Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Realna procena.

    Nadal: Ne znam da li bih pobedio Novaka i da sam bio na 100%

    Španski teniser Rafael Nadal rekao je da ni njegov najbolji tenis možda ne bi bio dovoljan protiv Novaka Đokovića u današnjem finalu Australijan opena.
    Izvor: Beta nedelja, 27.01.2019. | 14:56

    Nadal je izgubio od Đokovića u finalu Australijan opena u tri seta.

    "On je igrao fanstastično. Istina je i da kada on igra na taj način potrebno je da ja uradim nešto dodatno. Danas to nisam imao, da budem iskren", rekao je Nadal na konferenciji za novinare posle meča.

    "Kada igrate protiv nekog ko igra kao što je on igrao danas, morate dobro da se branite da biste dobili šansu da napadnete. Istina, teško bih ga pobedio i da sam bio na svojih 100 odsto, ali bih makar pružio veći otpor", dodao je Nadal.

    Nadal je naveo i da mu je prošlogodišnji poraz u polufinalu Vimbldona teže pao nego današnji u Melburnu.

    "Ne mogu biti tužan. Ne bi bilo pošteno da sam tužan. Igrao sam protiv igrača koji je danas bio bolji od mene", rekao je Španac i dodao da njegove grešnje u današnjem finalu nisu bile posledica nervoze već sjajne igre Đokovića.

    Nadal je ipak odlučan u tome da nastavi da radi i istakao da mu je potrebno vreme.

    "Ono što mi je potrebno je vreme i više nedelja kao što je bila ova... Potrebni su mi mečevi, ali sigurno neću igrati ko lud. Ipak, imam godine", kazao je Nadal.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Jeste dekkard samo Rafi nije trebalo ovo da sam bio 100% . Odigrao je 6 meceva na ovom AO kao nikad, mogu slobodno reci uopste ako se recimo RG izuzme.

      Bice Rafa odlican na RG.

      Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

      Comment


      • Hoce li Nadal igrati na nekom turniru prije Indian Velsa?

        Comment


        • Originally posted by Ognjen View Post
          Hoce li Nadal igrati na nekom turniru prije Indian Velsa?
          Na konferenciji je rekao da ce igrati Akapulko,ali sa njim se nikad ne zna.

          Comment


          • Originally posted by Ognjen View Post
            Hoce li Nadal igrati na nekom turniru prije Indian Velsa?
            Prijavljen je za Akapulko, ali je to previse zgusnut raspored za njega.


            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • Obicno igra juznoamericku sljaku pred IW i MI ako je ok, prosle je sve preskocio do MC.
              Ali znace Rafini ljudi bolje.

              Edit: preduhitrili me
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Akapulko nije sljaka

                Sent from my MI 6 using Tapatalk
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Svaka ti cast Rafaele na ovu danasnju bezdusnost i bezvoljnost, duzis izvinenje svim tvojim navijacima sirom sveta. Nikad se ne ljutim na poraza, na Wimbledonu sam nemao niti jednu zamerku, odigrao je 100%, imao sansu, za dlaku nije iskoristio i to je bilo to. Danas je bio K R I M I N A L A N, nema rec sta moze da opise ovo danasnje izdanje. Stoji sve to da je Novak bio strasno dobar, ali brate ovaj ne moze servis da mu vrati u polje sat i po Pa to se ne desava ni nekim ITF igracima, o cemu mi pricamo? Dobio je samo jednu BP u celog meca, i to zbog glupiranje Novakovo, sansu koju naravno nije iskoristio.

                  Zasto nije stajao na osnovne linije kod riterna? Gde je taj ofanzivni novi paket? Zasto je 6 meceva ofanzivno riternirao a danas 6 metara iza osnovne i slao loptice u sred servis polja? Ja imam samo jedno objasnenje, a to se zove kompleks. Rafa ima takav kompleks od Novaka da mu je strah izaci na terena i kad izadje ne zna sta radi sa sobom i svojom igrom. Paralelu uopste nije potegnuo, a ona mu je zastitni znak i bez nje se ne moze dobiti Djokovic.

                  Isto tako cinilo mi se tokom celog turnira da nije na 100%, budimo realni imao je pre pre pre presmesan zdreb, sve neke diletante do finala, da je igrao sa iole ozbiljnijeg igraca u najmanju ruku mucio bi se. Jedino mi je to nada, sto ima prostor za napredak i sto moze biti puno bolji za sljakastu sezonu.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Taj ritern mu je problem godinama unazad i apsolutno nista ne radi povodom toga.

                    Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      Akapulko nije sljaka

                      Sent from my MI 6 using Tapatalk
                      Meni kazes?
                      Pa ok, nisam ni misila bas na Meksiko (ne secam se da je igrao tamo na hardu), mislila sam na Rio ili Buenos Ajres, mada mislim da je igrao jos negde... i to vezano, sa turnira na turnir, na sljaci.

