Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odkud to?

    Comment


    • Comment


      • Dobro je, vec trenira

        Already practicing in Shanghai...

        Comment


        • Sonja bas si brza.
          I ja sam pre par minuta videla fotografiju. Trenira, znaci i igra sutra.

          Comment


          • kakva operacija?

            SI Tennis ‏@SI_Tennis
            Rafael Nadal has appendicitis. Has decided to try and play Shanghai. Will decide on surgery/rest of the season when he returns home. #atp
            tek sad videh da je u pitanju slepo crevo
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Odakle ovo nadje Bojana.
              Pa slepo crevo nije toliko bezazlena situacija, pa da proba da igra.
              Baksuz.

              Comment


              • na tviteru, evo jos jedne izjave

                Nadal:"It's an appendicitis controlled right now with some pills.I hope to avoid the surgery"

                ni meni nije jasno kako mu dozvoljavaju da igra, zar ne bi slepo crevo trebalo odmah da se operise
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Glupost.
                  Kontrolira situaciju.
                  Ja isto mislim da u takvom slucaju je potrebna operacija, ali sigurno nije potreban napor igranjem.

                  Comment


                  • Nadal: "I am not going to go for surgery. That's great news for me today. That's why I'm here practicing for (cont)

                    Comment


                    • Nije mi samo jasno ako je u pitanju slepo crevo kako moze uopste da trenira cak i pod lekovima. Ja sam jos kao klinac operisao slepo crevo iako je bila davno secam se da su bolovi bili nesnosni. Takodje rizikuje ako je u pitanju upala da mu pukne unutar organizma i izazove sepsu sa tragicnim posledicama. Valjda doktori znaju sta rade.

                      Comment


                      • I ja sam operisao slijepo crijevo, krajem 2000.godine.

                        Jos jedan dokaz koliki je to folirant i koliko te njegove "povrede" nemaju veze sa istinom. Nije upala slijepog crijeva nesto sto zahtijeva operaciju istog trenutka, ali preporucljivo je da se odradi sto je prije moguce, prevashodno zbog bolova koji nisu periodicni, vec konstantni, kao i zbog toga sto eventualno pucanje slijepog crijeva moze dovesti do veoma ozbiljnih komplikacija, pa cak i smrti. Onog trenutka kada dodje do upale, on od takve vrste bola(nije to sad bas toliko jak, ali je ipak poprilicno ostar bol) tesko da bi mogao da pomjeri ruku sa mjesta gdje se nalazi slijepo crijevo, a kamoli da drzi reket, pa jos i da trci i igra.

                        Comment


                        • Aj izadji sa ove teme, ne trebaju ni takvi likovi.
                          OVAKO

                          Comment


                          • Zasto bih izlazio!? I pocinjes zaista da smaras, jer bukvalno svaki put kada je misljenje suprotno od tvog, ti pocnes da solis pamet drugima.

                            Tema je otvorena za sve, a ove izjave Nadala da ce igrati i trenirati pod upalom slijepog crijeva su obicno vrijedjanje inteligencije.

                            U odredjenim slucajevima, ta upala slijepog crijeva moze proci i bez operacije(meni je prvi put prosla, ali drugi put sam "isao pod noz" ), ali nema sanse da bi on mogao drzati reket, trenirati i igrati pod upalom.

                            A, lijepo ti je i skeptik objasnio, u komentaru iznad. E, sad, druga je stvar sto ti imas neka drugacija uvjerenja, pa dozivljavas sve ovo previse licno.
                            Last edited by Alemannia Aachen; 07-10-14, 14:52.

                            Comment


                            • Speaking to the press on Tuesday, Nadal explained that after arriving in Shanghai on Saturday, he began to feel a lot of stomach pain overnight and went to the hospital on Sunday morning. There, he was diagnosed with the beginnings of appendicitis and offered a course of aggressive antibiotics in an attempt to avoid surgery.

                              The medication does appear to have helped Nadal, whose pain has reduced significantly, to the point he will walk onto court on Wednesday. After two days resting in his hotel room, the 28-year-old Nadal practised at the Qizhong Tennis Center on Tuesday for 45 minutes.


                              Da nadodam još nešto, ljudi moji kod nas su uobičajene obične kirurške operacije slijepog crijeva(uklanjanje). Postoji i tako zvani delayed appendicits koji odgađa operaciju 8-12 tjedana, uz pravilno lječenje i antibiotike.
                              Zar vi mislite da ne postoji drugo lječenje te bolesti, osim rezanja, pogotovo za vrhunske sportaše, naravno vi ste se svi nakon operacije oporavljali 2-3 tjedna, postoje i drugi zahvati kod kojeg je oporavak znatno brži, guglajte malo, besplatno je.(Laparoscopy).

                              Iako, tenis na vrhunskoj razini se ne može igrati, mora bit boli.

                              Ako je uopće upala u pitanju
                              Last edited by Mrkela; 07-10-14, 15:57.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                na tviteru, evo jos jedne izjave

                                Nadal:"It's an appendicitis controlled right now with some pills.I hope to avoid the surgery"

                                ni meni nije jasno kako mu dozvoljavaju da igra, zar ne bi slepo crevo trebalo odmah da se operise
                                Originally posted by Niki View Post
                                Glupost.
                                Kontrolira situaciju.
                                Ja isto mislim da u takvom slucaju je potrebna operacija, ali sigurno nije potreban napor igranjem.
                                Originally posted by Alemannia Aachen View Post
                                I ja sam operisao slijepo crijevo, krajem 2000.godine.

                                Jos jedan dokaz koliki je to folirant i koliko te njegove "povrede" nemaju veze sa istinom. Nije upala slijepog crijeva nesto sto zahtijeva operaciju istog trenutka, ali preporucljivo je da se odradi sto je prije moguce, prevashodno zbog bolova koji nisu periodicni, vec konstantni, kao i zbog toga sto eventualno pucanje slijepog crijeva moze dovesti do veoma ozbiljnih komplikacija, pa cak i smrti. Onog trenutka kada dodje do upale, on od takve vrste bola(nije to sad bas toliko jak, ali je ipak poprilicno ostar bol) tesko da bi mogao da pomjeri ruku sa mjesta gdje se nalazi slijepo crijevo, a kamoli da drzi reket, pa jos i da trci i igra.

                                Ne nije tacno, nikad se sa sigurnoscu ne moze reci da je upala slepog creva ako te boli u tom predelu, ni jedan skener, rendgen... ultrazvuk ne moze da pokaze da je slepo crevo pod upalom. Pricam ovo jer mi je otac abdomen hirurg... U dosta slucajeva se desavalo da su osobu sa simptomima upale slepog creva "otvarali" ali nije bilo problem crevo i u tom slucaju praksa nalaze da se isto operise bez obzira u kakvom je stanju...
                                U poslednje vreme doista manji broj hirurga zalaze da se pokusa da se zaleci upala zaleci jer ista moze da se vise ne pojavi do kraja zivota...
                                Razlog je jer je neka studija pokazala da ljudi koji nemaju pomenuto cesce oboljevaju od nekih bolesti sto je i dokazano u ustanovi Banja Gornja Trepca kraj Cacka.
                                Vecina ljudi koji se gore lece, problem sa kostima, kicmom... nemaju slepo crevo...

                                Rafi zelim sto brzi oporavak i da zaigra protiv Novaka odavno ih nisam gledao.

                                Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X