Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I prosle godine je bio slican scenario. Pukne MC pukne Barselonu pa osvoji Madrid udje u finale Rima i osvoji RG. Mislim da ovo ne utice na Rafino samopouzdanje, bar sto se tice RG-a. Sta god on uradio na ostalim turnirima na RG-u se uvek nekako pojavi spreman i oran da ostane kralj Pariza.
    sigpic

    Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

    Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

    Without error there can be no brilliancy.

    Comment


    • Upravo tako.Bice on kao i uvek spreman za RG.Sto se mene tice on je i dalje favorit broj 1 u Parizu,,pa tek onda Novak,istorija nas tome uci.

      Ali ovo je je generalno jako lose za njega.Mislim ok sve ali da on odigra dva meseca godisnje dobro i posle ga nema nigde,nije to to...

      Ocekivao sam ga na sljaci odma spremnog,ali nista od toga.Mada moguce da tempira formu da bude na vrhuncu na RG i Wimbldonu.

      Comment


      • ne kazem da niste u pravu. i ako dodje do meca rafa-nole na RG-u svasta je u igri. i uslovi na terenu, i eventualna odmornost, rovitost, istorija, svakakve sitnice mogu odluluciti... ALI

        zasto se svi osvrcete samo na rafu. i kako je on igrao prosle godine a kako je ipak osvojio RG. rafa ove godine za sada igra losije nego prosle i samopouzdanje mu je manje. to se sve moze okrenuti istina. ali zasto niko ne obraca paznju na noleta u toj racunici? pa valjda se i on nesto pita? pa da se uporede i njegovi rezultati od prosle godine sa ovim sada? ova sezona mu je sto se tice velikih titula za sada najuspjesnija u karijeri (2011. je bolja zbog niza ali je tada preskocio MC i za sada je ova bolja sto se tice T1 titula, s tim da mu fed ne moze doci prije finala ovaj put), a niz najvecih titula se proteze jos od proslogodisnjeg pariza! (uz to obojica moraju proci 7 meceva do titule i nista nikome nije garantovano)
        Last edited by talicni; 23-04-15, 23:17.

        Comment


        • Originally posted by Bonomo View Post
          I prosle godine je bio slican scenario. Pukne MC pukne Barselonu pa osvoji Madrid udje u finale Rima i osvoji RG. Mislim da ovo ne utice na Rafino samopouzdanje, bar sto se tice RG-a. Sta god on uradio na ostalim turnirima na RG-u se uvek nekako pojavi spreman i oran da ostane kralj Pariza.
          Prosle godine je bio slican scenario ako se gleda Evropska sezona sljake, ali ako se gleda kompletna sezona do sada, ove godine je znatno losiji. Prosle je imao finale na AO, pa je imao uspesniju Juznoamericku turneju, pa je imao i finale Majamija, a ove je do Evropske sljake znatno losiji, a MC i Barselonu slicno kao prolse (cak ove godine nesto uspesniji rezultatski na ta dva turnira). Jos je rano, videcemo kakav ce biti u Madridu i Rimu. Trebaju mu mecevi i treba mu laksi zreb da bi nakupio iste ...
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Najlosa sezona, do sada, bez dileme. Njemu trebaju i dobri mecevi, a i laksi zreb istovremeno, a to ne ide zajedno.
            Teska kriza u svakom slucaju, ali malo fali da bi se stvari preokrenule. Ali, to malo moze biti cela planina, a verovatno tako se sada cini Nadalu.

