Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako nije Niki, izgledao je bas iscedjeno i umorno na kraju meca.
    Mrkela, samo da dodam pored onog sto sam napisao da ni retern ni BH nisu na nivou iz WB, ne samo snaga i kondicija. Slabo reternira, to je iz mog ugla veci problem od servisa. Imao je par zicera u 5. setu na drugi servis Tima ali nije to znao da iskoristi, narocito kad je bilo 0:40.

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Kako nije Niki, izgledao je bas iscedjeno i umorno na kraju meca.
      Mrkela, samo da dodam pored onog sto sam napisao da ni retern ni BH nisu na nivou iz WB, ne samo snaga i kondicija. Slabo reternira, to je iz mog ugla veci problem od servisa. Imao je par zicera u 5. setu na drugi servis Tima ali nije to znao da iskoristi, narocito kad je bilo 0:40.
      Bio je naravno ... posle 5 sati na onom vremenu. Mozda sam se lose izrazila, ne deluje mi umorno na turniru koliko bi trebao biti u ovom delu sezone, posebno sto je daleko stigao na Wimbledonu i imao tamo dva paklena meca. U tom kontekstu sam mislila. On je cak prilicno duboke i precizne lopte igrao u petom setu.
      A, sto se forme tice, apsolutno si u pravu ... slabija je nego na Wimbledonu, ako je tamo samo servis bio u pitanju, ovde ne funkcioniraju i druge stvari, return ili igra na mrezi, par katastrofalnih gresaka je napravio danas.
      Last edited by Niki; 05-09-18, 10:00.

      Comment


      • Ja sam taj umor i nedostaatk energije najvise primetio u TB 4. seta koji je izgubio upravo iz tih razloga, nesto slicno kao Federer juce. Napravio je masu UE. 5.set je odigrao solidnije nego taj TB ali taj nedostatak snage i energije je bio i dalje vidljiv.

        Comment


        • Originally posted by Niki View Post
          Bio je naravno ... posle 5 sati na onom vremenu. Mozda sam se lose izrazila, ne deluje mi umorno na turniru koliko bi trebao biti u ovom delu sezone, posebno sto je daleko stigao na Wimbledonu i imao tamo dva paklena meca. U tom kontekstu sam mislila. On je cak prilicno duboke i precizne lopte igrao u petom setu.
          A, sto se forme tice, apsolutno si u pravu ... slabija je nego na Wimbledonu, ako je tamo samo servis bio u pitanju, ovde ne funkcioniraju i druge stvari, return ili igra na mrezi, par katastrofalnih gresaka je napravio danas.

          U tie-breaku 4.seta Rafa je izgedalo totalno izcrpljen, da ne kažem da je totalno razpao. Izgledao je to početak kraja.

          Bio sam siguran da če 5.set biti 6:0 ili 6:1 za Thiema ali Rafa je opet nekako vratio snagu i fokus

          U 5.setu je razpalio i najjači njegov servis na turniru - ako se en varam 123 MPH.


          Totalno izjednačen meč. Meč se je odlučio za jednu, dvije lopte. Svaka čast i Thiemu za veličastvenu partiju.

          Slažem se sa ostalma, da Rafa puno slabije serivira ter puno slabije igra na mreži nego u Wimbledonu

          Udarci sa osnovne linije su sasvim OK.


          Nemogčue da se umore neče pokazati u polufinalu. Delpo je ovaj put veliki favorit.

          I ako izgubi protiv Delpa ništa neču zamjeriti Rafi.

          Odigrao je 3 epske mečeve

          Nije mi žao još jedne neprespane noči zbog gledanja Nadalovog meča. Meč za istoriju.

          Comment


          • Pisao sam da ce mu Thiem biti tezi rival od Delpa.
            Samo da ova dva dana odmora iskoristi maksimalno i bude 100% spreman.Ne samo za Delpa, vec i za finale. Pobeda protiv Delpa nema efekta, ako nemas snage da se boris za titulu.

            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • Originally posted by MareLFC View Post
              Pisao sam da ce mu Thiem biti tezi rival od Delpa.
              Samo da ova dva dana odmora iskoristi maksimalno i bude 100% spreman.Ne samo za Delpa, vec i za finale. Pobeda protiv Delpa nema efekta, ako nemas snage da se boris za titulu.

              Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
              Mislim da nema sanse protiv Delpa sa ovom igrom,najvise sto moze da izvuce je 1 set.Ovo je moje iskreno misljenje a ne neka zajebancija.

