju ne igra niti jedan moj omiljeni igrac, pa bih u tom polufinalu navijao za Hrvatsku! ;) No znam sto zelis pitati.

                      Postojao je jedan fenomenalan kosarkas, najbolji svih vremena (mislim da cete se sloziti) imenom Michael Jordan! Obozavao sam ga gledati, svakodnevno sam pratio njegovu statistiku, upijao svaki njegov pokret. I igrao veliki Michael protiv Hrvatske u finalu olimpijskih igara u Barceloni protiv Hrvatske. I ja navijao za Hrvatsku! Vjeruj mi da je tada igrala Jugoslavija protiv Amera ja bih isto tako navijao za Jugoslaviju! A znas li zasto ne bih navijao za mog omiljenog kosarkasa? Zato sto ga nisam posebno cijenio van terena. Mozda nisam znao dovoljno, ali ono sto jesam nije mi dalo dovoljno razloga da bih ga izuzetno cijenio i postovao kao covjeka. Vrlo slicno je i sada sa Lebron Jamesom!!!

                      Ali pojavio se Roger Federer, teniski virtuoz, teniski Mozart. Prvo sam se zaljubio u njegovu tenisku umjetnost, u njegovo tenisko savrsenstvo. Igrali su Ljubicic (kojega inace jako volim kao osobu) i Federer jedno finale 2005. godine i ja na pocetku navijam za Ljubu, ali nakon 15-20 minuta, upitam sam sebe: pa kaku mogu navijati protiv ovog teniskog carobnjaka? Tada je to bio samo upit. Ali onda sam ga poceo vise pratiti, gledati njegove izjave, citati knjige o njemu i shvatio sam da je to jedna predivna osoba kojoj slava nije udarila u glavu gdje je stvarno istina ono sto Bojana ima u svom potpisu (it is nice to be important, but it is even more important to be nice)! Zato ja volim Rogera i dok on igra za Svicarsku ja cu zeljeti da on osvoji i Davis cup (pa makar na tom putu izbacio i Hrvatsku) i isto tako sam zelio da Federer osvojio zlatnu olimpijsku medalju vise nego ista, bez obzira koga na tom putu pobijedio. Ne mogu da u 1000 matcheva navijam za njega (kada igra na ATP touru), a onda na nekoliko matcheva kada igra za reprezentaciju navijam protiv njega.

                      Evo pokusao sam ti objasniti otprilike ono sto ti zele reci i navijaci (navijacice) Nadala da ga ne cijene samo kao fenomenalnog tenisaca, vec i kao velikog sportsmena i sjajnog covjeka. To sam puno puta procitao u njihovim postovima.

                      I dalje mogu shvatiti Vas nacin razmisljanja, buduci sam kao mali i ja vjerojatno tako razmisljao, ali vremenom shvatis da postoje mnoge druge zivotne vrednote koje su puno vaznije od domoljublja!

                      Srdacan pozdrav!
                      [/quote]

                      razumem ja shta ti pricas, medjutim prirodno je da zelis da igrac koji reprezentuje tvoju drzavu i nosi ime tvoje drzave na ledjima, i govori tvoj jezik, delite kulturu i mentalitet ima tvoju podrsku. barem kada igra za reprezentaciju. ja mislim da je to vec dovoljno razloga da mozes da se indentifikujes sa tim igracem.

                      Comment


                      • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                        OBAVESTENJE:

                        1.)Nakon Iooia i Duleta koji su banovani odluceno je da i Bella dobije ban od 3 dana,naravno za pocetak,ucestvovala je u svadjama sa oboje,pa mora da snosi posledice koliko i ovo pomenuto dvoje,neka svima bude jasno da ovaj forum nece biti kao pre,najavljujemo velike promene i drakonske kazne ako se one ne prate,i neka fanovi tenise ne ocekuju da cemo ih ovde stititi,vec da i same pripaze na ponasanje,ako vas neko uvredi,automatski obavestite moderatore ovog foruma i prijavite post,NEMOJTE UCESTVOVATI u ikakvim raspravama,to nije dozvoljeno i gore sam naveo sta vas ceka ako to uradite,nemojte se zaliti jer ove odluke se ne mogu menjati,u protivnom,mogu se i pojacati kazne

                        2.)Neka svima bude jasno da ovo nije bilo koji forum,vec forum jedne ugledne televizije,i da se ne moze ovde postupati kako hoce,u sledecem periodu cem oraditi na tome da ovaj forum ne vise bude BLOG,ocete blog?imate ih koliko ocete na netu,imate fan site Nadala,pa samo napred tamo se ponasajte kako vam tamo nalazu,a ovde cete kako mi budemo nalagali,clanci,slike i ostale gluposti samo jednog tenisera ce biti smanjeni,pa i poceti da se brisu,ovo je sajt TENISA niti sajt Djokovica nit Federera nit Nadala,neka vam to bude jasno,ovde mozete da pricate o utakmicama i postujete eventualne molbe zalbe ili pohvale,a ne da pravite divlji zapad od ovog foruma,mnogi ljudi na ovom forumu su radili tesko na tome ne da bi to postalo kao poneki delovi foruma ovde,kao sto rekoh uskoro dolaze velike promene

                        3.)molim da ova pravila POSTUJETE,sve je ovo u cilju ne diskriminacije nekoga,vec u cilju poboljsanja ovog vec uljujanog foruma,ponovo vas molim da svi postujete ovo jer je u svacijem interesu,zar ne?svi smo ovde isti,sve se ovo odnosi na sve,a svi zelimo bolji forum

                        Pozdrav

                        Comment


                        • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                          ok..swe sam owo procitao i apsorbowao..ali me zanima da li odje ima objektiwnosti ili se neki stite? je rnije samo nas troje ucestwowalo u onoj malo zucnijoj rasprawi...

                          Comment


                          • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                            [quote author=dule link=topic=474.msg31455#msg31455 date=1219332115]
                            ok..swe sam owo procitao i apsorbowao..ali me zanima da li odje ima objektiwnosti ili se neki stite? je rnije samo nas troje ucestwowalo u onoj malo zucnijoj rasprawi...
                            [/quote]
                            nisam primetio nikog sem vas troje

                            Comment


                            • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                              swe je ok,sto se mene tice..

                              Comment


                              • Re: ATP - RAFAEL NADAL

                                pozdrzavam odluku da se banuju ti ljudi!

                                Comment

                                Working...
                                X