Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Citirati Originalno postavljeno od Marija81 Pogledati poruku
    Nisam mislina na RG,već generalno da Rafa ima kvalitet(trenutno) bar za SF Slema.E,sada Novak je veliki problem(teška ili nepremostiva prepreka)većini na ATP Touru,pa i Rafi.
    Već sam pisala jako mi je žao što je izgubio u 1R sada na AO,a da nije imao takvog Verdaska(koji je odigrao na neverovatnom nivou),verovatno bi došao bar do SF,a možda čak i do finala.
    Poenta je da je jako kvalitetan igrač,uostalom da nije,zar bi napravio sve ovo u karijeri.To je za veliko poštovanje,a ne da se mediji sprdaju sa njim i jednim porazom.

    Sve si tačno napisala. Rafa priča o tome, da pokušava popraviti neke stvari, ali pozitvnih rezultata nema pa ni neke promjene u igri nisu vidne.
    Mediji se ne sprdaju sa njim zbog jednog poraza (Verdasco). V pitanju je celi niz poraza, negativnih rekorda u poslednje vreme.


    Baš me zanima kako če odigrti Buenos Aires i Rio. Za početak neka bude barem malo sreče u žrebu, znači Verdasco u 1.krogu i Fogna u četrtfinalu.

    Mislim da mora da radi na samouzdanju-koje se stiče pobedama,ali pobedama nad top 10 igračima.

    I pobeda u Buenos Aiersu nad npr. Dolgopolovim, Fogninijem, Verdascom značila bi veliku dozu samopouzdanja.

    Da počne da veruje u sebe i svoje udarce,da promeni taktiku i više zagazi u teren.Da radi na servisu-lakim poenima.

    Baš to se ja pitam? Sa ovm WTA servisom ne može dobiti ni jedan bezplastni servis.

    Znam,lakše je reći nego uraditi,ali tenis ide napred,svi iz top 10,naročito Big four,nadograđuju i menjaju svoju igru,uvode neke novine.Pre par meseci sam pisala ovde o tome,da imam utisak da jedino Rafa ne odustaje od svog stila i ne menja ništa,da izgleda kao da igra šablonski-a ako hoće(a verujem da hoće-što ne bi hteo?)mesto koje mu zaista po kvalitetu i pređašnjim rezultatima(u top 3) i pripada mora da promeni ono sve što sam nabrojala i da igra raznovrsnije i agresivnije.

    Šta se mora desiti, da uzme kakvo pojačanje u stručni stožer? Več odavno bi to morao uraditi.
    Last edited by jacques9; 03-02-16, 20:58.

    Comment


    • Mislim da bi trebao da doda još nekoga u štab,nekog novog trenera-savetnika i obavezno psihologa,koji bi mu razbio strahove,jer stekoh utisak gledajući neke mečeve da možda nema poverenja u svoje udarce.Nesiguran je,igra u grču,a pride se,što neko već reče izgubio taj "oreol nepobedivosti",pa sada mnogi koji ranije nisu mislili da mogu da mu uzmu set,kidišu na pobedu i uspevaju.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • uff, promasio sam temu

        Comment


        • Rafi se poslije ozljede u finalu AO 2014 totalno razbila psiha. Do tog dana on je bio na terenu ko gladiator. Razmišljao je jedino o pobedi.
          Kad je bilo najvažnije igrao je najbolje, kad se lomio rezultat pojačao je intenzitet. Sve to što Novak danas radi drugima. Do onog dana i Rafa je bio takav. Koju riječ bi najbolje upotrijebiti "KILLER INSTINCT". Možda i nije prava reč ali barem da se razumijemo o čemu pričam.

          Mnogi če primijeti, da sa porazima pada i samopouzdanje ali nije pitanje samo u samopouzdanju. I priče je gubio mečeve i tu i tamo pretrpio brutalne poraze ali sljedeči meč, sljedeči turnir opet u ključnim trenucima kad je bio »equal« meč on je potegao najbolje.
          I prije je imao loš dan, momentu na stranu protivnika ali je on uvijek dobio takve mečeve.

