Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Malo gore malo dole. Vakva kriza se ne prolazi tako lako. Ipak sve je do njega. Nivo igre kada je smiren je vrlo dobro. Verovatno na samom RG morace da povrati samopouzdanje jer vremena vise nema. Najteze je ispalo, ali to ne znaci nista.

    Comment


    • Tuzan period za nas Nadalovce. Ovakve krize Rafa nikada nije imao u svoje karijere i ja sam totalno razocaran od ovo sto se dogadja. Nadam se da moze da izadje od ove krize i da pocne da igra kako zna i ume, ali u skorijem periodu ja ne vidim to kako moze da uradi. Nek prodje RG, nek ispadne rano na Wimbledon i nakon toga neka se sabere malo, nek se resi sta hoce od sebe, od svoje igre i nek krene ponovo. Ovako samo stavlja damke na svoje sjajne karijere, dozvoljava igraci kao Wawrinka i Fognini da bildaju pobede protiv njega.
      OVAKO

      Comment


      • Nadalovci,

        Napravio sam jednu analizu Nadalovog ideksa dominacije tokom godina. Da podsjetim: index dominacije je postotak osvojenih poena na protivnicki servis podijeljen sa postotkom izgubljenih poena na sopstveni servis. Napravio sam taj ideks tokom karijere za sve poene i za brejk lopte i naravno razliku u postotcima. +10% znaci da je Nadal 10% efikasniji ne brejk loptama nego na ostalim poenima. -10% znaci da je 10% manje efikasan na BL. Sto Nadal igra vise sampionski to mu je razlika vise u pozitivi.

        Sto mu je dominacija na svim poenima veca to znaci da vje jaci u odnosu na ostale igrace.

        Mene je tabela malo iznenadila. Pokazuje vise od ocekivanog.

        Code:
        Godina	Dom	Dom BL	Dom dif
        2003	1.059	1.145	8.1%
        2004	1.108	1.112	0.3%
        [COLOR="#FF0000"]2005	1.330	1.277	-4.0%[/COLOR]
        2006	1.236	1.314	6.3%
        2007	1.300	1.327	2.1%
        2008	1.345	1.363	1.4%
        2009	1.275	1.342	5.2%
        2010	1.353	1.419	4.9%
        [COLOR="#FF0000"]2011	1.283	1.282	-0.1%[/COLOR]
        2012	1.420	1.668	17.5%
        2013	1.325	1.529	15.4%
        2014	1.323	1.439	8.8%
        [COLOR="#FF0000"]2015	1.293	1.015	-21.5%[/COLOR]
        Ukupno	1.296	1.331	8.1%
        1. Ukupna dominacija

        Ako se izuzmu 2012. i 2014, kada je Nadal manje vise igrao samo sljaku, najdominatniji je bio 2010. pa 2008. pa 2013. To je otprilike kako se i meni odoka cini.

        2. Razlika u dominaciji

        Odskacu 2 godine 2012. i 2013. A ova godina je blago receno katastrofalna. Dok je ukupna dominacija ove godine na nivou prosijeka karijere, na BL je najlosija u karijeri i Nadal je citavih 21.5% manje efikasan na BL nego na ostlim poenima.
        Last edited by NI; 17-05-15, 07:23.

        Comment


        • Odlicna analiza, ali ta 2010 zna da vara jer kao sto je i talicni pisao nedavno, on je 2010 imao ubedljivo najlakse protivnike (kada se cela godina gleda). Mnogo mali broj meceva protiv top 10 igraca. Sto znatno pomaze postotku dominacije.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Sandu,

            Ne vara. Ona ne kaze kakva je bila opozicija nego koliko je Nadal bio bolji od opozicije. Naravicu komparaciju sa Federerom, Novak i Marijem. Kad stignem naravno.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Sandu,

              Ne vara. Ona ne kaze kakva je bila opozicija nego koliko je Nadal bio bolji od opozicije. Naravicu komparaciju sa Federerom, Novak i Marijem. Kad stignem naravno.
              Pa upravo zbog toga jer su mu protivnici ili kako ti volis da kazes opozicija bili srednje zalosni. Naravno to ne umanjuje njegovu fenomenalnu 2010 godinu.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Pismo jednog fana Rogera Federera upućeno Rafaelu Nadalu:

                Dragi Rafael Nadal,

                Postoje stvari koje sam volio da gledam u mom životu - Federerov backhand, Tendulkar straight drive, Messijeve driblinge i Lin Dan net wobble (kako ih je komentator nazvao).

                Više volim ravnotežu i eleganciju od sirove snage. Jedna od stvari koju sam mrzio da volim je taj forehand winner, udarac koji je bacio vjerovatno najvećeg, Rogera Federera, na koljena.