            Comment


            • Originally posted by Niki View Post
              Teska kriza u svakom slucaju, ali malo fali da bi se stvari preokrenule. Ali, to malo moze biti cela planina, a verovatno tako se sada cini Nadalu.
              Ovo boldirano je kljucno. Gledao sam samo prvi set protiv Fonjinija i kad igra agresivno i preuzme inicijativu on izdominira, cim se povuce i pocne moonballing sa namerom da iznudi gresku protivnika Italijan preuzme inicijativu, najcesce u BH stranu i uzme poen. Ali i to treba znati i umeti tako da po meni Nadal nije toliko lose odigrao koliko Fonjini jeste. Igrao je hrabro i to mu se na kraju isplatilo ali to moze da prodje jednom u 10 meceva. Cisto sumjam da ce ga dobiti ponovo u skorije vreme cak i sa ovakvo formom Nadala.
              Da budem iskren bio sam veci skeptik sto se tice Nadala pre MC ali sad se slazem sa tobom da jedan mec, jedan veliki mec moze da preokrene celu sezonu. Mislim da ce u Madridu dati 101% svojih mogucnosti sto mozda nece biti dovoljno za titulu ali bice to najbolji Nadal ove sezone po meni. Jedva cekam Madrid.
              Last edited by skeptik; 24-04-15, 08:36.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Ovo boldirano je kljucno. Gledao sam samo prvi set protiv Fonjinija i kad igra agresivno i preuzme inicijativu on izdominira, cim se povuce i pocne moonballing sa namerom da iznudi gresku protivnika Italijan preuzme inicijativu, najcesce u BH stranu i uzme poen. Ali i to treba znati i umeti tako da po meni Nadal nije toliko lose odigrao koliko Fonjini jeste. Igrao je hrabro i to mu se na kraju isplatilo ali to moze da prodje jednom u 10 meceva. Cisto sumjam da ce ga dobiti ponovo u skorije vreme cak i sa ovakvo formom Nadala.
                Da budem iskren bio sam veci skeptik sto se tice Nadala pre MC ali sad se slazem sa tobom da jedan mec, jedan veliki mec moze da preokrene celu sezonu. Mislim da ce u Madridu dati 101% svojih mogucnosti sto mozda nece biti dovoljno za titulu ali bice to najbolji Nadal ove sezone po meni. Jedva cekam Madrid.
                To je sustina. Fabiu, ako igra odlicno, to moze da prodje jednom u 5-10 meceva. A Fabio je jedan od rijetkih koji to uopste moze da pokusa. Rafa uopste nije igrao tako lose. Ali samopouzdanje se ne moze vratiti jednim mecom, makar dobio Novaka u Madridu. Moze se napraviti veliki korak naprijed, ali jedan mec nije dovoljan. Naravno, niz Madridu - Fabio, Ferrer, Kei i Novak bi napravi cudo za Rafino samopouzdanje. Ipak, za povrat punog samopouzdanja, Rafi treba RG.

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Prosle godine je bio slican scenario ako se gleda Evropska sezona sljake, ali ako se gleda kompletna sezona do sada, ove godine je znatno losiji. Prosle je imao finale na AO, pa je imao uspesniju Juznoamericku turneju, pa je imao i finale Majamija, a ove je do Evropske sljake znatno losiji, a MC i Barselonu slicno kao prolse (cak ove godine nesto uspesniji rezultatski na ta dva turnira). Jos je rano, videcemo kakav ce biti u Madridu i Rimu. Trebaju mu mecevi i treba mu laksi zreb da bi nakupio iste ...
                  Slazemo se. Vec sam bio pisao da mislim da ce mu ovo biti najgora sezona u zivotu ali opet trebamo da budemo pazljivi kad pisemo o Rafinoj formi posto moze da se desi i da nas negira.
                  sigpic