          Mnogi se sad pitaju kako je ovač čovjek uopče nekad osvoji 14 GS titula imao do 2015 pozitivah H2H sa Novakom te imamo do tada 23-10 protiv Rogerea, 67 ATP titula itd.


          Opet če netko reči, nema više tako dobro kretanje. Ok, i tu je istina ali nije on gubio neke "equal" meče zbog tog "slabijeg" kretanja nego zbog činjenica, da više nije imao tog killer instincta. Kad je bio najbitnije nekad je bio najbolji. U 2015 je u ključnim poenima po pravilu griješio FH-e, zicere.

          Da mnogo stvari se promjenilo posilje onog "prokletog" finala Ao 2014.

          Kad se čovjek pita "osvojio sam 14 GS titula. Nemam pritiska. nikome ne treba da ništa dokažem. itd......Ok, sa jedne strane izgleda, kako nema više rezultatskog pritiska i može igrati opušteno ali gdje je u tim rječima želja po novim titulama, ekstra motivacija za pobedu

          nema više tog KILLER INSTINCTA.

          Neče Rafa nikad vratiti kretanje iz najboljih godina ali može popraviti servis, return, slice te dobiti nazad KILLER INSTINCT.
          A osobno mislim, da najviše od svega mora povrati KILLER INSTINCT. To mu je ključ, da se opet vrati ka vrhu i novim GS titulama.

          Comment


          • Meni bas nevjerovatno zvuci kad neko kaze da nadal vise nece uzeti Slem,jednostavno ne mogu da povjerujem u to ni na trenutak.Mozda sam ja navijacki zaslijepljen ili nisam normalan ali ja i dalje ocekujem 2 Slema od njega od kraja karijere a to sto pricaju neki strucnjaci me ne zanima isto tako su ga hvalili kad je bio najjaci

            Comment


            • Ne bih ga nikad otpisivao, ali je sporiji za nijansu, a onda mu trpi defanziva pa je previse busan. Njega ce sad sa osnovne izbombardovati Djokovic, Vavrinka, Fonjini, Nisikori, vjerovatno Marej. Federeru je i dalje problem ali ce ga vjerovatno dobiti i na sporijem betonu. Nadal mora da vrati kretanje nekako i da mu se skloni Djokovic s puta. On da bi dobio ovakvog Novaka mora da bude 100%, ali mora da ima i servis, sto odavno nema i da je fizicki spremniji, sto je vjerovatno nemoguce. Vidjecemo sve tokom evropske sezone sljake, koliko pati, koliko ga ostali muce i je li sposoban da osvoji Rolan Garos.
              sigpic

              Comment


              • Izašao žreb za Buenos Aires. Dolgopolov ČF, Isner polufinale.

                Comment


                • Dolgopolov u četrtfinalu (ako do tog meča dođe) bit e ča strašno težak meč za Rafu i verovatno ključni za njega u ovom turniru
                  Rafa je zadnaj dva meča izgubio od Dolgopolova (te što je najgore bilo je uvijek za lopticu-. dvije. A to je več ona priča iz mojeg zadnjog posta - KILLR INSTINCT nestao)
                  No barem nema Verdasca u osminafinalu. Ako Rafa dogura do polufinala volio bi revašn iz AO 2016, a finalu nek se nađe stari prijatelj Fogna.
                  Bit če težak put do titule.

                  Comment


                  • Izašao žreb za Buenos Aires. Dolgopolov ČF, Isner polufinale.
                    Biće tu iznenadjenja.ČF Anduhar,PF Verdasko,F očekujem Fonjinija.
                    Nisam mnogo u prethodnih par meseci pratila Monaka,mislim da bi mogao biti dobar meč u drugom kolu(1/8 F).
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by Marija81 View Post
                      Biće tu iznenadjenja.ČF Anduhar,PF Verdasko,F očekujem Fonjinija.
                      Nisam mnogo u prethodnih par meseci pratila Monaka,mislim da bi mogao biti dobar meč u drugom kolu(1/8 F).
                      Baš zanimivi turnir na nas Rafafanove. Puno neugodnih protivnika za Rafu
                      ANDUHAR praktički izgubiu u Riu 2014
                      DOLGOPOLOV - izgubio zadnja dva meča protiv njega
                      FOGNINI - izgubio 3 puta protiv njega u 2015
                      TSONGA - izgubio poslednji meč protiv njega
                      VERDASCo - izgubio poslednji meč protiv njega te 3 od zadnja 4 meča
                      ISNER - uvijek neugodan
                      FERRER - TOP 5 igrač na šljaci na TOURU