                      A i zar Akapulko nije bio sljaka do skoro?
                      Jel igrao Rafa tada?
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Meni kazes?
                        Pa ok, nisam ni misila bas na Meksiko (ne secam se da je igrao tamo na hardu), mislila sam na Rio ili Buenos Ajres, mada mislim da je igrao jos negde... i to vezano, sa turnira na turnir, na sljaci.

                        A i zar Akapulko nije bio sljaka do skoro?
                        Jel igrao Rafa tada?
                        Poslednje 2 godine on ne igra sljaku u to vreme, nego ide u Akapulko, sa tim da je prosle godine otkazao zbog povrede.

                        A Akapulko se igra na hardu od 2014.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                          Svaka ti cast Rafaele na ovu danasnju bezdusnost i bezvoljnost, duzis izvinenje svim tvojim navijacima sirom sveta. Nikad se ne ljutim na poraza, na Wimbledonu sam nemao niti jednu zamerku, odigrao je 100%, imao sansu, za dlaku nije iskoristio i to je bilo to. Danas je bio K R I M I N A L A N, nema rec sta moze da opise ovo danasnje izdanje. Stoji sve to da je Novak bio strasno dobar, ali brate ovaj ne moze servis da mu vrati u polje sat i po Pa to se ne desava ni nekim ITF igracima, o cemu mi pricamo? Dobio je samo jednu BP u celog meca, i to zbog glupiranje Novakovo, sansu koju naravno nije iskoristio.

                          Zasto nije stajao na osnovne linije kod riterna? Gde je taj ofanzivni novi paket? Zasto je 6 meceva ofanzivno riternirao a danas 6 metara iza osnovne i slao loptice u sred servis polja? Ja imam samo jedno objasnenje, a to se zove kompleks. Rafa ima takav kompleks od Novaka da mu je strah izaci na terena i kad izadje ne zna sta radi sa sobom i svojom igrom. Paralelu uopste nije potegnuo, a ona mu je zastitni znak i bez nje se ne moze dobiti Djokovic.

                          Isto tako cinilo mi se tokom celog turnira da nije na 100%, budimo realni imao je pre pre pre presmesan zdreb, sve neke diletante do finala, da je igrao sa iole ozbiljnijeg igraca u najmanju ruku mucio bi se. Jedino mi je to nada, sto ima prostor za napredak i sto moze biti puno bolji za sljakastu sezonu.
                          Opet trazis izgovore u Nadalovoj igri. OK, to je legitiman stav hardcore fana mada na MTF-u ima Nadalovih navijaca koji na mec gledaju realnije. Sve ovo sto ti pripisujes Nadalu kao minuse je posledica Novakove savrsene igre. Ostavio ga bez resenja. Covek mu nije dao da dise. Napadao ga sa oba krila, reternirao u njegove pertle, BH besprekoran, FH ubitacan, servis vrlo dobar, sve stizao da vrati trcanjem. Novak napravio ukupno 15 UE u SF i F. To je bolestan nivo. Napravio ga da izgleda kao Puj. Novak kaze da je iznenadio samog sebe svojom savrsenom igrom pa kako nece onda Nadala. I pre meca sam rekao da je kljucno da Novak zavrsi mec za 3h i to je uradio. Tacno je ono sto si primetio da je Novak malo pao u zavrsnici 3. seta jer je nivo igre u prva dva seta bio ubitacnog inteziteta. Gledam mec i sve mislim sada ce da padne sto mu se desavalo ranije ali nije, fokus mu je bio na loptici i igri sve vreme.
                          Da podvucem liniju, Nadal ne duguje nikom izvinjenje. Nema za cim da zali sto je i rekao posle meca. Mnogo je tezi bio onaj poraz na WB nego ovaj. Protiv ovakvog Novaka poraz je jedina opcija. Mozes samo da se koprcas.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Poslednje 2 godine on ne igra sljaku u to vreme, nego ide u Akapulko, sa tim da je prosle godine otkazao zbog povrede.

                            A Akapulko se igra na hardu od 2014.
                            Poslednje dve ili samo jednom pre 2 godine?
                            Kazem da sam zaboravila za Akapulko, a pisala sam post u isto vreme kad i Ivan i Mare, ima edit.
                            Sljaka mi je bas ostala u secanju.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Prosle godine je trebao da igra, ali je otkazao u poslednjem trenutku, vec je bio tamo, a 2017. je igrao
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Vidjeli ste onu scenu kad je u prvom setu Rafa forhendom promasio cijelu lopticu? Kad se ono njemu desilo ranije? Znam da Fedji jeste, uglavnom iz bh-a, ali Rafu nikad nisam vidio da onako promaši sve. Totalno je bio ubijen u pojam..

                                Comment

                                Working...
                                X