Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

    Da se oglasim i ja posle ovog epskog meca. Ne znam sta da kazem. NEVEROVATAN MEC I NAJBOLJE FINALE IKADA.

    Na pocetku 5, seta sam bio ubedjen da je gotovo i da Roger opet uzima. Rafa je propustio vodjstvo od 2-0 u setovima i 5-2 u tie breaku. Mislio sam da nece moci to da zaboravi i da izdrzi do kraja. Kako sam se samo prevario.

    5, set je bio maratonska drama, jos Rafa svaki put servira pod pritiskom ostanka u mecu. Ne znam odakle je izvukao tu pre svega mentalnu snagu da istraje,, valjda je toliko zeleo i jos posle proslogodisnjeg razocarenja, bilo je stvaro SAD il NIKAD.

    Jos je sve bilo ulepsano nocnim ambijentom, Rafa u zagrljaju porodice i najblizih, trci po onom krovu.
    Lepi govori od obojice na kraju i sto je najvaznije jos jedan mec za pamcenje.Stvarno smo srecni sto zivimo u ovoj eri tenisa.
    Sada mi treba nekoliko dana da dodjem sebi.

    Comment


    • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

      ZAGRIZEN JE I WIMBLEDON TROFEJ!


      Comment


      • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

        Hvala Pat, hvala Roger, hvala Gold, hvala Biljana...hvala RAFA!!! VAMOS!!!

        Comment


        • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

          From The Sunday Times

          July 6, 2008


          Blood runs deep for Rafael Nadal


          For me it is unacceptable that a kid breaks a racket. I told Rafa they are expensive and there are a lot of people who cannot afford them. He listened well and that is why he never shows his anger in that way on a court.


          Like his nephew, Toni is warming to the task of conversing in English. Initially he talks through an interpreter, but soon is expressing himself in a foreign tongue while chewing thoughtfully on a handful of almonds.http://www.timesonline.co.uk/tol/spo...cle4276459.ece

          Comment


          • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

            Ja sam presrecna, ne znam sta da kazem!!! Divan trenutak! Hvala Rafi sto nas cini srecnima i svima na cestitkama :-*

            Comment


            • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

              Q. How would you describe what Nadal did today?

              ROGER FEDERER: Uhm, I think he played well. You know, I mean, I think he was rock solid the way we know him. He's definitely, you know, improved his game, you know. But I think since the beginning of the year he's been playing well. He's been playing very consistent. He's playing better on the quicker courts. I don't think he really needed a match like this today to really prove himself.
              But for some only trophies count.
              I sort of agree to some stages. But, no, I mean, he's a great competitor, you know, a great player to play against, and I think he did very well today.

              Lepo re?eno Fed!

              Comment


              • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                Bravo Fed, predivna izjava koja napokon potvrdjuje svima ono shto smo mi znali odavno...

                i evo, podelicu sa vama neshto shto sam postovala i na drugim forumima nocas:

                Nakon vishe od 4 sata od mecha mene rechi idalje ne sluze.
                Pa kojim bi se samo rechima i mogla opisati onakva pobeda, onakva borba, onakve emocije koje su nas sve drmale tokom i posle mecha?!
                Nema tih rechi na ovom svetu. I ne treba da ih bude! Ovakav epski mech treba da ima epitet neopisivog, neobjashnjivog, neverovatnog...Borila su se dva gladijatora, dve chelichne volje, dva fantastichna uma i tela...
                Bilo je mnoshtvo padova, uspona, povika, Vamosiranja, znoja, uzdizanja i obaranja glave, odmahivanja, zamahivanja, vetra, kishe, prashine, trave, uzdaha, smeha, suza...svega!
                Bilo je, proshlo je, ali nikada se nece zaboraviti, jer je ovakav mech sa ovakva dva tenisera zasigurno obezbedio svoje mesto u sportskim analima. 5 setova za jedan trofej...dva choveka, jedna mreza i dva reketa...
                A na kraju, pobednik plache! Od srece naravno! Kolika radost sa jedne i zal sa druge strane mreze su zaparali travu prestiznog Wimbledona...Pobednik euforichno pada na zemlju, ne veruje shta mu se dogadja, sve ono za shta je Iamanidiot radio sve ove godine napokon su krunisani trofejem koji vec dve godine za redom izmiche iz ruku i odlazi u vitrinu tenisera sa druge strane mreze. Napokon! Wimbledon je nash! Napokon potvrda da nije vazno koja je podloga u pitanju, vec kakva je snaga volje i srce koje kuca ispod svih tih mishica. Nije vazno ko je sa druge strane mreze i da li smo na terenu ili van njega, vazno je biti sportista, takmichar, bik, ali i chovek! To znaju i jedan i drugi teniser, zato i jesu vrh svetskog tenisa.
                Sve se sada utishalo nakon euforichnog talasa odushevljenja jednih i tuge za titulom drugih, ali pricha ovog Wimbledona zivece josh dugo!