              Comment


              • Razbiće ga Rafa 100%. Predugo pratim tenis da ne znam unapred rezultat.

                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Razbiće ga Rafa 100%. Predugo pratim tenis da ne znam unapred rezultat.
                  Nema sanse,previse dobro igra Delpo i bice ludo motivisan poslije 3 uzastopna poraza od Nadala na GS.Ali ovo jeste dobar rezultat za Nadala.Zadovoljan sam sa ovim polufinale,naravno volio bih da osvoji ali mi to u ovom trenutku djeluje kao SF scenario.

                  Comment


                  • Originally posted by MareLFC View Post
                    Pisao sam da ce mu Thiem biti tezi rival od Delpa.
                    Samo da ova dva dana odmora iskoristi maksimalno i bude 100% spreman.Ne samo za Delpa, vec i za finale. Pobeda protiv Delpa nema efekta, ako nemas snage da se boris za titulu.

                    Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                    Pretjeruješ. Finale i pobeda nad DELPOM svakako je bolji rezultat od poraza u polufinalu.

                    I mene boli srce kad Rafa izgubi od NOvaka (moguče finale) ali Rafa zivi od mota #NEVER GIVE UP".

                    Izbječi finale jer namo šanse protiv Novaka? Nema govora o tome.

                    Kasirao je 6:0 u 1.set ali nije posustao. To je pravi šampion!!!


                    Inače sam sličnog mišljenja kao Ivane. Tako umorni Rafa ima malo šanse protiv DELPA.


                    Dobra vijest za Rafu jeste činjenica, da ima sad 2 dana pavzu do polufinala što zaista nija loša vijest za njega.

                    Comment


                    • Mislim da bi me ko navijac previse ubilo da jos jednom izgubi ovakav tesan i epski mec. Roger prosle godine, Muller, Novak ove sezone... Steta sto ovo nije bio finale, mnogo sladje bi bilo.

                      Dobro, predobro je da ima dva dana odmor, ali iskreno sumnjam da ima trenutno onaj najveci nivo da moze da dobije Delpa i Djokovica u dva dana. Delpo pod default mu je tezak protivnik na svim podlogama mimo sljake, eto i prosle sezone gde je Delpo bio skroz isceden i nikakav uzeo mu je prvi set. Sad je Delpo sveziji, u boljoj formi itd itd. Jedino da ga opet dobije na kondiciju i intenzitet, jer ce se 99.99 igrati u nocnom terminu po sparnom vremenu, a znamo da Delpo ne voli preterano takve uslove. Mada ako vec dobija Rafa nek bude sto kraci mec, jebem ti i sparina i umor i sve, ne treba mu jos mrcvarenje pre finala.
                      OVAKO

                      Comment


                      • Mozda dodje car do finala, pa mu ni kondicija nece trebati [emoji23]

                        Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Ma svejedno dal CAR dal Kei, protiv obojca bi imao zicer, al tesko po meni.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Baš mi je drago, da je Rafa konačno dobio meč u 5.set

                            U poslednjih nekoliko godina (od 2014 napred) izgleda to tako kod Rafe u 5.setova........pobeda v 2. kolu AO 2014 protiv Šmičeka, poraz u 3.kolu US opena 2014 protiv Fogninija, poraz u 8-finala US Opena 2015 protiv Puila, poraz v 1.kolu protiv Verdasca na AO 2016, pobeda protiv Dimitirov v polufinalu pa onda poraz u finalu protiv Rogera AO 2017, poraz protiv Mullera u 8-finala W 2017, te ove godine poraz od Čiliča u 4-finalu AO, W pobeda u četrtfinalu protiv Delpa te poraz u polufinalu protiv NOvaka te danas pobeda protiv Thiema............ukupno 4 pobeda i 7 poraza. Baš loša statistika

                            Comment


                            • BAŠ ZANIMIV VIDEO


                              I've found this interesting presentation held by Rafa's uncle and his former coach Toni Nadal. He talks about how his primary goal was to strengthen Rafael's character over teaching him how to play better tennis. Also he gives and answer why Next Gen has hard time breaking through.


                              https://youtu.be/FXL2G1p-EDw

                              Comment


                              • Nadalovci,

                                Zao mi je sto se ovo desilo. Tuzno je da sampion kao Rafa mora da preda.

                                Znajuci Rafu, on ce da se vrati.

                                Comment

                                Working...
                                X