Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rekao bih da je četvrtfinale RG njegov maksimum, bio povređen ili ne.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

      Ima puno razlika. On uvek ćuti i radi. I nikad se ne zna kad može da odustane. Trenutno ima i povredu i nema formu. Da se Novak nije samoubio 2020 na USO, Novak bi ga deklasirao tada.
      Novak bi deklasirao Nadala na RG-u 2020. da je uzeo USO?

      Prijatelju, gleda li ti taj meč? Ja sam posle 2. seta molio Boga samo da uzme makar 3 gema u 3. setu da ispadne bolji od Rodžera 2008. U najboljem slučaju bi se završilo kao 2012. ili 2014. da Novak nije uradio što je uradio tada na USO.

      Comment


      • Originally posted by Kule View Post

        Novak bi deklasirao Nadala na RG-u 2020. da je uzeo USO?

        Prijatelju, gleda li ti taj meč? Ja sam posle 2. seta molio Boga samo da uzme makar 3 gema u 3. setu da ispadne bolji od Rodžera 2008. U najboljem slučaju bi se završilo kao 2012. ili 2014. da Novak nije uradio što je uradio tada na USO.
        To je tvoj dojam. Naravno da sam gledao meč. Slika previše dobrog Nadala došla je od previše lošeg Novaka. Potpuno je zakomplikovao i polufinale sa Cicipasom. Jednostavno, samopouzdanje je bilo srušeno na USO.

        Pa Nadal je krenuo silovito i 2021. Da Novak nije uzeo treći set u TB, ko zna kako bi se završio meč.

        Comment


        • Koliko znam merodavnija je 2021. od svih prethodnih godina u pogledu forme i igre.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Koliko znam merodavnija je 2021. od svih prethodnih godina u pogledu forme i igre.
            2021 je izuzetno merodavna. Nadalova forma nije bila toliko dobra na šljaci. Nije uzeo ništa osim Rima. Ali jeste igrao dobro. Ali stariji je, kretanje je slabije. Nema više kontra napada iz defanzive. Pobediv je. Ugrozio ga je Šapo prošle god u Rimu. Posle i Siner pružio ozbiljan set i po, Švarcman uzeo set u QF. Uzimanje seta od strane Diega je itekako merodavno za ukupni utisak. Ali da nije bilo Novaka, Nadal bi opet osvojio. Epski je bilo što ga je sprečio na njegovom Slemu za 21.titulu. Što se tiče 2020, žreb za Nadala je bio sramotan. Zbog takvog sramotnog žreba Nadal je bio deklasiran 2019.god u Australiji.

            ​​​​​​

            Comment


            • Njemu će biti izuzetan problem da igra RG, gde se svaki meč igra na tri dobijena seta sa njegovim stilom igre koji podrazumeva dosta trčanja i što je još bitnije trudi se da svaki udarac udara najjače moguće, ne ume da tempira to trčanje i jačinu udaraca, a to uzima danak na šljaci, pogotovo kad imaš 37 godina.
              Hot take: Nadal sigurno ne pobeđuje na RG.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Njemu će biti izuzetan problem da igra RG, gde se svaki meč igra na tri dobijena seta sa njegovim stilom igre koji podrazumeva dosta trčanja i što je još bitnije trudi se da svaki udarac udara najjače moguće, ne ume da tempira to trčanje i jačinu udaraca, a to uzima danak na šljaci, pogotovo kad imaš 37 godina.
                Hot take: Nadal sigurno ne pobeđuje na RG.
                Jesu male šanse.

                Comment


                • Hahahaha sve ste potrefili (moram da primetim) teniski eksperti, nema šta!

                  Nego, ne ulazim ovde često, ali danas moram, da čestitam Stefanu (i drugim Rafinim navijačima, ako još nekog na ovom nesretnom mestu od foruma ima), tako da Stefane, mogu da zamislim koliko si presrećan danas, uživaj
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Mi smo pre svega ljudi čistog srca, nismo navikli na ovoliku količinu laži, poverovali smo naivno da je ganci pošten.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Čestitke Rafaelu i njegovim navijačima! Ma koliko da mi se ne dopada razvoj situacije, Rafa je pošteno dobio sve protivnike. A što se sreće tiče,imao je dosta sreće, no i drugi su svojevremeno. Ali... sreća prati hrabre! Mislim da je Rafa ove godine oličenje te izreke.

                      Da pitam Stefana: Koje su njegove želje i predviđanja za ostatak sezone, i šta Rafa treba da radi po tebi?
                      U smislu, da li da sada odmara malo, da ide na Vimbldon, da li može da bude jedan od favorita na USO i tako...interesuje me iz ugla Rafinog navijača kako gleda na situaciju.
                      Last edited by Kule; 05-06-22, 18:28.

                      Comment


                      • Zanimljiva konstatacija vezano za povredu. Anestezirao je tokom celog turnira i sad misli da mogu da uspavaju ta dva nerva trajno. Tokom ove nedelje će videtii, šta će to doneti. Ako to ne da rezultate, razmisliće o ekstremnijoj operaciji.

                        Za mene to je jezivo. Bol služi da adresiraš neki problem i rešiš ga. A ne da ukineš bol. Negde drugde će da se javi.

                        Dve nedelje je anestezirao, tek treba da se vide posledice toga, mada on tvrdi da anesteziranjem ne može da pogorša stanje.

                        ​​​​​​Baš je kamikaza... On je jedan krajnost a Novak je druga.

                        Comment


                        • https://twitter.com/petexiao1/status...50A94xCbw&s=19
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Ganci

                            Comment


                            • On nema povredu, vec bolest...
                              Uspio je uraditi ovo sto je rekao, limit the pain da bi mogao igrati.Nakoj tih inekcija on se mogao kretati, igrati..da nije, ne bi dalje od 2gog kola.

                              Poenta je sto je to kratkog daha, nece moci dovjeka tako, sto je i sam rekao.

                              Sent from my M2004J19C using Tapatalk

                              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                              Comment


                              • Nije govno, nego se neko posro

                                Comment

                                Working...
                                X