                  Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                  Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                  Without error there can be no brilliancy.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Ali samopouzdanje se ne moze vratiti jednim mecom, makar dobio Novaka u Madridu. Moze se napraviti veliki korak naprijed, ali jedan mec nije dovoljan. Naravno, niz Madridu - Fabio, Ferrer, Kei i Novak bi napravi cudo za Rafino samopouzdanje. Ipak, za povrat punog samopouzdanja, Rafi treba RG.
                    Ne moze on da trazi samopouzdanje na samom RG, to je tesko da ne kazem nemoguce. On mora doci u RG sa kakvim-takvim samopouzdanjem. Za to mu je potrebna titula. Pobeda nad Novakom bi bila prava stvar ako bi doslo do njihovog susreta ali titula i bez susreta sa Novakom bi bila sasvim ok za osetan popravak samopouzdanja. Ne zaboravi, Nadal od 2005 ima osvojen bar jedan MS na sljaci pred pocetak RG. Bila bi katastrofa za njega da ove godine ne stigne bar do finala u Madridu ili Rimu, zato upravo ocekujem njegovo najbolje izadnje pred domacom publikom.
                    Last edited by skeptik; 24-04-15, 09:29.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Ne moze on da trazi samopouzdanje na samom RG, to je tesko da ne kazem nemoguce. On mora doci u RG sa kakvim-takvim samopouzdanjem. Za to mu je potrebna titula. Pobeda nad Novakom bi bila prava stvar ako bi doslo do njihovog susreta ali titula i bez susreta sa Novakom bi bila sasvim ok za osetan popravak samopouzdanja. Ne zaboravi, Nadal od 2005 ima osvojen bar jedan MS na sljaci pred pocetak RG. Bila bi katastrofa za njega da ove godine ne stigne bar do finala u Madridu ili Rimu, zato upravo ocekujem njegovo najbolje izadnje pred domacom publikom.
                      Slazem se da ne moze da trazi samopouzdanje na RG. Mora imati ne samo validan rezultat na preostala dva mastersa, bar jedna titula bi bila idealna, ali realno to se trenutno cini nemoguce. Njemu trebaju i dobri mecevi, kao u MC, bez kikseva i sa normalnom i stabilnom igrom. Ako, dodje na RG u ovakvom stanju, bojim se da ce to biti gori scenario nego 2009 godine.
                      On nikada nije dosao na RG bez titule na evropsku sljaku, ako dodje na RG tako, a mogucnosti su vrlo velike, bice to sasvim nova situacija, za njega, za nas navijace, a i za sam tenis imajuci u predvid ko je Nadal na RG.

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Ne moze on da trazi samopouzdanje na samom RG, to je tesko da ne kazem nemoguce. On mora doci u RG sa kakvim-takvim samopouzdanjem. Za to mu je potrebna titula. Pobeda nad Novakom bi bila prava stvar ako bi doslo do njihovog susreta ali titula i bez susreta sa Novakom bi bila sasvim ok za osetan popravak samopouzdanja. Ne zaboravi, Nadal od 2005 ima osvojen bar jedan MS na sljaci pred pocetak RG. Bila bi katastrofa za njega da ove godine ne stigne bar do finala u Madridu ili Rimu, zato upravo ocekujem njegovo najbolje izadnje pred domacom publikom.
                        Cilic je nasao samopouzdanje tokom USO prosle godine. Zasto ne bi mogao Nadal u RG? Ne podcjenjujte Nadala.

                        Fonjini nece pricati unucima da je osvoji GS nego da je dva put za redom pobijedio Nadala. Zato je igrao onako inspirisano 1. set. Da je Fabio igrao 5% losije, a igrao je iznad svojih mogucnosti, Nadal bi dobio. Cak i u MC, da je Novak bio 5% losiji, ne znam kako bi zavrsilio.

                        Najveci Rafin problem u ovom trenutku su prevelike ambicije. On treba da ima ambiciju da pobijedi sljedeceg protivnika i nista vise. Poslije niza od 10 protivnika samopouzdanje ce biti dobrim dijelom vraceno.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Cilic je nasao samopouzdanje tokom USO prosle godine. Zasto ne bi mogao Nadal u RG? Ne podcjenjujte Nadala.

                          Fonjini nece pricati unucima da je osvoji GS nego da je dva put za redom pobijedio Nadala. Zato je igrao onako inspirisano 1. set. Da je Fabio igrao 5% losije, a igrao je iznad svojih mogucnosti, Nadal bi dobio. Cak i u MC, da je Novak bio 5% losiji, ne znam kako bi zavrsilio.