                Comment


                • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                  PRESRECNA SAM,NAJSRECNIJA ..HVALA VAM SVIMA NA CESTITKAMA,I JESTE, NOCAS SMO SPAVALI SA OSMEHOM

                  Comment


                  • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                    Rafin poslednji deo bloga


                    Sunday, July 06, 2008

                    My final post: good bye, everyone

                    Hi everyone,

                    This is my last blog post from Wimbledon. I have to be realistic and I don't think I will be able to do it tomorrow. On Monday I am flying early in the morning to Stuttgart and tomorrow win or lose it will be impossible to do it. If I win (please, please) I will be going to the winners party/dinner that the club organizes and logically I won't have time. If I lose then I will be packing everything (got a lot of luggage, as always) and I will be together with my family. In any case I have an early flight on Monday morning.
                    Coming to today, it has been quite a busy morning. I practiced for 2 hours. Initially it was going to be a smoother practice but I wasn't feeling that great hitting the ball and decided to practice a bit more with my uncle Toni and a player from Menorca called Nacho Coll. I know him for some time, he is in the Balearic Tennis Centre and he is around to pay some future events. I use to hit with him sometimes when we are in Mallorca. After that I had a lot of media obligations with Press Conference, TV interviews and a get together with the Spanish media that follow me around the different tournaments.
                    In the afternoon I just stayed at the house with my family, my team, playing cards, playing darts and some play station. Quite and relaxed day just not thinking about tomorrow. Over dinner my uncle Toni and I talked a bit about tomorrow's match and on how to play. What you call a tactics chat. This is the way we do it. Sometimes Toni gives me some advices, some things to think about. He preferred to share those things tonight so I can think about them instead of tomorrow morning when the match is closer. We don't have a fixed procedure and today it as like this.

                    My parents went out for dinner with their friends and we stayed at home. Apart from Toni, also Rafa Maymo, Tuts, my sister, my uncle Rafael, and Benito. We cooked one of those dishes of pasta with shrimps and mushrooms and stayed calm.

                    To finish with this, I wanted now to thank this paper for having me doing this blog and you specially for following it, reading it and hopefully enjoy some of the things I say. My job is not to write but to play tennis and that's what I do better. Definitely writing is not my best thing. I suppose you noticed it.

                    Many thanks again and hope to do this again soon


                    http://timesonline.typepad.com/rafae...61014#comments

                    Comment


                    • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                      svaka cast za Nadala,moram da ga nadjem i pitam za koga navija u Srbiji za Zvezdu ili OFK ;D sala mala

                      svaka cast svima u svakom slucaju kapa dole!
                      Anaheim Ducks,Philadelphia Eagles,Orlando Magic,Crvena Zvezda,Liverpool,Valencija,Torino,KFC

                      Comment


                      • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                        cestitam zidaru na osvojenom turniru. posto su svi videli slike u postovima , mogu da se sklone sa istih. sada mozete da se bacite na momke, sa velikim osmehom na licu kako vise nebi gubile vreme.
                        Pravo mesto za diskusiju o americkom fudbalu

                        madden balkanska liga

                        Comment


                        • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                          Odusevljena sam i presrecna zbog Rafine pobede Hvala Bogu i Rafi na ovolikoj sreci i emocijama koje je nemoguce opisati a i sam mec je vec dovoljno rekao.
                          VAMOS RAFA :-*
                          Trazite ljude koje biste voleli, to je tajna i uspeh citavog zivota...

