Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije odigrao Nadal toliko dobro koliko je Fonjini bio los,ali opet finalu se ne gleda u zube.Nisam neki optimista za osvajanje titule ali ko zna mozda nas i iznenadi.

    Comment


    • Originally posted by Ivan_pg View Post
      Nije odigrao Nadal toliko dobro koliko je Fonjini bio los,ali opet finalu se ne gleda u zube.Nisam neki optimista za osvajanje titule ali ko zna mozda nas i iznenadi.
      U pravi si kad kažeš, da Rafa nije odigrao ništa specialno ali treba istači dvije činjenice:

      uslovi za igru bili so katastrofalni .- vruče + jak vjetar, tako da je bilo baš težko odigrati na najvišem nivoju takav meč.

      Rafa je meestralno servirao (od onog finala na US Openu 2010) ne pamtim bolje izdanje Rafe na servisu te tako spriječilo da Fogna dobije krila na njegov servis.

      Rafa je odlično reternirao u 1.setu, a baš prosješno u 2.setu. Plitki returni Nadala jesu glavni razlog, da je Fogna toliko puta lagano poentirao sa osnovne linije.

      Comment


      • Mora Rafa sutra do dabije.

        Kao prvo, da se konačno prekine onaj crni niz 3 uzastopniih poraza protiv Rogera i konačno osvoji neka titula.

        A kao drugo (to Rafi i nije bitno) a mene jeste i te kako Rafa mora da dobije zbog ovu nesportsku publiku. Svi na strani Rogera. U finalu če biti ista priča i uz činjenicu, da u MIamiju žive više nego 70 % latinosa. Bolje da ne kažem šta mislim o tim ljudima. Dobio bih odmah ban.

        Comment


        • Neka radi publika sta hoce,ne bih razmisljao o njima ali mene bi veoma iznenadilo da Nadal sjutra pobjedi.Suvise malo vremena je proslo od onog demoliranja u IW tako ne znam koliko se Nadal oporavio od toga.Mislim da ce Federer pobjedit ali da ce mec bit puno izjednaceniji nego prosli sto i nije tesko.Jednostavno Rafu je zrijeb ovdje malo pogurao ali kada se pogleda sama igra ne djeluje mi mnogo bolja ako je uopste i bolja nego u IW.

          Comment


          • Katastrofa od igre ali nista neocekivano,mozda nesto uradi u toku sezone sljake a ostatak sezone ce vjerovatno bit na nivou iz 2015 te i 2016 te jer ce se tad vratit Djokovic i Marej tako da to je to.Cekamo RG i u njemu ce stati citava sezona 2017.

            Comment


            • Crni niz se nastavlja. 4 uzastopni poraz protiv Roger (uz 7 uzastopnih poraza proti Novaka).

              Rafa daje svoj maksimum i to nije dovoljno da se dobije prosječnog Rogera na najsporijem mogučem hardu. Baš žalostno

              Rafa je za korak sporiji nego u najboljim godinama. Kad protivnik odigra agresivnije poen je završen. Rafa ne ume više da se obrani.

              Nula od nule u defenzivi.

              U poslednje vrijeme sem pogledao nekoliko highlightsa mečeva Rafa iz prošlosti provi Rogera in Novaka. Kakva razlika između Rafa iz najboljih dana i ovog Rafe iz 2017 u defenzivi. Kao dan i noč

              U najboljim godina Rafa je sve stizao iz defenzive. baš sve. Onaj Rafa bi danas pomeo sa Rogerom.

              A najbolji Rafa je prošlost. Današnji rafa je jedan prosječnji tenisač koji može tu i tamo ostavariti kakav solidan rezultat do kada ne naleti na razploženog protivnika.

              Rafa može da osvoji Roland Garrros samo ako Novak podbaci.

              U svakom slučaju Rafa molim te idi u penziju što prije. Šta ti trebaju ove frustaracije da nas jadni Roger i Novak sa lakočom pobeđivaju.

              Sa onom pobedom na RG 2014 morao je završiti sa karierom i spriječiti sve ove frustracije i razočaranja.

              Comment


              • Neka igra sta ga boli uvo,niko mu nece uzet te titule sto je osvojio.Covjek ima fantasticne rezultate ove godine sa obzirom na to kako igra u najvecoj mjeri zbog stanja u kojem su Marej i Djokovic.Mogao bi Hamburg prijavit ako nista ne osvoji do jula bilo bi fino zaokruzit broj titula na sljaci na 50.

                Comment


                • 50 je upisano, samo je pitanje gde, mislim da mora bar jedan masters da osvoji do RG-a.

                  Comment


                  • Rafa je dovoljno dobar da bude u TOP 5 na ATP rankingu. Dovoljno dobar da dobije Raoniče, Nishikorije, DImitrove a verujem i Murraya in Wawrinka a nije više u stanju da dobije Novaka i Rogera (u solidnjo formi).

                    Problem je u tome, da više ne zavisi od njega. Nema više oružja (odlična defenziva) da se suprostavi Rogeru in Novaku.

                    Comment


                    • Igra je u najmanju ruku ocajna, ali rezultati su tu! Vec tri finala u sezoni nije lose, zar ne?
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Nema Rafa puno toga da popravlja pred sezonu sljake,malo kretanje,forhend,servis,defanzivu.....

                        Comment


                        • Problem je u tome, da mu tljelo i godine ne dozvoljavaju da popravi kratenje i defenzivu a to znači, da je to početak kraja za njega.

                          Comment


                          • Originally posted by jacques9 View Post
                            Problem je u tome, da mu tljelo i godine ne dozvoljavaju da popravi kratenje i defenzivu a to znači, da je to početak kraja za njega.
                            Kraj je davno poceo, bojim se da je ovo samo veliko finale,ali ko zna evo deda je gubio 3 gs finala od Djokovica i 2 3 finala mastersa u protekle dvije godine pa je docekao svojih 5 minuta vidjecemo .

                            Comment


                            • Sve je do perspektive. Ako poredimo rezultate, pa i igru ove godine i prosle dve godine, zaista ima pomaka. Vec ima tri finala, i nijedna titula. Sa ovim tempom osvojice vec neku titulu do kraja godine. Ali, on ove godine puni 31 godinu i radi se o Rafi Nadalu. Ako, mu je cilj biti bolji od prosle dve sezone i biti u sansu osvojitu turnir, onda je cilj ispunio. Ali, mislim da to ne moze biti cilj. Sve osim titule za igraca njegovog kalibra mi je nerealno. A, i nacin na koji gubi, sem AO, je indikativan. On, zapravo jeste u finalu, ali sansu za titulu nema. Ajde, Federer igra dobro, a Kveri?
                              Iskreno, ne ocekujem previse niti od sezone sljake, jer on odavno nema kretanje, a i spin odavno ne radi kako treba. Posle prva tri meseca mogu da kazem, da mi osvajanje RG deluje prilicno nerealno, a i sansa da napreduje u igri. Jednostavno niti se moze promeniti, a niti se moze podmladiti. Ako, se nesto poklopi, mozda, ali ovako ima limit koji ne moze preci.

                              Comment


                              • Ja mnogo lakse podnosim poraze od Rosola, Brauna, Kverija, Darcisa pa makar bila i u prvim kolima nego od najvecih rivala.
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X