                          Najveci Rafin problem u ovom trenutku su prevelike ambicije. On treba da ima ambiciju da pobijedi sljedeceg protivnika i nista vise. Poslije niza od 10 protivnika samopouzdanje ce biti dobrim dijelom vraceno.
                          Mislim da nisu toliko njegove ambicije, nego sta svi ocekuju od njega, njegovo renome. Kako da kaze svima, da on trenutno nije Rafa Nadal od koga svi ocekuju pobedu na sljaku? I da mu treba vreme da se vrati? Kaze on doduse, ali niko mu ne veruje.
                          Ja ipak mislim da dobra igra, bez obzirna na protivnike, bez dramaticnih krahova kao juce krajem drugog seta, moze pomoci na planu samopuzdanja.
                          A, na RG treba imati i malo srece sto se zreba tice. Ali, sacekajmo prvo Madrid.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Cilic je nasao samopouzdanje tokom USO prosle godine. Zasto ne bi mogao Nadal u RG?
                            Najveci Rafin problem u ovom trenutku su prevelike ambicije. On treba da ima ambiciju da pobijedi sljedeceg protivnika i nista vise. Poslije niza od 10 protivnika samopouzdanje ce biti dobrim dijelom vraceno
                            Ne mozes da poredis Cilica i Nadala. Svaka cast Cilicu na sjajnim partijama na USO ali to je bio cist fluke. Kada Cilic osvoji GS to se smatra velikim iznenandjenjem, kad Nadal ne osvoji titulu na RG to se smatra jos vecim iznenadjenjem.
                            I ne znam sta podrazumevas pod tim prevelike ambicije? Od kralja sljake se ocekuju iskljucivo titule, sve ispod toga nije u skladu sa njegovim renomeom i on je toga svestan kao i njegovi navijaci.

                            Comment


                            • @NI

                              Nadala svi gledaju kao glavnog favorita na RG-a, a Cilic nikada niko nije gledao favorit, a nece ni sad i pored osvojene GS titule. Mene me brine i nervira to sto je Rafa fizicki skorz ok, servira stvarno dobro, snazno, nesto sto nije bilo slucaj prosle sezone, a on ipak gubi meceve koje ne sme da izgubi... Kao da sve ono sto je gradio tokom cele karijere propalo kao kula od karte... On je toliko izgubio samopouzdanje sto je prosto nemoguce i ne mogu da verujem da se to desava. One greske iz FH-a, onaj strah da potegne kada je potrebno, to nije Nadal, to je neka druga osoba sad. Ja se iskreno nadam da se on moze da povrati samopouzdanje za RG-u i da bude na top nivo, ali nazalost sve nesto mi kaze da za to nema vremena.

                              Nebitno, ja cu uvek navijati za njega, raspadao se on ili ne.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                @NI

                                Nadala svi gledaju kao glavnog favorita na RG-a, a Cilic nikada niko nije gledao favorit, a nece ni sad i pored osvojene GS titule. Mene me brine i nervira to sto je Rafa fizicki skorz ok, servira stvarno dobro, snazno, nesto sto nije bilo slucaj prosle sezone, a on ipak gubi meceve koje ne sme da izgubi... Kao da sve ono sto je gradio tokom cele karijere propalo kao kula od karte... On je toliko izgubio samopouzdanje sto je prosto nemoguce i ne mogu da verujem da se to desava. One greske iz FH-a, onaj strah da potegne kada je potrebno, to nije Nadal, to je neka druga osoba sad. Ja se iskreno nadam da se on moze da povrati samopouzdanje za RG-u i da bude na top nivo, ali nazalost sve nesto mi kaze da za to nema vremena.

                                Nebitno, ja cu uvek navijati za njega, raspadao se on ili ne.
                                rafa je do sada uvjek imao nekako "planirane" povrede. kada bi se nakon losijih rezultata povlacio sam sa terena, odradio planiran rezim priprema i vracao jaci (pauza 2009. nakon RG-a - 2010. najbolja njegova godina, pauza 2012. nakon W - 2013. najbolje odigrana rafina godina). za razliku od tih planiranih povlacenja on je prosle godine imao i ono neplanirano povlacenje radi operacije slijepog crijeva. i mislim da i to ima svoj udio. nije sve bilo po ustaljenom rezimu, bio je novi momenat.

                                Comment

                                Working...
                                X