                          Comment


                          • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                            Volela bih da jucerasnji mec komentarisem iz drugog ugla,jer bilo sta da u ovom trenutku kazem o igri Rafe i Feda bi bilo suvisno...
                            Jucerasnja Rafina pobeda je po mom misljenju i kako sam je ja dozivela mnogo vise od samo jos jedne pobede,trofeja u nizu..ulaska u istoriju Wimbledona i tenisa..Juce nam je Rafa pokazao jednu zivotnu lekciju..Voditi 2:0 u setovima,imati mec loptu,dozvoliti protivniku da se vrati u igru i izjednaci na 2:2 i onda borba do samog kraja...Glavna pouka koju sam ja izvukla iz jucerasnjeg meca jeste sledeca.. Svako ima pravo na gresku,svi mi propustamo neke prilike,da li zbog spleta nesrecnih okolnosti ili zbog lenjosti,nedovoljne snage volje nije vazno..Ono sto je bitno jeste da to sve stavimo u drugi plan,da iz proslih greski izvucemo pouke i nastavimo dalje..jer uvek postoji sansa za popravni. A tu sansu ne trebamo uzalud trositi misleci na onu protracenu. Idemo dalje,jos bolje i jos jace. Sa jos vecom snagom i zeljom. Svaki poen je vazan,svaka lopta je mec lopta,jer svaka je deo slagalice koja cini jednu prelepu pobedu...

                            HVALA RAFA...HVALA TONI ))

                            Cestitke Fedu i njegovim navijacima...
                            Sometimes I will win,sometimes lose,but I can always go to sleep knowing I have done my best

                            If you feeling the sorrow you know that your heart isn't hollow.I'm ready to lead a new mission,are you ready to follow?

                            Comment


                            • [/quote]

                              Comment


                              • Odg: ATP - RAFAEL NADAL

                                SVAKA ?AST NA OVOM POSTU [quote author=Boba~VaMoS Rafa~ link=topic=474.msg26792#msg26792 date=1215431729]
                                Volela bih da jucerasnji mec komentarisem iz drugog ugla,jer bilo sta da u ovom trenutku kazem o igri Rafe i Feda bi bilo suvisno...
                                Jucerasnja Rafina pobeda je po mom misljenju i kako sam je ja dozivela mnogo vise od samo jos jedne pobede,trofeja u nizu..ulaska u istoriju Wimbledona i tenisa..Juce nam je Rafa pokazao jednu zivotnu lekciju..Voditi 2:0 u setovima,imati mec loptu,dozvoliti protivniku da se vrati u igru i izjednaci na 2:2 i onda borba do samog kraja...Glavna pouka koju sam ja izvukla iz jucerasnjeg meca jeste sledeca.. Svako ima pravo na gresku,svi mi propustamo neke prilike,da li zbog spleta nesrecnih okolnosti ili zbog lenjosti,nedovoljne snage volje nije vazno..Ono sto je bitno jeste da to sve stavimo u drugi plan,da iz proslih greski izvucemo pouke i nastavimo dalje..jer uvek postoji sansa za popravni. A tu sansu ne trebamo uzalud trositi misleci na onu protracenu. Idemo dalje,jos bolje i jos jace. Sa jos vecom snagom i zeljom. Svaki poen je vazan,svaka lopta je mec lopta,jer svaka je deo slagalice koja cini jednu prelepu pobedu...

                                HVALA RAFA...HVALA TONI ))

                                Cestitke Fedu i njegovim navijacima...

                                [/quote]

                                Comment

                                Working...
                                X