Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
    Ne moras ti nista da mi objasnjavas. Bio sam do pre dve godine profesionalni sportist i dobro ja znam sta znaci da se povredis, da ti je lose, da se ne osecas dobro na terenu. A to sto ti mislis da zbog slepog creva su mu se desile ove vrtoglavice ne znam sta da ti kazem, ali zaista brinem se za tebe, zao mi je...
    Ti ocito ne razumijes o cemu ja pricam, ali dobro to je napredna medicina koju ni sadasnji doktori ne uce, jer jebiga farmaceuti kontrolisu medicinu. Sve ima svoj uzork, odakle je poslo, vrtoglavica je simptom, a ona je uzrok lose igre. Zasto se javila vrtoglavica na prvom mjestu? Mozda zato sto je pokupio virus neki, zasto je pokupio virus, zato sto mu je imunitet jako slab nakon operacije i plus ima organ manje, za koji NIKO NE ZNA ZA STA SLUZI.

    Jel kontas sad o cemu pricam?
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Ti ocito ne razumijes o cemu ja pricam, ali dobro to je napredna medicina koju ni sadasnji doktori ne uce, jer jebiga farmaceuti kontrolisu medicinu. Sve ima svoj uzork, odakle je poslo, vrtoglavica je simptom, a ona je uzrok lose igre. Zasto se javila vrtoglavica na prvom mjestu? Mozda zato sto je pokupio virus neki, zasto je pokupio virus, zato sto mu je imunitet jako slab nakon operacije i plus ima organ manje, za koji NIKO NE ZNA ZA STA SLUZI.

      Jel kontas sad o cemu pricam?
      Sad te kontam, pre toga nisam te kontao. Moguce je da to ima neki uzrok, ali kao sto je i sam Rafa rekao juce je bio jako cudan dan u Melburnu, previse toplo a vlaznost vazduha velika. Znaci bez obzira na to dali je imao operacije pre 2 meseca ili je u trening ritmu 150 godina za redom, i on je covjek i svakome moze da se desi prehlada. To se desilo i Djokovicu u Abu Dabiju pa predao protiv Mareja, a sad se nazalost desilo i Rafi bas na AO-u, ali srecom po njega dobro se zavrsilo. Previse paznju obracas na neke banalne rabote. Sto nije bila vrtoglavica u mecu za Juznog?
      OVAKO

      Comment


      • Ovaj mec danas je prvi koji sam gledao na ovogodisnjem AO, tako da jebiga nemam pojma, ali iskreno bio sam iznenadjen koliko je iscjedjeno izgledao Nadal i cisto sumnjam da je tu samo vrtoglavica bila, al dobro je napokon smo se skontali
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Pad celokupnog tonusa koji se dogodio kod Nadala moze biti uslovljen od mnogo stvari. Ocito ne radi se o nikakvoj povredi, a to je na dugi rok dobro. E sada brine onakav nagli nedostatak fizicke sile, dal operacija ima veze ne znamo, dali je fizicki fit 100% takodje je upitno. Ja ne bih nista odbacila kao razlog ovog njegovog stanja. Videcemo kako odmice turnir kako ce se odvijati, jer je u prvom kolu bio sasvim ok. Inace igracki (kad nije bez snage) izgleda dobro, agresivno, blize osnovnoj liniji, bolji servis, sve prilicno pristojno.

          Comment


          • Mozda mu je jednostavno bio takav dan, desava se..A mozda je i bolestan. On rece da je imao danas laksi trening i da je sve u redu. Ako sutra protiv Sele bude kao protiv Juznog, onda verovatno nije nista ozbiljno. Videcemo..
            13/13!

            Comment


            • VIdet čemo sutra, da li se Rafa potpuno oporavio ili ne. Osobno sam veliki optimist. Igrački izgleda sasvim OK - agresivno, blize osnovnoj liniji, tu i tamo i koji wiper inside - outsie FH. Još ima puno oscilacija na BH strani ali i to če se popraviti pod uvjetom, da če biti zdravstevno fit. BIlo je puno primjera, kda se neki TOP igrač jedva izvukao na početku nekog velikog turnira (npr. Roger 2011 u Wimbledonu protiv Benetoja, pa opet Roger protiv Mayera u Šangaju prošle godine itd) pa da na kraju dobije turnir.

              Comment


              • Rafa igra ocajno.. Koliko sam pre voleo da ga gledam toliko mi je sad mucno da odgledam jedva jedan set.

                Comment


                • Q. Was it focus in the third set or because it goes on and on the body needs to adjust to compete again?

                  RAFAEL NADAL: No, it’s a little bit about confidence, a little bit about the feelings on everything. You know, when you are on the tour, playing better or playing worse, you make some mistakes. But normally that don’t affects for the next balls, no? But obviously when you’re not there on competition for a long time, without having that feelings for a while, you need to readapt your mental part, your confidence again to the court. Happens when I have some mistakes that I am losing little bit of confidence for a while. It’s positive that at the end of the match I play with the right position, right determination again. But it’s true for that games I was having more mistakes than usual with my forehand again.

                  Sasvim logican odgovor. On uvek ima slicnih problema kada se vrati posle duzeg perioda odsustvovanja. Bitno je ne ocekivati previse, a boriti se, i to je ono sto i radi..

                  Q. About the conditions, you played in the night. How do you feel if your next match is going to be played in the daytime, playing Kevin Anderson?

                  RAFAEL NADAL: I don’t know. All my career, if the conditions are not very humid, I like the faster conditions than slower conditions, no? I feel during all my career I like when the ball is faster, flying quicker through the air, and has more topspin. Always help me more my game than when we play during the night. As I say before, seems like the next couple of days will not be very hot. That’s what I saw yesterday in the predictions. So after what happened the other day, for me is not negative thing.

                  Uvek je govorio da mu dnevni termini ne smetaju, cak i pomazu njegovoj igri..tako da ne vidim zasto bi se on specijalno borio za nocne..
                  13/13!

                  Comment


                  • Ne bori se on za termine, termin odredi organizator. Ali, mora se imati neka primedba na Nadala, pa sada je termin u pitanju.

                    Comment


                    • Aha, onda je mozda primedba to da bas njega organizatori posebno vole Al' dobro, logicno, primedbe na njega su vec presle u tradiciju
                      13/13!

                      Comment




                      • link

                        Comment


                        • Ma photoshop, jos nije doslo do ovih grana

                          Comment


                          • Znam, napravili su neku salu kako ce izgledati ako mu opadne kosa (a cini mi se da mu se bas proredila)
                            link

                            Comment





                            • tebi je dozvoljeno


                              Last edited by jovan; 25-01-15, 07:25.
                              * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                              Comment


                              • Kada se pomiris sa porazom u drugo kolo, plasman u 1/4 dodje kao bonus. Ali, nije tako, ovo je ipak Nadal, iako ovaj Nadal je daleko od forme i pre svega balansa u igri i glavi. Jeste da smo ocekivali eliminaciju, jeste da nismo ocekivali niti finale, ali danas bar ja se nisam nervirala, toliko je bio inferioran. Niti jednom nije uspeo preneti inicijativu na svoju stranu.
                                Sta je sada realno za nastavak sezone? Jedino da dostigne formu do evropsku sezonu sljake, iako i to uzimam sa rezervom. Njemu kao nikada do sada fali samopuzdanje, koliko to apsurdno zvucalo, jer sve je proces, pa i ovaj njegov povratak. A, za samopuzdanje trebaju pobede. Mora do njih doci u dogledno vreme, verovatno na tezi nacin.

                                Comment

                                Working...
                                X