                Pratio sam tvoju karijeru, ali sa strahom, čak i mržnjom jer si krao jedan za drugim Grand Slam od Federera. Svi smo vidili kako je Roddick bio blizu, ali je godinu za godinom gubio od Rogera. Ne mogu da kažem da nisam cijenio vaš trud. Mislio sam (i potajno se nadao) da ćeš završiti kao specijalista za šljaku.
                Mrzim te. Iz istog razloga iz kog navijač Real Madrida mrzi Barcelonu, navijač Arsenala mrzi Tottenham, Indijac mrzi Pakistanca.

                Kad je Federer počeo da gubi magiju, nadao sam se da će te Đoković ili čak Murray naučiti lekciju. Mi, Federerovi fanovi, pad Švicarskog maestra pripisujemo samo tebi. Zbog tebe je izgubio samopouzdanje koje mu je omogućavalo da pogodi toliko nevjerovatnih udaraca toliko puta. Ubio si genija.
                Šta misliš da će ljudi pamtiti više - tvoje forehand winnere ili tvoju defanzivu. Znaš šta si uradio tenisu i mi, Federerovi fanovi, ti to nikada nećemo oprostiti.

                Znaš da sam ljubomoran, ali te nije briga, zar ne?
                Znaš da si rođen da pomjeraš zakone fizike, da testiraš izdržljivost i karakter, ali si bio nebitan za nas i za mnoge druge teniske fanove. Jedini značaj u našim mislima je bio taj da si dio ekipe koja će naslijediti Federera.

                Bio si sklon povredama u zadnje vrijeme, osobina koja sluti na dobro za karijeru mog omiljenog igrača. Poraz od Murraya na šljaci je bila posljednja stvar za koju sam mislio da ti se može desiti.

                Vratio si se nakon poraza na Wimbledonu 2007. godine, nisi odustao nakon bolnog poraza od Đokovića u Australiji, vratio si se jači nakon svake povrede. Napravio si velikim Federera i Đokovića testirajući njihove limite i tjerajući ih do krajnjih granica.

                Ti si legenda igre - ne tenisa nego volje za pobjedom. Daj nam privilegiju da te mrzimo još jednom. Šta je Batman bez Jokera.

                Koliko god mrzim što to govorim, želim ti da budeš najveći ikada, sada više nego ikada.
                Odjavljujem se,
                RF fan i 'hejter'

                Comment


                • Originally posted by Mrkela View Post
                  Ti si legenda igre - ne tenisa nego volje za pobjedom.
                  Apsolutno.

                  Comment


                  • Knedla u grlu nakon procitanog teksta a samo njegova volja daje nadu za povratak na stare staze.
                    29 godina nije malo za igraca kao sto je on, tesko je bilo sta prognozirati.
                    Last edited by DinoFC; 18-05-15, 21:36.

                    Comment


                    • Taj nije fan Rogera Federera
                      kako fan nekog igraca moze za drugog da kaze: zelim ti da budes najveci ikada
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Taj nije fan Rogera Federera
                        kako fan nekog igraca moze za drugog da kaze: zelim ti da budes najveci ikada
                        Nisi nikad cula za vitesko postovanje protivnika.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Nisi nikad cula za vitesko postovanje protivnika.
                          Nije to nikakvo postovanje protivnika, nego je totalna nebuloza da navijac jednog igraca, koji je kandidat za najboljeg ikad, pozeli da drugi igrac to postane

                          Je l' ti zelis da Nadal ove godine osvoji RG?
                          Ili ipak vise zelis da Djokovic kompletira slemove?
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Nije to nikakvo postovanje protivnika, nego je totalna nebuloza da navijac jednog igraca, koji je kandidat za najboljeg ikad, pozeli da drugi igrac to postane

                            Je l' ti zelis da Nadal ove godine osvoji RG?
                            Ili ipak vise zelis da Djokovic kompletira slemove?
                            Zelim da Djokovic osvoji RG, ali to ne znaci da zbog toga zelim da Nadal slomi nogu ili bude uboden nozem kao Seles.

                            Nadal treba tenisu i zelim da sto prije povrati stari zar za pobjedom. Tenis treba starog Nadala. Ukoliko to nije moguce, onda zelim da se Nadal povuce. Ne zelim ovakvog Nadala.
                            Last edited by NI; 19-05-15, 08:23.

                            Comment


                            • Sta pricas ti?
                              Takve brutalne stvari mi nisu ni pale napamet

                              Ja sam samo komntarisala onu jednu recenic, koji niti jedan pravi fan nikad nece izgovoriti za drugog igraca.

                              A ja uvek zelim Nadalu isto sto i Djokovicu, da posteno izgube u 1. kolu
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Bojana,

                                Naravno da ti nisu pale na pamet.

                                Ali cemu sluzi Nadal koji stalno gubi u 1. kolu? To vise nije Nadal!

                                Comment

                                Working...
                                X