                      Comment


                      • Nema nazad,idemo do kraja.Vamos!
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Nema nadal sta koga da se plasi od ovih protivnika,ako zeli da se vrati u sami vrh mora sve da ih dobija rutinski

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan_pg View Post
                            Nema nadal sta koga da se plasi od ovih protivnika,ako zeli da se vrati u sami vrh mora sve da ih dobija rutinski
                            Ne slažem se sa tobom u prvom delu da nema šta da se plaši.Naprotiv treba da ih se plaši,ali ida ih pobedi i konačno odagna taj strah.Sa drugim delom se donekle slažem,da treba rutinski,ali lakše je reći nego uraditi.
                            Ne mora rutinski da ih dobije,neka ih dobije i tesno,to će tek da mu ulije samopouzdanje.Kada pobedite protivnika sa kojim ste bili ravnopravni tokom celog meča,uspeh je dodatno veći.Znate da ste odoleli pritisku i td.
                            Iskreno,baš bih volela da uzme turnir i da krene da igra kako ume(a ume jako dobro).Samo da se opusti,da ne igra pod pritiskom,da razmišlja u pravcu "Ok,iako izgubim nije smak sveta,ima i drugih turnira" a ne "Ako ovo izbubim,šta da radim,ne mogu da ih pobedim" i sl.
                            Ne sme da dozvoli sebi da previše analizira i razmišlja.
                            EDIT: Da primeni Marlijevu čuvenu
                            Moj strah je taj koji mi daje hrabrost.
                            Last edited by Marija81; 07-02-16, 18:40.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Dobro malo sam grubo formulisao sta mislim,u pravu si ti treba imati respekt za svakog ali mislim da bi njemu u ovom trenutku osvajanje ovog turnira donijelo samopuzdanje samo ukoliko bi ga osvojio jednom sigurnom ubjedljivom igrom jer mislim da bi mu eventualni gusti mecevi sa monakom i cuevasom npr.samo unijelo jos vece sumnje u svoju igru,po meni ovo sto pricas jeste vazilo za pocetak 2013 godine recimo kad je ulazio tek u takmicarsku formu ili pocetkom prosle se moglo tako posmatrati ali on vec godinu dana u kontinuitetu gubi meceve od relano losijih igraca od sebe(cak i u ovoj njegovoj formi)i po meni ga samo ubjedljiva pobjeda moze ohrabriti za nastavak sezone
                              Originally posted by Marija81 View Post
                              Ne slažem se sa tobom u prvom delu da nema šta da se plaši.Naprotiv treba da ih se plaši,ali ida ih pobedi i konačno odagna taj strah.Sa drugim delom se donekle slažem,da treba rutinski,ali lakše je reći nego uraditi.
                              Ne mora rutinski da ih dobije,neka ih dobije i tesno,to će tek da mu ulije samopouzdanje.Kada pobedite protivnika sa kojim ste bili ravnopravni tokom celog meča,uspeh je dodatno veći.Znate da ste odoleli pritisku i td.
                              Iskreno,baš bih volela da uzme turnir i da krene da igra kako ume(a ume jako dobro).Samo da se opusti,da ne igra pod pritiskom,da razmišlja u pravcu "Ok,iako izgubim nije smak sveta,ima i drugih turnira" a ne "Ako ovo izbubim,šta da radim,ne mogu da ih pobedim" i sl.
                              Ne sme da dozvoli sebi da previše analizira i razmišlja.
                              EDIT: Da primeni Marlijevu čuvenu

                              Comment


                              • Svejedno se razumemo,a to je bitno.E,sada,možda i ja grešim što posmatram sa tačke da bi mu gusti mečevi možda ulili više samopouzdanja,dok lako dobijeni mečevi mogu da ga "zavaraju".
                                U svakom slučaju mislim da je najvažnije da pobeđuje-ovako ili onako
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X